mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:07:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Oteklina pri ritki
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oteklina pri ritki  (Prebrano 6647 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« : nedelja, 11.04.2010 : 18:36:56 »

Danes, med umivanjem, sem ugotovila da ima Gal pri zadnjični odprtini neko bulo. Izgleda kot, da bi bil imel zgornji del zadnjične odprtine oziroma zgornji del ritke malo oteklino. Zadeva je na otip mehka, izgleda da ga nič ne boli, je normalno, kaka normalno, nič ne drajsa z ritko po tleh. Seveda bom šla jutri popoldne k veterinarju ampak me skrbi in me zanima, če se komu sanja kaj bi to lahko bilo.

Sem že malo študirala po netu pa ne najdem nič podobnega. Analne žleze niso, ker te so spodaj, lahko bi bil hemeroid ampak ga nič ne boli, driske nima.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : nedelja, 11.04.2010 : 18:38:20 »

Hemoroid, bi rekla. Izstoplo črevo, če ni prehudo, ne boli.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : nedelja, 11.04.2010 : 18:55:50 »

Hm, meni se sliši kot perianalna hernia. Moj Ori jo je imel, je pa potrebna operacija, če je to, to.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : nedelja, 11.04.2010 : 19:34:16 »

A je kastriran?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #4 : nedelja, 11.04.2010 : 20:17:37 »

Ne, ampak a ni malo premlad za tole hernijo, ima 3 leta. Pa pri temu imajo probleme z odvajanjem blata, a ni tako? Ker Gal kaka lepo.


Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : nedelja, 11.04.2010 : 20:36:58 »

Meni so povedali, da parianalna hernia ni nujno povezana s starostjo psa, se pa pojavi največkrat pri nekastriranih samcih. Težave z odvajanjem lahko nastopijo kasneje, ko je hernia že precej velika. Tudi Ori ni imel nobenih težav in je lepo kakal.

Saj te nočem "strašit", ker lahko da ni hernia, če pa je, se pa z operacijo lepo reši.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : četrtek, 15.04.2010 : 10:54:47 »

Sasenka, kaj ste ugotovili?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : četrtek, 15.04.2010 : 12:33:17 »

Nič še. Smo naročeni v ponedeljek, ko dela moj veterinar, ker mu najbolj zaupam (no, razen če bi šlo za urgentna stanja). Bulica je ista kot je bila, s kakanjem tudi ni problemov, Gal je živahen. Nujno moram priti v primeru, da neha jest, dobi drisko, ga začne bulica bolet ali postane apatičen. Ga stalno opazujem, 15x na dan ritko šlatam, ker preverjam če ga slučajno boli ampak zaenkrat je edina posledica to, da me Gal že malo čudno gleda in si misli, da se mi je zmešalo.

Sporočim v ponedeljek kaj smo ugotovili.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 15.04.2010 : 22:05:44 »

Hehe, saj bo vse ok, sem prepričana Smiley Sporoči v ponedeljek in čohec malemu.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #9 : ponedeljek, 19.04.2010 : 21:57:24 »

Bili pri veterinarju. Gre za malo zamašeno lojnico, nič nevarnega. Lahko izgine sama od sebe, moram opazovati ampak zdajle vsekakor ni za noben poseg. Smo pa dogovorjeni po praznikih za kastracijo in sem zdaj še bolj živčna kot prej. Narkoze me je na smrt strah.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : ponedeljek, 19.04.2010 : 22:03:07 »

Super, da ni nič narobe. Smiley

Glede kastracije pa - saj veš: bodi tečna in zahtevna, ampak saj na "naši" kliniki vedo, kaj delajo. Sploh, če si se naročila k dr. M. in če mu bo še asistirala dr. R., bosta sigurno imela vse pod kontrolo. 
Te pa seveda razumem, da si panična. Teli naši yorkiji v narkozi tudi mene vsakič spravijo iz tira. Če boš čisto preveč živčna, te spet povabimo, da  pri nas na kavi počakaš. Cockta te bo z žogicami in cufki gnjavila do nezavesti, vmes pa bo že pozvonil telefon z novico, da je vse v redu, boš vidla.
Držimo pesti! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #11 : torek, 20.04.2010 : 07:40:51 »

Ti, a veš da te bom mogoča tokrat pa res držala za besedo in se narisala pri tebi med čakanjem. Mislim, da ni boljšega pomirjevala kot dve yorkici, ena blond lepotička in skoraj tako zmešana skrbnica kot jaz.

Ja, smo naročeni pri dr. M., ki še preveč dobro ve da sem tečna, zahtevna in sploh ena grozna "mama".
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : torek, 20.04.2010 : 14:30:11 »

Sašenka kdaj si naročena? Bom šla mal v kontrolo takrat Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #13 : torek, 20.04.2010 : 14:34:07 »



Ja, smo naročeni pri dr. M., ki še preveč dobro ve da sem tečna, zahtevna in sploh ena grozna "mama".

Mi tudi njim zaupamo, dr. M je sploh daleč najboljši ansteziolog, pa tečnih mam je tudi vajen ( sram). Saj bo vse ok, boš videla. Smiley
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #14 : torek, 20.04.2010 : 17:14:36 »

Sašenka kdaj si naroèena? Bom šla mal v kontrolo takrat Wink

Ti bom sporočila točen datum in uro, pa itak te bom pooblastila, da jh vsake toliko spomniš, da sem jaz, kadar gre za moje pošasti, čist nora. Sej drugače sem še kar normalna no, zaenkrat:))
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Oteklina pri ritki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines