mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:40:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat na dan...  (Prebrano 45285 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Udi
gost
« : petek, 05.04.2002 : 13:20:51 »

... je najbolje hraniti psa. Imam zlatega prinašalca in ga hranimo dvakrat dnevno. Zjutraj in popoldne. Ali je bolje psa hraniti le enkrat dnevno?
Kolikokrat ga hranite vi?
Logiran
Maksi
gost
« Odgovor #1 : petek, 05.04.2002 : 13:38:12 »

Živjo!

Hranjenje je odvisno od starosti psa.
Moj dobi zjutraj 100g briketov, kar je približno pol lončka, zraven pa še dve tabletki Dermatin.
Potem pa dobi popoldne okrod 14.30, ko mami pride iz službe.
Drugače pa ni požrešen in če ni lačen ne je ali pa kadar je zaljubljen - takrat tudi manj je.
Poleti pa glavni obrok prestavimo na večer ko ni več vroče, ker mu prej tudi ne paše jest.

Lep pozdrav,
Sabina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : petek, 05.04.2002 : 14:56:05 »

Moja dobiva en obrok dnevno, okrog 2 popoldne. Čez dan pa dobiva razne priboljške.
Logiran

Udi
gost
« Odgovor #3 : petek, 05.04.2002 : 20:44:03 »

Ja sej ravno to me zanima. Ko je bil majhen smo ga hranili trikrat na dan. Potem je sam začel odvračati srednji obrok, tko da smo sam dvakrat začeli. Mo zdej je star eno leto in 4 mesece.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 06.04.2002 : 19:50:31 »

Našega hranim enkrat na dan, čeprav razmišljam, da bi mu obrok razdelila na dva manjša. Eden zjutraj, eden pa okrog 15 ure.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
GalNik
gost
« Odgovor #5 : torek, 09.04.2002 : 12:21:48 »

Jaz jih hranim enkrat dnevno, zvečer, po zanjem sprehodu okoli 8h. Čez dan ap kakšen priboljšek, če sta pridna.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #6 : sreda, 10.04.2002 : 08:01:38 »

Pse po 12. mesecu hranim enkrat dnevno. Ni pa slabo, če se v času poletja ta obrok razdeli na dva dela, še posebej, če se psi hranijo z briketirano hrano, ko morajo že tako precej piti. Prakticiram pa tudi to, da en dan v tednu ne dobijo nič, da se jim črevesje popolnima "prepuca". Slednje seveda ne velja za mladiče.
Logiran
Irina
gost
« Odgovor #7 : četrtek, 11.04.2002 : 09:11:48 »

Hi !
Pes naj bi dobival hrano vedno ob istem času, v istem prostoru in posodi. Če daješ psu dva obroka dnevno naj bodo v razmaku vsaj 8 ur. Za hišne pse, ki porabijo malo energije, je prehrana sigurno drugačna kot pa za tiste, ki so ves dan na prostem in se nenehno gibljejo. Pomembno pa je tudi s kakšno hrano ga hraniš, ne prevroča ne prehladna. Mlajšemu psu seveda daješ hrano večkrat na dan, tako sem tudi jaz začela. saj potrebuje veliko energije in vitaminov, kasneje pa zmanjšaš na dva ali en obrok. Moj dobi glavni en obrok okoli 2. ure vmes pa so seveda še priboljški, kot so tudi ostali dejali.
                                                    LP
Logiran
cebelica
gost
« Odgovor #8 : torek, 11.06.2002 : 19:09:14 »

Mi smo prejsnjo psicko hranili le 1x, a je vedno vmes -prej in potem- dobivala se kaksne priboljske, ampak to ni to. Priboljski so priboljski. Zdaj pa imam novo psicko in bova kmalu presli s treh obrokov na dva in pri tem tudi ostali. Meni se zdi, da je bolje, ce psa hranis 2x na dan, ker...kaj pa vem. Zdi se mi bolj normalno, da je 2x dnevno, da se ne nazre prevec in tudi zato, ker se mi zdi premalo le 1x. Saj pes funkcionira drugace kot clovek, a kljub vsemu: tudi mi ne jemo le 1x!
Pa se glede na letne case in starost se tek malo spreminja in, ce je le 1x lahko ne poje nic ali pa poje vse, ce pa je 2x npr. poleti pa si sam 'priredi jedilnik', sam se odloci kdaj mu pase pojesti vec oz. manj - zjutraj/dopoldne ali zvecer/popldne.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #9 : petek, 14.06.2002 : 08:54:07 »

Jaz mojo hranim zjutraj in popoldne. Ker je še zelo mlada (4 mesece) bi morala dobiti še tretji obrok vendar še ta dva komaj pomalca. Zelo rada pusti nekaj v skodelici, tako da si potem sama razdeli en obrok še na dva do tri. Ali obstaja kakšen resnično tehten razlog zakaj bi morala jesti samo 2x na dan? Mislim glede zdravja.
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #10 : petek, 14.06.2002 : 09:33:26 »

Naceloma je pametno hraniti mladega psa trikrat dnevno zato, ker je v fazi rasti in razvijanja, in potrebuje veliko hranilnih snovi (vitaminov, mineralov ipd) ter energije za rast. Mogoce dajes psicki prevelike obroke, zato pusca hrano. Morda razdeli obroke na 3 manjse, pa bo potem pojedla. S kaksno hrano pa jo hranis? Drugace pa, ko pes enkrat pocasi odraste, pri priblizno enem letu starosti, se mu zacne stevilo obrokov zmanjsevati, najprej na dva, potem na enega dnevno. Paziti moras tudi, da psicko ne hranis takoj po ali takoj pred telesno aktivnostjo (vsaj eno uro prej ali potem)!
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #11 : petek, 14.06.2002 : 10:07:22 »

To glede telesne aktivnosti in obrokov pazim. Dajem ji Eukanubo Lamb & Rice za mladiče. Zraven sem dobila kaseto in knjižico z navodili o hranjenju. V knjižici je napisano cca, 200g-240g Moja poje komaj 200g. Res pa je da dobi priboljške. Mogoče se tukaj pokrije.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : petek, 14.06.2002 : 10:43:08 »

Moja Ajša je 2x na dan, prvič zjutraj mal čez pet drugič zvečer ob 19.15. Te ure so tudi med vikendom fiksne. Razen če sva zvečer še vzunaj je kasneje. 2X na dan jo bom hranila vseskozi (tudi prejšnja sta jedla tako), ker je manjša verjetnost, zaradi manjše količine hrane v želodcu, da ne bi prišlo do torzije (zasuka) želodčka. Pa tudi za psa je bolj, če se ne naje do sitega, sploh pa če ga šolaš z hrano.
Logiran
Neli
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 114


« Odgovor #13 : petek, 14.06.2002 : 12:14:25 »

Mi dajemo Neli (nemška ovčarka, 3,5 mesecev stara, 11 kg) 3 obroke; ob 7 zjutraj, ob 14h in ob 20:30 (približno) in sicer trenutno Eukanubo Large Breed. Po specifikaciji bi morala pojesti 340 g na dan, poje pa največ 300 g in še to, ko se ji zljubi. Zraven vedno dobi še eno žlico konzerve TehniCal Puppy, drugače še tega nebi pojedla.

Zraven dobi ponavadi čez dan še 4-5 piškotkov nutro in seveda nekaj kit za grizenje. Če pa se kaj učimo pa še nekaj čisto majhnih priboljškov.

Tudi veterinar nam je rekel, da če ne poje po specifikaciji da ni take panike (posebno zdaj ne, ko je vroče, in če imamo kužke notri).
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #14 : petek, 14.06.2002 : 13:48:29 »

Glede specifikacije na hranah, to je priporočljiva količina koliko naj bi pes pojedel. Potem pa pes poje toliko ket porabil, le če ni požeruh in poje kar pač je. Če vidimo, da se kuža redi, zmanjšamo tisto predpisano mejo, če pa hujša pa jo povečamo.
Lep pozdrav vsem.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines