mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše  (Prebrano 26479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #60 : torek, 31.08.2010 : 10:04:08 »

Mislim,da tega člena ni v pogodbi. Undecided
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #61 : torek, 31.08.2010 : 10:05:50 »

Da smo si na jasnem?V kakšnem  tonu ste pa gospa to pisali?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #62 : torek, 31.08.2010 : 10:09:01 »

Jaz berem da v takem, ki razjasni morebitne nesporazume, ki bi lahko nastali iz branja njenih prejšnjih postov.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #63 : torek, 31.08.2010 : 10:11:50 »

Da smo si na jasnem?V kakšnem  tonu ste pa gospa to pisali?

Misliš mene? Moj ton je popolnoma nevtralen. (Sicer ga je pa kocka "pojasnila" Smiley)
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #64 : torek, 31.08.2010 : 10:19:24 »

Nič drage dame , lepo bodite še naprej,hvala za nasvete (takšne ali drugačne),lepo je videt ,da nekoga skrbi za kosmatinčke in da nisem edina.Slikice ,pa kot sem rekla ,kmalu ,ko bo več časa za nalaganje:Naj vam sonce zmeraj sije.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #65 : torek, 31.08.2010 : 12:08:51 »

V bistvu sploh ni problem samo v skakljanju po balkonu in ograji, ampak tudi v tem, da pri tem mačk očitno nimaš pod kontrolo. Če bi jih imela, bi vedela, katera je na balkonu bila in katera ne. In ne bi bilo treba potem histerirat in iskat mačko, ki leži pod koutrom.
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #66 : četrtek, 30.09.2010 : 09:21:54 »

http://www4.slikomat.com/10/0930/trn-DSC007.jpg
http://www4.slikomat.com/10/0930/nw9-DSC007.jpg  tko pančajo na stojalu za perilo... na sveže opranem je najlepše
http://www4.slikomat.com/10/0930/g5y-DSC006.jpgwhat? Shocked
http://www4.slikomat.com/10/0930/r1n-DSC007.jpg
http://www4.slikomat.com/10/0930/9dj-DSC007.jpgto je pa še zadnji nov član Lee Lou, in nadvse zatreskan u Pupabelle..... non stop skače za njo  pa čeprav ima komaj 6 mesecev.....
bi pa bila vesela ,da bi kdo iz mačje hiše prišel kdaj pogledat kako se godi njihovi ex varovanki... kot je bilo tudi domenjeno...lep pozdrav od nas vseh Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 30.09.2010 : 10:42:34 »

Če kdo kdaj ne pride že po parih mesecih v kontrolo še dolgo ne pomeni, da mu je vseeno Roll Eyes S slikcami in prostovoljnimi poročili nam posvojitelji to delo lahko strašno olajšajo in tako ta isti čas namenimo novim/drugim varovancem Wink
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 30.09.2010 : 10:44:10 »

Pocka je bila pri majas, ona je bila njena skrbnica, tako da če bo kdo prišel bo to edino ona, verjetno imata telefonski številki ena od druge, se lahko slišita in dogovorita.
Če nisi dobila potrdila o cepljenju za Pocko (ki ga omenjaš v neki drugi temi) se tudi obrni na Majo, da ti ga pošlje.
Lahko ji tudi pišeš na maja@macjahisa.si.
Vse podatke o cepljenju imaš tudi na posvojitveni pogodbi.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #69 : četrtek, 30.09.2010 : 10:45:41 »

Če kdo kdaj ne pride že po parih mesecih v kontrolo še dolgo ne pomeni, da mu je vseeno Roll Eyes S slikcami in prostovoljnimi poročili nam posvojitelji to delo lahko strašno olajšajo in tako ta isti čas namenimo novim/drugim varovancem Wink
Točno tako. Sama bi morala opravit vsak dan dva obiska vse dneve v letu, da bi obiskala vse svoje bivše varovance. V bistvu lahko delam potem samo še to.
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 30.09.2010 : 10:59:59 »

ne ne glede cepljenja ne gre za Pupo.... kot sem rekla imam 5 posvojenčkov.....nobenega potrdila o kakršnem koli cepljenju , niti pot bila psička , ki semjo posvojila iz enega zavetišča( imena ne bom objavila)...niti nisem vedela ,da bi  vse to morala dobit dokler nisem posvojila drugega psa tukaj v Gmajnicah kjer so mi to vse dali in tudi psička kastrirali....od Maje pa žal nimam več telefonske... tudi papirjene vem kje imam....kot sem v prejšnjih sporočilih navedla sem se preselila v svoje stanovanje in lahko da se je to kje založilo ali pa je še med kakšnimi škatlami
Logiran
USHUAYA
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 30.09.2010 : 11:03:02 »

se opravičujem za napake.... mi nekaj tipkovnica šteka in sem prehitro oddala sporočilo; pot=potni list. niti ni bila sterlilizirana ne čipirana
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #72 : četrtek, 30.09.2010 : 11:24:47 »

ki semjo posvojila iz enega zavetišča( imena ne bom objavila)...niti nisem vedela ,da bi  vse to morala dobit dokler nisem posvojila drugega psa tukaj v Gmajnicah kjer so mi to vse dali in tudi psička kastrirali....

Torej raje ne piši. S tem svojim postom si naredila škodo 10 od 11 zavetiščem v Sloveniji. Ja? Kar tako malo pisarit pošrek samo zato, ker se ti trenutno pač piše in ker te nekaj gnjavi in bi se rada spraznila, je izredno neodgovorno. Sicer pa povsem v skladu s tvojimi dosedanjimi posti.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 30.09.2010 : 13:20:58 »

Če bi se odločila za zamrežitev balkona obstajajo tudi cenejše rešitve, nič kaj dosti dražje od nekaj 10 €. Tudi mi imamo odprt balkon je pa zamrežen z mrežo za mačke (kupila sem jo prek interneta v eni večjih online zoo trgovin, pri nas je še nisem videla, imajo jo pa v Avstriji), ki je pričvrščena na balkonsko ograjo, ob straneh in na strop so mi pa zavrtali nekaj vijakov, tistih z zanko, na katere sem pritrdila bambusove palice in nanje pričvrstila mrežo.

Mreža je tekstilna, proti grizenju ojačana z žico, ki pa se je ne vidi. Seveda bo ta mreža imela krajšo življensko dobo, kot če bi namontirala recimo prav ograjo in jo zato redno pregledujem. Če bom zasledila znake popuščanja jo bom takoj zamenjlala.

Je pa super, odkar imamo to mrežo gor, je bilo eno od stranišč preseljeno na balkon, ko je sonček se lahko v miru tam sončkajo  pa še mirna sem, da mi ni nihče dol padel, ker je ravno kaka zanimiva muha ali golob tam mimo priletela.  Tako, da smo sedaj vsi mirni.

Če balkon ni pretirano velik, lahko pogledaš tudi za kosom ograje (tiste, ki se jih v "rolah" nabavlja, zelene barve, primerno majhnih lukenj - za naše okno v spalnici ne vem če je bil cel kos 15 €.

Montaža mreže je vzela ene pol urce + vrtanje vijakov, montaže mreže na oknu pa ene 15 min + vrtanje vijakov. Se da tudi hitro in poceni Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 30.09.2010 : 13:38:49 »

Joj še tole bi rada dodala - vsi vemo, da nekatera zavetišča delujejo bolje od drugih. Glede taga se že leta razvnemajo polemike in debate. Nekateri ne sterilizirajo psic (pa bi jih po zakonu morali), spet drugi sploh ne zdravijo bolnih živali, nekateri imajo pse v bojših drugi v slabših pogojih, nekateri evtanazirajo po "pretečenem roku" drugi se trudijo ta rok podaljšati itd.

In veliko je ljudi, ki so šele kasneje spoznali, da tam in tam nekaj ni bilo tako kot mora biti. (Ushuaya ne misli, da tole sedaj leti direktno nate) Zato je pomembno, da so tudi potencialni posvojitelji v zavetiščih pozorni, če kaj ni kot bi moralo biti. Če kaj takšnega opazijo, je to potrebno prijaviti, ker se le tako lahko izboljša. Seveda pa marsikdo ne ve, na kaj sploh biti pozoren. Nekateri nikoli, nekateri spoznajo razlike čez lastne izkušnje, kot recimo Ushuaya, spet drugi izvejo stvari preko osveščanja različnih društev in posameznikov.

Je pa res, da so sedaj napake oprane le Gmajnice, vseh ostalih 10 zavetišč pa je potencialni krivec, ki se ga lahko ljudje sedaj  izognejo, da ne bi doživeli istega kot Ushuaya.

Če gre za dejstvo, ki mu ne more nihče oporekati je bolje, da se napiše celotno dejstvo ali pa sploh ničesar, da ni samo še več škode
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: PUPABELLE(POCKA)...baby gremlinčica iz Mačje hiše
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines