mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:05:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat na dan...  (Prebrano 45343 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #45 : ponedeljek, 09.02.2004 : 12:42:58 »

Zivjo Mateja!

Jaz sem svojo bernardinko 3x dnevno hranila do skoraj njenih 7-mih mesecev. Potemsem šla pa na 2x dnevno in to bo sedaj do konca življenja.

Če ti čas dopušča, jo ti hrani 3x dnevno kar do pol leta, potem pa 2x dnevno.

LP jana
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #46 : ponedeljek, 09.02.2004 : 15:48:37 »

tudi jaz sem svojega labeka hranla 3krat na dan, nevem sicer točno kako dolgo je pa bilo nekako do pol leta oz. še malo več. Sedaj ga hranim 2krat na dan. Prvi obrok dobi zjutraj, drugega pa zvečer in bo tako tudi ostalo, ker je zelo požrešen in se mi zdi kar nekako kruto do njega, da bi dobival le enkrat na dan.

Lp
Logiran
nani
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #47 : četrtek, 26.02.2004 : 09:03:03 »

Jaz hranim svojega Tima (je labradorec in star 3 leta in pol) dva krat na dan:
zjutraj, preden grem v službo dobi brikete Technical in čisto govejo ali kurjo juhico,
popoldan okrog 17.00 mu pripravim oz. skuham "kosilo" - meso, zelenjava, testenine ali riž.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #48 : ponedeljek, 08.03.2004 : 21:04:35 »

Živjo.. lačni in malo manj lačni... informacij!

Ko sem z miško brkljala sem in tja po vaših sporočilih, sem zasledila, da je potrebno psa do ccc. 6. meseca hraniti trikrat na dan...
Sally ima tri,5 mesece, a nekaj pušča srednji obrok.
IMATE KAKŠNE TRIKE NA ZALOGI? Roll Eyes

Kaj storiti za lepo dlako... rumenjaka ne smemo! Tongue

Hvala in en lep hov, hov!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #49 : ponedeljek, 08.03.2004 : 21:12:29 »

Sally"s:Probaj s tabletami morskih alg(nekaj o tem je ze bilo napisanega v isto imenski temi),koristi tudi redno cesanje(pa ceprav samo z gumijasto "rokavico") ter pa previlna prehrana.Kaj vec pomoje tudi ne mores narediti,predvsem pazi da bo zdrava ter da bo imela na voljo veliko gibanja Wink

lp
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #50 : torek, 09.03.2004 : 10:54:46 »

Sally,
tudi moja 5-mesečna psička že počasi spušča en obrok od treh dnevno. Če želiš, ji lahko dodaš malo sardinc v olju (iz konzerve, vendar odlij olje, da ne bo premastno). Sem skoraj 100%-na, da bo pomazala vse, s skledo vred  Grin Pa še za dlako so ribje maščobe odlične.
Sporoči, če deluje  Wink
Lp,
Tina
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #51 : četrtek, 11.03.2004 : 13:59:20 »

Jaz svojega mladička ne bi podkupovala, če bi začel spuščati en obrok - najbolje je, da to stori sam, po svoji želji, in ko njemu paše. (moje mnenje)
Logiran
milanvuk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #52 : petek, 26.03.2004 : 04:42:55 »

Imam 11 tednov starega zlatega prinašalca, ki je sedaj moj prvi čistokrvni pasemski pes. Hranim ga z briketi Pedigre_junior in sicer dva obroka in še dva obroka kuhane hrane (polenta, riž, testenine ipd.) Tako ima čez dan štiri obroke. Skrbi me da je pri pospravljanju hrane očitno prehiter. Obrok pospravi tudi v manj kot minuti.  Grin Mislim da to ni zdravo ampak kako ga odvaditi od te navade ? Sicer pa po obroku ne bruha. Hvala za odgovore.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #53 : petek, 26.03.2004 : 16:06:14 »

Oj milanvuk,

menda pri takih "požeruhih" Cheesy kot je tvoj pomaga, če mu v posodico daš različne igrače, tako da psu otežiš hitro hranjenje.

Sicer pa hrana Predigree na spada ravno med najbolj kakovostne in prii mnogih psih se pojavijo težave z dlako in/ali prebavo
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #54 : torek, 30.03.2004 : 20:18:02 »

Žiujo!

V začetku maja dobim basseta - takrat bo star 7-8 tednov. Zanima me kako naj ga hranim.

Ali so "piksne" od Hill's-a in Technical-a primeran hrana ali so pretežke? Je mogoče bolje če mu kuham? Huh Huh Huh

Ker pravijo, da mora mali jesti zaradi svoje oblike telesa, me zanima kaj je to malo? Huh Huh Huh

Kdaj lahko začen dobivat brikete, seveda, če jih bo sploh maral? Huh Huh Huh
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #55 : torek, 30.03.2004 : 20:46:02 »

Brikete mu lahko začneš dajati že takoj. Seveda puppy oz. junior. Predlagam ti brikete višje kakovosti-Hill's, Eukanuba, Royal Canin, Pro Plan, Pro Pac, Belcando, Technical....

Na embalaži od briketov je tudi napisana primerna količina briketov glede na težo psa.  Wink

Sama se moraš odločiti, če boš psu sama pripravljala hrano, ali bo jedel tovarniško pripravljeno hrano.

LP
Logiran
KANA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #56 : torek, 13.07.2004 : 07:46:24 »

Zdajle sem prebrala vse tele poste o stevilu obrokov na dan, imam pa se eno vprasanje. Mogoce je bilo med vrsticami ze odgovorjeno, vseeno pa bi rada se kaksno mnenje. Imam dobrih 6 tednov staro mesanko, ki bo vecje rasti (nemski ovcar), ki sedaj dobiva stiri obroke na dan. Zaradi casovne stiske bi rada cimprej presla na tri obroke. Vem, da za psa to ni idealno, kaj se pa vam zdi - lahko pocasi spustimo en obrok?

Lep dan vsem.
Zala
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #57 : torek, 13.07.2004 : 07:51:56 »

morda ti bo v pomoc. http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=607 Meni se zdi zgodaj za izpuscanje enega obroka.
m.

Logiran
KANA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #58 : torek, 13.07.2004 : 09:32:44 »

Ja, to stran sem si ze ogledala, ampak nikjer ne pise, koliko so mladicki zdaj stari  Sad. Tudi pri ostalih postih sem ugotovila, da so psi vecinoma starejsi.

Lep dan, Zala
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #59 : torek, 13.07.2004 : 09:39:26 »

Se mi zdi, da je bil eden (ena) od simi-jinih maldickov, ki je sel v vojsko malo mlajsi, ostali pa so bili pri oddaji stari vsaj 8 tednov. Pri taki starosti je psicka tudi pametno sele dati od mame. Pri 6 tednih starosti se meni zdi ukinjanje enega obroka ciiisto prezgodaj.
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines