mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 03:14:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Življenska doba muce
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Življenska doba muce  (Prebrano 7419 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bbpikica
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 105


WWW
« : nedelja, 18.04.2010 : 21:16:06 »

Upam da sem v pravi temi, drugače me prestavit.

pred dvema mesecema sem prevzela v oskrbo dve odrasli muci. Ena je stara okoli 5 let, druga pa nekje 12-13 let. Obe sta videti zdravi pa tudi lepo negovani. Sta notranji muci. Me pa zanima kolikšna je pričakovana življenska doba notranjih muc ob redni negi in kvalitetni hrani. Starejši se kar pozna da je že v letih Smiley, bolj počasi hodi, ni tako zelo živahna, čeprav se na trenutke tudi razigra, na nižje omare še skoči, malce težav pa ima pri seskoku. Zanima me tudi katere težave z zdravjem lahko pričakujem glede na njeno staros.

Hvaležna bom za vse odgovore in nasvete.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 18.04.2010 : 21:22:11 »

Moj prvi maček 15 let, poskočen in živahen brez opaznih znakov staranja do zadnjega dne. Vmes smo se samo prestavili na dieto, zaradi slabih izvidov ledvic, kateri so bili potem spet super. Odšel od nas popolnoma iznenada, enostavno je izdahnil v mojih rokah, ko smo se vračali iz posedanja na sončni klopci nazaj v hišo Kiss
Logiran

bbpikica
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 18.04.2010 : 21:24:43 »

Kako pa ste ugotovili da ima slabe ledvice? Bi jo bilo dobro peljat na kakšen preventivni pregled k veterinarju?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 18.04.2010 : 21:27:24 »

Opazila sem povečano žejo, ker je res bistveno več pil kot po navadi Wink Ker sem sumila kaj bo, smo pač dali pogledat.
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 18.04.2010 : 21:39:31 »

Pri moji mački so se težave začele po 16 letu - dva dneva je večkrat bruhala in ko sem jo peljala k veterinarju, je bila diagnoza kronična odpoved ledvic. Sledila je postopna izguba telesne teže ter napadi bruhanja, pri katerih je infuzija popravila stanje za nekaj časa. Je pa od prvega znaka bolezni do evtanazije minilo 6 mesecev
Logiran
Pokrajculja
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 09.11.2011 : 14:28:58 »

Imamo 18let starega mucka let skorajda ne kaže. Seveda je malo manj igriv in bolj lenari ampak še vedno bez težav skoči na police in elemente, redno odvaja in rad je. Pri veterinarskem pregledu in odvzemu krvi so ugotovili le načeto zobovje, ki pa je pri teh letih menda normalen pojav. Opazili smo, da težje prebavlja mlečne izdelke zato mu jih ne damo več.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 09.11.2011 : 15:27:51 »

Pri nas pa domuje muca, ki je trenutno v svojem 20-em letu. Bolj spi sicer, čeprav ima še vedno svoje "žute minute" Kiss

Kakih 5 let nazaj smo jo peljali na en rutinski pregled, ki je pokazal, da ima povišane (če se prav spomnim) jetrne encime, zamenjali hrano in vse od takrat se ni pojavila čisto nobena težava povezana z jetri ali čim drugim.

Če te karkoli skrbi, splošni pregled z odvzemom krvi nikakor ne more škodit.

Naši smo hoteli izmerit še krvni pritisk, ampak tega mali vragec ni pustu... Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Življenska doba muce
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines