mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 16:34:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 252554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2040 : sobota, 13.08.2011 : 17:33:00 »

Mišo zih za Slo.Novice dela Smiley

Sem očitno lahko vesela da moji še nobene nosečnice na obisku niso stolkli, bo treba pazit khm
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #2041 : sobota, 13.08.2011 : 23:03:33 »

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pitbul-do-smrti-pogrizel-noseco-lastnico.html
Vedno ene in iste pasme so udeležene v takih napadih.
Pes iz tega linka je imel 125lbs to je natanko 56,7kg (za primerjavo, moja APBT psica ima 21kg). Standard za pitbulle pravi:

Desirable weight for a mature male in good condition is between 35 and 60 pounds. Desirable weight for a mature female in good condition is between 30 and 50 pounds.

Torej NI šlo za psa pasme American Pit Bull Terrier, pač pa glede na težo, mešanca z neko večjo pasmo, po možnosti s kakšnim mastifom. In prav isti problem je pri tisti znani statistiki, katero tako radi uporabljate, koliko psov, ki so jih označili, kot pitbull terierje je dejansko te pasme? Pri napadih kratkodlakih mišičastih psov pse VEDNO označijo, kot pitbull terrierje pa ne glede na to katere pasme so te psi v resnici, ker se to pač prodaja  Roll Eyes
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2042 : nedelja, 14.08.2011 : 00:09:41 »

Prodaja se zato, ker se Mišoti alimentirajo s takimi novicami Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2043 : nedelja, 14.08.2011 : 09:08:56 »

Grozna statistika ni kaj  Roll Eyes ki pa ji manjka vsaj en vitalen element... recimo: psi vsaki pasmi bi moralo biti navedeno stevilko celotne populacije.

Meni bolj zanimiva bi bila statistika lastnikov  Grin

Prepricana sem, da bi bila potem celotna slika zeelooo drugacna, predvsem pa bolj realna.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2044 : nedelja, 14.08.2011 : 09:19:10 »


Vedno ene in iste pasme so udeležene v takih napadih.

Ker se v novicah bolje bere, če zapišeš, da je bil pes neke pasme, kot pa da je bil naključni mešanec. Najboljši dokaz, da se novica tako bolj bere, si prav ti, mišo57.
Tako tudi v Sloveniji največ vgrizov MENDA povzročijo zlati prinašalci. A če bi šli te grizače gledat enega po enega, bi ugotovili, da jim je skupno edino to, da jih ima večina dlako rumenkaste barve. In da je to vse, kar imajo skupnega s pasmo zlati prinašalec.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2045 : nedelja, 14.08.2011 : 10:54:44 »

Pes iz tega linka je imel 125lbs to je natanko 56,7kg (za primerjavo, moja APBT psica ima 21kg). Standard za pitbulle pravi:

Desirable weight for a mature male in good condition is between 35 and 60 pounds. Desirable weight for a mature female in good condition is between 30 and 50 pounds.

Torej NI šlo za psa pasme American Pit Bull Terrier, pač pa glede na težo, mešanca z neko večjo pasmo, po možnosti s kakšnim mastifom. In prav isti problem je pri tisti znani statistiki, katero tako radi uporabljate, koliko psov, ki so jih označili, kot pitbull terierje je dejansko te pasme? Pri napadih kratkodlakih mišičastih psov pse VEDNO označijo, kot pitbull terrierje pa ne glede na to katere pasme so te psi v resnici, ker se to pač prodaja  Roll Eyes

Bravo, super napisano! super
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2046 : nedelja, 14.08.2011 : 11:38:42 »

Pa še nekaj. znano je samo to, da je v konkretnem primeru mož prišel domov, našel mrtvo ženo in zraven nje okrvavljenega psa. Prestrašen pes je skušal pobegniti, pa so ga ustrelili.
Kasneje se je menda izkazalo, da je ženska padla iz lestve in si razbila glavo, pes ji ni naredil nič.
Zelo spominja na onega nesrečnega londonskega rotvajlerja, ki naj bi ubil svojega lastnika, ljudje so ga linčali - izkazalo pa se je, da je lastnika kap, ob padcu se je potolkel, pes pa ga je samo lizal.
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #2047 : nedelja, 14.08.2011 : 13:37:45 »

No, to da je ženska padla iz lestve in si razbila glavo, je bilo, kolker sem uspela poguglat, zapisano samo na enem blogu, pa še to v smislu "sosedi so rekli, da...". Uradna izjava policije pa pravi tako:

"When they arrived, they found the victim laying in her own front living room; she was not breathing, unresponsive and had major trauma to her upper body," Pacifica Police Capt. Dave Bertini said. Se pravi, da je šlo za več kot le za razbito glavo.
Vir: http://abclocal.go.com/kgo/story?section=news/local/peninsula&id=8302452

Ne glede na to pa predlagam vsem, ki s prstom kažejo na pasme, da si preberejo tudi to: http://www.examiner.com/dogs-in-san-jose/pacific-husband-forgives-pet-pit-bull-for-attacking-an-killing

Na kratko, izjava moža umrle:

Greg Napora says that he forgives their, male 2-year-old Pit Bull, Gunner.  Stating that the incident was just a freak accident, he went on to say, "They (their two pit bulls) are the most loving animals I have ever had in my life. Whatever happened right now was not the breeds fault."
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2048 : nedelja, 14.08.2011 : 14:00:24 »

Mene pa samo zanima, s koliko pitbulli in podobnimi (no, saj sem itak zelo vesela, da se tokrat v statistiki niso znašli pudlji, taki i onaki) krvoločneži je mišo 57 že imel konkretne, neposredne izkušnje, koliko se jih je dotaknil, jih pobožal, jim pogledal direkt v gobec. Samo to bi rada vedela. Ali morda zbeži na drugo stran ceste, ko mu gre taka zver  ::)nasproti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2049 : nedelja, 14.08.2011 : 14:19:57 »

ja saj. različic je še več kot ob drugih podobnih dogodkih, bomo videli, katera se bo nazadnje izkazala za resnično. dejstvo pa je, da sploh ne bi bilo prvič, če bi se izkazalo, da ni bil kriv pes.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #2050 : sobota, 20.08.2011 : 16:16:15 »

Ker se v novicah bolje bere, če zapišeš, da je bil pes neke pasme, kot pa da je bil naključni mešanec. Najboljši dokaz, da se novica tako bolj bere, si prav ti, mišo57.
Tako tudi v Sloveniji največ vgrizov MENDA povzročijo zlati prinašalci. A če bi šli te grizače gledat enega po enega, bi ugotovili, da jim je skupno edino to, da jih ima večina dlako rumenkaste barve. In da je to vse, kar imajo skupnega s pasmo zlati prinašalec.
Grozna statistika ni kaj Roll Eyes ki pa ji manjka vsaj en vitalen element... recimo: psi vsaki pasmi bi moralo biti navedeno stevilko celotne populacije.

Meni bolj zanimiva bi bila statistika lastnikov Grin

Prepricana sem, da bi bila potem celotna slika zeelooo drugacna, predvsem pa bolj realna.

  http://www.scribd.com/doc/24436191/Dog-attack-deaths-and-maimings-U-S-Canada-September-1982-to-December-22-2009
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2051 : sobota, 20.08.2011 : 16:35:03 »

Ej, to je pa prav zanimivo, sploh tam pri noticah.

- v enem primeru je pitbull pomagal cloveku ubiti drugega cloveka. A to so potem steli kot da ga je pitbull ubil al pohabil?
- primer 6 letne deklice, ki se je zapletla v vrvico in se zadavila (valda je bil na drugem koncu vrvice pitbull, ane)
-zensko je napadlo 13 psov, od tega 1 pitbull in 12 miksov.
- 27 pitbull mladickov je jedlo na smrt bolnega cloveka, ki je potem umrl
- zenska je sedlala konja, ko je tega napadel pitbull, posledicno pa je konj njo brcnil v obraz. A to se steje da jo je pohabil pitbull? Kategorija - posredno?
- pitbull je zensko odvlekel za lastnikom, oba je povozil vlak.
...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #2052 : sobota, 20.08.2011 : 16:47:58 »

Ah, mišo57, prav iščeš jih, kajne? Pa nima veze, ker si zgleda napaljen na to, da brskaš za novicami, v katerih so ključne besede: ubil, bull, napad, pogrizel ... Najbrž mora bit življenje full bedno ob nenehnem iskanju krvi?

Upam, da ne boš zapadel v kakšno hudo osebnostno krizo ob kliku na kakšen takle link KLIK (je tudi črna kronika), ne bi pa škodilo, če kdaj pogledaš tudi kakšno pozitivno pasjo novico. Do sedaj še nisem zasledila, da bi nas kdaj obvestil o čem podobnem, nikoli pa ne pozabiš nalimati linka na krvave novice. Roll Eyes
Ah, mišo57, prav iščeš jih, kajne? Pa nima veze, ker si zgleda napaljen na to, da brskaš za novicami, v katerih so ključne besede: ubil, bull, napad, pogrizel ... Najbrž mora bit življenje full bedno ob nenehnem iskanju krvi?

Upam, da ne boš zapadel v kakšno hudo osebnostno krizo ob kliku na kakšen takle link KLIK (je tudi črna kronika), ne bi pa škodilo, če kdaj pogledaš tudi kakšno pozitivno pasjo novico. Do sedaj še nisem zasledila, da bi nas kdaj obvestil o čem podobnem, nikoli pa ne pozabiš nalimati linka na krvave novice. Roll Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=IqX2R0yFz4c

Enkrat za spremebo nekaj zabavnega o psih oziroma psu.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2053 : sobota, 20.08.2011 : 16:55:35 »

- pitbull je zensko odvlekel za lastnikom, oba je povozil vlak.
...
Nanook, bi te lepo prosila, da se ne poskušaš delati norca, kajti iz zanesljivih virov vem (in vsa čast miškotu, da je to podrobnost  izpustil), da je z vlakom upravljal razjarjeni pit, na samem vlaku pa se je nahajalo približno 120 drugih pitov, eni prav tako razjarjeni, drugi užaloščeni, tretji že tik pred kaninsko depresijo, ki so bili namenjeni v neko malo evropsko deželo, polno kozolcev in lepih vršacev, saj so bili slišali, da se tam nekje skriva ena micena mikimiška, ki svoj prosti čas posveča osveščanju javnosti o zmedeni kvazipasji statistiki. Micena mikimiška je lahko samo srečna, da so piti, v vsej svoji razjarjenosti, užaloščenosti in kaninski depresiji pozabili na dejstvo, da preko Atlantika se z vlakom res še ne da.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2054 : sobota, 20.08.2011 : 17:11:24 »

Grin  Grin 
Logiran
Strani: 1 ... 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines