mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:49:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: "Daj lupčka"
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: "Daj lupčka"  (Prebrano 12633 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:01:37 »

Hm, ne vem ali je ta rubrika primerna za to vprašanje ampak mi tudi slučajno ne pade na pamet kaj naj ga vtaknem.

Na enem izmed forumov se je razvila debata v smislu ali je normalno da ti pes da lupčka ali ne, ali je to ogabno ali ne, lahko mogoče celo zboliš zaradi tega Lips Sealed...

Zanima me torej, ali dovolite, da vam pes da lupčka ali ne? Jaz mojim dovolim. Ne dovolim sicer, da mi preližejo cel obraz kadar jim paše ampak tamala imam celo naučena na ukaz "daj lupčka" in ponavadi ga skasiram na nos. Tudi fant jih skasira kar nekaj in zaenkrat sva še oba zdrava in nama se ne zdi čudno, da nama psi dajo kakšnega lupčka oziroma, da me poližejo po nosu ali po licih. Zdaj pa ne vem ali sem jaz čudna ker to dovolim al mogoče nisem edina?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:05:36 »

Jaz dovolim, valda Smiley In tudi mi imamo tak ukaz.

Kar se tiče prenosa bolezni pa... mater, če imaš psa, menda ja poskrbiš, da je zdrav. Sej ni treba, da ti da en cmok na obraz, da se od bolanega psa kaj nalezeš.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:07:38 »

Pri nas se tudi lupčkamo Cheesy

Jaz itak pravim, da je moj pes bolj čist kot marsikateri človek Tongue
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:07:57 »

Jaz "lubčkanja" po obrazu ne dovolim. Mi ni všeč. In se mi zdi tudi čisto nepotrebno.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:10:48 »

Pri nas dasta obe lupčka na ukaz. Sisi bolj strastno, pa če je kdaj ful vesela, bi ti najraje cel obraz umila, ampak tega ne pustim. Ronja pa zelo nežno, samo malo ošvrkne z jezikom po bradi ali nosu. Po ustih me pa ne ena ne druga glih ne ližeta.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:13:05 »

Dovolim, dovolita tudi psa Tongue
Ne vedno, se pustimo pri miru, ko komu ni do tega, znamo pa tudi na ukaz, na kar sledi "sram te bodi"

Komur ni do tega, pač ni. Vsakemu svoje.
Logiran

SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:16:13 »

Mi se skoz kušujemo....
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #7 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:17:10 »

Moja ta mlajša sicer obvlada ukaz, ampak jaz ga raje ne izvajam, ker ima tamala neprijetno navado da na sprehodu (pa tudi doma na dvorišču) požveči prav vsako svin**rijo ki jo stakne.
Tako da raje ne riskiram lupčka potem ko je (meni nevede seveda) našla in požvečila kakega poginulega krta ali mačji kupček ali kaj podobnega...

Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 03.05.2010 : 14:18:42 »

Lizanje ust ali pa če pustiš da poliže tvoj npr. sladoled in ga potem ti naprej ješ... Ne vem no, meni se pa zdi to rahlo nagravžno.  Tongue
Ampak mi ni nič manj ogabno tudi to, ko kakšne mame prežvečene izpljuvke svojih otrok pojedo...  bruham  bruham (ok ne vem, kje sem o primerjavo našla zdaj) Grin
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #9 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:01:01 »

Pri nas pa ukaz "daj lupcka" pomeni cmok na lice, tam nekje pri usesu, ker ce bi centrirali na nos, ga hitro fases tudi na usta Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:04:52 »

Mi se skoz kušujemo....

Mi tut, sploh tamala. Grin Ona je cist "umila bom Billa". Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #11 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:11:07 »

Tud pri nas se kušujemo....
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #12 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:28:32 »

Nik tud mimogrede poliže, a se toliko umaknem, da ne kasiram ravno na usta Smiley Zna pa tudi "dej mi lupčka" in da čisto nežno Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #13 : ponedeljek, 03.05.2010 : 18:38:31 »

Mi se tudi lupčkamo in kot je napisala že miškica, mislim tudi jaz: če je pes zdrav, čist in če ves čas veš, kaj počne, ne vidim nobenega razloga, da ne dobim še lupčka.
In ja, tudi sladoled si delimo Evil...pa kaj pol. Vsak po svoje pač! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #14 : ponedeljek, 03.05.2010 : 18:59:00 »

Mi se tudi imamo tko radi,da si včasih kakšnega stisnemo...največ pa sem jih nič hudega sluteče fasala ravno od začasnikov...tko radi so me imeli,da so me skozi lupčkali,ja. Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: "Daj lupčka"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines