mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:03:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič in sprehodi  (Prebrano 29598 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« : četrtek, 18.11.2004 : 10:15:15 »

Imam štiri mesece staro psičko, ki se sicer pridno iztreblja zunaj, vendar zelo nerada hodi na sprehode. Kadar jo hočem peljati ven, trmasto stoji, vleče nazaj in cvili. Verjetno jo je strah, saj drži rep med nogami. Drugače pa je igriva in polna energije in tudi rada teče po travnikih, samo do travnika jo je težko spraviti. Kaj naj storim?  
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #1 : četrtek, 18.11.2004 : 10:24:08 »

Naša Vini je, ko je bila stara do 6 mesecev počela to vsakič, ko sva šli na sprehod. Ampak zanimivo je bilo, da sem jo morala vleči stran od hiše (včasih celo nesti), medtem, ko je proti domu veselo skakljala. Očitno se je bala, da jo bomo dali stran. Shocked

Potem jo je minilo samo od sebe.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : četrtek, 18.11.2004 : 10:25:08 »

Tema, ki si jo lahko preberete:
Kako navaditi na povodec

Psicki bodite zanimivi, vzpodbudite jo z igracko, piskotki, ...
Je kaj drugace, ce ni na povodcu?
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #3 : četrtek, 18.11.2004 : 10:27:10 »

hojla!
ja tale tvoj problemcek mi je pa znano slisat. tudi moja psicka vcasih ni bila ravno navdusena nad sprehodi oz. odhodom iz hise... tudi ona se je kar ustavila in ni hotela naprej. ampak ni pa nikdar cvilila zraven. je pa imela ona v takih primerih velikokrat ugledano pac drugo pot. npr. v smer, kjer je travnik ni hotela, sla pa je z veseljem proti parku med bloki. tako da sem kar nekaj casa gruntala kaj je to. pa sem potem le ugotovila, da se boji vlaka (da prideva do travnika je namrec treba cez streko). tako da sem jo nekaj casa vozila pac med bloke, sem pa tja pa na travnik. postopoma je ugotovila da ji tista posast (beri vlak) ne bo storila nic hudega, ce se ji le ne bo prevec priblizala...
no pa da se malo ustavim.
kako pa tvoja psicka? ali tudi ona noce le v doloceno smer ali ne mara nikamor? kaj pa ce se odpeljete kam z avtom? je potem bolje??
Logiran
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #4 : četrtek, 18.11.2004 : 12:10:52 »

Ja res je tako, da od hiše noče iti, potem jo kar malo nesem, ko pa se vračava je čisto navdušena in hoče čimprej domov. Mogoče se boji, da jo bomo kam odpeljali in jo tam pustili. Če jo spustim s povodca, še nekaj časa stoji na istem mestu, ker pa se jaz oddaljim, potem priteče za mano. Če ni na povodcu pravzaprav kar pridno hodi za mano. Ampak včeraj sem jo peljala v mesto, pa je čisto normalno hodila z mano, na povodcu.
   V avtu se kar rada vozi in tudi potem ni problem, ko jo kam pripeljemo, se rada sprehaja. Samo dokler vidi hišo je nemirna in trmasto vleče nazaj.
Logiran
Veronika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #5 : nedelja, 21.11.2004 : 15:17:32 »

Tudi naša psička počne to..Ponavadi jo spravim kam če mam s seboj kake priboljške al pa kaj..Probaj na ta način Smiley Naša psička pa noče in noče it na sprehod če je dež.. Prav gabi se ji mokra trava  Cheesy
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 21.11.2004 : 16:45:14 »

Toro je star 6 let in se kdaj pa kdaj sploh ne premakne Cool Takrat ga pač deset metrov nesem potem pa gre sam. V tvojem primeru je nekoliko drugače. Res jo vzpodbujaj. Pri našem terierju pomagajo pesede:"Daj ga, ugrizni ga!" In renči in leti kot raketa. Ali pa:"Poglej ga, tukaj je!" Ali pa:"Glej kako prikupna yorkica. Glej jo!" Pač je treba pritegniti njegovo pozornost. Cheesy
Logiran
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.11.2004 : 10:46:51 »

Najlepša hvala za odgovore. Psička se je medtem že navadila na nov dom in lastnike, tako da gre zdaj prav rada ven. Pravzaprav je zdaj večji problem, kako jo po sprehodu spraviti domov. Na dvorišče gre rada, potem pa kar stoji pred hišo in opazuje okolico. No, ampak problem je očitno rešen. Hvala.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #8 : torek, 30.11.2004 : 15:25:54 »

Da, da - tudi sama imam včasih iste probleme s svojo, 7.mesečno psičko. Sicer polna energije, prijazna....  ima -ne spomnim se drugačnega izraza - "slab" ali "svoj" dan. Sploh ko greva v po določenih stezicah v bližini svojega doma - se vsede in se ne gane. Dokler me ne izgubi izpred oči. Nato pridirja do mene, se vsede - in se spet ponovi ista zgodba. Ne morem je motivirati niti z žogo in še celo z briketki ne. Veliko sem se ukvarjala z vprašanjem, čemu je tako, pa odgovora še nisem našla. Sem pa izključila bolezen ali slabo počutje. Ker po določenem času - pa kakor bi odrezal - šiba pred menoj, kot da bi imela mravlje v ritki in jo je prav veselje gledati. Mislim, da si ji par dni zapored ista pota dolgočasna. Teh težav nisem imela nikdar, kadar se kam odpeljemo (PST, tivoli...) Vseeno mislim,  da so to le njene muhe, ki bodo ščasoma minile.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #9 : sobota, 18.12.2004 : 20:45:16 »

Naša se je tudi 1 mesec ko je bila pri nas malce upirala. Poskušaj jo zvabiti s priboljški ali pa jo nesi, med potjo (do travnika)se "pogovarjaj" z njo, se igraj jo pohvaljaj in psička bo čez nekaj časa že z repom, ki bo veselo migal odšla na potep Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #10 : sobota, 18.12.2004 : 20:51:50 »

Mimogrede - danes je bilo v oddaji O živalih in ljudeh o tem, kako pes, če ga zebe, noče na sprehod. In, da ga je pozimi treba peljat manjkrat (na daljši sprehod) kot v ostalih letnih časih.
Logiran
ursek
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #11 : nedelja, 19.12.2004 : 14:17:20 »

Moja Lana je bila vceraj zvecer prvic zunaj; vsa se je tresla, in se mi motala pod nogami ter dvigovala tacke, naj jo vzamem k sebi... zelim jo navaditi, da bi lulala zunaj na travi, pa se vedno tako trese, da se hitro pobereva domov... Kako naj to resim? Huh
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #12 : nedelja, 19.12.2004 : 15:54:10 »

Koliko je pa stara? Mogoče jo je pa zeblo.
Pri nas je bilo tako: ko je bila Frigga stara pribl. 5 mesecev, je začela sama prosit ven za lulat in kakat (čist avtomatsko), prej smo jo pa pelal parkrat na dan ven (npr. zjutraj, po kosilu, enkrat popoldne pa preden smo šli spat). Včasih (na začetku kar pogosto) se je pa tud notri še polulala ali pokakala.  sram
Mogoče se pa tvoji psički ni mudilo lulat??? Ne vem, no.
Logiran
ursek
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #13 : nedelja, 19.12.2004 : 21:44:17 »

vem, da sem neucakana in zacetnisko zaskrbljena za vsak gib, ki ga naredi... stara je pa 7 tednov Smiley imam jo sele 2 dni Cheesy
sicer se mi pa zdi, da ko smo sli 3x ven, je ze zacela uzivat


lp,

ursa in lana
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #14 : torek, 21.12.2004 : 15:27:06 »

Hja, najbrž ji prav toplo definitivno ni; ampak vseeno jo MORAŠ navajati na opravljanje potrebe zunaj. Mraz gor ali dol. Ker sicer se lahko zgodi, da se kasneje ne bo hotela iztrebljati zunaj, kar je pa zopet veliki problem. Srečno!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines