mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 01:25:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 252574 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2145 : torek, 26.02.2013 : 23:19:44 »

Posnetek je spet viden.
Hm, tudi tadrugi je probal zraven, samo mu ni ratalo.

Sem vidla zdej, ja Sad

Sam mors bit pa res optimist ali pa se tolk precenis glede sposobnosti vodenja psa, da si nabavis dva taka brata.
Logiran

bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2146 : torek, 26.02.2013 : 23:24:07 »

Nisem strokovnjak.
Najbolj me je zmotilo, da se je ženska ful ukvarjala z ljudmi okoli sebe namesto s psom. Saj vam, vsi so bili pametni, samo pomagat pa drugač kot z veliko desko ni nihče upal. Naj bi bili vsaj tiho.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2147 : torek, 26.02.2013 : 23:28:54 »

Video je zdaj spet viden, avtor ga prej je očitno za nekaj časa "zaklenil".
Burne debate pa potekajo na FB in ljudje "modrujejo" vsepovprek. Upam, da bodo preiskovalci razjasnili dogajanje in da bodo vsi vpleteni sprejeli svojo odgovornost ... In upam, da bo čimveč vodnikom psov "kapnilo", da imeti psa ne pomeni tudi obvladati ga v vseh situacijah.

Sama sem ob ogledu prve minute videa, ko sem zagledala, kako DA drži prinašalca za vrat (grlo?), otrpnila in sama pri sebi rekla:"OMG, saj ta pes ubija!" No, zdaj ko berem razlage nekaterih od vas, ki imate več izkušenj, vidim, da verjetno, če bi "resno mislil", bi "naredil" za tren oka? Pa reakcije lastnice dogosov in vseh okoli ... en sam kaos, toda po pravici povedano, če bi bila očividec takemu napadu, bi verjetno tudi mene zgrabila panika in bi začela brezglavo mahati s tisto dolgo desko, ki jo je imel možakar zraven sram Pa vreščati in take reči sram

Bi lahko kdo od vas, ki veste več, malo povedal, kako naj se obnašamo ljudje v takem primeru, kot očividci, napadeni, tako ali drugače vpleteni? Da s svojim totalno napačnim pristopom ne še bolj "razpališ" situacije?
Saj bognedaj, da bi kdaj rabila tako znanje, samo vseeno pa ne bi bilo slabo vedet, kaj je nek optimalen način, da dva psa spraviš narazen brez velikega tveganja zase in recimo napadenega psa  Huh
Logiran

Unikatne tablice in portretki
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #2148 : torek, 26.02.2013 : 23:29:04 »

Emm.. Ženska je svojo AD, napadalca, vlekla - koliko metrov? AD, ki je imel zobe zapičene v vrat drugega psa? Sama sreča, da se je končalo tako, kot se je.. za raztrganine bi bila kriva tudi ženska sama, ker je v tem primeru bil pes njeno orodje zanje.

Kaj vem.. AD je bil povsem pri miru. Jaz bi mu glavo razbila. Potem pa še njej gobec. V teh letih mi je ravno prav do*izdilo zaradi takih ljudi in psov (hočešnočeš) in imam dovolj samo davljenja psov, ki se jih v takih primerih ne bojim, v meni vre preveč srda in adrenalina. A ji je bilo tako težko s povodcem narediti zanko okoli vratu? Jo zatezniti in pač zategovati? Komurkoli?? Pes, ki ima že tako visok prag bolečine, je bil 100% fokusiran in odločen, kaj hoče narediti.

Odvezan ZP ali ne, TAK pes je nevaren okolici. In kaj, če bi bila druga AD spuščena ali na flexiju, bi se mu pridružila.  
 
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2149 : torek, 26.02.2013 : 23:48:11 »

Ne vem, no, jaz nimam take pasme, ampak če bi moj kakšnega stisnil za vrat, bi gotovo jaz  samaprekinila situacijo in posegla vmes z vso odločnostjo, jezo in še čim, brez kančka stahu in omahovanja.   Pišuka, če jaz sama ne obvladam svojega psa, naj potem od okolice pričakujem, da ga bo?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2150 : sreda, 27.02.2013 : 00:28:57 »

Napad izgleda natanko tako, kot ko je mojega 11 kg Timija napadel Svicarski beli ovcar.
Samo da je bila razlika v velikosti in tezi precej vecja.
Karkoli grdo vse skupaj izgleda in se se grse slisi dretje Zlatkota, je Dogo iz posnetka v bistvu "amater", ker bi bila skoda sicer vecja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2151 : sreda, 27.02.2013 : 02:03:04 »

Meni pa nikakor ne da miru tisti 'saj ga samo drži, saj bo spustil' in čakanje, da se bo to res zgodilo. Moja razlaga: zadeva ni prva, pa verjetno tudi samo druga ali tretja ne. Kako bi sicer bila bejba tako prepričana, da samo drži in bo res spustil? Iz knjig in interneta? Je pa prej verjetno vedno hitreje spustil in najbrž je bilo za napadene brez vidnih posledic. Kot je rekla Desa - amater. Je pa najbrž za pričakovat, da se bo v naslednjih takih akcijah 'izšolal' in če ne bo lastnica hitro poiskala pomoči (ali če ji ne bo kakšna služba do tega pomagala), znata najbrž oba postati 'profija'.

Moj namen nikakor ni spodbujat gneva proti lastnici ali, bog ne daj, dogosom, želim pa si, da bi nekdo, ki tole žensko pozna, stopil v akcijo in ji povedal nekaj ključnih zadev. Predvsem to, kam gre. In predvsem zato, ker je to dobro zanjo, za njeno okolico, za oba psa in za pasmo.
Se spomnim Robija (napisal je opis pasme), ki je rekel, da imaš pri samcu časa do 9. meseca starosti. Če si do takrat kaj naredil, si, če nisi, ti bog pomagaj, če se ne zavedaš, kaj imaš. Tale čisto sigurno ne ve, kaj ima. In ona nima tega samo v dvojini, temveč še več, saj dva pasja samca, ki odraščata in živita skupaj brez ustrezne vzgoje, ne štejeta samo kot dva posameznika.

Drugi pes bi se pridružil, sem prepričana, če ga ne bi trdno držala in ga vneto vlekla stran. Če dobro pogledate, jo je sam 'tamirni', dokler ga ni prevzel tisti tip, vlačil sem in tja, 'tadivjega' je pa ona vlačila sem in tja z zlatkotom vred, ker je on pač 'držal'. Kako izgleda njen sprehod z obema skupaj, si znam skoraj v živo predstavljati. Prav nič lep pogled na sicer lepa psa.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2152 : sreda, 27.02.2013 : 02:37:13 »

Sem obvestila vzreditelje in jo bojo kontaktirali.

http://www.zurnal24.si/spopad-psov-v-ljubljani-clanek-183546

"Pes mora biti na povodcu, to je naša dolžnost," pravi. Na prvem mestu je šolanje psa v pasji šoli, pa še to po njegovem mnenju velikokrat ni dovolj. Pes se v šoli nauči določenih znanj, ki pa jih v drugi situaciji ne uporabi. "Psi se učijo v slikah. Zato je treba to prenesti v različne situacije in v različna okolja," opozarja.

Do spopada pa lahko pride tudi, če imamo psa na povodcu. Marsikdo namreč dovoli svojemu psu, da se ovohava z mimoidočim psom. "Kje piše, da se morata povohati," se sprašuje Pribičevič. Ljudje lahko s svojo nervozo in napačnimi gibi sprožijo spopad. "Če npr. eden svojega psa potegne stran, lahko pes to začuti kot šibkost in napade. Bolje se je ogniti psu, ki ga ne poznate," svetuje.

Pribičevič lastnikom psov svetuje še, da se na sprehodu bolj posvečajo svojim psom in ne igri z drugimi psi. Tudi tako lahko pride do napestosti med živalmi. "Sprehod naj bo vodena in kontrolirana dejavnost," zaključuje Pribičevič.

Ejmen.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2153 : sreda, 27.02.2013 : 03:11:06 »

Ni mi jasno zakaj je sla sploh kupovat dva samca skupaj, pa se iste starosti. Taksni psi v "pet" domovih redko dobro funkcionirajo.
Z vzrediteljem je imela dogovor s pogodbo da enega od njiju ali oba kastrira, to je bil pogoj da dobi dva psa. O tezavah s psoma niso bili obvesceni in domnevno je bilo vse ok.

V bistvu za vzgojo sploh ni potrebna nobena visja matematika. Isto kar velja za vse pse. Doslednost. Doslednost. Doslednost. Znati pravilno reagirati v pravilnem trenutku. Ljudje brez karakterja naj si omislijo skrajno mehke pasme, pa se to je vprasljivo. Ker ce neka pasma nima oznake "dominantna", to dostikrat za ljudi pomeni da jih sploh ni treba kaj ekstra vzgajat. Enako je z majhnimi kuzki. Dogo naceloma ni pes ki bo preizkusal meje celo zivljenje, kar se naredi v mladosti ostane za zmeraj. Kadar je vse to postimano gre lahko za kaksne nedolzne poskuse ko se naredijo gluhe ali pa so nekaj naredili "po nesreci", ker smisel za humor pa imajo in nikakor niso neumni.
In absolutno se ne sme tolerirati nobenega sopirjenja na sprehodih. Imajo vso pravico do tega da jim naprimer drugi psi ne pasejo, lobotomije se pac ne da delat, nimajo pa pravice tezit. Meni tudi kdaj kdo ne pase, pa to ne pomeni da ga zacnem zmerjati na ulici ali se slabse, da bi ga sla na gobec.
Poleg tega Dogo rabi NARAVO za zdrav mentalni razvoj. Setkanje gor pa dol po betonu v urbanih sredinah ni dovolj, ne frustrirat psov.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #2154 : sreda, 27.02.2013 : 08:20:47 »

Zdej sem pogledala video in se spominla na lastno izkušnjo, ko je spuščen pit bull napadel mojega A. bulldoga pred "našo hišo", pri čemer je bi lmoj pes na povodcu. Bil je trenutek in ga je ravno tako držal za vratno gubo kot tale DA. Zaradi dretja mojega psa je res po par minutah prišlo nekaj ljudi na prizorišče a razen mojega moža, ki je skušal psa spraviti dol z našega Olija, ni nihče upal zraven.

Bi lahko kdo od vas, ki veste več, malo povedal, kako naj se obnašamo ljudje v takem primeru, kot očividci, napadeni, tako ali drugače vpleteni? Da s svojim totalno napačnim pristopom ne še bolj "razpališ" situacije?
Saj bognedaj, da bi kdaj rabila tako znanje, samo vseeno pa ne bi bilo slabo vedet, kaj je nek optimalen način, da dva psa spraviš narazen brez velikega tveganja zase in recimo napadenega psa  Huh

Mi smo to reševali na ta način, da je moj mož najprej z golo roko (pestjo) tolkel psa po hrbtu, pa ni bilo nikakršnega učinka. Ko tak pes zagrabi žrtev ima tak adrenalin, da ne čuti skoraj ničesar, še bolj pa dvomim, da sploh sliši. Ker je Oli že krvavel in sem jaz praktično otrpnila, je moj mož dobesedno s kolom psa po hrbtu. V tistem trenutku ga je spustil in zbežal. Razplet pa bi lahko bil drugačen in pes bi lahko krenil proti njemu, meni ali spet zagrabil Olija. V našem primeru se je zadeva razpletla s takojšnjo prijavo policiji, vet. inšpekciji in seveda večkratnih obiskih pri veterinjarju. Od tistega dne, sem izstopila iz hiše samo še s solzivcem.


Kar se mene tiče, se podpišem pod tole:
Sem obvestila vzreditelje in jo bojo kontaktirali.

http://www.zurnal24.si/spopad-psov-v-ljubljani-clanek-183546

"Pes mora biti na povodcu, to je naša dolžnost," pravi. Na prvem mestu je šolanje psa v pasji šoli, pa še to po njegovem mnenju velikokrat ni dovolj. Pes se v šoli nauči določenih znanj, ki pa jih v drugi situaciji ne uporabi. "Psi se učijo v slikah. Zato je treba to prenesti v različne situacije in v različna okolja," opozarja.

Do spopada pa lahko pride tudi, če imamo psa na povodcu. Marsikdo namreč dovoli svojemu psu, da se ovohava z mimoidočim psom. "Kje piše, da se morata povohati," se sprašuje Pribičevič. Ljudje lahko s svojo nervozo in napačnimi gibi sprožijo spopad. "Če npr. eden svojega psa potegne stran, lahko pes to začuti kot šibkost in napade. Bolje se je ogniti psu, ki ga ne poznate," svetuje.

Pribičevič lastnikom psov svetuje še, da se na sprehodu bolj posvečajo svojim psom in ne igri z drugimi psi. Tudi tako lahko pride do napestosti med živalmi. "Sprehod naj bo vodena in kontrolirana dejavnost," zaključuje Pribičevič.

Ejmen.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2155 : sreda, 27.02.2013 : 08:37:36 »

MamaF, ce gre za normalen, navaden ravs, potem se tole na posnetku ne bo zgodilo. V normalnem ravsu, se psi savsajo, pa rencijo, lajajo, ne drzijo pa +4min drugega psa za vrat oz. pardon pardon kozo na vratu.
Ce gre za normalen, navaden ravs, in ce so na obeh straneh normalni psi, potem ornk rjovenje (ne, dost) in ornk brca povsem zadoscata. Preverjeno.
Pomaga tudi, da so psi nauceni/vzgojeni, da na napad ne reagirajo z napadom in da pustijo lastniku, da se tepe namesto njih.
Sicer so pa na netu tudi posnetki kako reagirati v takih ne cisto najbolj normalnih primerih; ena taka stvar je recimo davljenje psa (z ovratnico, povodcem, enim strikom pac).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #2156 : sreda, 27.02.2013 : 09:37:53 »

Nekje sem pobrala (možno, da Cesar  Roll Eyes ), da se napadalca dvigne za zadnje noge, ga izgubi oporo. Je to res? sram
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2157 : sreda, 27.02.2013 : 10:03:36 »

Nabavite si kaj takega, to ni pretežko niti za uporabo niti za nosit okoli s sabo:

http://www.amazon.com/The-K-9-Center-Break-Stick/dp/B004RU81VY

Preberite tole:

http://www.ndbc.co.za/breaking_up_a_dog_fight

(tale je huda  Roll Eyes: HITTING / KICKING / SCREAMING: Unless you want to aggravate the situation go ahead! You're more likely to get pregnant! This method never works.... so don't waste your time!)

Predvsem pa veliko sreče vsem, ki se boste v bodoče srečali s psi, ki bi se malo "igrali" in njihovimi lastniki, ki to omogočajo kakor koli že.

 
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2158 : sreda, 27.02.2013 : 10:03:46 »

Mnja, sem ravno razmišljala, ko sem si prejle tole ogledala, da bi se lahko bistveno slabše končalo za ZP-ja. Res ga je ˝samo˝ držal za vrat. Res pa je tudi, da pri navadnem ravsu brca ali dve zadostujeta, da se zadeva razklene. Tole je bilo res več in bi komot bilo usodno, če bi DA zares ˝zagrabil˝. Se mi pa zdi, da jih je z lesenim kolom bolj kot DA (seveda po nesreči) fasal ZP, ko sta se kotalila.
Jao, pa kdo to daje take pse takim nesposobnim lastnikom in folk je res ubrisan, da si take pse nabavi. Pa ne samo enega, kar dva. Je pa zanimivo, da un tadrugi v bistvu ni nekaj zelo rinil, da bi šel bratu pomagat. Vsaj to, kaj bi bilo če bi nastopila kot trop. Uff...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2159 : sreda, 27.02.2013 : 10:06:46 »

Tale s kisom in mehurčki mi je ful všeč. Amm, kako se pa tale palica uporablja?
Logiran
Strani: 1 ... 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines