mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:00:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše  (Prebrano 26478 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #45 : nedelja, 29.08.2010 : 16:07:50 »

skoraj  bi me zdej na urgenco peljal od groze ...... iskala PUPabelle kr neki časa zunaj , po kmetijah ... po hlevih ... nikjer .... imela sem balkon odprt in moje mačke zlo rade skakljajo po njem ... sploh moja gremlinčica ima zlo rada hojo in obračanje po ograji.... in nato je ni bilo ..........fak....... klicala vse možno naokol, iskala povsod ..... sem že vidla kako jo bo nek bednik povozu z avtom ....  bla bla bla ..... in kje je bla? c c c c  c potuhnjena  je vmes med kovtr zlezla in lepo breskrbno spala medtem , ko se je meni dobesednoi mešalo .....nagaja še naprej , jst pacela zabuhla u faco od joka.................
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #46 : ponedeljek, 30.08.2010 : 13:21:19 »

Tokrat se srečno končalo, pa se bo naslednjič tudi? Kaj ko bi si na balkonu raje omislila kakšno zaščitno mrežo, ali pa naj bodo muce raje notri.
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #47 : torek, 31.08.2010 : 09:11:37 »

moje mucke so notr tko da ni panike ,se pa zmuznejo na balkon ko obešam perilo ....tk da je ta komentar čist odveč
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #48 : torek, 31.08.2010 : 09:17:31 »

V bistvu komentar od Gipsy ni odveč. Jaz sem tvoje pisanje razumela enako kot ona. Tako se pač bere, kar si napisala in v tem smislu je ona tudi odgovorila  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #49 : torek, 31.08.2010 : 09:21:24 »

moje mucke so notr tko da ni panike ,se pa zmuznejo na balkon ko obešam perilo ....tk da je ta komentar čist odveč

Ushuaya, sama tudi nimam zavarovanega balkona, trenutno, tako da imam mačke naučene, da se skozi balkonska vrata ne hodi. Seveda jih imam strogo na očeh pri tem, da se kateri ne bi izmuznil, ko npr. nosim perilo ven.

Ker če se ti mačka zmuzne na balkon in tega morda ne opaziš (napisala si namreč: " .... imela sem balkon odprt in moje mačke zlo rade skakljajo po njem ... sploh moja gremlinčica ima zlo rada hojo in obračanje po ograji"), zlahka tudi skoči / pade z njega in potem, ko je enkrat na tleh, poškodovana ali nepoškodovana žvizne kdo ve kam.

Če imaš možnost in je to tehnično izvedljivo, je zamrežitev balkona odlična rešitev.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : torek, 31.08.2010 : 09:22:10 »

USHUAYA, za zacetek bi prosila slovnico, ker tole pac ni berljivo.
V nadaljevanju pa branje za sabo. Ce macki lahko gredo ven, potem tukaj nobeno opozorilo ni odvec in ni treba skakat v luft zato, ker je odgovor na napisano v skladu z vsem tistim, na kar vsak dan znova na tem portalu opozarjamo - odgovorno skrbnistvo, kamor spada zagraditev balkona, ce je nevarnost, da macek z njega odide neznano kam.
Logiran

USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #51 : torek, 31.08.2010 : 09:32:13 »

zZagraditev balkona  bo , ko bo dovolj denarja za tak hec .... nNe pride to 10 eu.... iIn nič ne skačem uv luft , samo povem ,da so moje mačke notri ,ne zunaj.
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #52 : torek, 31.08.2010 : 09:35:54 »

Bravo ,sedi  5
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : torek, 31.08.2010 : 09:39:04 »

Ce opozorilo ne pomaga ...
Sicer pa, tukaj nismo v gostilni, pa tudi v pravilih pise, da pisemo slovensko.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #54 : torek, 31.08.2010 : 09:40:11 »

To, da so mačke notri in ne zunaj, je seveda jasno. Ampak k preprečevanju pobegov, kar je odgovornost skrbnika živali, spada tudi skrb, da mačka ne pade skozi odprto okno, da mačka ne soči z nezavarovanega balkona, da pes ne pobegne pod ograjo, ki jo je mogoče spodkopati ipd.

Na to smo opozorili, ker se naslednji "sprehod po ograji" lahko ne konča srečno za katero izmed mačk.
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #55 : torek, 31.08.2010 : 09:43:12 »

jaz to vse vem .... če bi dobro brale bi vidle da je sploh ni bilo na balkonu ,temveč je deklica lepo spala pod odejo.....mloje misli so bile ,da je bila na balkonu....nima veze .... z njo je vse v redu tako kot z ostalimi 5 kosmatimi člani moje družine ....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #56 : torek, 31.08.2010 : 09:47:31 »

USHUAYA, brez zamere, vendar me res strasansko moti tvoja totalna ignoranca vseh, ki beremo, kar napises. Namrec, slovenski jezik pozna veliko zacetnico in eno piko kot samostojno locilo na koncu stavka.
Logiran

USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #57 : torek, 31.08.2010 : 09:54:32 »

Eto se bom potrudila pisat tako ,da bo vam razumljivo .Drugač pa slovenski jezik pozna tudi šumnike....Nisem objavila nekaj ,o čemer bi sedaj gospe ali gospodične rade cel dan razpravljale, za take zadeve ni časa .Je treba  še kaj drugega počet ,kot pa na veliko moralizirat kako in kaj naj drugi naredijo ,da bodo njihove mucke varne.In ne mi  govorit kaj naj naredim jaz, da bo temu tako.Mislim,da nisem edina ,ki ima živali in ji le te kdaj kakšno ušpičijo.Če bi hotela imet totalno kontrolo nad njimi ,lahko pustim službo in se posvetim le temu.Tako ,da hvala za vse nasvete in dodaten poduk, kako naj skrbim za svoje živali.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #58 : torek, 31.08.2010 : 09:56:31 »

jaz to vse vem .... če bi dobro brale bi vidle da je sploh ni bilo na balkonu ,temveč je deklica lepo spala pod odejo.....mloje misli so bile ,da je bila na balkonu....nima veze .... z njo je vse v redu tako kot z ostalimi 5 kosmatimi člani moje družine ....

Seveda, tokrat se je srečno izteklo. Lahko se seveda ne bi, saj si še sama pomislila na veliko možnih lokacij (izven stanovanja, seveda), kamor bi se mačkica lahko skrila.
Sicer si pa verjetno ob posvojitvi podpisala posvojitveno pogodbo s pogoji, med katerimi "skakanja po nezavarovanem balkonu" najbrž ni. Pa tudi, če se samo izmuzne, ko obešaš perilo. Tudi sama imam balkon in vsaj enega strastnega kandidata za skakanje po njem ampak mu to do zdaj ni uspelo, ker je vedno, kadar so balkonska vrata odprta, on za drugimi, zaprtimi..... Pa tudi v službo hodim.

Ampak da ne res ne bo izpadlo, kot da nimamo boljšega dela, kot tebi prat možgane - tisti, ki ti je mačkico dal, verjetno bere, pa se bosta že v miru pogovorila kako je s tem balkonom, a ne...

K.


Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #59 : torek, 31.08.2010 : 10:00:49 »

Da smo si na jasnem - nihče ne trdi, da je mogoče preprečiti vse potencialne nesreče ali trenutne nepazljivosti, ki lahko imajo za posledico pobeg ali poškodbo živali.

Ampak eno je, če mačka po nesreči pobegne na balkon, drugo pa če napišeš: "imela sem balkon odprt in moje mačke zlo rade skakljajo po njem ... sploh moja gremlinčica ima zlo rada hojo in obračanje po ograj".

Brali smo samo to, kar piše, in menda se vsi strinjamo, da raje eno opozorilo preveč kot zgubljena mačka kot posledica, ker nekomu ni prišlo na misel, da nezavarovani balkoni / odprta okna in mačke ne gredo dobro skupaj.

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines