mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:38:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248292 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
turbos474
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15


« Odgovor #15 : torek, 29.07.2003 : 10:20:18 »

Uf, kakšna agresija. Simi še dobro, da si živo bitje, ki se mu reče ženska in ne nekaj na 'bull'. Verjetno ti ne bi škodovala kakšna psiho terapija. Vsak nadaljni odgovor zate bi bil nesmiseln.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #16 : torek, 29.07.2003 : 10:40:51 »


Citat

Uf, kakšna agresija. Simi še dobro, da si živo bitje, ki se mu reče ženska in ne nekaj na 'bull'. Verjetno ti ne bi škodovala kakšna psiho terapija. Vsak nadaljni odgovor zate bi bil nesmiseln.


Kaj ti je zmanjkalo argumentov, ali pa so dobre pjevalke na TV Pink  Grin

O psiho terapiji pa: a greva skupaj in zaprosiva za kolicinski popust  Wink
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #17 : torek, 29.07.2003 : 10:42:33 »

Turbos.
Vse skupaj sem prebrala in rekla bi le to, da je vse kar je simi zapisala odziv na tvoje pisanje. Cool Ti si bil prvi agresiven in nekateri ti bodo povedali to kar ti dopade, če si agrsiven do njih. Lips Sealed Po pravici povedano se večinoma strinjam s simi. Razumem pa tudi tebe, ker so že tudi mene zbonbardirali pa čeprav nisem sama nikogar napadala. Roll Eyes Vem gaden občutek je, če te nočejo oz. ne znajo razumeti. Smiley Tudi to boš preživel in vse skupaj lepo rešil, če se le ne boš oziral na napadalnost drugih-torej ne boš sam agresiven. Cool
"Brez tona agresivnosti se da veliko več sporočiti in veliko več poslušalcev pridobiš, ki si zapomnijo kar si povedal. Drugače ne posvečajo pozornosti tvojim izjavam.To pa velja za vse!" Cool

Umirite se, prav?  Cool
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #18 : torek, 29.07.2003 : 10:42:36 »

Maj, ne, mislim da jih bo tip brezplačno "potalal" med prijatelje..ne misli vzrejati samo ko bo dovolj stara jo bo paril da bo imela mladičke..tiste, ki bodo ostali pa bo, ja, najbrž prodal..Ja, drug dealing se mu očitno ni obnesel Cheesy
Se pa res skoraj zastonj že dobi APBT-je, moj kolega ga je dobil za 30.000 tip iz mojega mesta pa mislim da do 40.000 nekje..samo mislim da manj.
Pa da še malo "popričamo"o idiotih ki nalašč delajo svoje pse napadalne..
Na slovenski strani APBT-je tip, ki svojo pitbullko že od malega uči napadati..ko vidi psa jo spusti s povodca in ji govori:"dej ga"..stara je približno kot kolegov APBT (okoli 11m) in že ko sta bila še majhna in sta se igrala ji je prigovarjal naj ga zgrabi..pika na i pa je da jo ščuva tudi na ljudi ki mu niso všeč, tip je netoleranten do drugače mislečih in tudi rasist..pred kratkim je dobil še enega APBT-ja in ga prav tako spodbujal k agresivnosti ko pa je to njegov prejšnji imetnik izvedel mu ga je seveda takoj vzel..V kratkem bom tut objavla sliko tega modela ker mislim da boste vsi vidl kdo je..samo če mi bo ratal objavt, ker nevem če znam..
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #19 : torek, 29.07.2003 : 10:48:16 »

Turbos,prizvok agresije je bilo opazilti samo pri tebi,znasel si se pa na pasjem forumu,kjer pa se trudimo razumeti vse pasme in skusamo odpravljati razne predsodke,ki veljajo za "nevarne" pasme.
Sicer ne razumem cisto kaksne odgovore si zelel slisati,pa vseeno je vsak izmed forumovcev napisal zelo konkretno.Razlozi pa nam kaksen human postopek bi ti predlagal?
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #20 : torek, 29.07.2003 : 10:55:28 »

Oz. zdaj vidim pes ki ga vidite na sliki je celo Dogo Argentino x APBT..Če sem kolega prav razumela mu je psa na sliki nekdanji imetnik odvzel nazaj ko je videl kako dela z njim..še vedno pa ima samičko te pasme..

Aja pa vidim da ne znam prekopirat slike Cool  no če bo šel kdo pogledat ime mu je Tito..Aja pa ne rečt da sm zlobna sam če je pa tak idiot pa hočem da ga vsak vidi..
Logiran
turbos474
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15


« Odgovor #21 : torek, 29.07.2003 : 11:29:57 »

Za vse ostale pa še enkrat dejstva:
- dejstvo je da je odrasel APBT brez razloga in nenadno pri srečanju na sprehodu (oba psa na povodcu in brez nagobčnika) napadel ter ogrizel mladiča PŠ
- dejstvo je, da bi ga tudi umoril, če ne bi bila oba vodnika dovolj prisebna in psa po srečnem slučaju takoj po prvem ugrizu ločila
- dejstvo je, da smo (naša družina in osebje na kliniki, še posebej veterinar, ki ga je operiral) takoj poskrbeli za najboljšo zdravstveno oskrbo našega kužka, ki še traja
- dejstvo je, da če bi APBT umoril PŠ (ali pa tudi če ne), bi ga v civilizirani družbi (npr. v Nemčiji) pristojna državna veterinarska služba takoj po prijavi primera, dala na pregled in ustrezno ukrepala, pri nas pa se od teh problemov distancirajo vsi pristojni 'strokovni organi' (KZS, Veterinarska inšpekcija)
- dejstvo je, da bo ne glede na vse ostalo, lastnik APBT odgovarjal za dejanja svojega psa in nosil vsaj materialne posledice (do danes peti dan po poškodbi ni niti enkrat poklical kako je z zdravljenjem oz. stanjem PŠ!)
- dejstvo je, da od prejšnjega tedna naprej po mojih navodilih v naši družini skrbimo z vsemi potrebnimi sredstvi, da se našemu psu APBT ne bo nikoli več približal na več kot tri metre.

Namen mojega posta je bil res provokacija, vendar konstruktivna, saj sem do prejšnjega tedna občudoval prav vse pse, tudi APBT. Še posebej pse takih pasem, ker se na žalost v većini primerov znajdejo v družbi popolnoma neprimernih lastnikov t.j. pretiranih agresivnežev (imajo jih za pasje provokacije!!) ali ljudi šibkega karakterja (imajo jih za 'zaščito'!!!). Napadalni pes borbene preteklosti bez primernega vodnika pa ne more in ne sme uživati družbe drugih psov in ljudi. Že z drugimi manj nevarnimi psmi je zaradi neodgovornih lastnikov preveč problemov, ki jih naša družba očitno ni sposobna primerno urediti. To je moje mnenje.
Namesto konstruktivne reakcije (tudi če bi bila bolj energična) lastnikov in poznavalcev pasme se je zgodilo tisto, kar sem nerad predvideval. Bolj ali manj čustveni izbruhi ženskega spola (ugotovitev, da se oglašate v glavnem ženske je dejstvo in ne provokacija!), ki v posameznem pisanju prerastejo do sovraštva brez razloga.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #22 : torek, 29.07.2003 : 11:38:58 »

turbos,
vidiš, da gre. Wink
Takšna sporočila se pa da prebirat.
Kar tako naprej Wink
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #23 : torek, 29.07.2003 : 11:44:52 »

Hoj
Vsak pes v rokah neprimernega lastnika je lahko napadalen, še posebej če ga tako lastnik tudi navadi. Res pa je, da so pač določene pasme pri katerih mora biti lastnik še toliko bolj dosleden pri šolanju takega psa.
Tudi moj prejšnji pes je bil dostikrat napaden nikoli pa od omenjene pasme.

Lahko pa nam vseeno poveste kje se je to zgodilo, da bomo drugi lastniki psov, ki se tam sprehajajo pozorni na tega lastnika in njegovega psa. Tako se mu bomo izognili, da nebi prišlo do neljubih situacij kot je bila vaša.
Vaši šnavcerki pa čimprejšnje okrevanje.


        lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #24 : torek, 29.07.2003 : 11:53:22 »

Hello!

Bom se jaz nekaj dodala. Naso psicko je pred leti tudi napadel bulci-brez razloga. Bila je katastrofa za umret. Psica je bila tako raztrgana, da smo kose koze in mesa pobirali po cesti. Predno je lastnik prisel do psa, je ta ze naredil ta svoje. Najvecji hudic pa je ta, da bulci ni odprl gobca in je s psice trgal kar se je dalo. Pa ce pomislim, da pes napade psico?Huh??
No ja, nasa Spelca jo je odnesla s 30 sivi, kjer je manjkala koza je veterinar malo bolj posil, pa je se zivela 5 let po tistem.
Od takrat, pa do danes je minilo17 let in se danes, ko vidim bulcija ali ce je kaksen kuza samo malo podoben bulciju adijo, jaz in moje dame gremo dalec stran. Tako izkusno imam jaz.
O lastniku bulcija pa ni, da bi govorila ni vredno besed.

Tudi ti turbo bos to prenesel,samo grenka izkusnja ostane za zmerom Sad

              lp erika
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #25 : torek, 29.07.2003 : 12:03:05 »

Turbo, seveda da ni prav da je pes napadel tvojega..Samo malo nas je razp..... ker si tu izpostavil pasmo APBT ne pa ljudi ki pse tako vzgajajo..drugače pa je normalno da si prizadet jaz bi bla tudi oz. sem bla, čeprav prosim lepo mojega psa je ko je bil še mladiček napadel pudelj ki se je strgal iz povodca!! Wink
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #26 : torek, 29.07.2003 : 12:04:34 »

Aja še to ne vem če si že povedal..kako si ukrepal glede človeka k ima tega psa..ali bo plačal kazen ali karkoli??
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #27 : torek, 29.07.2003 : 12:30:57 »

Hojla!
Mislim, da si večino takih pasem psov kot so APBT in ostale sorodne pasme nabavljajo ljudje z manjvrednostnim kompleksom, ki nimajo pojma o vzgoji psov.Poleg tega pa so prepametni, da bi z njimi hodili v šolo.Vem, kaj sem napisala, saj imamo v bloku taK primer.Hčerka si je zaželela psa, in to APBT, ki ga sploh ne obvlada,poleg tega ,da tudi drugače nima pojma o psih,mama je minister za sprehajanje,s tem da jo pes vleče kot nor, oče, ki pa je redko prisoten je edina oseba, ki ga pes vsaj malo upošteva. Potem pa bedaka vidiš na sprehodu s psom in ga trenira tako, da mu pusti, da se obesi z gobcem na vejo in tam visi.Edina pozitivna stvar pri vsem tem je, da so večinoma s psom vzunaj ob 5. zjutraj ali pa ob 24 zvečer, ko ni toliko sprehajalcev.
LP Tjaša
Logiran
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #28 : torek, 29.07.2003 : 12:49:20 »

Ok zdej pa basta..... Angry Angry Angry Roll Eyes

Pa dajte malo premisliti, preden napišete neumnost... prosim!
Ne mečite vseh lastnikov AST, APBT, Dobermanov, Rotijev.. pa še bi se našlo, v isti kup. Se najdejo idioti, ki imajo psa za bahanje ali pa zdravljenje kompleksov, se pa v veliki večini najdejo lastniki ki imajo svoje pse radi in skrbijo za njih, jih socializirajo in naučijo osnovnih pravil, ki jih najbi vsak pes poznal. Pa ne mi pisat kar neki... Lunca daj prosim obišči stran http://www.slo-apbt.com/, in si preberi izraz Spring Pole... Huh

Lp Tjaša
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #29 : torek, 29.07.2003 : 12:49:26 »

Citat

Za vse ostale pa še enkrat dejstva:
- dejstvo je da je odrasel APBT brez razloga in nenadno pri srečanju na sprehodu (oba psa na povodcu in brez nagobčnika) napadel ter ogrizel mladiča PŠ


Eno leto star pes, ni vec mladic.
Tudi mojo je pri treh letih brez vzroka od vzadaj napadel 4.5  meseca star NO


Citat

- dejstvo je, da smo (naša družina in osebje na kliniki, še posebej veterinar, ki ga je operiral) takoj poskrbeli za najboljšo zdravstveno oskrbo našega kužka, ki še traja

Neizpodbitno dejstvo je, da si / ste za to morali poskrbeti, tako kot bi vecina ljudi na tem forumu.
Naj ti zato cestitamo?



Citat

- dejstvo je, da če bi APBT umoril PŠ (ali pa tudi če ne), bi ga v civilizirani družbi (npr. v Nemčiji) pristojna državna veterinarska služba takoj po prijavi primera, dala na pregled in ustrezno ukrepala, pri nas pa se od teh problemov distancirajo vsi pristojni 'strokovni organi' (KZS, Veterinarska inšpekcija)


Pa si zadevo prijavil na Veterinarski inspekciji? Jih zaprosil vsaj za uradno pomoc?
Ni mi pa jasno kaj naj bi v tem primeru  oz. podobnih primerih naredila KZS?

Citat

- dejstvo je, da od prejšnjega tedna naprej po mojih navodilih v naši družini skrbimo z vsemi potrebnimi sredstvi, da se našemu psu APBT ne bo nikoli več približal na več kot tri metre.

Nekateri lastniki skrbijo vseskozi, da se jim nepoznan pes ne pribliza na vec kot 3 metre, sploh pa ne maldicu, ki ne sme pridobiti negativnih izkusenj.

Citat

Namen mojega posta je bil res provokacija, vendar konstruktivna,……


Namen mojega oglasanja v tej temi je bila tudi provokacija, konstruktivna, tako kot si jo sam zastavil.


Citat

Namesto konstruktivne reakcije (tudi če bi bila bolj energična) lastnikov in poznavalcev pasme se je zgodilo tisto, kar sem nerad predvideval. Bolj ali manj čustveni izbruhi ženskega spola (ugotovitev, da se oglašate v glavnem ženske je dejstvo in ne provokacija!), ki v posameznem pisanju prerastejo do sovraštva brez razloga.


Kako te naj sovrazim, ce te v bistvu ne poznam, lahko pa sva celo ce razkrijeva identiteto pod nickom prava prijatelja?


Zelel si provokacijo in si jo dobil. Ce je nisi (kar si dokazal) sposoben izpeljat do konca oz. provocirat v svojo korist, raje porocaj kako je z zdravjem tvojega psa, in poskrbi za njegove nadaljnje dni kak bos uredil, da ne bos dobil popadljivega in nepredvidljivega PŠ.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines