mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:22:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat na dan...  (Prebrano 45331 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #30 : četrtek, 27.02.2003 : 12:16:10 »

Jaz imam tudi podoben sistem kot Alien. Pred sprehodom nikoli ne dobi za jest, po sprehodu pa nekje v roku pol ure. Je pa tud že navajena, da najprej poje, potem pa gre spat. S sprehoda pa pridemo nekje okoli 11 ali 12-ih, tako, da v bistvu dobi "kosilo", drugi manjši obrok pa še po večernem sprehodu.
Logiran
tea1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #31 : torek, 23.12.2003 : 12:00:27 »

Naš kuža je star 7mesecev in dobiva hrano 3x dnevno. Kdaj ste vi zmanjšali št. obrokov na 2 dnevno?
Lp Tea
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #32 : torek, 23.12.2003 : 12:50:28 »

tea1!

Če boš psa, ko bo odrasel hranila po 2 obrokih, začni to pri 9 mesecih. Pri 9 mesecih se začne prehrana kot pri odraslem psu.

LP, jessy
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #33 : torek, 23.12.2003 : 13:16:25 »

Po mojem je najoptimalnejsa varianta, da se mladice v razvoju do psa hrani tako, da dajes:
do 6 mesecev - 3 obroke
od 6 do 12 mesecev - 2 obroka
od 12 mesecev dalje - 1 obrok

S tem, da upostevas, da vkolikor je tvoj pes bolj "suhcen" in nejesc raje (se vedno) veckrat na dan ponudis hrano.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #34 : torek, 23.12.2003 : 19:43:33 »

Ojla!

Tukaj imaš primer hranjenja;

*1-4 mesece: Zjutraj - Suhe žitarice, pomešane z malo mleka
                      Opoldne - Zmleto meso(junetina, jagnjetina ali piščanec) ali hrana
                                        za mladiče iz pločevinke skupaj z malo vode ali mleka      
                     Popoldne(pr. 16h) - Kot opoldne
                     Zvečer(18h-19h) - Kot zjutraj ali pa surovo jajce, pomešano z mlekom
*4 mesece:   Opustimo jutranji obrok, opoldanskega premaknemo na boljzgodnjo uro
*6 mesecev: Opustimo zadnji obrok in popoldanskega premaknemo med 18 in 19 uro
*9 mesecev: Pričnemo s prehrano kot pri odraslem psu. Vso hrano naj dobi v enem obroku, najbolje zvečer, razen pri malih psih, ki jih še vedno
hranimo 2× na dan, zjutraj in zvečer

Podatke sem dobila v knjigi.  Wink

LP, jessy
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #35 : sobota, 27.12.2003 : 21:26:18 »



Saj verjetno je mišljeno kot surov rumenjak. Undecided

Meni je vzrediteljica svetovala, naj ima moj norček čez cel dan hrano v posodi(brikete). Star je 2,5 meseca. Ni nobenih problemov, ampak vseno me zanima vaše mnenje, če je takšna prehrana pravilna.

LP, jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #36 : sobota, 27.12.2003 : 21:33:05 »

jessy:Mani se zdi,da ni potrebno da je hrana čez cel dan v posodi saj tako psa že od rane mladosti "razvadiš" in boš imela kasneje težave.Pes pri starosti 2,5 meseca mora jesti štirikrat dnevno,če pes ne poje takoj mu ponudiš kasneje.Tudi kasneje,če pes recimo ker je mnjše rasti je dvakrat dnevno mu obrok ponudiš in če v roku 25 minut ne poje obrok umakneš in pes bo jedle šele pri naslednjem obroku,tako se pes nauči reda in redno je ko mu ponudiš hrano...

lp
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #37 : torek, 30.12.2003 : 18:03:35 »

Menim, da je starost, za prehod na hrano za odrasle pse, odvisna od pasme. Pri najini psički naj bi bilo to šele po 12-ih mesecih ali še kasneje, ker je "xxl" pasma... Midva hraniva najini dami dvakrat na dan. Tako se jima obrok lepo porazdeli in ne dobita "en velik kup" naenkrat v želodec. Hraniva ju zjutraj pred sprehodom (kakšne pol ure prej) in zvečer pred sprehodom (tudi kakšne pol ure prej)... Tako, da potem kalorije še malo pokurita!  Grin Wink LP
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #38 : torek, 30.12.2003 : 18:28:50 »

   Ojla!

   To, da je hrana cel dan v posodi je napaka. Tako pes čez cel dan po malo je, nikoli pa nima pravega , celega obroka. Pri starosti 2,5 mes. bi moral jesti še 4 krat na dan.Daš mu obrok in počakaš da poje. Če se bo obrnil od posode preden vse poje, mu jo kar umakni.

   Kar pa se tiče hranjenja pred sprehodom ( pol ure prej) pa tudi ni dobro. V pol ure pes hrane nikakor ne prebavi. V bistvu je želodec še poln, s polnim želodcem pa se ni priporočljivo sprehajati. Lahko pride do zasuka želodca. Če pa greste samo opravit potrebo, potem pa ni tak problem. Bolje je iti na sprehod prej, počakati pol ure , da se pes umiri, potem pa ga nahranit. Zatem gremo na lulanje in pa spat. Tako pes v miru prebavi hrano .

   Čao-Slavi
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #39 : sreda, 31.12.2003 : 10:46:21 »

Kar se tice prehrane nemskih dog sem pristas naslednjega sistema:

od zacetka hranjenja z briketi in mesom pa do dopolnjenega 4 meseca 4x na dan
od 4-8 mesecev 3x na dan
nato pa celo zivljenje 2x na dan in sice r zjutraj in zvecer.

pes dobi posodo zjutraj ce ne moje se mu jo vzame. in zvecer enako. nikakor pes med obroki nima moznosti da je iz sklede v kateri mu ponudimo njegov obrok.

tako pes ni "izbircen" in problemi da bi bil presuh se pri nas ne pojavljajo. pri nas imamo vecen problem da so predebeli in jih je treba dajat na dieto ker tako radi jedo.

seveda pa pred in po obroku velja zlato pravilo - pocitek. sicer pa se pri psu ki je dvakrat na dan ze samo zaradi nacina hranjenja moznost zasuka zelodca precej zmanjsa.

kar se tice hranjenja med obroki: jaz imam vedno polne zepe priboljskov takih in drugacnih. in zaradi tega ker jih malo pocrkljam med obroki niso nic manj nejesci.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #40 : sreda, 31.12.2003 : 12:40:08 »

Citat
seveda pa pred in po obroku velja zlato pravilo - pocitek. sicer pa se pri psu ki je dvakrat na dan ze samo zaradi nacina hranjenja moznost zasuka zelodca precej zmanjsa.

No, mi poskusamo to moznost izniciti, tako, da zdaj pes je trikrat na dan zelo majhne obroke. Od priboljskov in kosti se je kar poslovil, ker potem nismo nikoli vedeli kdo mu je ze dal kak priboljsek. In kmalu jih je bilo za cel obrok. Pred in po obroku je zaprt v pesjaku in sele po dveh urah gre na sprehod. Vodo po obroku pije tako, da imam jaz zraven roko, ker drugace hlasta kot neumen.  Vsi upamo, da ne bo vec tezav! lp
Logiran

Shay
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #41 : petek, 09.01.2004 : 14:29:27 »

mojega peska sem dobila precej mladega tako da sem ga na zacetku hranila 5x na dan. s tega sva presla na trikrat na dan in zdaj 2x na dan - okoli  11h zjutraj in okoli 8h zvecer...cez dan dobi skoraj vedno kak priboljsek, velikost obrokov pa je odvisna od gibanja. moram povedat da ni pozresen in ponavadi poje samo toliko kolikor mu pase (seveda velja to samo za brikete heheh hrane iz konzerv bi lahko pojedu neomejeno - vsaj tako se vede heheh ).
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #42 : sobota, 10.01.2004 : 19:08:02 »

Citat
nato pa celo zivljenje 2x na dan in sice r zjutraj in zvecer
Logiran
Tejči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #43 : ponedeljek, 09.02.2004 : 12:23:08 »

  Živjo!
Našo 8-tedensko labradorko sedaj hranimo 3x na dan. Zanima me kdaj se zmanjša število obrokov?

   LP Mateja
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #44 : ponedeljek, 09.02.2004 : 12:41:32 »

Ko je bila Ajka stara osem tednov sem jo hranila  štirikrat na dan, na tri obroke smo prešle tam pri treh mesecih in bomo na treh obrokih tam do šestega meseca. Upam da sem ti kaj pomagala. LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines