mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 00:00:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat na dan...  (Prebrano 45321 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #15 : sreda, 17.07.2002 : 10:32:19 »

Zivjo!Imam zlatega prinasalca(Kin) starega 11 tednov.On bi pojedel cisto vse kar mu das.Zanima me, ce je dobro da je samo brikete.Kaj pa makarone,kruh in mleko,...-razlicno hrano?Za jesti mu dajem 3x na dan.T.J. ob 7-ih ob 12.30 in  17.30.Ali je ta termin v redu? Hvala ze naprej.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #16 : sreda, 17.07.2002 : 12:55:03 »

Kin, ja takšni so pa zlati prinašalci... Jedo kar jim daš...  Briketi vsebujejo vse stvari, ki jih kuža potrebuje. Izbrati moraš le primerno vrsto briketov glede na pasmo, količino gibanja, starost,... Jaz mojemu devam večinoma brikete, včasih pa tudi kuhano hrano. Če ga boš hranil s kuhano hrano, moraš paziti, da bodo notri vse sestavine ki jih kuža potrebuje. Zato je lažje dati brikete, ki vsebujejo vse. Menim, da je glede termina vseeno kdaj mu daš jesti - kako ga pač navadiš. Pomembno pa je, da mu daš obrok po sprehodu (oz.aktivnostih). Če mu daš prej, mora vsaj dve uri počivati, saj lahko drugače pride do zasuka želodca.

Veliko veselja s tvojim zlatkotom! Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #17 : sreda, 17.07.2002 : 14:36:39 »

Svojega psa hranim z Eukanubo in Royal Caninom. Nutrota še nisem uporabila, pa bi ga rada. Namreč v Celju se ga zelo težko dobi - mislim, da te hrane ni v nobeni trgovini, saj je nisem nikjer zasledila. Ta hrana spada med najboljše, več o njej bi ti lahko povedali tisti, ki jo uporabljajo. Seveda bi bila zelo dobra.
Logiran
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #18 : sreda, 31.07.2002 : 18:33:26 »


 Hov,hov!
Moj "penzionist" pa je taksen,da ko ne spi stoji pred svojim elementom in "fehta".Tako se hrani veckrat na dan po malem.Je pa taki suhec,da bi kdo mislil....joj,bogi pes,saj mu nic ne dajo za jesti....hahahhaha.
Malo dobi briketov,pa konzervo,ter tudi kuhanega.V glavnem vsega po malem.Pa seveda njemu dobre.......njammmi...priboljske    Smiley

Lep pozdrav!
Logiran
MiSpanjel
gost
« Odgovor #19 : sreda, 31.07.2002 : 19:14:51 »

Hello

Jaz hranim svojega psa enkrat dnevno in sicer po kosilu, tako da dobi se vecji apetit do hrane ko opazuje mene Cheesy Poje skoraj vse, tako da pri hrani ni izbircna.
Vcasih zvecer dobi kak priboljsek, kaksno kost za ciscenje zob.To pa je tudi vse.
Vedno pa ima v posodici svezo in cisto vodo.
Logiran
valerossi
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #20 : petek, 02.08.2002 : 13:39:25 »

Imam 15 let starega mesancka. Hranimo ga 2x dnevno. Zjutraj in pozno popoldne.  Cez dan pa dobi tudi kak "priboljsek". Je pa to odvisno od starosti psa, in samega tipa psa ( ce je nagjnen k debelosti),od njegove telesne aktivnosti  in pa tudi od letnega casa.  btw: hranimo ga s konzervirano hrano, briketi, in pa tudi z "homemade food" ala jajcek, suh kruh. itd.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #21 : nedelja, 24.11.2002 : 11:51:42 »

Živjo!
Moj Sammy (samojed) bo star naslednji teden 6 mesecev in ga želim hraniti samo 2 krat na dan. Zanima me, kdaj? Naj bo zjutraj in zvečer? Kaj pa popoldan in zvečer? Želim ga tudi trenirati agility in mislim, da ne bo preveč dobro, če bo dobil hrano popoldan, ko ga bom tudi trenirala, ker potem na priboljše sigurno ne bo šlo. Kaj mislite vi?
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #22 : nedelja, 24.11.2002 : 19:20:05 »

Živjo!

Mislim, da bo bolje, da ga hraniš zjutraj in zvečer, da bo med posameznima obrokoma več časovnega razmaka. Zjutraj mu pač določiš uro, zvečer pa mu daš hrano čez kakšno uro potem, ko prideta s treninga, da se kuža umiri in v miru poje obrok. Pri tem ne pozabi na priboljške, ki jih bo kuža najbrž kot nagrado dobival tudi na treningu in jih prištej k dnevnemu doziranju hrane. Sama hranim svojo psičko zvečer, ko prideva s treninga. Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #23 : nedelja, 24.11.2002 : 20:43:18 »

Se opravičujem za tisto prej. Novinka sem in malo preizkušam vse... Tara hvala za nasvet! Ampak imam v bistvu še en problem in sicer, da zjutraj ni nikoli toliko hrane, da bi mu zadostovalo. Ker mi ga hranimo z vsem, tudi s hrano ki jo jemo mi. Da ne bo pomote, ne z ostanki, pač pa toliko več pripravimo, da ostane še za Sammy-ja. Tako, da res ne vem. A bi bilo preveč narobe, če bi imel "kosilo" in "večerjo"? Oz. mi ne bi delal na treningih?  Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #24 : ponedeljek, 25.11.2002 : 14:21:24 »

Pri hranjenju moraš paziti, da vsaj dve uri po tem, ko je pojedel obrok, nič ne laufa in se ne obremenjuje. Najbolje je, da ga takrat pustiš pri miru in da lahko počiva. Jaz starejšega hranim zvečer, približno eno uro ko prideva s sprehoda in ga pustim samo, da se polula. Mlajši je za enkrat 3-krat na dan, vendar bo naslednji mesec dobival samo 2-krat (zjutraj in zvečer). Najbolje je, da mu daš hrano takrat, ko se ti zdi prav, pri tem pa upoštevaj moj zgornji nasvet.

Lp
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #25 : ponedeljek, 25.11.2002 : 20:12:11 »

Se strinjam s tem, kar je napisala Ewchy in sem jaz pozabila napisati.  Grin Je pa to zelo pomembno, saj lahko pride do zasuka želodca, če je pes hranjen pred treningom, ker potem tam skače in teče. Torej bi bi bilo res najbolje, da ga hraniš zjutraj in zvečer, mogoče mu prvi obrok lahko daš okoli 12 ure, če bi rada, da ima "kosilo".  Wink Nikakor pa ne neposredno pred treningom. Lp
Logiran
SIMONA
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #26 : nedelja, 16.02.2003 : 18:20:37 »

Moja psička poje vse. Je 2x na dan in vmes za nagrado kakšne priboljške. Je zelo požrešna in pobere vse kar vidi na cesti in sploh na tleh. Saj je njen gobček non stop na tleh.
Ewchy dobro, da sem prebrala tvoj nasvet. Ker moja psička po obroku postane zelo živahna in se kr sama začne podit, skače v zrak se valja. Sedaj ji tega ne bom dovolila več, ker sm se kr mal ustrašla - glede tega, da se lahko zasuka želodec.

LP
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #27 : nedelja, 16.02.2003 : 20:41:14 »

Naši odrasli kužiji jejo enkrat dnevno in sicer ob 19 uri. Menim, da ni toliko važno ali jejo enkrat ali dvakrat dnevno kot to, da jejo vedno ob istem času in da nimajo hrane ves čas na voljo, s tem mislim, da se preostanek hrane, če jo kuža ne poje, odmakne. Slednje je zares pomembno, kajti če imajo hrano ves čas navoljo sčasoma postanejo izbirčni in ničesar več nočejo jesti, res pa je da taki kužki nikdar nimajo težav s prekomerno težo, kvečjemu s pretirano vitkostjo.

lp Marjana
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #28 : sreda, 26.02.2003 : 21:30:41 »

zanima me, koliko časa naj pes ne bi jedel po sprehodu? če je bilo vprašanje že postavljeno se opravičujem, odgovor bi pa vseeno potrebovala, ker ga nikjer ne najdem.
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #29 : sreda, 26.02.2003 : 22:07:58 »

Pred sprehodom jim nikoli ne dam za jest, po sprehodu pa skoraj vedno, recimo v roku 10 min k drgač že poslušam dretje Roll Eyes

LP,
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines