mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:57:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: košarica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: košarica  (Prebrano 5997 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« : torek, 12.07.2005 : 18:10:23 »

Potrebovala bi kak nasvet, kako naj se lotim učenja psičke, da bi na ukaz prinesla košarico. Zamislila sva si, da bi bilo kjut, če bi na najini poroki (drugo leto) prinesla (civilna poroka na prostem) košarico s prstančkoma med obredom. Malo presenečenja za svate ... Psička je stara 6 mesecev, ob času poroke bo torej leto in pol. To jesen jo nameravava dati še v šolo - osnovno šolanje.

Izgledalo bi tako, da bi čakala pri starših, ko pa bi bil trenutek obreda, ko si je treba natakniti prstane, bi jo ženin poklical in bi prinesla košarico. Morala pa bi jo prinesti počasi, ne pridirkati, kot to dela zdaj na klic.

Vsak nasvet bo dobrodošel  Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1 : torek, 12.07.2005 : 19:08:30 »

Hojla!

Zelo dobro sta se tole spomnila, hehe.  Cheesy

No, kot prvo ti svetujem, da si nabaviš kliker, ker ti bo zelo, zelo prav prišel.

Učit pa začni počasi in postopoma. Najprej jo navadi, da bo košarico samo držala v gobčku, ko ji jo boš dala. Sprva bo dovolj samo, da prime ročaj, ti pa v tem trenutku klikneš in jo zelo pohvališ in nagradiš. Potem pa seveda podaljšuj čas, ko naj drži košarico. Sprva je verjetno ne bo želela sama držat, zato ji jo malo pridrži (pač tako, da jo bosta držale obe hkrati) in jo spodbujaj.
Ko bo znala držat košarico s tabo, poskusi odmakniti roko in če košarice ne spusti takoj, klikni in jo pohvali. Nato pa seveda spet počasi podaljšuj čas, ko košarico drži sama.

Ko bosta enkrat to obvladale pa začni s prinašanjem. Daj ji košarico in se čisto malo odmakni od nje ter jo pokliči. Že če bo samo nakazala, da hoče prit (še preden spusti košarico) klikni in jo zelo pohvali in nagradi. Nato pa počasi dodajaj korake, ampak ne prehitevaj dogodkov. Ponavljaj določeno stopnjo, dokler je ne bo znala in šele nato preidi na naslednjo. Samo potpežljiva moraš bit in naj se ti nikamor ne mudi, imata še velik časa, kolikor vidim.

Moj zna na ukaz prinesti povodec  Cheesy , če pa mu pokažem z roko, tudi kakšen drug predmet (recimo copato ali kaj podobnega).

No, saj bo še kdo drug kaj napisal upam, pa veliko sreče ob učenju.  Wink

Lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #2 : torek, 12.07.2005 : 20:29:47 »

Hehe tudi meni je ta zamisel všeč.Mogoče jo pa še kdaj uporabim...

N3wfika zgleda,da so njufiji perfektni v prinašanju. Wink.Moj je ravokar skoraj celo pot nesel košaro,ko smo nabirali gobe Roll Eyes.Ker imaš še dokaj mlado psičko mislim,da učenje ne bo težko.

Mislim,da bo najbolj težavno ravno s hojo.Meni se zdi dokaj dobro,da ko enkrat osvoji tehniko držanja skupaj (ti s povodcem) vadita pošasne korake.Da ne bo pretiranega dirjanja.Potem pa to uporabljaš še brez povodca.Prepričana sem,da ti bo uspelo Smiley.Pa poročaj kako vama gre.

Takole pa Ron nosi grablje.Enako je s povodcem,košaro,vrečko...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #3 : torek, 12.07.2005 : 21:57:38 »

Hehe tudi meni je ta zamisel všeč.Mogoče jo pa še kdaj uporabim...

N3wfika zgleda,da so njufiji perfektni v prinašanju. Wink.Moj je ravokar skoraj celo pot nesel košaro,ko smo nabirali gobe Roll Eyes.Ker imaš še dokaj mlado psičko mislim,da učenje ne bo težko.

Mislim,da bo najbolj težavno ravno s hojo.Meni se zdi dokaj dobro,da ko enkrat osvoji tehniko držanja skupaj (ti s povodcem) vadita pošasne korake.Da ne bo pretiranega dirjanja.Potem pa to uporabljaš še brez povodca.Prepričana sem,da ti bo uspelo Smiley.Pa poročaj kako vama gre.

Takole pa Ron nosi grablje.Enako je s povodcem,košaro,vrečko...

Hehe, kjut slikca. Takalih grabelj moja še dvigne ne ... Smiley   (najbrž bi jih prej razgrizla na prafaktorje pa pol prenašala po manjših koščkih)
Se bomo lotili naloge, takoj ko se vreme malce izboljša.
Hvala za nasvete!
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #4 : torek, 02.08.2005 : 14:31:08 »

Hm, očitno sem naredla kako napako, ali pa se me je moja bjonda naveličala ...  Undecided
Sva se začeli učit pred 3 tedni (nekaj takega). Sem začela tako kot ste svetovali in uspeh je bil hitro tu - v dveh dneh je zakapirala in veselo prinašala košarico od enega do drugega. Poskusila sva še med ljudmi in v urbanem okolju ter med drugimi psi, pa je ubogala. Vadila sva skoraj vsak dan ta trik. Potem je imela pa kar naenkrat en klik in je pozabila vse - zdaj košarice še v gobček noče več prijet  Sad
Ne vem, a nej grem jovo na novo ali naj se poslužim kake druge taktike ...
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : torek, 02.08.2005 : 19:33:03 »

Ce ima kosarica pleten rocaj, jo je morda kaj zbodlo v gobcku. Ce je tako, rocaj obvij s platnom in nadaljuj ponavljanje prinasanja kot da se ni nic zgodilo.
Vcasih v procesu ucenja na doloceni tocki zanimanje upade, a prav takrat je potrebno vztrajati, pa ne na silo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #6 : torek, 02.08.2005 : 20:10:10 »

Jaz mislim,da ji je šlo na živce,ker je ves čas delala isto...mogoče se je naveličala.Upam,da vama bo vseeno uspelo Wink.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #7 : torek, 02.08.2005 : 22:02:47 »

Možno, da se je naveličala. Zbosla se verjetno ni, ker ni ročaj nič scefran, ni pa nujno.
Bomo še poskušali. Sicer pa vseeno obstajo možnost, da ji, če ne bo šlo drugače, privežemo za vrat kako satenasto blazinico s prstanoma, ukaz sem pa itak že pozna.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: košarica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines