mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:50:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 85995 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #255 : četrtek, 11.01.2007 : 15:01:25 »

Hoj Princesss !
Displazija pa je lahko majhna ali velika, predvsem pa to ne vpliva direktno na življensko dobo, saj gre za kosti... Predvsem pa je potrebno dati času čas, poskusi se pozanimati kako močna je displazija, PREDVSEM, pa ubogajte zdravnika. Glede na to da ne šepa več sem skoraj prepričan da ni velika okvara. Vseeno pa mu (jaz), ne bi več puščal da sam skače na posteljo ali v avto in da hodi po stopnicah. Mi smo našega (zlati prinašlec) tako navadili da počaka, potem pa se mu dvigne samo ritko s sprednjimi tacami pa gre sam...  Grin.   Predvsem počakaj, stvari niso nikoli tako slabe kot izgledajo na začetku in očitno se že umirjajo.
Logiran
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #256 : nedelja, 18.03.2007 : 11:47:40 »

Pozdravljeni.

Imam 3 leta starega zlatega prinašalca kater tehta dobrih 40 kg. Je zelo živahen in aktiven kuža. Ampak v zadnjih dneh opažam da težko ustaja z ležanja. Rit težko dvigne, čez 30 cm stopico katera vodi v prostore kjer delamo in se večinoma čez dan tm zadržuje zaradi družbe gre zelo težko in včasih potiho zacvili. Skrbi me predvsem zato ker ima moj kuža visoko stopnjo tolerance bolečine, vsaj tko sklepam saj se je enkrat močno porezal po blazinici na sprednji tački in ni niti zacvilil.
So te problemi simptomi da je kaj narobe z kolki??? 
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #257 : nedelja, 18.03.2007 : 12:50:05 »

Najverjetneje ja. Lahko pa je tudi hrbtenica in kaksen vklescen zivec. Ampak glede na napisano bi kr rekel, da je displazija. Nisem pa veterinar, tako da kr hitro pelji na kliniko.
Upam, da bo vse vredu

Lp, Marko
Logiran
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #258 : nedelja, 18.03.2007 : 17:39:46 »

Ja  bo treba kr pelat da se vidi kaj je to... Sam čudn mi je tud ker ko smo na sprehodu je pa vse normalno.
Upam da je samo len Cheesy , samo močno dvomim da bi blo to...
Hvala za info.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #259 : nedelja, 18.03.2007 : 19:00:29 »

Ales, zaradi lenobe ne bo noben pes cvilil ob premikih, tako da priporočam slikanje kolkov, lahko je pa tudi kakšna klopna bolezen...
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #260 : ponedeljek, 19.03.2007 : 11:15:28 »

Danes sm bil pri veterinarju ker sm se hotu pozanimat kak je kj postopek pri slikanju, pa če je lahko kj drugega narobe ker po gozdu ga šibava čist normalo pa po hiši... sam tista štenga je mal kritična. Samo žal nism čisto nič zvedel ker je mel veliko dela in me je prosu če se lahko jutr oglasim. V glavnem zanima me če mi lahko okvirno poveste, se je za slikanje treba kj naročit, kaki so kj okvirni storški slikanja, itd...
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #261 : ponedeljek, 19.03.2007 : 12:46:22 »

Pri nas lahko slikajo v nekaterih klinikah, psa  pregleda veterinar, se ga uspava in slika kolke, se ga zbudi in sliko pogleda ortoped in napiše izvid. Vse to stane približno( baje je odvisno od velikosti psa, zaradi narkoze) 60 evrov.

Slike niso uradne in ne veljajo za vzrejni pregled. To lahko slikajo menda samo v Ljubljani, ne vem, če je po novem še kje drugje.

Tako so meni razložili, ko sem spraševala za mojo kužo. Če je pa kaj že drugače pa naj še drugi napišejo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #262 : torek, 20.03.2007 : 15:22:38 »

Mislim, da je nesmiselno kaj veliko razmisljati o tem, kdaj ima veterinar cas, ali se je treba za slikanje narociti in koliko pridejo stroski, temvec je potrebno dvigniti telefon in poklicati na kaksno kliniko oz. se bolje, pobasati psa in ga peljati v veterinarju za male zivali na pregled, in kjer bodo opravili vse preiskave, ki so potrebne za diagnosticiranje.

Stokanje nikakor ni normalno in vsako cakanje lahko polozaj se poslabsa ter povzroci vedno hujse bolecine. Pes pac ne more iti sam k zdravniku in je v celoti odvisen od nase milosti, kdaj mu bomo pripravljeni pomagati.
Logiran

Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #263 : nedelja, 25.03.2007 : 10:57:06 »

Z veseljem sporočam da ni bil problem v kolkih  Grin
Smo pelal kosmatinca k veterinarju, kjer je potrdil da kolki tukaj niso bli problem.  Tko da zj spet normalno pride čez štengo, v gozdu skačeva čez podrta drevesa itd Cheesy
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #264 : nedelja, 25.03.2007 : 11:04:21 »

Ni problem v kolkih - v čem pa je oz je bil?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Ales2010
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #265 : nedelja, 25.03.2007 : 11:14:00 »

Zadnjo tačko je mel udarjeno revež... In pol zmer k se je malo bolj uprl nanjo ga je zabolel.
Nism dobro pogledal...
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #266 : nedelja, 20.07.2008 : 11:45:20 »

Lep pozdrav...
Imam 2 leti staro bernsko planšarko (ja, žal brez rodovnika), ki je zadnji čas po sprehodih dosti šepala na prednje tačke. Večinoma na desno. Parkrat smo bili pri veterinarju, ki ni ugotovil nič posebnega. Ker se to ni prenehalo smo dali pregledati kri zaradi suma borelije, vendar so bili testi negativni. V četrtek smo se odločili, da bomo poskusili z rentgenom. Ker je psička že bila pod narkozo sem se odločila da bomo poleg sprednjih tačk slikali tudi kolke.
Pred slikanjem ji je zdravnik pregledal tačke, obračal v vse smeri... na začudenje zdravnika ni pokazala nobene bolečine. Tako nismo niti vedeli, kateri sklep naj bi slikali. Zdravnik se je na podlagi nevemčesa odločil, da slika predvidevam da ?koleno?.
Slike je pregledal.. in na desni tački naj bi "nekaj" bilo. Vendar je bila slika malce zamegljena. Kakor sem razumela niti sam zdravnik ni vedel a zaradi debeline kosti (nekaj takega?) ali je s tačko dejansko nekaj narobe.
Pohecal se je samo, da sam pred operacijo vedno še trikrat slika preden dejansko operira. Na žalost v tistem trenutku nisem imela pripravljenih vprašanj, da bi zvedela kaj več...
Največji šok pa je bil, ko je po tem pogledal slike kolkov. Že na prvi pogled je povedal, da kolki niso uredu. In da naj bi bila po njegovem mnenju stopnja displazije d ali e. Ena stran naj bi bila sicer slabša od druge. Izmeril je tudi neki kot, ki pa ne vem kaj pomeni. Po njegovem mnenju tudi umetni kolk ne bi prišel v poštev.
Dobili smo neke tablete za sklepe ter proti bolečini in pa posebno hrano, ki naj bi bila namenjena prav temu.
Imamo namen za nasvet vprašati tudi dr. Matkota, čeprav kakor sem prebrala po enem letu starosti ni veliko možnosti, razen umetnega kolka.
Trenutno se sicer odpravljamo na morje. (prebrala sem, da naj bi bilo plavanje dobro za pse z displazijo?), tako da bomo dr. Matkota kontaktirali šele ko se vrnemo.
Že dolgo ni nihče nič napisal v to temo. Kako so kaj vaši kužki?
Ima kdo kakšen poseben nasvet kaj narediti?
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #267 : ponedeljek, 13.10.2008 : 20:31:49 »

Zdravo! V soboto sem oxy (dalmatinko) odpeljala k veterinarju, ker je začela šepati na zadnjo desno nogo in ji je veterinar slikal kolke in ima displazijo enega kolka. Desni kolk je D levi pa A. Stara je 4 leta. Po sterilizaciji se mi je kar zredila. Ima 26 kg. Ni predebela, ampak ni pa več tako vitalna , tako, da je sedaj na dieti. Tako mi je tudi veterinar svetoval. Rekel mi je, da je tudi možnost operacije ni pa nujno, da bi uspela tako kot pri mlajšemu psu. Uglavnem jaz res nevem kaj naj. Operacija le dosti stane, zato se hočem pravilno odločit. Prosim dajte mi kakšen nasvet, ker hpčem, da oxy še živi nekaj časa drugače se mi bo utrgalo. Dajem ji tudi tablete proti bolečinam.
Lp, Špela
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #268 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:43:58 »

Jaz bi se za mnenje obrnila na ortopeda. Ce jo je slikal navaden veterinar, bi sla jaz po drugo mnenje veterinarja... ker mi na forumu vseeno nismo strokovnjaki.
drugace pa je moje mnenje tako: skoraj dvomim, da sepa SAMO zaradi kolkov... lahko zaradi kolena (recimo kolenske vezi), zaradi kaksne klopne bolezni (erhija in podobno...) ali cesa drugega... Poznam veliko (vecjih) psov s se hujso displazijo, pa niso sepali pri 4 letih....
Veliko srece.
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #269 : torek, 14.10.2008 : 08:15:50 »

Jaz sem pri oxy najprej opazila, da je nekaj narobe, ker je zelo težko šla na posteljo dol iz nje pa še težje. Tako, da nevem. Verjetno jo bom peljala še v Topolščico. Ali je v Lj drugače tudi kakšen ortoped?
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines