mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:27:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Klea (včasih Kiara) se javlja iz svojega doma
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Klea (včasih Kiara) se javlja iz svojega doma  (Prebrano 8587 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« : petek, 02.04.2010 : 18:57:37 »

Klea se javlja iz svojega doma



Njena zgodba se začne tukaj, kjer sem jo prvič opazila: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,34927.0.html

nadaljuje pa tukaj, kjer sva se javili iz »začasnega doma«, ki je ostal in postal njen stalni dom:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35321.0.html

S trenutkom, ko je prišla »domov« se je počutila kot doma  in bila zelo vesela in pridna,…, želela je ugajati in ostati ;-)
Njena sostanovalka Simba, jo je sprva opazovala od daleč (iz druge sobe), nato čez ograjico,





kasneje pa sta že bili obe v istem prostoru in seveda zunaj na travi, kjer zelo uživata. Tudi pozirali sta že skupaj:







Simba je do Klee prijazna in tolerantna, ne mara pa, da jo preveč ovohava. Dovoli ji, da si sposodi kakšno njeno igračko, ki jo ima poleg sebe na blazini. Tega ji jaz seveda ne dovolim, zato to stori vedno  naskrivaj, mimogrede, ko gre mimo še neopazno zagrabi igračko in kot, da ni nič odide naprej.

Je zelo nežna in prijazna psička, doma je pravi cukerček in obožuje vse domače, vesela je tudi obiskov, če pa pride neznanec kar sam,  ga pa ne pusti notri, takrat s Simbo skupaj čuvata. Obožuje kužke in se z njimi večkrat igra, najbolj uživa če se lovijo in tečejo.

Muce jo zanimajo, ni huda nanje, vendar jih še ne pozna zelo dobro. Ko se srečata z domačo Lizo,  jo želi spoznati, Liza ji še ne zaupa, zato se gledata.  Ko Kleo pokličem k sebi, se Liza umakne.

Je  zelo radovedna in živahna. Rada steče za ptički, ki vedno odletijo in nato samo še gleda za njimi.



je zelo živahna in razigrana.



Obožuje »čigumije«, če slučajno zagleda kakšnega,  ga na hitro naskrivaj pobere in nato zveči . Prvič ko je na sprehodu pobrala zvečilko, sem jo gledala, ona pa je kar zvečila in zvečila,…, ker je bila v bližini grm Tise (strupen), sem šla z roko v gobček in presenečeno izvlekla zvečilni. Vrgla sem ga stran, pa je naslednji trenutek že našla novega in ga ni želela vrniti.   To se je zgodilo na sprehodu pred eno hišo, kjer  zvečilk ni težko najti. Prenavljajo hišo in delavec stalno zveči in zvečilke nato izpljune na tla, Klea pa je nad njimi tako navdušena, da se "ne sekira" niti če so rabljene,   Wink takoj pobere in zveči.  Zato se te hiše izogibava, se je pa že navadila, da če kaj pobere, na komando tudi izpusti. 

Na sprehodih je  postala zelo pridna, ne skače več v kolesa avtomobilov in skoraj tudi ne več v tekače. Ljudje je sploh ne zanimajo. Če pa se kdo »vtakne vanjo« - jo želi pobožati,  je nezaupljiva. To glede na njene slabe izkušnje iz preteklosti ni čudno. Od začetka je bila zelo prestrašena in, če jo je kdo želel pobožati je z repom  med nogami in sklonjeno glavico pustila, zdaj pa  zarenči oz. zalaja. Če nekoga že pozna, pa je vesela tudi božanja.   

Nekaj dni nazaj sem ji  v desnem stegnu nad kolenom zatipala nekaj trdega. Pogledala sem in videla, da ji iz  stegna gleda kovinska palčka. Želela sem jo izpuliti, vendar je bila dobro zaraščena. S pinceto mi jo je nekako uspelo izvleči, vendar počasi in malo po malo. Tačko je držala  čisto pri miru in čakala, da končam "operacijo", nato pa mi hvaležno dala lubčka.

Naslednji dan  sem jo pretipala, da vidim,  je morda še kje kakšna in sem res zatipala še eno, ta je pod kožo in nič ne gleda ven, je vzporedno s kožo in , po otipu, malo krajša od prejšnje. Zgleda, da je ne moti. Morda je še kje kakšna, pa je še nisem našla.
Ne predstavljam, od kje bi lahko dobila v telo te trde kovinske palčke, če bi znala povedati, bi bilo vse bolj razumljivo.

Tole je slika, kjer sem na njeno stegno položila palčko, ki sem jo izvlekla



Se  vam  še kaj javimo. Klea pa je v novem domu srečna in imamo jo radi. 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : petek, 02.04.2010 : 19:55:48 »

Irena super si jo uštimala! Cheesy
Zelo sem vesela, da je našla tak super dom!!! Kiss In vesela, da bom lahko še naprej spremljala njeno zgodbo Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : sobota, 03.04.2010 : 08:43:06 »

Srčkana je  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3 : sobota, 03.04.2010 : 09:25:31 »

Anery, imaš spravljeno to reč iz njene tačke?
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : sobota, 03.04.2010 : 09:28:59 »

Citat
Ne predstavljam, od kje bi lahko dobila v telo te trde kovinske palčke, če bi znala povedati, bi bilo vse bolj razumljivo.
Bi šlo lahko za strel s šibrovko, napolnjeno s posebno ˝municijo˝ ?
Logiran
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 03.04.2010 : 09:40:05 »

Anery, imaš spravljeno to reč iz njene tačke?

Ja Smetka imam spravljeno, pa tudi vem, na katerem mestu pod kožo je druga palčka.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #6 : sobota, 03.04.2010 : 11:37:31 »

Je mogoče, da je zaradi teh palčk brcala z zadnjimi tačkami, ko je prišla v zavetišče? Kaj vse se ljudje spomnijo bruham.

Na fotkah pa zgleda dosti bolj veselo, kot na tistih prvih... pa še uhlji so se ji postavili kot (velikonočnemu) zajcu Cheesy.
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 03.04.2010 : 12:03:55 »

Ful je lušna Kiss
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #8 : sobota, 03.04.2010 : 13:46:13 »

Orosijo se mi učki, ko preberem da je kakšna v preteklosti trpinčena živalca našla domek pri dobrih ljudeh... Anery, enega posebnega lupčka zate  Kiss!

Klea je pa en tak cukerček!  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 03.04.2010 : 18:20:17 »

Hvala tudi vsem vam, za pozitivne misli, Klea je pa res prav "fletna"punčka in si zasluži vse lepo.

Je pa zanimivo,  da če je sončno vreme, prav prosi, da jo spustim na dvorišče, da uživa na sončku, raziskuje in prenaša naokoli velike kamne. Jaz ji tega seveda ne dovolim in ji jih vzamem in odnesem nazaj (za vsak slučaj zaradi zob, da jih ne bi grizla), ampak, ko me ni, si jih prinese na dekico in leži zraven.

Če je sonce je čisto zadovoljna, če je ona zunaj, jaz pa notri, samo sem in tja naju s Simbo pride pogledat, če je vse ok, ostane z nama 10 minut, potem pa spet ven.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #10 : nedelja, 13.06.2010 : 13:17:07 »

Še ena šolska, z dobesedno našpičenimi uheljčki! Smiley



Katarina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : torek, 15.06.2010 : 11:22:52 »

Ful je lepa  Kiss Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #12 : torek, 15.06.2010 : 11:33:04 »

Sladkorčica!  Kiss
Super ste!
Logiran
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #13 : torek, 15.06.2010 : 13:02:07 »

Katarina hvala za dodano fotko.

Sva šli s Kleo ene parkrat na obisk v šolo za azilaše in se je izkazalo za koristno. Nazadnje se je Klea počutila že kar domače.

Bom v kratkem še jaz pripela nekaj "plavalnih" fotk. Smo bili ob reki, kjer sta moji punci plavali.

Logiran
Anery
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #14 : torek, 15.06.2010 : 20:45:47 »

Dami sta res uživali, samo voda je bila še malce mrzla Sad   ampak glede na to, da sem tudi jaz plavala, ni bilo preveč hudo  Wink

Klea ima podobne navade kot Simba in se lepo razumeta. Ni nobene ljubosumnost in se krasno sprejemata Smiley

Klea je v novem domu srečna in se počuti, kot da je tu od vedno. Je ubogljiva in jo zanima čisto vse, pa živahna in radovedna kužika, do Simbe obzirna in ji prav nič ne nagaja. 

Ko sem jaz v službi, "gre delat" družbo očetu v sosednjo hišo in mu pomaga pri počitku na kavču in gledanju tv. Ko pa zasliši moj avto, od veselja kar zacvili in čaka, kdaj se bom prikazala. 

Tudi, če grem npr. v trgovino, obe psički lahko pustim v istem prostoru in počivata in me mirno počakata.

Tudi Simba je Kleo lepo sprejela in je zadovoljna, da ima družbo.

Skratka zelo sta pridni   Smiley















Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Klea (včasih Kiara) se javlja iz svojega doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines