mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:19:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Obnašanje samca med gonitvami
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Obnašanje samca med gonitvami  (Prebrano 2289 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« : petek, 07.05.2010 : 07:20:00 »

Teme nisem nikjer našla zato sem odprla novo, upam da je ok.

Zanima me kako se vi "spopadate" z vasimi samcki kadar se samice gonijo?
Zveni neumno?Mogoče res, ampak naš Oto je trenutnoo čisto utrgan, ne je, ne spi, ampak konstantno tuli kakor gasilska sirena.
Razmišljali smo že o raznih pomirjevalih ker je tole res nevzdržno. Kuža se mi resnično smili, pomagat pa mu ne znam. sram sram

Že v naprej hvala za odgovore/nasvete/vaše izkušnje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 07.05.2010 : 07:36:39 »

Zakaj pa v vseh teh letih se ni kastriran?
Logiran

ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #2 : petek, 07.05.2010 : 07:45:03 »

Koliko je star? Ali je kastriran? Če ni in ni namenjen za vzrejo (če nima vzrejnega dovoljenja) in če prenaša narkozo, razmisli o kastraciji. Pes se namreč goni, ko zavoha gonečo samičko....(ne samo 2 krat na let, kot samičke). O kastraciji pa je že odprta tema, če te zanima. Pomirjeval jaz ne bi dajala. Je pa gonitev za psa stresna, saj na vsak način hoče priti do samičke  in od tu to "čudno" obnašanje (za nas). Svetujem ti, da  imaš psa do kastracije (če se boš odločila) še bolj pod nadzorom, da ti ne bo ušel (so namreč zelo iznajdljivi). Posledice pa verjetno poznaš: "nezaželjeni mladiči", pretepi, prometne nesreče,...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : petek, 07.05.2010 : 08:02:50 »

ren, gre za 9-letnega samca, ki naj bi bil posvojen pri MM. KLIK
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #4 : petek, 07.05.2010 : 08:55:47 »

kastacija žal ni mogoča zaradi zdravstvenih težav, je bila že v planu pa so nam jo odsvetovali. je pa izključno notranji kuža in se ga ne spušča ven brez nadzora, da bi ušel torej skoraj ni bojazni oz. se v devetih letih še ni zgodilo.
Hvala vseeno Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5 : petek, 07.05.2010 : 15:44:24 »

Če so zdravstvene težave tako hude, da bi bil problem z anestezijo, potem bo problem tudi s pomirjevali in jaz z njimi ne bi eksperimentirala.
 Sem pa prepričana, da tudi stres ni ravno fajn, tako da bi na tvojem mestu vseeno iskala drugo mnenje (moj primer: pes s šumom na srcu, odkritim pri dveh letih; so rekli, da prav dolgo ne bo živel... Pri 14ih je bilo nujno porihtat zobe... Smo jih, seveda. Kvaliteta življenja pač prevlada (vsaj zame) nad tem, da bi trpel par mesecev več (če sploh bi).).

Torej - jaz bi šla npr. na veterino Vet. fakultete (C. v Mestni log), kjer imajo strokovnjake - kardiologe, anasteziste,...  Če bi mi tam operacijo odsvetovali (ali pa so ti mogoče jo?), potem ni kaj... Psa zapret v osrednji del stanovanja, stran od oken, vrat,... In potrpet. Drugače bi se pri takem psu vseeno odločila za kastracijo.

Imam pa zdaj skupaj v enosobnem stanovanju nekastriranega skoraj 13 letnega psa (rodovniškega, z opravljenim vzrejnim, je dal tudi eno leglo) in pred kratkim posvojeno trenutno gonečo se nerodovniško "čistokrvno" psičko (ki se goni zadnjič v življenju  Evil). Sta seveda ločena, ampak gonečko pes zavoha skozi vrata.
No, moj Timi nikoli ni bil problematičen za gonečke, zdaj pa sploh ni, ampak zdaj leži pred vrati sobe in joka, kadar je ona v bližini vrat... Mi je žal, da ga na stara leta spravljam skozi to, ampak nas je gonitev prehitela.  sram

Kakorkoli - če bi se mi v preteklih letih kdaj zdelo, da Timi trpi, bi ga dala kastrirat, ne glede na papirje (je lep, krasen značaj, ima super kolke, vseeno pa ni tako popoln (glede na standard), da bi se mi zdelo, da lahko kaj pripomore k razvoju pasme).

Lp, 5ra
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #6 : petek, 07.05.2010 : 17:47:22 »

Vixen najlepša hvala bomo poskusili še z drugim mnenjem.
drugače pa hodimo h veterinarju tam zelo  blizu knjižnice prežihov voranc ampak bomo poskusili še na Vet.faxu
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Obnašanje samca med gonitvami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines