mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:26:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2340 : nedelja, 08.03.2015 : 18:06:04 »

ne vem ... glede na to, da piše, da je bila klicana policija in reševalci, bi skoraj moralo biti kje v kakem mediju, se strinjam Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2341 : ponedeljek, 09.03.2015 : 15:42:56 »

Na maribor24.si je dejansko prispevek, sam je tudi copy - paste tega facebook posta, tudi meni je to tako / tako
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2342 : ponedeljek, 09.03.2015 : 15:58:15 »

»Potrjujem, da smo bili o dogodku obveščeni in ga preiskujemo. Policijska preiskava še traja, zato bo več podatkov o napadu znanih v prihodnjih dneh,« je pojasnil Miran Šadl, predstavnik za odnose z javnostmi Policijske uprave Maribor.

»Zadevo vodi policija, ki ima na določenih področjih ista pooblastila kot mi. Kazen za lastnika v primeru, kadar žival ni cepljena ali ko gre za opustitev fizičnega varstva, znaša od 200 do 400 evrov,« je pojasnil Matjaž Emeršić, predstavnik za odnose z javnostmi Uprave Republike Slovenije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR). Za enkrat obvestila s strani policije, še niso prejeli.

Kadar je človek v napadu psa poškodovan, se podatke o ugrizu vnese v Centralni register psov. V primeru močnega ugriza, ki je osebo hudo poškodoval, Zavod za zdravstveno varstvo in policija posreduje podatke UVHVVR-ju, ta pa nato spelje nadaljnji postopek.


vir http://maribor24.si/kronika/foto-mariborcan-tvegal-zivljenje-in-resil-svojega-psa/20900
Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2343 : torek, 10.03.2015 : 13:25:37 »

Tule se oglasi se lastnik drugih dveh psov ...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2344 : torek, 10.03.2015 : 14:47:05 »

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pes.html
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2345 : sreda, 11.03.2015 : 19:44:33 »

Jah, na žalost ni videti, da bi pisec FB zgodbe kaj pretiraval, tule govori n pokaže slike poškodb tudi pogrizeni lastnik napadenega psa in sosed psov napadalcev, ki pokaže ograjo, kjer bi se zlahka izmuznila na prosto:
http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61572565&section_id=2&article_id=4038234
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2346 : sreda, 11.03.2015 : 21:35:59 »

Ja pa tisto ni bila edina luknja. Veliko bolj na očeh je luknja prav pod vrati, ki sta jo morala delat kar nekaj časa in bi jo morali lastniki  opaziti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2347 : sreda, 11.03.2015 : 21:43:54 »

Meni je žal, da je tak epilog in želim vsem, da čim hitreje in čim bolj uspešno okrevajo.

Imam pa nad glavo en ogromen vprašaj že od trenutka, ko je tale zgodba priromala na splet, še posebej pa po zadnjem prispevku, ko se je čudežno prikazal sosed z zgodbo o ograji. Ne razumem, v čem je štos. Kje je bil do sedaj ta gospod sosed in kje so bili vsi ostali, ki so več kot očitno vedeli za ta dva psa, za luknjo v ograji in za njune izhode? Ta sosed ima maltežana. Se je res kaj bal zanj? Očitno ne, saj bi sicer že prej poskrbel, da bi nekdo povedal lastnikom, kako je treba psom preprečit uhajanje. Tako pa ..., ko pride TV, mal dilce prelaga in krili z rokami. Kot velika večina ostalih, ki jadajo, kako se psi sami šetajo okrog in kako se bojijo napadov, storijo pa mesece in leta nič, ker pravijo, da se itak nič ne zgodi in da tudi če prijavijo, nihče nič ne ukrene. Pa za dobre sosedske odnose se na vse mogoče načine zavzemajo ... Pa v izogib lastnim kaznim ... Pa čakajo, da se bodo neodgovorni lastniki kar sami od sebe spremenili v odgovorne ...

"V soboto zvečer se je v Ljubljani zgodil ugriz bulla, za katerega se ve, da ima status nevarnega psa, pa kljub temu ne uporablja nagobčnika, ker se lastnik preprosto s tem ne strinja. Okrog Kosez je napadel že veliko psov, a ker lastniki niso niso prijavili teh napadov – večinoma zato, ker imajo odvezane pse in bi tudi sami dobili kazen, mu nič ne morejo. Ugriza, ki ni uradno prijavljen, ni!" še opozarja Klemenčičeva.
http://www.24ur.com/novice/slovenija/napad-psa.html
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2348 : četrtek, 12.03.2015 : 07:28:32 »

Večni problem, ko skoraj vsi čakajo, da bo ukrepal kdo drug.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2349 : četrtek, 12.03.2015 : 11:21:39 »

Sama sicer menim, da je najprej vedno pogovor in šele, če je ta neuspešen prijava. Posebej med sorodniki ali med sosedi.Vsekakor pa je najslabše ne narediti nič.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2350 : četrtek, 12.03.2015 : 12:24:14 »

Če pogovor ne pomaga pač ukrepaš takoj, ko vidiš da so pozabili cel pogovor pri naših sosedih so celo upoštevali in sedaj gospa ne vozi več psa. Je pa res, da me nepozdravlajo več ampak me prav malo birga Cheesy Kar se pa sotalih prijav tiče sem pa že na fbju komentirala
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2351 : četrtek, 12.03.2015 : 12:35:39 »

*ostalih

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2352 : četrtek, 12.03.2015 : 15:24:36 »

Če pogovor pomaga oz. se ljudje trudijo ravnati prav in jim to uspeva, je prijava res brez veze. Za tiste pa, ki so hujši kot stene in ki dejansko delajo probleme pa ni več milosti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2353 : četrtek, 12.03.2015 : 15:25:03 »

...oz. nebi smelo bit popuščanja...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2354 : četrtek, 12.03.2015 : 16:59:03 »

Se strinjam, da je prvi pogovor z lastnikom in poskus urediti razmere tako, da bo za vse strani ustrezno in varno. Težko pa se meniš z lastniki nepoznanega psa, ki se šeta sam okrog (ne glede na to, ali grozi ali ne). Za take je pač zavetišče, bog pomagaj, ki se mora 'pogovoriti' z lastnikom, ko ga najdejo.

Ko pes ugrizne, pa ni kakšnih posledic ne na našem psu in ne na nas, bi se lahko pogojno strinjala tudi samo s pogovorom z lastnikom. Vendar, recimo, da smo imeli mi en incident z njim, pogovorili smo se, padale so obljube in zadovoljni, da smo nekaj pametnega naredili, pustimo zadevo na tej točki. Jutri ima nekdo drug incident z istim psom in razgovor z istim človekom. Pojutrišnjem tretji in tako naprej ..., do nekoga, ki jih bo resno skupil. Hm ...

Saj rešitev ni v tem, da vse povprek prijavljamo, ampak v tem, da se zavemo, da če ne bomo mi, kadar smo napadeni ali ogroženi, naredili ničesar, ne bo tudi noben drug naredil ničesar. Najpogostejši izgovor, da se ljudje ne pogovorijo z lastniki in ne prijavijo incidentov nikamor, je njihova lastna prekrškovna vpletenost (psi niso na štriku, necepljenost ...) ali dejstvo, da so nekam klicali enkrat, pa se na drugi strani (policija, zavetišče, vurs ...) niso obnašali po njihovih pričakovanjih. Ko je napaden nekdo drug, pa vsi zgodbe pišejo in svoj lonec pristavljajo, kako se nič ne da in kako nihče nič ne ukrene.

Dejstvo je, da so neodgovorni lastniki bili, so in bodo tudi v bodoče, prav tako so se dogajale, se dogajajo in se bodo dogajale razne nesreče in nepredvidene situacije. Nekateri pridejo do odgovornosti na lastnih izkušnjah, drugi na izkušnjah drugih, tretjim je treba to povedati ali jim celo pobrati kaj iz denarnice, četrtih se nikoli nič ne prime.

Kot pravi Lanabela, najslabše je ne narediti nič. Dodatno slabo pa je ne narediti nič in potem vse po vrsti prepričevati, da se tudi s prijavo ne bi zgodilo nič, ker nihče od odgovornih ne naredi nič.
Logiran

Strani: 1 ... 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 161 162 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines