mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:30:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 85962 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
gost
« Odgovor #45 : četrtek, 17.04.2003 : 23:23:33 »

čeprav.........pomisleke imam zadnje čase...predvsem glede rastnih hormonov v hrani za mladiče-sumim da so notri.....
ma najbolje je res kombinacija domače hrane in missing linka...vsaj sebe lahko okriviš potem, ne pa neke firme ki dela brikete....
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #46 : petek, 18.04.2003 : 08:16:27 »


Citat

Končna velikost pa je verjetno odvisna od pasme same. Zlati prinašalec naj bi se dokončno razvil nekje pri 18 mesecih.
Nekateri dajejo mladičem hrano za odrasle pse in s tem "pazijo", da ne bi pes prehitro rastel.


Lime, zlati prinasalec res neha rasti nekje med 12.-15. mesecem, telesni razvoj pa lahko traja vse tja do 5. leta !!!

Odlicen primer so goldiji, ki prihajajo iz linij, ki so znane po poznem razvoju, vidis ga recimo pri 2 letih nato pa pri 5 in niti pod razno ne verjames, da je to isti pes...sam visina je enaka, pa ime, pa identifikacijski znaki (tetovaza, cip...) pa tko  Grin
Tudi sama imam dva taka tako da...

Hranjene mladih psov s hrano, ki ni za mlade pse pa je priporocljiva zadeva, ko vidis kako skodo lahko naredi ta hrana in kako se zadeve drasticno izboljsajo, ko jo zamenjas z odraslo hrano...

Sicer pa vsem lastnikom mojih mladicev vedno dam doma narejeno brosurco z navodili in posebnim poglavjem o hranjenju. Do sedaj so imeli probleme zaradi prehitre rasti itd samo eni, ki so bili "pametni" in futrali reveza do 12. meseca s hrano za mlade pse...
Torej od skupaj 14 mladicev je imel probleme samo en...

In ja goldiji so genetsko nagnjeni k prehitri rasti tako in tako ze...


Logiran
Polly_
gost
« Odgovor #47 : petek, 25.04.2003 : 16:40:12 »

tudi jaz mam zlatega prinašalca ki ima probleme s kolki. psička je stara 11 let in tudi hodi ful težko....
psa sta očitno sorodne duše! nekje sem slišala da je za prinašalce to kar pogost pojav....upam da bo s psičkom kmalu vse vredu.... Smiley

Polly_
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #48 : petek, 25.04.2003 : 17:01:48 »


11let je ze lepa starost za goldija...je imela vedno probleme s kolki ali jih ima zdaj na stara leta?
je velika razlika namrec...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #49 : sobota, 26.04.2003 : 06:55:15 »

Kar dosti pogost pojav pri zlatkotih so ne le tezave s koliki,ampak tudi s komolci.Nekaj gospa je imela psa,ki je imel do svojega 9 leta popolnoma zdrave kolke in komolce (kolki:A1,A1,komolci:0,0),potem pa so se zacele tezave in so ga pri 10 letih morali dati uspavati,ker kuza skoraj ni mogel vec hodit.
Logiran
mateja
gost
« Odgovor #50 : nedelja, 15.06.2003 : 15:47:37 »

Vsem, ki vas skrbijo kolki vašega psa: S SLIKANJEM KOLKOV PRI PSIH NIKAR NE ČAKAJTE DO LETA IN POL, PAČ PA OPRAVITE SLIKANJE DO PRVEGA LETA!!!

Za našo labradorko nas je že od malega skrbelo, da bi lahko bilo kaj narobe s kolki. Je pač takšna pasma, pa še grozno živahne narave je. Po nasvetu veterinarja smo s slikanjem počakali do leta in pol, ker bi naj rentgen prej ne pokazal realnega stanja?!  Napaka!!! Ob slikanju pri dr. Matkotu smo izvedeli žalostno novico, da so Chicini kolki že v zelo slabem stanju. Povedal je, da bi se dalo psičko, v primeru, da bi stanje ugotovili med njenim 6 in 12 mesecem, z relativno enostavno operacijo rešiti bolečih težav. Sam svetuje slikanje kolkov v tem času vsem lastnikom, ki jih skrbi stanje kolkov njihovega psa.

Zato nasvet vsem, ki imate pse v tej starosti: peljite jih na slikanje, da ne boste čez nekaj mesecev v moji situaciji - ko veš, da psički praktično več ne moreš pomagati.

Res bi bila vesela, ko bi za možnost zgodnjega slikanja izvedela pred letom dni!

LP




Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #51 : ponedeljek, 16.02.2004 : 23:07:53 »

Da malo obudim tole temo Undecided Zanima me, kaj je zdej s tvojim psom Lime? A je šel na operacijo? kako se pa tvoj drži Agnes? Ali ima kdo nove izkušnje z displazijo ali umetnimi kolki pri velikih in težkih psih?

Lp Jana
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #52 : sreda, 10.03.2004 : 20:48:06 »

Naš na operaciji ni bil. Smo bili že pripravljeni nanjo, nato pa smo si zaenkrat premislili (zaradi financ seveda).
Prav navdušen in neučakan sem bil, ko je Matko nabavljal novo opremo in obljubljal pocenitev operacij z novo tehnologijo in novimi materiali. Tudi v tujini (Nemčija - Klinika) so te vrste operacij samo še malo nad 1.000 EUR neto. Ko pa je oprema prispela, pa me je čakal hladen tuš, saj je cena pri Matku še vedno cca 500.000 SIT.
Tako da zaenkrat naš zlatko še ni videl dr. Matka, za v Nemčijo pa nekako ni volje, saj ne veš niti točno kam in sam še jezika ne znam.
Drugače pa našemu zlatku kar gre. Ni več hribov in zelo dolgih sprehodov. Spočit pa hodi kar v redu.
Po kakšnem letanju, prebijanju po celem snegu, skakanju... pa ima bolečine in šepa.

Seveda še nismo rekli dokončni ne operaciji, ampak 500.000 SIT pa ne dam.
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #53 : nedelja, 14.03.2004 : 17:33:42 »

hej,

ni kaj dost za razmisljat... za vzrejno lahko ocenijo samo v mestnem logu, kjer pa so ze dobrega pol leta brez rentgena... zato moras slikat drugje in njim posljejo... jaz sem prejsnji mesec pri zaninovicu in je blo ok...

pa pripravi se na hladen tus - samo kolki 26, kolki+komolci pa 38.000 sit!!!

lpk
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #54 : nedelja, 14.03.2004 : 17:48:41 »

pa pripravi se na hladen tus - samo kolki 26, kolki+komolci pa 38.000 sit!!!


Jp, zato pa nekateri slikajo v Zagrebu ali v Celovcu, ker je ceneje, ker lahko slike odneseš domov, ker lahko slikaš brez narkoze oz. pomirjeval.

Meni je Zorko kakšen mesec nazaj rekel, da čez 3 tedne bi pa že morali imeti rentgen.  ne vem pa, ali ga sedaj imajo ali ne.

Lp Jana
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #55 : nedelja, 14.03.2004 : 18:43:06 »

Ali kdo ve, ali slika tudi Matko? Kaksne pa so cene v Zagrebu ali Celovcu? Ali njihove ocene potem veljajo pri nas? Sicer ne vem, zakaj ne bi, ampak bolje prej preveriti. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #56 : nedelja, 14.03.2004 : 19:01:44 »

Ali kdo ve, ali slika tudi Matosa? Kaksne pa so cene v Zagrebu ali Celovcu? Ali njihove ocene potem veljajo pri nas? Sicer ne vem, zakaj ne bi, ampak bolje prej preveriti. Lp Neza

Ja, kolikor sem jaz spraševala, njihove ocene (v Zg in celovcu) veljajo tudi pri nas. Cene pa nihče noče natančno povedat. Za Matkota (saj si verjetno tega mislila, a ne?  Wink) pa ne vem.

LP Jana
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #57 : nedelja, 14.03.2004 : 19:03:32 »

Mi gremo ta teden na slikanje v Zagreb,pa vam lahko potem natančno poročam....
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #58 : nedelja, 14.03.2004 : 19:31:43 »

Za Matkota (saj si verjetno tega mislila, a ne?  Wink) pa ne vem.

A damn  sram  sram  sram, seveda, seveda. Hud lapsus, posledica hudega vakuma v glavi, ki ga kuha huda vrocina.  sram
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #59 : nedelja, 14.03.2004 : 19:35:47 »

Mi gremo ta teden na slikanje v Zagreb,pa vam lahko potem natančno poročam....
Lepo prosim. Bina, oprosti, nisem spremljala te teme. Upam, da sem ti kljub temu odgovorila. Cakam pa se na linke une tetke, nic obupatm jo bom dreznila. Hvala ze vnaprej, Sonja, lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines