mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 18:11:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: lmamo tumor na seskih, kaj zdaj?
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lmamo tumor na seskih, kaj zdaj?  (Prebrano 28122 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 27.06.2010 : 13:08:54 »

Ja seveda, ko pa verjetno to ni vse in so še minusi zraven, ne?

Hormoni niso v telesu za okras. Povsod so plusi in minusi in se je tereba odgovorno odločit, ko se pogleda malo širše.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : nedelja, 27.06.2010 : 13:57:06 »

No reči sem hotela samo to, da tumorji na seskih ne bi smeli biti poglavitni vzrok za sterilizacijo pred puberteto (kasneje itak bolj malo pomaga). 
Ker je možno z nekaj previdnosti in pazljivosti povsem lepo obvladati to težavo. Vsaj nam je do sedaj to lepo uspevalo, pa smo imeli že veliko starih nesteriliziranih psic (skupaj mislim da jih je bilo več kot dvajset). Tumorje na seskih jih je imela skoraj polovica, nekatere tudi po večkrat - pa so vseeno dočakale lepo starost in nobena ni poginila ne zaradi tumorja na sesku ne zaradi kakšne druge "ženske" težave (pa so jih v globoki starosti nekatere imele, a se jih je dalo obvladati).


Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : nedelja, 27.06.2010 : 14:08:44 »

Se čisto strinjam in tudi sama tako ravnam.

OB enem pa vem za nekaj primerov stranskih učinkov sterilizacije, ki niso nič lepi. Eni čisto neposredni, eni pa pašejo v statistiko stranskih učinkov. Dva taka hujša rak na kosteh (za povezavo sem zvedela v nekih študijah, ampak nimam pojma katerih) v kasnejših letih in smrt v par mesecih kot direktna posledica.

In to povdarjanje sterilizacije oziroma kastracije za vsako ceno mi ni najbolj všeč, čeprav jo razumem. So plusi in so minusi. Odvisno od situacije do situacije se razmerje spreminja. In marsikaj ostaja očem skrito oz. še ni znano.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 27.06.2010 : 14:20:57 »

A study of 3218 dogs demonstrated that dogs that were neutered before a year of age had a significantly increased chance of developing bone cancer.(Cool A separate study showed that neutered dogs had a two-fold higher risk of developing bone cancer.(9)
http://www.caninesports.com/SpayNeuter.html


"The risk of osteosarcoma rose with increasing age, increasing body weight, increasing standard weight and increasing standard height. Compared with the German Shepherd breed, the highest risk of osteosarcomas was found for large and giant breeds, while small breeds had reduced risks. A twofold excess risk was observed among neutered dogs. Adjustment of risk estimates for standard height adjusted for standard weight, and vice versa, showed a stronger and more consistent association of osteosarcoma with increasing height than increasing weight." (9: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9691849)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 27.06.2010 : 15:01:54 »

Eko. Sem vedla, da mora met Nanook prste v mes  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : nedelja, 27.06.2010 : 18:01:01 »

Pardon za smaljila, tam bi naj bila 8.

AngSeter. Tongue Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #36 : nedelja, 27.06.2010 : 19:52:55 »

Hvala za nasvete in vse, ampak ponavljam, o sterilizaciji že vse vem in je tudi že dosti napisanega po internetu o korelaciji sterilizacija rak. In se moram strinjati z vsem napisanem, tako pri ali brez sterilizacije so plusi in minusi. Mi smo pač trenutno pokasirali minus.
Imam pa novico, ki je definitivno boljša od tumorja - kot kaže, je bila zatrdlinica vnetje pri šivu, saj ji je včeraj stekel gnoj ven. Kako, da veterinar tega ni vedel, me ne vprašat.

Zmenjena sem pa že z dr.Butinarjem, in zdaj ne vem... Mislite, da bi jo vseeno peljala, da jo pogleda, ali zdaj to nima več smisla, glede na to da je on onkolog?

Mene trenutno ni doma, zato bosta šla z očetom jutri po antibiotike za vnetje. Smo jih sicer jemali mislim da 5 dni po operaciji pa se je očitno vseeno zagnojilo :S
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : nedelja, 27.06.2010 : 20:05:57 »

A ni Butinar kirurg?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : nedelja, 27.06.2010 : 20:23:42 »

Glede na to, da ima majhne tumorje po vseh seskih naj jo kar pogleda.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #39 : ponedeljek, 28.06.2010 : 15:32:34 »

Piše tu, da je "onkološki kirurg", na njihovi strani namreč. Tako da sva imeli obe prav:)
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #40 : ponedeljek, 28.06.2010 : 15:50:45 »

Tudi tiste majhne bulice so zdaj izginile, iz večje zatrdlinice je pa stekel gnoj...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #41 : ponedeljek, 28.06.2010 : 21:33:51 »

Ja to pa ni najboljše. Sad   
Mi smo Kajo po nasvetu veterinarke vsak dan tuširali po trebuhu. Temu se reče hidroterapija in ji je zelo pasala, zgleda da je tudi lajšalo bolečine. Vprašaj Butinarja magari po telefonu, če bi to prišlo v poštev - pa čimprej pojdita tja, itak.
Držimo pesti in tačke za vaju! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #42 : torek, 29.06.2010 : 14:38:10 »

Hvala  Kiss
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #43 : torek, 29.06.2010 : 15:32:28 »

Samo nič na lastno pest, da ne bo kaj narobe!  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #44 : torek, 29.06.2010 : 19:08:35 »

Kaj ni najboljše? Meni se zdi super. Tako kot je opisano je šlo za infekcijo po operaciji in ne za razrast tumorjev. Obkladki s kakšnim blagim razkužilom na rano ne škodijo, pregled pri Butinarju pa tudi ne.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: lmamo tumor na seskih, kaj zdaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines