mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:27:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem srednjega kodra
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: težave z lulanjem srednjega kodra  (Prebrano 4287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : sobota, 03.04.2010 : 07:54:49 »

Danes bom začela malo drugače. Imam psa najdenčka in sicer sivi koder, srednje rasti. Našli smo ga pred dvemi leti in ker nismo
našli lastnika, oz nikogar ki bi ga posvojil je ostal pri nas. Ne vem kakšno vzgojo je imel niti kaj je bil naučen. Po mnenju veterinarja je bil na prostosti približno eno leto, ker je bil pes zelo zanemarjen in sestradan. To so ugotovili tudi na podlagi sprijete in dolge dlake. Že prej smo imeli nekaj izkušenj s psi. Prvi pes je bil pekinez in je bil popolnoma navajen na čistočo.
Drugi je bil koder-psička manjše rasti in smo jo tudi imeli 10 let. Tako da mislim, da imamo res nekaj izkušenj. Zato smo se tudi odločili, da tega najdenega kodra obdržimo, dokljer ne najdemo nekoga ki bi ga posvojil. Med tem časom smo psa socializirali, marsičesa smo ga naučili,  tudi mislim, da je zelo ubogljiv in hvaležin. Ko je sam doma ni problema, nikoli se ne polula, tudi če je po več ur sam, ne laja ko je sam, rad se umiva, češe. Skratka nekaj nam je uspelo, venar pri lulanju je bilo največ težav. Temu nisem več kos. Težave so bile že na začetku, pa so se stvari umirile. Zadnje čase pa je spet bolj pogosto. In to vedno zjutraj ko vstanem najdem lužo. Pa tudi ko ga peljem v varstvo, takrat markira po stanovanju. Ni kastriran, vendar kot sem prebirala, to ni zagotovilo, da se to reši. Kes sem sedaj ostala sama in bom morala psa slej ko prej oddati, oz najprej bom poskusila s kakšnim stalnim varstvom, moram to stvar urediti, pa več ne vem kako. Imate kakšen nasvet oz.izkušnjo? Saj ga ne upam dati v varstvo, ker sem že imela težave.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sobota, 03.04.2010 : 08:10:59 »

Iščeš nekoga, ki bi psa vzel, ali iščeš rešitev, kako psa obdržati in obvladati težave?
Logiran
koder
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 03.04.2010 : 08:43:30 »

Najprej bi poskusila psa obdržati in obvladati težave , tako da lahko dam psa v varstvo, da ne bi tudi drugi imeli težav. Če bom imela tudi s tem težave, potem bom morala psa oddati. Moram povedati, da mi je zelo težko, ker se je pes navadil na me in seveda tudi jaz na njega, toda včasih je stvari fizično nemogoče izpeljati. Če pa bom našla nekoga, ki za katerega bom sigurna, da bo vsaj tako dobro skrbel za psa kot jaz, ga bom verjetno oddala. Ne bi pa želela da pes konča tako, kot je že enkrat, ker potem mi bo še veliko težje. Naj še enkrat povem, da smo kužka našli v zelo slabem stanju, čeprav je sedaj ko je negovan, cepljen in v dobri oskrbi zelo lep in tudi zelo prijazen. Zato ne bom dovolila, da pride v katere koli roke, ker vidim, da je zelo veliko ljubiteljev psov zelo neodgovornih in se sploh ne zavedajo v kaj se spuščajo ko vzamejo ali kupijo psa.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: težave z lulanjem srednjega kodra
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines