mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:34:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski kelpie
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Avstralski kelpie  (Prebrano 35803 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #15 : petek, 22.07.2005 : 11:14:26 »

še uporabni linki
http://hometown.aol.de/letnetti/links.htm
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 24.07.2005 : 12:04:28 »

Za Kelpija se najde kar nekaj disciplin, saj so psi zelo energični in z veliko mero pripravljenosti za delo. Prazvaprav jim počivanje ne diši. Manuel jih ima za agility in z njimi dosega visoke rezultate.

Tudi sama sem navdušena nad delovnimi psi in ko bo Chuna malo večja, se bo morala preizkusiti v več disciplinah.
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #17 : četrtek, 28.07.2005 : 17:53:23 »

Joj, ena redkih pasem, ki mi je (vizualno) vsec in ni vecja od 55! Meni je ful usec black and tan... Sam ni za zacetnike pa to... Skoda. Lep pes.
Lp, Ss
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #18 : četrtek, 28.07.2005 : 18:53:55 »

Andi, omenjaš enega psička, ki naj bi nastopal v mladinski nadaljevanki na TV, tudi sama sem pomislila, če gre za kelpija, ko sem ga videla.  Undecided Je pa prav posebne barve, ki je nisem našla na Majinih linkih. Tam sem zasledila le variante black, blue in red ter black/tan, blue/tan in red/tan. Pa me zanima, če je možna oz. dovoljena še kakšna druga barva pri kelpijih? Zanima me tudi, kako pogosto se zgodi, da je kuža cel črn (taki so mi nekako nabolj všeč, pa sem videla le enega na slikah)?

Drugače pa so to tudi meni krasni kužki.  Smiley

Lp
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #19 : petek, 29.07.2005 : 09:07:34 »

Ssidney: V opisu pasme sem napisala, da je priporočljivo, če ima bodoči lastnik že nekaj izkušenj s psi. Kot prvo pa je potrebno vedeti, da je to pasma, ki potrebuje ZEEELO veliko gibanja. To ni pes, ki vam bo cel dan ležal ob nogah, ko bote vi gledali televizor.

V bistvu, če realno pogledamo, potem noben pes ne bi bil za začetnika in začetnik psa sploh ne bi smel imeti... Če je človek dosleden in pripravljen deliti s psom tako slabe kot dobre trenutke in se obenem zavedati, da je pes obveza, ki je ne moreš potem potisniti na stranski tir in s katerim boš živel veliko let, potem ni več "začetnik", potem je že "pripravnik".

K sreči pa obstajajo zdaj že tudi v malih krajih klubi, v katerih se lahko veliko naučiš o psih in delu z njimi. Ko sem začela šolati prvega psa, sem se vozila 50 km daleč. Do takrat sem delala s psi sama in šele v mali šoli ugotovila, koliko napak sem pravzaprav delala.
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #20 : petek, 29.07.2005 : 09:31:21 »

Andi in Tara: Žal ne vem, o kateri nadaljevanki govorita, pa me zanima, kakšne barva pa sploh je tisti kuža?

Tara: Delovna linija so večinoma psi z ožigi, razstavna linija pa bolj enobarvni. Seveda je potrebno poudariti, da so njihova delovna linija psi, ki jih uporabljajo kot pašne pse. Pri enobarvnih psih pripuščajo pse, ki so enake barve. Obstaja možnost, da bo npr. pri dveh čokoladnih psih tudi kakšen mladih črn in obratno.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #21 : petek, 29.07.2005 : 13:20:10 »

hojla,

ja v tisti nadaljevanki je kelpie..zelo redke barve blue merle.. ampak tudi jaz med standardi nisem zasledila te barve Huh

lp

Maja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #22 : petek, 29.07.2005 : 16:07:37 »

No to me je zmedlo. Sem pregledovala dovoljene barve in blue merle ni med njimi.
Alka, nam boš postregla s kakšnimi novimi slikicami tvoje psičke?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : petek, 29.07.2005 : 16:12:04 »

O kateri nadaljevanki govorite? lp
Logiran

andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #24 : petek, 29.07.2005 : 16:15:29 »

Kaja, sem pogledala na spored; vsak dan ob 8.25 je, imenuje se pa Snobs (tako je ime psu).
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : petek, 29.07.2005 : 19:20:04 »

hehe, takrat pa res ne gledam TV. lp
Logiran

Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 30.07.2005 : 13:50:26 »

A je to mogoče mišljen ta pes oziroma nadaljevanka: http://images.tvnz.co.nz/tvnz_images/tvone/programmes/zone/snobs/snobs_c.jpg
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #27 : sobota, 30.07.2005 : 16:03:34 »

Ja, to je ta peso.
Logiran
Ssidney
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #28 : sobota, 30.07.2005 : 16:11:38 »

Citat
Ssidney: V opisu pasme sem napisala, da je priporočljivo, če ima bodoči lastnik že nekaj izkušenj s psi. Kot prvo pa je potrebno vedeti, da je to pasma, ki potrebuje ZEEELO veliko gibanja. To ni pes, ki vam bo cel dan ležal ob nogah, ko bote vi gledali televizor.
Ja, vem. Ravno zaradi ogromne potrebe po gibanju se mi ne zdi "fer" imeti takega psa. Sicer ne gledamo cel dan televizije, samo nisem pa tudi kakšen jogger ali pohodnik. Športne aktivnosti (treningi) so pa itak notri, tako da nisem neaktivna nasplošno, le zunaj me ne vidiš pogosto-predvsem ko je tako vroče kot sedaj.
Lp, Ss
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #29 : nedelja, 07.08.2005 : 10:22:28 »

Takole Chuna pije... Več fotk bo morala Alka ''požegnat''.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Avstralski kelpie
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines