mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:07:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bradavice
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bradavice  (Prebrano 8818 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
u-r-s-h-y
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« : nedelja, 15.06.2003 : 22:08:31 »

Imam mladicka dobermana in imam naslednjo tezavo:
vsi psi v leglu so dobili bradavice po celem telesu in zanima me kako jih odstraniti?Gospod je rekeu da se posusijo in da odpadejo same le tiste vecje so problematicne lahko!! Malce me skrbi saj je pes drugace zelo lep in rada bi ga razstavljala toda taksnega zau ne morem..Mi lahko kdo pomaga hvala!!
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 10:48:16 »

Uzgojil sam preko 300 dobermana, ali tak nekaj prvi put čujem.
Ali kad sam počel sa dobermanima, nahranil sam svoju prvu kuju sa svinjskim bubregima.Bila je puna prišteva, ali ne bradavica.Nakon kaj me ja veterinar zašpotal, i kaj je prestala jesti svinjetinu, prišti su se povlekli.
Ja bi Ti preporučil da kuju vratiš.Mislim da je neozbiljno i nepošteno prodati pesa u takvom stanju.Uostalom pitaj vođu uzgoja kaj je pesima, on je moral pregledato leglo.
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 11:20:52 »

Urshy, bradavice res izginejo same od sebe, poznam nekaj primerov. Zdaj, ko so zrasli so psički brez njih.
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #3 : torek, 17.06.2003 : 20:40:19 »


 Ne vem ce so to res bradavice. Vcasih se naredi, da ko mladicki zacnejo jesti svojo hrano ali kadar so cepljeni-se jim malo porusi imunski sistem. Takrat pride do teh "bradavic" oz. pikic. Ponavadi so najbolj prisotne na glavi, lahko pa po celem telesu. Takrat se dajo kuzkom antibiotiki in je kmalu dobro. Najbolje pa je , da kuza pokazes veterinarju in ti bo povedal kaj to je. Ce so pa res prave bradavice, je pa precej cudno-sploh ce so jih dobili vsi mladicki iz legla.

 Cao-Slavi
Logiran
ahasver
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #4 : torek, 17.06.2003 : 23:21:10 »

Vsi mladički v fazi ko dobijo zobe, seveda če ni samo eden mladiček v leglu se med sabo grizejo. Ponavadi je to z veliko dozo občutka in samo igra. Nekateri pa nimajo "filinga" in takrat predvsem pri mladičkih ki imajo kratko dlako na koži ki je tik nad trdo podlago (kost) in v slabinskem delu naredijo z svojimi špički kar vredi ranice in se na teh mestih naredijo  gnojni čepeki ki se sčasoma razgradijo, krastica zgine dlaka poraste in je spet vse vredi.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #5 : četrtek, 19.06.2003 : 10:12:50 »

Urshy
pojdi k veterinarju!
moram rečt, da si ne predstavljam kako bi to zgledalo. Mogoče gre za alergijo, ali pa kot je rekla Valvasor glede imunskega sistema - ampak se mi zdi, da vsi bolj ugibamo - v vsakem primeru, ti mora povedat veterinar terapijo zdravljenja.

kar zadeva grizenja mladičkov med seboj - mislim, da je tisto vidno  kot "ugriz" in ne kot bradavica

Logiran
u-r-s-h-y
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #6 : nedelja, 22.06.2003 : 09:12:56 »

Lep pozdrav!!
Bila sem pri veterinarju in rekel je da gre za nekaksno virozo in da so to res bradavice in da kasneje izginejo ali pa tudi ne tako da ce ne bodo izginile mi ostane le ena moznost da jih veterinar odstrani!! Hvala za vaso pomoc
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 15.02.2006 : 17:30:56 »

No bradavice; naše pseto jo je fasalo na vrhu glave oz kosti, ki pritiska na možgane (hec, da ne bo kdo resno vzel). Zdaj jo ima že kakšne 3 tedne in zadeva ne izgine z vsemi možnimi žaubami. Že tako mu ta kost štrli ven iz glave, kot vesoljčku, s tem stvorčkom pa je jakooo smešno.
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #8 : petek, 25.04.2008 : 21:00:22 »

Našemu kužku mešančku je pred kratkim na na usnici-v bližini ustnega kota, zrastla bunkica, ki izgleda kot bradavica. Kuža je star pribl.9mesecev in prej te bulice ni imel. A je lahko to kaj nevarnega?
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 14.07.2013 : 17:47:22 »

Živjo upam, da to spada v to temo. Namreč imam mldiča starega 5 mesecev, ki se mu je ob robu trebuha pojavile kot nekakšne bradavice ali znamenja, ki pa so le malo iz nivoja kože. So temne barve in so samo ene 3. To se mu je pojavilo čez noč. Je že kdo videl ali slisal za to? S cim bi lahko to namazala, mal mi je že nerodno hodit k veterinarju , ker ga peljem za vsako malenkost.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 14.07.2013 : 18:22:04 »

Pa pojdi še 1x, saj take imajo veterinarji radi  Wink Tongue
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 14.07.2013 : 18:53:18 »

Ja verjamem Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #12 : nedelja, 14.07.2013 : 20:07:02 »

Jaz pa vedno počakam nekaj časa, da vidim kako se stvari razvijejo (ne samo pri psih, tudi pri ljudeh), razen seveda, če stvar ni evidentno takoj za it pokazat  Wink
Tačas pa ali pustim pri miru, ali pa npr. mažem s kakšno zeliščno/OTC zadevo, po presoji pač. Lahko se je samo povaljal v kaj, dobil kakšno blago reakcijo na kakšno travo, umazanijo ipd.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 14.07.2013 : 20:46:43 »

Ja sej jaz bom tudi pocakala pa bom opazovala, ce bo slo na bolje. Ce bom pa slucajno sla jutri k vetu zaradi lizanja zadnjih nog in lizanja spolovila bom pa se to pokazala. Bom videla kako bo s tem jutri zjutraj.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bradavice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines