mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:13:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat na dan...  (Prebrano 45330 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #90 : sreda, 06.09.2006 : 15:24:14 »

Enoletni pes je prestar za puppy brikete. Preidi na brikete za mlade pse (junior) ali odrasle (adult).
Logiran
fox00
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #91 : nedelja, 16.09.2007 : 19:16:04 »

Lp

mene pa zanima na kolko urni razmak se da mladicku starmu par mescov obrok...recimo meni se zdi tam 6 do 7 zjutraj(pac pred solo) nato 13h....18h in nakoncu 21h a je tko ok???
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #92 : nedelja, 16.09.2007 : 19:32:15 »

Mi smo našega do starosti 6 mesecev hranili 3krat dnevno. Zjutraj okrog 8h,kosilo ob 13h,večerja pa nikoli pozneje kot ob 19h. Lp
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #93 : četrtek, 22.11.2007 : 11:28:27 »

Jaz svojo bokserko še vedno hranim 3x dnevno, čeprav je stara že 15 mesecev. In tako bo verjetno tudi ostalo. Raje večkrat na dan, po malem.  Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #94 : četrtek, 22.11.2007 : 12:05:31 »

Mene pa nekaj zanima. Moj yorki je zelo neješč in izbirčen kuža posledično je tudi suhec. Ko sem imela še obroke ob določenih urah ni pojedel skoraj nič, praktično prosila sem ga, če lahko nekaj poje in potem je milostno pojedel par briketov iz roke. Sedaj pa imam nekaj časa urejeno tako, da ima brikete ves čas na razplago in sem opazila da poje več kot pa če je imel obroke ob določenih urah. Ali je zelo narobe, če ima kuža brikete ves čas na razpolago in je takrat ko mu paše. Ponavadi poje malo briketov zjutraj, pa nekaj potem ko pridem iz službe in nekaj zvečer pred spanjem. V glavnem poje več kot pa če sem brikete pospravljala in mu jih dajala po obrokih.
Hranim ga skoraj izključno z briketi, imava Nutra gold. Včasih dobi še malo tune, kuhanega piščančka, riž, korenček, rumenjak od trdo kuhanega jajca ampak ne vsak dan.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #95 : četrtek, 22.11.2007 : 12:12:55 »

Jaz bi mu vsekakor pustila čez celi dan birkete, če tako več je in ne vidim v tem nič narobe.  Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #96 : četrtek, 22.11.2007 : 13:11:56 »

No, saj e mi je zdelo. Jaz mu jih kar pustim čez dan pa poje kadar mu paše. Samo moramo pazit, ker ta mali vse pokrade.
Logiran
lura
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #97 : četrtek, 22.11.2007 : 13:27:02 »

No, pa še moje vprašanje.

Doma imam cca 11 mesecev staro psičko. Ker je prišla iz zavetišča, smo imeli na začetku kar nekej težav s hrano (dobesedno jo je metala vse, sploh ne vem ali jo je grizla ali samo goltala).  V glavnem, še vedno jo hranimo 3x na dan (količino razdelim tako, da zadovolji dnevno potrebo). Zanima me, ali je pametno, da ji za kosilo namestno briketov dajem zelenjavo (oz. manjšo količino briketov) in jo počasi navajam na dva obroka dnevno ali naj počakam, da bo sama pokazala, da ji en obrok ne paše (ta možnost se mi zdi da je minimalna).

Hvala,
lura
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #98 : četrtek, 22.11.2007 : 13:27:26 »

Samo moramo pazit, ker ta mali vse pokrade.

Hehe, to pa le, da ne bo yorki še brez tega ostal Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #99 : četrtek, 22.11.2007 : 23:00:59 »

lura, tudi moj Klaj je na začetku pojedel cel obrok v par sekundah  Cheesy ( možno, da zato, ker je bil v leglu z devetimi sestricami in bratci in si je moral hrano hitro spravit v sebe, da se je najedel do sitega). zdaj po sedmih mesecih pa je začel puščat hrano in papca veliko bolj umirjeno kot prej. sem ga pa tudi navajala tako, da ni dobil piškota, če je hlastal po roki, moral se je mirno usest in počakati, da sem mu ga jaz zanesla proti gobčku. mogoče je to malenkost pomagalo...  Wink
Logiran
koala10
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #100 : torek, 08.01.2008 : 15:19:23 »

jaz bi pa uprašala zakaj moj pes je kokošje kakce in gnoj?? Sad  prosim da mi odgovorite
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : torek, 08.01.2008 : 15:25:56 »

Poglej:
- Moj psiček da v usta vsako smet, ki jo najde
- Kaj pomeni, če hoče psička pojesti vsak kakec, ki ga zvoha?

Tole je namrec tema o stevilu dnevnih obrokov.
Logiran

luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #102 : sreda, 20.02.2008 : 08:25:44 »

 Wink Pozdravljeni,upam da ne bom vprašala,kaj kar je ze zapisano,..prebrala sem da pes ne sme jest pred sprehodom,ker se mu lahko zasuka želodec,v redu torej mora jest najmanj pol ure po sprehodu,kako pa je potem z odvajanjem. npr. zjutraj se zbudim,ga peljem ven na sprehod,nato mu dam jest in grem delat. kdaj bo pa lulau in kakau?  Grin
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #103 : sreda, 20.02.2008 : 16:04:51 »

Če ga hraniš z normalnimi količinami ne sme biti problemov. Problem nastane, če se pes nažre in potem gre na aktiven sprehod (tekanje, igranje z pesi). Ne vem, zakaj ne bi smel it po obroku na krajši sprehod na lulanje in kakanje. Saj v stanovanju pes verjetno tudi hodi ne?
Logiran
senejika
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #104 : sreda, 25.03.2009 : 11:23:52 »

Lep pozdrav  Cheesy

Imam kuzka starega tocno 6 mesecev. do zdaj je dobival tri obroke dnevno (zjutraj okrog osmih, popoldne ob dveh in zvecer ob devetih). Zadnje case pa se dogaja, da zjutraj vec noce jesti... Undecided se pravi zjutraj vstaneva, ga peljem ven kakat/lulat, prideva nazaj, in mali kar spi naprej nekje do dvanajstih, vmes pa noce nicesar jesti..tudi ce mu pustim polno skledo ko grem - sam ostane samo par ur - je se vedno polna ko pridem nazaj...je sele potem po dvanajstih uri...potem se nama pa vse zamakne in se zmesa cel ritem treh obrokov...poje pa potem pac malo vecjo kolicino hrane (ce zjutraj ne je).

Bi bil mogoce ze cas, da mu zacnem dajati dva obroka dnevno? Se bo nato sam navadil, ali je potreben kaksen postopen prehod - no, to je ze itak sam zacel Smiley

in kako ga navaditi, da poje preden jaz grem? ker nevem ce je to dobro da mu puscam polno skledo hrane (ga pac nimam vec casa cakat...), nevem ce jo poje v enem kosu...je to sploh vazno? ker ce bi kdaj slucajno sla od doma sele okrog enajstih in prisla recimo ob treh/stirih, bi mu mogla pustiti skledo hrane.

Vesela bom vsakrsnega nasveta v zvezi s tem...  Roll Eyes hvala!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kolikokrat na dan...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines