mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 02:34:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248671 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2235 : četrtek, 28.02.2013 : 15:21:58 »

Glede na to, da so jo lastniki šar pejke, ki je dobila hude raztrganine, prijavili, bi morala imeti status, če je vse tako, kot mora biti. Vprašanje je samo, če ga je že dobila uradno.
Logiran
svabo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2236 : četrtek, 28.02.2013 : 16:00:31 »

Če nebi nekdo slučajno zadeve posnel bi bila stvar verjetno v 15min pozabljena,ker se v Slo verjetno prav zdaj odvija boj za teritorij,psico,oblast,podreditev med psmi. Tako pa je stvar prišla v Svet kjer itak naredijo zgodbo... Mogoče tudi ZP-je nebi peljali k vet. in potem po tv-ju kazali praske ki mu jih je zadal DA ,če zadeva nebi bila posneta.Moje mnenje okoli tega.

Lastnica DA res ne more sprehajati 2 takih psov,ker verjamem da ima že z enim veliko težav v primeru kazanja dominance na ulici,kaj šele v primeru na posnetku. ZP bi tudi moral biti na povodcu oz. za ograjo.

Sedaj pa moje vprašanje: Kakšen postopek verjetno sledi, glede na to da je bil DA na povodcu, ZP pa ne? Zanima me uradna stran, ne tisto kar bi mi naredili !
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2237 : četrtek, 28.02.2013 : 16:03:33 »

Poleg tega Dogo rabi NARAVO za zdrav mentalni razvoj. Setkanje gor pa dol po betonu v urbanih sredinah ni dovolj, ne frustrirat psov.

Da mal skrenem se v eno drugo smer. Ki zna obcasno tudi povzrocati problematicno vedenje. Vedno govorimo, kako nevarnih pasem ni. Se strinjam. So pa, recimo temu, zahtevne pasme. Navezujem se na zgornji citat od Deso. Pa na dejstvo v opisu pasem, da zna bit problematicen kontakt z drugimi zivalmi. Plus, da je temperamenten in 'v sekundi reagira z nesluteno ostrino'.

Sprasujem se cisto tako na splosno, ali imamo se taprav kompas pri izbiri psov - ali pes, ki ga premalo kontakta z divjino oz samo betonska dzungla stresira, pes ki ima potencialno oz zelo mozno tezave z bitji, s katerimi mora hoces noces po veckrat dnevno delit recimo tako klavstrofobicen prostor kot je lift, pa ki mu najbrz ornk na zivce kapa sosedov cucek, ki ga vsakic izza ograje nahruleva. Pa ne eden, ampak kar po vrsti, ta prvi, drugi, tretji in peti sosed... A je res vsaka pasma za v vsako okolje? Ponavadi sablonsko recemo da ja in da je cisto super delit si garsonjero z nemsko dogo. Pa res lahko vse stlacimo v nase ozko odmerjene zabetonirane kvadrate in zivljenjaki stil sredi civilizacije? Tibetanskega mastifa, komondorja, anatolskega ovčarja, maremsko ambruškega ovčarja, dogosa, ali - da ne pretiravam - celo o beaglu in podobnih bi bilo sem in tja vredno razmisliti.

Odgovor z nemško dogo (ki dejansko ni problematicna) in garsonjero je zame tako postal ze nekoliko klisejski. Se mi namrec zdi, da nekateri mislijo z ocmi namesto s sivimi celicami in da bi malo bolj resno tehtanje mogoce prineslo kaksno drugo resitev. In psa, ki mogoce ne bi bil ze apriori stresiran s svojim okoljem. Nekdaj so si nas izbrali sami, danes si nas ne vec, pa je treba zato naso pamet toliko bolj v roke jemat...
P.s: tole ni misljeno zgolj kot mnenje, bi bila vesela slisat misljenje o tem od koga od tistih ki veste (precej) vec. Tudi ne bi obsojala vsakega, ki si kaj takega omisli v omejenih pogojih, je pa vseeno najbrz precej zafrknjeno, ker hodis nekako po robu zmoznosti nudenja dovolj ali premalo...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2238 : četrtek, 28.02.2013 : 16:15:34 »

Ni toliko problem kje živiš, ampak ali omogočaš psu, kar kot pasma, potrebuje. Sprehajanje na štriku po mestu veliko pasmam ni dovolj, kar pa ne pomeni, da jih nimamo meščani ali da so naši psi kakorkoli frustrirani, ker ne sproščajo svojih nagonov. Ne! Se pa vsedemo v avto, odepljemo na KD, kjer se ukvarjamo z marsikatero dejavnostjo, hodimo v naravo oz. na kraje, kjer lahko psi lafajo oz. pokurijo svojo željo po gibanju itd.

To, da fifi laja za ograjo samozavestnemu psu ob prav takem lastniku pomeni glih toliko kot čivkanje ptička.

Torej vprašanje, ki si ga moramo vedno zastaviti je: "Ali zmorem zagotoviti tisto, kar izbrana pasma potrebuje?" Od vzgoje do gibanja, učenja in posledično Vodenja takega psa.

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2239 : četrtek, 28.02.2013 : 16:20:07 »

Moje mnenje je, da ni toliko problem v velikosti, temveč o karakterju, pasmi psa. Recimo nemška doga, ki ni karakterno zahtevna (lovski, ovčarski nagon), komot biva v stanovanju ob primernih vsakodnevnih sprehodih seveda. Kakšen manjši pes, recimo omenjeni beagel pa zna postati zamorjen ali težaven če mu ne nudimo tistega, za kar je pravzaprav namenjen. Ja, bi se kar strinjala da vse prevečkrat izbiramo pse na podlagi všečnosti, ne na podlagi njihovih potreb.
Jaz bi tudi imela marsikaterega psa, o ja  Roll Eyes. Ampak dokler sem v bloku, brez vrta, prostorsko omejena in nisem ravno nek maratonec, o tem ne razmišljam.
Bi pa tu izpostavila še en problem, namreč poznam pse, ki so v hiši, na vrtu. In to je to  Sad. Ker skrbniki mislijo, da jim zadostuje šetkanje ob ograji, kar nikakor ni res. En tak primer je bil sosedov bernardinec, vedno zaprt na vrtu, vedno sam, nobenih sprehodov, ukvarjanja z njim. Končalo se je s preskokom ograje, napadom na mimoidočo gospo in evtanazijo psa  Cry.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2240 : četrtek, 28.02.2013 : 16:29:10 »

Size does matter Undecided
Moč psa je izredno pomemben faktor, kadar psa ne obvladaš - te ne šljivi. Pač zaradi škode, ki jo neobvladljiva žival naredi. Majhnega štepslna pač fizično obvladaš, če te že ne uboga, velikega pa ne moreš, pa tudi škodo naredi ful večjo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2241 : četrtek, 28.02.2013 : 16:37:38 »

Mislim da so v gosto naseljenih urbanih okoljih, kjer je prostor zelo omejen najbolj nesrečni predstavniki pastirskih pasem, takih, ki so bili narejeni za čuvanje na prostranstvih. Kavkaški ovčar v stanovanju  težko da bo zadovoljen, ne glede na to, kako se lastnik trudi, ga vodi na sprehode....Tibetanski mastif bo čuval ne samo svoj vrt ampak celo ulico, ker je od nekdaj poslanstvo tega psa čuvanje cele vasi.
Pri drugih je lažje najti nadomestne zaposlitve in prostor kot tak ni tako pomemben. Polarci recimo so v stanovanjih povsem srečni, če imajo dnevno dozo teka. Lovski tudi, če lahko sprostijo nagone na neškodljuživ način (coursing recimo, ali pa kakšno sledenje, iskanje...) Border za svojo srečo ne rabi nujno paše, ker lahko počne tisoč drugih stvari - mu pa samo gibanje nikoli ne bo zadosti.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2242 : četrtek, 28.02.2013 : 16:48:20 »

Ja, kocka, glede fizičnega obvladovanja psa je velikost pomembna. Vendar je pomemben tudi karakter, če debatiramo o potrebah psa  Wink.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2243 : četrtek, 28.02.2013 : 16:51:49 »

No tudi čisto preprosto prenašanje po stonicah če pes zboli ali se poškoduje zna biti silno zoprna zadeva, če tehta 50 ali več kil.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2244 : četrtek, 28.02.2013 : 16:55:33 »

Ah, to pa sploh. Pa vet. stroški znajo biti grozljivi pri velikih psih.
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2245 : četrtek, 28.02.2013 : 17:15:12 »

Odgovor z nemško dogo (ki dejansko ni problematicna) in garsonjero je zame tako postal ze nekoliko klisejski. Se mi namrec zdi, da nekateri mislijo z ocmi namesto s sivimi celicami in da bi malo bolj resno tehtanje mogoce prineslo kaksno drugo resitev. In psa, ki mogoce ne bi bil ze apriori stresiran s svojim okoljem. Nekdaj so si nas izbrali sami, danes si nas ne vec, pa je treba zato naso pamet toliko bolj v roke jemat...
P.s: tole ni misljeno zgolj kot mnenje, bi bila vesela slisat misljenje o tem od koga od tistih ki veste (precej) vec. Tudi ne bi obsojala vsakega, ki si kaj takega omisli v omejenih pogojih, je pa vseeno najbrz precej zafrknjeno, ker hodis nekako po robu zmoznosti nudenja dovolj ali premalo...

Fajn, da si tole izpostavila. Sem že razmišljala o tem in mi je zanimivo brati odgovore...

Ostalega pa raje ne bom komentirala... Lips Sealed Undecided Si ne predstavljam, da svojega psa ne bi obvladala ali pa bi se ga celo bala.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2246 : četrtek, 28.02.2013 : 17:18:34 »

Size does matter Undecided
Moč psa je izredno pomemben faktor, kadar psa ne obvladaš - te ne šljivi. Pač zaradi škode, ki jo neobvladljiva žival naredi. Majhnega štepslna pač fizično obvladaš, če te že ne uboga, velikega pa ne moreš, pa tudi škodo naredi ful večjo.

In ni le to problem. Moj razlog, da si ne bi omislila velikega psa, je preprosto to, da ga ne bi mogla dvigniti. Ne gre le za nošenje po kakšnem operativnem posegu. Kaj pa, če je pes zaradi zdravstvenega stanja DLJE ČASA nezmožen hoje po stopnicah?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2247 : četrtek, 28.02.2013 : 17:19:03 »

No tudi čisto preprosto prenašanje po stonicah če pes zboli ali se poškoduje zna biti silno zoprna zadeva, če tehta 50 ali več kil.

Vidim, da z Lanabelo podobno razmišljava. Smiley
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2248 : četrtek, 28.02.2013 : 17:35:01 »

Kakšen manjši pes, recimo omenjeni beagel pa zna postati zamorjen ali težaven če mu ne nudimo tistega, za kar je pravzaprav namenjen. Ja, bi se kar strinjala da vse prevečkrat izbiramo pse na podlagi všečnosti, ne na podlagi njihovih potreb.

Po mojih izkušnjah je beagel zadovoljen v stanovanju, če se z njim sicer dovolj ukvarjaš. Če se z njim ne ukvarjaš, pa ti tudi ogromen vrt ne bo koristil. Rabijo zaposlitev ali pa bodo zganjali lumparije - pa naj bo to v mestu ali na podeželju.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2249 : četrtek, 28.02.2013 : 17:39:03 »

A je res vsaka pasma za v vsako okolje?
Pomojem ni. Dogo je dejansko prilagodljiv v vsakem okolju, samo nudeno mu mora biti kar potrebuje. Na to sem se navezovala.
Logiran
Strani: 1 ... 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154 155 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines