mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 20:16:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 85999 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #30 : nedelja, 09.02.2003 : 00:14:04 »

V Sloveniji je edini, ki je pripravljen operirati dr. Matko. Znanje imata tudi dr. Zaninovič in dr. Zorko, vendar se tega nočeta lotiti. Uradna razlaga je, da bi bila operacija zelo draga in da ni materiala.
Zagreb so mi odsvetovali vsi po vrsti in to kar vsi, ki sem jih spraševal za mnenja, tako da se nisem niti kaj dosti zanimal za operacijo tam.
Edine možnosti so torej Matko (SLO), Schwarz (Dunaj), Ulrike (Munchen) in Klinika (Munchen).
Ker se kuža kar nekako drži (ni hujših težav - celo po hribih sva hodila - vendar na povodcu in počasi), sem se odločil, da kar počakam na dr. Matka. Tudi glede vožnje je najboljša rešitev, saj so potrebni minimalno trije obiski.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #31 : sreda, 26.02.2003 : 21:39:02 »

Samo še dva sva ostala :-/. Midva z Zackom Smiley.

Drugače pa sva kar v redu. Zack je malo več pri mojih starših, ko me ni, a večinoma še vedno z mano. Šepa še vedno, ampak nekako ni krize, vsaj mislim da ne, ker sam ne čutim bolečin :-/, tako da bo verjetno kar lahko zdržal do aprila, ko naj bi bil operiran.

Lep pozdrav tudi tebi.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #32 : ponedeljek, 07.04.2003 : 11:08:57 »

Za vse, ki se zanimate za operacijo:
Danes sem govoril z Matkom in pravi, da bo z operacijami pričel v maju.
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #33 : ponedeljek, 07.04.2003 : 14:08:46 »

zivjo lime!

danes sem zasledila tvoj poblem in te prosim da mi posljes rentgensko sliko kolkov na ksenija_oseli@excite.com

odgovor o moznih resitvah, cene itd. ti posredujem v nekaj dneh...

p.s. mnenje ti bo dala klinka iz milana!
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #34 : sreda, 09.04.2003 : 14:01:01 »

odgovor sem posredovala po emailu.

zelim cimprejsnje okrevanje vasemu stirinozcu!

lp ksenija
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #35 : četrtek, 10.04.2003 : 17:03:12 »

Hoj!
Tudi mene zanima, kaj ti bodo rekli!  Huh

Pa mislim, da bi bila informacija koristna se za koga drugega!

Bom pa povsem zadovoljna tudi, ce mi odgovoris na privat sporocila!

pozdrav obema in seveda cim manj bolecin!


Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #36 : ponedeljek, 14.04.2003 : 16:55:40 »

Tudi mene bi vse informacije v zvezi s tem zelo zanimale zaradi našega Radička. Sicer so mi na kliniki svetovali samo počivanje in dietno hrano, ampak pesjan je zdaj star 6 let in če bi se mu dalo kako pomagati, bi bila neskončno vesela. Kako ste kaj ostali? Kako se držijo kužolini? Lep dan, Neža, Radiček in Dark
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #37 : torek, 15.04.2003 : 16:30:29 »

Ni še nobenega konkretnega odgovora, samo da naj bi bila možna tudi druge vrste operacija (manj zahtevna).
Ko kaj novega izvem, bom javil.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #38 : sreda, 16.04.2003 : 14:55:52 »

Mene pa zanima, KAJ STORITI, DA SPLOH NE BI PRIŠLO DO TEŽAV S KOLKI Huh Seveda razumem, da odpade kakršnokoli filozofiranje, če je težava v genski zasnovi... Me pa zanima, ali je dovolj, če mladega psička ne pustiš preveč hodit po stopnicah? Če ne delaš predolge ture, ko je psiček še mlad? Do katere starosti naj bi to pazil??? ? Me res zanima, ker imam psičko pasme landseer in ker je to večja pasma se trudimo pazit na omenjene reči, da ne bi blo kasneje kakih težav s kolki, pa nisem čist zihr ali delamo prav ali ne (ali brcamo v temo :-/) in ali lahko še kaj storimo... Help! LP
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #39 : sreda, 16.04.2003 : 15:16:06 »

Tosa, če ji malo omejiš gibanje in jo nadzoruješ, da se ne napreza preveč je čisto v redu! Pa mogoče kaj kalcija, samo moraš pazit, da je v redu razmerje s fosforjem, pa da ga ne daješ preveč. Pozanimaj se pri veterinarju, moj je jedel od Pfizerja tabletke z vitamini, minerali in proteini, sam je to precej draga zadeva, ker se dozira po kilah. Mislim, da je celo v eni temi na forumu govora o tem, malo pobrskaj. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #40 : sreda, 16.04.2003 : 15:44:48 »

Če ima pes dobro dedno zasnovo, do težav s kolki ne bo prišlo, tudi če mu ne omejuješ gibanja in ga malo lomiš pri prehrani, samo kaj, ko tega pri mladiču še ne moreš vedeti. Zelo je pomembno, da mladiči ne hodijo po drseči podlagi in da niso predebeli, paziti je treba, da ne rastejo prehitro. Na to mora paziti že vzreditelj.
Kalcija pa ni treba dodajati, saj ga je v cseh industrijskih hranah več kot dovolj in lahko narediš več škode kot koristi.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #41 : sreda, 16.04.2003 : 15:57:18 »

Ali je dovolj, da malo bolj paziš do take starosti, da je pesek vsaj približno na "končni" velikosti?? Cca. starost?? Lanabela, kako pa naj bi pazil,da pes ne raste prehitro?? LP
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #42 : četrtek, 17.04.2003 : 14:56:15 »

Svojega sem pazil do cca. 14 mesecev starosti. Potem pa je bil zelo aktiven. Šepati pa je pričel točno pri 24 mesecih.
Mislim da če je pes gensko nagnjem k displaziji, da ne moreš kaj dosti sam storiti, lahko mu z neaktivnostjo samo prihraniš na času, vendar pa bo pes še večji revež kasneje, ko ga bo to prizadelo, ker ne bo imel razvitih mišic in kondicije in bo s tem še bolj obremenjeval kolk.
Končna velikost pa je verjetno odvisna od pasme same. Zlati prinašalec naj bi se dokončno razvil nekje pri 18 mesecih.
Nekateri dajejo mladičem hrano za odrasle pse in s tem "pazijo", da ne bi pes prehitro rastel.
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #43 : četrtek, 17.04.2003 : 19:17:58 »

Lanabela, velike pasme včasih rabijo dodaten kalcij, kljub temu, da jejo brikete! Poznam nekaj takih primerov. Če se pes ne razvija tako, kot bi se mogel, pač ne moreš reči, da ne boš dodajal kalcija, ker ga je "baje" dovolj v briketih. Če je vse v redu, ga pa pač ne dodajaš.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #44 : četrtek, 17.04.2003 : 22:50:28 »

Hoj!
Multipla, sporočilo sem prebrala-sam neki cajta je trajal, da sm zakapirala kako ta "forum" deluje Grin. Glede omenjenega se še nism čist odločla. Če se oz. ko se, se pa slišma. Se pa tut jaz ne strinjam s tem, da daješ malemu peseku hrano za odrasle pesjane...V hrani niso "boljše" snovi le za rast mladiča, pač pa tudi za razvoj kake druge funkcije (so za razvoj "svega i svačega"). Pa verjetn vpliva na razvoj tudi pomanjkanje le-teh... :-/
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines