mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 00:55:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248668 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #60 : četrtek, 27.11.2003 : 17:33:48 »

Citat
Vendar je doga hisni pes in ne pes za v boks.
se strinjam!
Vsak pes, ne glede na velikost in tip dlake je po mojem mnenju lahko primeren hišni pes. Le tako imamo lahko (popolno) kontrolo nad njegovo socializacijo, razvojem in vzgojo. Tisti, ki niste pripravljeni pucati dlake po stanovanu in tolerirati ostalih malenkosti, ki jih prinese življenje s psom v stanovanju in deliti vsakodnevnega življenja s svojim psom, pomoje nebi smeli imeti psa. Pes je živo bitje, ki si bolj od vsega ostalega želi biti sprejet in zaželjen v svojem okolju.
Zal mi je za pse, ki morajo 3/4 svojega življenja preživeti v boksu in afrodita - ne vem kako je mogel tvoj mož, ki ima kot praviš veliko izkušenj s psi in je imel super "zdresiranega!!!" ovčarja, dovoliti kaj takega! Pes, ki je bolan in  trpi, ne sodi nikamor drugam, kot k lastniku! Upam, da ne boste ponovili globalnih napak, ki ste jih naredili pri prejšnjem psu. Zares upam!
Toliko o tem, od kod prihajajo agresivni psi... Cry

pa LP,

Dunja
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #61 : četrtek, 27.11.2003 : 17:35:25 »

Hja, kaja me je malo prehitela, ja....Res da je doga velik pes in da potrevuje prostor, vendar je tudi zelo čustven pes, ki si resnično želi biti max.časa s svojimi ljudmi, tako da je bil pesjak res zgrešena poteza. Glede na to, da ste izbrali za novo pasmo tako, ki ima v krvi več potencialne agresije (al ne vem kako naj se pravilno izrazim) oz. nagnjenosti k le.tej, ...., si želim, da podobnih napak ne bi ponavljali....


Sicer pa obilo veselja z novim kužkom!!!!!
Pa enga cmokca na smrček....


Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #62 : petek, 28.11.2003 : 08:17:10 »

ja, doga je bila v boksu, ker sva takrat z mozem imela le eno sobo. nikakor pa ni bila sama. verjemite, da ji je moz posvečal več pozornosti, kot meni. no, vsi tisti ta pametni, upam, da nikoli ne boste imeli slabih izkušenj. in lepo, da ste tako popolni.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #63 : petek, 28.11.2003 : 08:58:13 »

Nikogar nocem obtozevati, samo jaz si ne bi nabavila doge, ce bi imela samo eno sobo. Samo ker sploh nisem popolna, bom o vsem ostalem raje tiho  Angry. Lepo se imejte in veliko veselja z novim kuzkom, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
ninci
gost
« Odgovor #64 : petek, 28.11.2003 : 21:10:23 »

Afrodita, ne bodi jezna Undecided, saj je pogovor, vsi lahko izrazimo svoje mnenje kajne? Nihče ne pravi, da smo popolni stvar je le v tem, da se nam ne zdi prav da sta imela dogo zaprto v pesjaku. Sploh pa moraš pred nakupom psa pogledati vse svoje zmožnosti prostorske, finanče in seveda časovne, saj mu moraš posvetiti ves svoj prosti čas.
Kuža ne more biti na posestvu zraven hiše ampak v hiši, na ograjenem vrtu poleti ko smo ljudje zunaj in v topli domači dnevni sobi pozimi. Če možnosti zato takrat nista imela bi se morda morala odločiti za kakšno manjšo pasmo, ki bi lahko živela z vama.
Z glavo skozi zid ne gre kajne?
Mi z našim goldnom živimo v bloku v 10.nadstropju, pa kljub temu da imajo nekateri veliko proti psom v stanovanjih, moram rečti da je našemu veliko bolje Smiley, ko je stalno v družbi ljudi kot pa nekaterim v pesjakih zaprtih ali na verigah pripetih psi. Undecided
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #65 : sobota, 29.11.2003 : 14:01:11 »

Za vse, ki ste proti pesjakom in življenju psa zunaj.

Kdo bo pa pobiral dlake, čistil po tleh, brisal slino ... ?? Mogoče eni nismo tako bogati, da bi čistilka vsak dan bila pri nas. Jasno je, da je pes žival za ven, ne pa za v človekovo posteljo. Kakšen pes pa postane, če bo celi čas notri, na toplem? Kaj pa, ko bo šel pozimi na sprehod? Saj bo umrl od mraza!!!  sram
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #66 : sobota, 29.11.2003 : 15:11:31 »

Sesalec, pzorko, sesalec! pa krpo v roko!
Če jaz lahko popucam za 4 psi + 3 mladiči, bi tudi ti lahko za enim, a na?!

Slab izgovor, da rukneš psa ven!  Undecided
Logiran
turbos474
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15


« Odgovor #67 : sobota, 29.11.2003 : 18:02:04 »

A lahko vi te vaše debate o dogah prestavite na drug post oz. se držite teme.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #68 : sobota, 29.11.2003 : 18:32:55 »

Ne morem se strinjati s trditvijo, da pes MORA biti notri oz. neprestano tam, kjer je njegov lastnik.
Pa saj je pes, ne nalepka.

Tudi pes ima svoje življenje, ne glede na privrženost svojemu človeku.
Psom je prirojeno, da čuvajo svoje kraljestvo, naderejo poštarja (oh, ubogi poštarji), renčijo na soseda, ker je prišel preblizu naše ograje, izmenjajo grd pogled z muco, ki se šopiri na drugi strani ograje, prisluškujejo nenavadnim šumom, polulajo mamin najljubši grm, skopljejo jamo na najlepšem delu vrta in še bi lahko naštevala. Vse to pa se nekako bolj dogaja zunaj kot notri.

Naša pesa sta čisto zadovoljna, ko sta notri. Notri pa sta čez noč in pozimi.
Vendar pa rineta ven, čim je zunaj toplo in svetlo, ker zunaj se dogajajo njima zanimive reči, ne glede na to, da sta vsak dan 3x na sprehodu, kjer se igramo, včasih malo treniramo poslušnost (ampak res malo) ali pa se igrata s svojo pasjo družbo.

Pes ima na tem svetu svoj namen, ne vzemimo mu ga.

Pa še nekaj. Že res, da smo pasjeljubci. Da bi pa ves svoj prosti čas porabila za psa?  Undecided
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #69 : sobota, 29.11.2003 : 18:32:55 »

Ne bom komentiral. Če tako misliš, potem bogi tisti psi na kmetskih dvoriščih, ki so ves čas v pesjaku ali na verigi. Pa jim je mogoče prav super. Zame v glavnem pes ni za notri.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #70 : sobota, 29.11.2003 : 19:47:45 »

Citat
Kdo bo pa pobiral dlake, čistil po tleh, brisal slino ... ?? Mogoče eni nismo tako bogati, da bi čistilka vsak dan bila pri nas. Jasno je, da je pes žival za ven, ne pa za v človekovo posteljo. Kakšen pes pa postane, če bo celi čas notri, na toplem? Kaj pa, ko bo šel pozimi na sprehod? Saj bo umrl od mraza!!!  
1. nimam čistilke
2. ne enačiti pse (imamo več kot 400 pasem- kaj pojmuješ kot ''pes''?? Verjamem da je kakšen pirenejski pes težko v stanovanju, ampak kako bi pa izgledali družni, goli itd. psi zunaj?! Ali je bil post mišljen le za velike pse? Tongue)
3. pri meni se zaenkrat še ni zgodilo, da bi pes zaradi mraza poginil, ko pride iz hiše...

Citat
Psom je prirojeno, da čuvajo svoje kraljestvo, ...
Pač eni nimamo takega kužka, ki bi želel čuvati, pogristi poštarja in preganjati muce! Wink

Citat
bogi tisti psi na kmetskih dvoriščih, ki so ves čas v pesjaku ali na verigi.
Evo! Točno to!
Nič nimam proti pesjaku, če je pes več izven njega kot v njem, hehe Cool , pa tudi proti privezanem kužku nimam nič proti (mislim pesjane, ki vlečejo špago za sabo čez dan čez 2 vogala bajte, da se ne potepajo, če jim je to v krvi Wink ; ne mislim verigarjev!)

Drugače pa je pes kredelna žival in je to en velik velik razlog, da se ima psa v stanovanju. To pa ne pomeni da se želi psa pomehkužiti ali počlovečiti!!!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #71 : sobota, 29.11.2003 : 20:21:57 »

1. Drejči: žal se ne strinjam s tabo, če bi želeli da je pes tak kot mu je dala narava, bi moral biti svoboden in ne udomačen, šolan itd. Samo je pač tako, da smo ljudje hoteli imeti nekoga, ki nam dela družbo in smo pač izbrali psa, smo ga izšolali in udomačili.
2. pzorko: raje vidiš da je pes v premajhnem pesjaku, zaprt, brez družbe, nesociaiziran, kot pa v toplem stanovanju, kjer ima družbo, stalno svežo vodo, ki ne zmrzne, ...
Na žalost ne boš verjel  če imaš psa rad te dlake ne motijo, vzameš sesalec posesaš, vzameš krpo pobrišeš slino in vodo, ki mu teče iz gobca pri pitju. Vsa stvar je samo v tem ali imaš psa resnično rad, potem ti pač ni težko kaj več storiti zanj, ali pa ga imaš zgolj zato, da ga imaš in da ga vidijo tvoji sosedje "zmrznjenega" v pesjaku.
Pa ne boš verjel tudi mojemu še ni uspelo zmrzniti, ko pride ven. Celo sosedova čivava, ki biva prav tako v stanovanju (hvala bogu da ni v pesjaku:)) in vsak dan opravi zelo dolg sprehod, ne prenese plaščka in kljub mrazu, snegu itd. ne zmrzne! Psi so pač prilagodljivi.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #72 : sobota, 29.11.2003 : 22:40:34 »

Jasno, da sem proti kratkim verigam in psom, ki so ves čas v pesjakih. Ampak zame pes ne sodi v hišo. Našega dajamo notri samo pozimi, zvečer, ko je hladno.  Ves spodnji prostor v hiši, do nas pa nima vstopa. In mislim, da je tako tudi prav.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #73 : sobota, 29.11.2003 : 23:16:21 »

Ja no saj kot pravijo 100 ljudi 100 okusov. Meni se pač zdi da so ps družabna bitja, so rada v družbi "svojega krdela" in se mi ne zdi prav da je pes v drugem delu hiše kot pa člani družine. Ampak saj vsak po svoje Undecided
Naš je pač obravnavan kot član družine, res je da nima volilne pravice Smiley, vendar se pri določenih stvareh (počitnice, izleti ...) gleda tudi nanj in odloči tako, da gre lahko z nami in uživa, mislimo da si to pač zasluži.
LP
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #74 : nedelja, 30.11.2003 : 09:00:43 »

Se strinjam s tem, kar si napisala. Samo vseeno še vedno trdim, da  pes ni za v človekovo posteljo. Kaj pa, ko začne vse ovohavat, pa ko skoči na pult, pa ko gremo spat pa skoči v posteljo ... ?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines