mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 17:45:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248531 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2250 : četrtek, 28.02.2013 : 18:08:33 »

In ni le to problem. Moj razlog, da si ne bi omislila velikega psa, je preprosto to, da ga ne bi mogla dvigniti. Ne gre le za nošenje po kakšnem operativnem posegu. Kaj pa, če je pes zaradi zdravstvenega stanja DLJE ČASA nezmožen hoje po stopnicah?
Vse se da, če se hoče. 4 mesece sva z očetom nosila 40 kg psa po stopnicah gor in dol nekajkrat na dan. Je pa res, da če bi imela manjšega psa, bi to lahko naredila sama.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2251 : četrtek, 28.02.2013 : 18:10:51 »

Vse se da, če se hoče. 4 mesece sva z očetom nosila 40 kg psa po stopnicah gor in dol nekajkrat na dan. Je pa res, da če bi imela manjšega psa, bi to lahko naredila sama.

Glej, seveda se "da". Če bi posvojila mladiča in bi slučajno zrasel v tako veliko mrcino kljub drugačnim pričakovanjem, bi seveda tudi to vzela v zakup. Zavestno se pa za to ne bi odločila.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2252 : četrtek, 28.02.2013 : 18:41:44 »

Vse se da, če se hoče. 4 mesece sva z očetom nosila 40 kg psa po stopnicah gor in dol nekajkrat na dan. Je pa res, da če bi imela manjšega psa, bi to lahko naredila sama.


simi ne da .... jaz se zavedam, da zaradi moje hrbtenice ne morem obvladat večjih psov in si jih tudi ne omislim. in če bi mi pes "nehote" iz mladiča zrasel v mrcino s preveč kilami bi ga morala oddat vkolikor ne bi imela nikogar za pomoč. ŽAL.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2253 : četrtek, 28.02.2013 : 20:48:03 »

Nemska doga dejansko ni problematicna kar se tice bivanja v garsonjeri ... Problem je, ce je ta garsonjera locirana v visjem nadstropju in je bajta brez dvigala. Sprobano ... Se da, tudi veckrat dnevno, vsekakor pa izredno neprakticno na dolgi rok in povsem neprimerno za starejsega psa. Pri meni je bil tudi to eden od razlogov za selitev.

Kar se tice mestnega okolja in pasme - argentinci se mi ob pravilni vzgoji in stabilnem vodniku, ne zdijo problematicni. Veliko bolj se mi zdijo za urbana okolja problematicne pasme, ki jih je izpostavila Lanabela. Ampak spet ... ne gre za posplosevati, z zavedanjem kaj imas, pravilno socializacijo in zaposlitvijo, so lahko tudi taki psi povsem srecni (in okolica tudi). Si pa jaz takega psa za v mesto ne bi omislila ... Tudi file npr. za v blok ne bi vzela, pa mi je pasma res vsec. "Problematicne" so lahko tudi druge pasme, sploh, ce nimajo primerne zaposlitve, recimo kaksni borderji z mocnim pasnim nagonom, avstralci, ki nimajo dovolj zapostlitve, maline s katerimi se nic ne dela ... zivi dizaster za v mesto.

Jaz recimo si ne predstavljam sebe z majhnim psom, pac, "mi niso" in pika. Sem se pripravljena prilagajat na drugih podrocjih, kot receno, se tudi preselit zaradi psa.
Tako da po mojem mnenju pac posplosevati ne moremo, je pa, ko si psa izbiras, treba upostevati vse faktorje in vedeti kaj imas na drugi strani strika.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2254 : četrtek, 28.02.2013 : 21:03:38 »

Oh, tudi kakšni majhni, kao stanovanjski psi, znajo imeti fuuul energije in znajo biti hudičevo zahtevni, kar se gibanja in ostale zaposlitve tiče. Če jim ne omogočaš tega, kar zahteva njihova narava, se znajo razviti v zelo, zelo zoprne, histerično nevrotične seronje.
Pudlji, ki se jih jaz imela (in jih imam), so že take energijske bombe za zelo aktivne lastnike.
Taki psi bodo mentalno uravnovešeni le, če so dovolj izživeti in utrujeni.
Pa če gledam vse russel in parson terierje, ki si jih sedaj prav intenzivno kopičijo v blokovska stanovanja ....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2255 : četrtek, 28.02.2013 : 21:22:25 »

Takole bom rekla. Imam borzojko, za katero vsak avtomatično misli, da rabi ogromno gibanja in veliko prostora - saj je velika, seveda. Sploh ni res. Njej je sprehod 5 min popolnoma dovolj, če jo vlečem od doma (ob tržnici) do Prešerca, se ji nič več ne da, najkasneje na Kongrescu se uleže in gleda s tistim pogledom: "A res moram, to je čist brezveze." Seveda obožuje šprinte. To pomeni nekje v ograjenem. Ampak to je en, dva šprinta na polno, potem bi pa ona ležala in molela vse štiri v luft.
Nasprotje od nje sta 2 majhni mešanki, ena ima cca 5 kg, druga 8. Te pa norijo non-stop kot pri norcih. Zunaj itak, v stanovanju pa tudi ne vem, če sta kdaj sploh pri miru.
Tako da moj zaključek je, da velik pes ne zahteva nujno veliko prostora, majhen pa ne nujno majhnega :p
Kar se pa obvladovanja tiče, je bilo pa že dovolj povedanega.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2256 : četrtek, 28.02.2013 : 23:17:26 »

Alenka Klemenčič iz Bajke - šole za pse je napisala članek o tem, kako se napadu psa na psa izognemo oz. kako ukrepamo, če do napada pride.
Hvala Alenka Smiley

Kako ukrepati ob napadu psa na psa - KLIK
Logiran

sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #2257 : četrtek, 28.02.2013 : 23:26:42 »

 Afro

Se pa zdaj, ko sem videla Nejko za ograjo, sprašujem, če je 1,8 m visoka ograja dovolj za nevarnega psa. Nejka je pred kratkim ugotovila, da 1,5 m visoko ograjo ne le preskoči, ampak prestopi. Sicer se na odpoklic odzove (in se je tudi takrat, ko je šla čez ograjo za srno), ampak mi ni do tega, da bi tvegala. Je zdaj tudi za ograjo na slednem povodcu. Koliko je dovolj, da pes, ki je poln adrenalina, ne bo mogel čez?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2258 : četrtek, 28.02.2013 : 23:35:13 »

Afro

Se pa zdaj, ko sem videla Nejko za ograjo, sprašujem, če je 1,8 m visoka ograja dovolj za nevarnega psa. Nejka je pred kratkim ugotovila, da 1,5 m visoko ograjo ne le preskoči, ampak prestopi. Sicer se na odpoklic odzove (in se je tudi takrat, ko je šla čez ograjo za srno), ampak mi ni do tega, da bi tvegala. Je zdaj tudi za ograjo na slednem povodcu. Koliko je dovolj, da pes, ki je poln adrenalina, ne bo mogel čez?
Odvisno od psa, ki ga imate.
Zakon pravi 1.8 metra. Če je pes višji in če je že šel čez tako višino je na lastniku, da ograjo poviša. Največ napak je v praksi, da je ograja že dovolj visoka, vrata pa so nižja in gre tam pes lahko čez.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2259 : petek, 01.03.2013 : 01:22:20 »

Simi, hvala Smiley Vsi odgovori na enem mestu Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2260 : petek, 01.03.2013 : 01:39:15 »

Mi ne dela Flash pa ne morem pogledat, je to "nas" primer?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qnzWgbdqerI
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2261 : petek, 01.03.2013 : 01:46:14 »

Ja, to je ta primer.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #2262 : petek, 01.03.2013 : 09:20:58 »

Hvala za zelo koristna navodila! Afro
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2263 : petek, 01.03.2013 : 10:42:39 »

Je pa po svoje fascinantno primerjati mnenja izpred ca 10 let s temi danes.  pevka
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2264 : petek, 01.03.2013 : 10:46:36 »

Povzetek oz. sklep? Wink
Logiran
Strani: 1 ... 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines