mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 12:50:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 252549 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1950 : nedelja, 13.06.2010 : 17:19:54 »

S "strokovnostjo" sem mislila na menje Davorja, ki ga tako zagovarja in išče članke na "še bolj strokovni" strani... Bi morala citirat...
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #1951 : nedelja, 22.08.2010 : 22:05:09 »

http://24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/pes-razmesaril-8-letnico.html
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1952 : nedelja, 22.08.2010 : 22:12:52 »


Grozljivo!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1953 : nedelja, 22.08.2010 : 22:16:15 »

mišo57, a si prebral tudi stavek: Lastniki psa trdijo, da so ga dobili šele pred nekaj dnevi in da so bili prepričani, da ni nevaren.?
Al samo isces naslove?

Se za psa, ki ga imamo nekaj dlje od nekaj dni, ne moremo reci, da ne bo nikomur nic naredil.
Po tvoje je za napad kriva pasme, kajne? No, ze zelo dobro poznano mnenje, od kar si zacel tukaj pisat in si ne delam utvar, da bos kdaj sprejel kakrsenkoli argument proti takemu razmisljanju. Skoda casa za trud.
Logiran

mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #1954 : ponedeljek, 23.08.2010 : 09:44:03 »

mišo57, a si prebral tudi stavek: Lastniki psa trdijo, da so ga dobili šele pred nekaj dnevi in da so bili prepričani, da ni nevaren.?
Al samo isces naslove?

Se za psa, ki ga imamo nekaj dlje od nekaj dni, ne moremo reci, da ne bo nikomur nic naredil.
Po tvoje je za napad kriva pasme, kajne? No, ze zelo dobro poznano mnenje, od kar si zacel tukaj pisat in si ne delam utvar, da bos kdaj sprejel kakrsenkoli argument proti takemu razmisljanju. Skoda casa za trud.


Zavedam se,da lahko vsak pes bilo katere pasme napade človeka,razlika je samo v tem,da je verjetnost napada psa nevarne pasme veliko večja pa tudi posledice napada so veliko hujše.Zavedam se ,da je večina ljudi ki pišejo na tem forumu prepričanih,da jaz sovražim pse.To enostavno ni res.Tudi meni so psi zelo simpatične živali in imam rad pse.Ne maram pa psov nevarnih pasem,ki so to postali z skrbno načrtovanim križanjem.

Kar se pa tiče zaščite živali(tudi psov) sem popolnoma enakega mnenja kot velika večina na tem forumu.Tudi meni niso všeč lastniki ki neustrezno skrbijo za svoje pse.Skratka strinjam se z vsem kar o tem problemu pišete na tem forumu in z vsem kar je napisano v zakonu o zaščiti živali.
Ne strinjam pa se z zakonom o zaščiti živali samo v tistem delu kjer predpisuje na kakšen način je dovoljeno voditi pse po mestu in ostalih površinah.Ta del zakona je napisan zelo dvoumno in si ga lahko vsak razlaga po svoje.

Jana tebe pa moram pohvalit za korektnost.Doslej si še vsak moj komentar in vse povezave ki sem jih prilepil spustila naprej.To mi je všeč pri tebi čeprav se v marsičem ne strinjava.Pa tudi stran moj pes.net je lepo urejena in pregledna.

http://www.youtube.com/watch?v=VnKnUtdEHa4

To je povezava do moje domače živali ki sicer ni pes .Drugo leto ko se z ženo preseliva iz stanovanja v hišo z veliko prostora okrog hiše pa si bom tudi jaz nabavil psa se razume majhnega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1955 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:06:04 »

A je treba še xy ntič napisati dve najbolj osnovni pravili:
-k privezanim psom se ne hodi (pes brani svoj prostor)
-nad psa se ne sklanja (ker psi tistemu, ki se sklanja ponavadi skočijo v nos)

Mene bolj zanima, kje je novopečeni lastnik dobil odraslo akito, in kako to, da mu prejšnji lasniki niso povedali, kako se s psom pravilno ravna.

Akite so sicer čudoviti psi, so pa primerni samo za izkušene lastnike, ki vsaj najbolj butastih napak ne delajo.
Za pasme, ki jih Mišo imenuje nevarne, je meni še najbolj všeč izrau močne pasme. Tipični predstavniki imajo visok vzdražni prag, zato ne drži, da bi napadali pogosteje kot ostali. Prej obratno, napadejo zelo redko, žal pa so posledice ob napadu pogosto hude.
Pa še to, za Mišota: če omenjena akita ne bi bila privezana, do napada ne bi prišlo, ker bi se otroku izognila.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1956 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:22:31 »

mišo57 ali mi lahko našteješ pasme ki so zate nevarne? ker je precej relativno reči ta pasma je pa nevarna ta pa ni, npr. mene je strašno strah malih pudljev in zame je to "nevarna" pasma, ker me je kot malega otroka napadel in konkretno obgrize. Oz. zdaj ko se malo bolj poglabljam v te stvari vidim da so mali pudlji čisto ok, lastnik tistega, ki me je napadel pa je bil idiot ampak ob njih se še vedno počutim nekoliko neudobno.
Nekako se mi zdi, da pasma ni nikoli nevarna če je pravilno vzgojena Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1957 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:35:02 »

Mene tudi zanima, katere pasme so nevarne in zakaj.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #1958 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:38:49 »

Kaj deklice pa starsi niso naucili, da sme pobozati psa, ne le, kadar ji dovolijo, temvec tudi le takrat, ko so oni zrave?
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #1959 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:41:47 »

Pa folk res ne ve, da psu ne "tiscis" obraza ampak zgornji del roke pod in ne dan pasjo glavo?
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #1960 : ponedeljek, 23.08.2010 : 10:42:58 »

A je treba še xy ntič napisati dve najbolj osnovni pravili:
-k privezanim psom se ne hodi (pes brani svoj prostor)
-nad psa se ne sklanja (ker psi tistemu, ki se sklanja ponavadi skočijo v nos)

Mene bolj zanima, kje je novopečeni lastnik dobil odraslo akito, in kako to, da mu prejšnji lasniki niso povedali, kako se s psom pravilno ravna.

Akite so sicer čudoviti psi, so pa primerni samo za izkušene lastnike, ki vsaj najbolj butastih napak ne delajo.
Za pasme, ki jih Mišo imenuje nevarne, je meni še najbolj všeč izrau močne pasme. Tipični predstavniki imajo visok vzdražni prag, zato ne drži, da bi napadali pogosteje kot ostali. Prej obratno, napadejo zelo redko, žal pa so posledice ob napadu pogosto hude.
Pa še to, za Mišota: če omenjena akita ne bi bila privezana, do napada ne bi prišlo, ker bi se otroku izognila.

Na spodnji povezavi so podatki kako pogosto napadajo nevarne pasme psov v primerjavi z ostalimi pasmami.

http://www.dogsbite.org/bite-study-deaths-maimings.htm

Pa še ena povezava z bolj podrobnimi podatki.
http://www.scribd.com/doc/24436191/Dog-attack-deaths-and-maimings-U-S-Canada-September-1982-to-December-22-2009

Pa še podatki za 2,5 letno obdobje za Evropo.

http://www.scribd.com/doc/24388086/Fatal-Dog-Attacks-Europe-2006-2009
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1961 : ponedeljek, 23.08.2010 : 11:07:37 »

Pa folk res ne ve, da psu ne "tiscis" obraza ampak zgornji del roke pod in ne dan pasjo glavo?
Folk res ne ve.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1962 : ponedeljek, 23.08.2010 : 11:08:58 »

mišo57 res mi je žal zate, ker najberž si dober človek, ampak resnično mi je žal da ne daš tako imenovanim "nevarnim pasmam" priložnosti in jih bolje spoznaš. Mogoče bi ti priporočila da pogledaš eno od oddaj od ameriškega pasjega psihologa Cesarja Millana o nevarnih pasmah v 6 sezoni njegove oddaje Dog Whisperer.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1963 : ponedeljek, 23.08.2010 : 12:38:28 »

Ja res je, jaz tudi gledam vsakič Cesarja Millana in tudi on je povedal, da se da lažje socializirati agresivnega psa, kot pa plahega in ob pravilni vzgoji tudi nevarne pasme niso napadalne samo če so v rokah človeka ki ima zadostno količino znanja o psih, je pa prav gotovo da čisto vsak pes katerekoli pasme lahko ugrizne.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1964 : ponedeljek, 23.08.2010 : 13:41:24 »

Pa dobro, no, kaj ga zdaj napadate?
Dejstvo je, da so nekatere pasme bolj problematične ali zahtevne (ali kakor koli že temu rečemo) kot druge. Jaz nisem videla, da bi on kje napisal, da so psi določene pasme na splošno nevarni ali agresivni. Je pa zagotovo res, da bo v rokah nepravega lastnika nek bulmastif veliko bolj nevarno orožje kot npr. beagle, pa tudi če bi tega beagla prav načrtno šolal za napad na ljudi.
Logiran
Strani: 1 ... 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines