mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:30:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: prepovedani pitbuli  (Prebrano 27529 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #15 : sreda, 13.07.2005 : 09:16:39 »

to pomeni samo, da bojo lahko njihovi policaji ali varnostniki sami odločili ali je pes nevarne pasme ali ne. kakšen cirkus bo nastal iz tega rajši ne premišljujte. Mislim, da tam povprečen policaj nima prav veliko kinološkega znanja in bo psa ocenjaval po svoji presoji.   Zaradi te uredbe bo pobitih samo ogromno nič krivih psov, ki se bodo varuhom reda zdeli podobni neki nevarni pasmi. tudi če niso.
demokracija je tam vsi vemo kako. 
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #16 : sreda, 13.07.2005 : 09:20:29 »

itak bodo pa ljudje kupovali druge pasme namesto pitbullov, če bodo ti prepovedani. Naprimer kakšne rote pa dobermane ali pa argentine itd.... če ima pa človek psa za take namene in je zraven malo prf***n bo pa tako ali tako vsak pes s pomožnosti malo večjim nagonom postal agresiven in napadalen.. Potem najbolje, da prepovejo kar vse pse!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : sreda, 13.07.2005 : 09:21:42 »

Hm, pitbuli? Pa saj so pri nas le nerodovniski, torej...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #18 : sreda, 13.07.2005 : 09:25:02 »

Ja, bokserji tudi spadajo pod pittbulle - na zalost!!! Cry

Sam problem je v tem, da imajo za pittbulle vse tiste pse, ki imajo potlacene gobce!!! Shocked Shocked Shocked Od kje jim to nimam pojma! Grin

Lp, Ursa
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #19 : sreda, 13.07.2005 : 09:27:53 »

prepovedani so tudi roti, vse vrste dog in mastifov, dobermani... čisto so jih sklatil. na ulico bojo lahko šli le med 22 in 5 uro ponoči pa še to le na določena območja mesta.
Ne vem če pobudniki tega zakona res pričakujejo, da bo en tip od 120 kil z usnjeno ovratnico na vrvici vodil pudlja ali čivavo...
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #20 : sreda, 13.07.2005 : 09:44:11 »

Mislm, da si bodo moral najprej lastniki teh pesjanov poštimat zadeve v glavi in šele potem lahko pričakujemo kakšne spremembe na bolje. Lastnik je tisti, ki se mora s psom ukvarjat, zanj skrbet, ga imeti na povodcu in ga naučiti vsaj osnovnih ukazov.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #21 : sreda, 13.07.2005 : 09:48:05 »

veš da. Kr vsi lastniki teh pasem so slabi pa delajo škodo pa.... najprej naj podstrešje pošlihtajo vsi tisti,ki so se spomnili na tak zakon.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #22 : sreda, 13.07.2005 : 09:53:11 »

Evangelina saj velika večina ljudi je takih, ampak zaradi par ljudi, ki bi nujno potrebovali "lobotmijo", pride potem pasma na slab glas.

Ja, bokserji tudi spadajo pod pittbulle - na zalost!!! Cry

Sam problem je v tem, da imajo za pittbulle vse tiste pse, ki imajo potlacene gobce!!! Shocked Shocked Shocked Od kje jim to nimam pojma! Grin

Potem pa zaradi kakšnih "vaških strešin" pridejo na slab glas tudi druge pasme.

Mislim, pa da je veliko večja verjetnost, da te ugrizne kakšen majhen cvergelj, kot pa kak leni buldog in da je tak strah odveč.

Pa še nekaj; če se ljudje ne bi toliko vtikali v tuje pse, bi bilo ugrizov veliko manj. Lahko poveš, da se pes ne pusti božati...pa bo teta še vedno tišala, češ saj jaz znam s psi. Ko jo bo ugriznil, bom pa jaz kriv!!!  Angry

veš da. Kr vsi lastniki teh pasem so slabi pa delajo škodo pa.... najprej naj podstrešje pošlihtajo vsi tisti,ki so se spomnili na tak zakon.

Točno tako! To bo še komedija, ko ga bodo izvajali. Cheesy

Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #23 : sreda, 13.07.2005 : 10:03:35 »

jst se bolj bojim ,da bo tragedija. Če se bo policaju zdela pasma nevarna bo potegnil pištolo in psa pihnil. Pa se bo zravn  lastnik psa lahko metal po zobeh.Ker je demokracija tam zgolj pojem.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : sreda, 13.07.2005 : 10:08:15 »

Zanimiva je ze izjava enega od nasih "moz postave" - slo je za odgovor na vprasanje, kaj se zgodi, ce imas psa na povodcu, pa te nekdo fizicno ogrozi oz. napade in te pes ubrani s protinapadom. Odgovor se je glasil nekako takole: "Odvisno od pasme psa. Ce gre za nevarno pasmo, vam ga lahko policija tudi ustreli."
Halooooo? Torej, ce me nekdo napade in me brani NO, bo to samoobramba, ce pa me bo branila moja Layla, bo pa to napad agresivnega, podivjanega pitbula?
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #25 : sreda, 13.07.2005 : 11:00:20 »

Citat
najprej naj podstrešje pošlihtajo vsi tisti,ki so se spomnili na tak zakon
Bravo, točno tako, pa še kdo zravn!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #26 : sreda, 13.07.2005 : 11:16:02 »

Malo  ste  se  spozabili  o katerem mestu  je govora Wink  RIO DE JANEIRO!! Wink

Malo  pobrskajte  po netu,  si  kakšno  realno stvar preberite,  naprimer  stopnja kriminala, stopnja droge, prostitucija,brezposelnost.......

potem pa  1+1  in  boste  prišli do  zaključka  zakaj  so  se  spravili na nedolžne  kužke.  Kratko in jedrnato povedano  "bull shit"

Ne morejo niti osnovnih  stvari  spraviti v red,    sedaj  se  bodo pa spravljali  red delat  med pse na plažo.    halo Roll Eyes

Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #27 : sreda, 13.07.2005 : 11:18:44 »

no evo, tolk o demokraciji
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #28 : sreda, 13.07.2005 : 11:34:02 »

Citat
Sam problem je v tem, da imajo za pittbulle vse tiste pse, ki imajo potlacene gobce!!! :

Lp, Ursa

jah ljudje so pač taki............ši-cu ima tudi potlečen gobček  je potem tudi on pitt bul.
žal so res zaradi takšnih poznavalcev in ljudi ki imajo te pse samo zato da se z njimi postavljajo te kužki(ki so prav prijazni govorim iz svojih lastnih izkušenj)zelo prijazni,in nežni do otrok.

lp weimi
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #29 : sreda, 13.07.2005 : 11:37:58 »

jah ljudje so pač taki............ši-cu ima tudi potlečen gobček  je potem tudi on pitt bul.

Ne, ne ... mora imeti se kratko dlako!
Psi z dolgo dlago ponavadi ne pasejo pod nevarne pasme!

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines