mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:06:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247673 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2355 : sreda, 18.03.2015 : 00:38:29 »

Danes v oddajo Preverjeno:
"Pes je ogledalo človeka"

http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61575470&section_id=2&article_id=4038842
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2356 : sreda, 18.03.2015 : 10:37:30 »

A to so jih prav izbiral al kako? "Sej ne bo nc, gospa, veste. Je cist prjazna." A to dajo kot v redu primer?  butnglavc
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2357 : sreda, 18.03.2015 : 11:10:37 »

Ja, še en prispevek, v katerem so očitno hoteli povedat, da se lahko psi šetajo brez štrika okrog, ker itak nič ne naredijo, če lastnik s strani jodla, da je njegov pes priden in se ga ni za bat, je pa sploh terna. Naj se le vsi ravnajo tako, pa ne bo nikjer noben več grizel, ljudje se psov ne bodo več bali in vsi bomo živeli v krasni slogi do konca svojih dni?
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2358 : sreda, 18.03.2015 : 11:30:11 »

Meni se je zdel pa v redu. Ni bilo paničarjenja, psi so bili spuščeni, hvala čast bogu. Tisti, ki je rekel da njegov pes ne bo nič naredil, je to rekel lastnici s spuščenim psom, ne nekomu, ki bi se umikal s svojim problematičnim privezanim psom. Tako da...psi so celo po zakonu še vedno lahko spuščeni tam, kjer ni ali ni pričakovati veliko ljudi.
Žalostno dejstvo je namreč, da tam, kjer je vse privezano in se psi ne morejo prosto družiti med seboj začuda število hudih napadov narašča.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2359 : sreda, 18.03.2015 : 11:35:53 »

No, mene ni bilo zraven na snemanju, tako da ne vem komu je rekel. Se mi pa zdi propagiranje takega odnosa "saj ne bo nic naredil" totalno mimo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2360 : sreda, 18.03.2015 : 11:48:08 »

saj se vidi, zraven pride spuščen vesti. "Saj ne bo nič naredil" je problematičen samo zato, ker tako tulijo ljudje, ki dejansko ne obvladajo svojih psov. Tile, ki so jih imeli spuščene so jih, vsaj v tem delu, ki se vidi na posnetkih.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2361 : sreda, 18.03.2015 : 11:52:46 »

Ti si to videla, ker si bila zraven na snemanju. Posnetek so pa potem zmontirali kot so pac zmontirali. Lahko je bil westi, lahko otrok, lahko kdorkoli v bistvu. In take saj ne bo nic naredil perle sem tudi jaz poslusala, ko sem se sprehajala s Tarijem. Na sprehodih s pitbullko in bulmastifko pac ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2362 : sreda, 18.03.2015 : 11:57:41 »

problem je ker se večinoma ljudi preceni in mislijo, da lahko vse naredijo sami vsi poznajo pregovor takšen lastnik takšen pes pa še vseeno kupijo psa ki jim ne ustreza ker je pač zadnje čase preveč govora da je lastnik kriv in ne pes ne zavedajo se da so bili psi vzrejeni za določene potrebe in pač imajo različne nagone in potrebe. Morali bi opozarjati da so tudi psi tisti, ki povzročajo težave pač ni vsaka pasma za vsakega jaz tudi približno nebi znala delati z hrti zato tudi nikoli nebom razmišljala o njih povsej verjetnosti bi pogrnila tudi pri terjerjih. Pač nemore si vsak kupiti psa in nevem zakaj niso poleg cepljen obvezne tudi šole. tako pa vsi povprek hočejo pse pa more biti družinski član, alarm in varnostnik ob enem pa še statusni simbol. Mogoče pa nebi bilo slabo če bi opozarjali na "nevarne pasme" mogoče si ga nebi kupil kar vsak pa me bodo napadli da ni nevarnih pasem ampak so in dokler ne bodo lastniki spoznali da imajo pač nevarno pasmo se nebo dosti spremenilo, ker je preveč tega naš pa ne naš je pa čist prijazen potem pa je pes star 3 leta se pa pokaže druga stran. upam da je nekako razumljivo napisano.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2363 : sreda, 18.03.2015 : 12:01:00 »

Sicer pa so ravno zadnji napadi postavili to o psih, ki morajo biti vedno in povsod na povodcih, ne glede na to, kako dobro so vzgojeni in socializirani  malce na laž. Otroka je ugriznil (nesocializiran) pes, ki je bil na povodcu (in nihče ni nikomur rekel, da ne bo nič naredil), napad na psa pa sta izvedla dva (nesocializirana) psa, ki sta pobegnila iz (na videz povsem spodobno) ograjenega dvorišča.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2364 : sreda, 18.03.2015 : 12:06:31 »

Tudi meni se je zdel prispevek dober.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2365 : sreda, 18.03.2015 : 12:08:05 »

upam da je nekako razumljivo napisano.

No, ja. Še bolj razumljivo bi bilo, če bi dodala kakšno ločilo in kakšno veliko začetnico ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2366 : sreda, 18.03.2015 : 12:18:28 »

Nicesar niso postavili na laz, razen morda pri tistih, ki na stvar gledajo/gledate crno belo. Opazam, da se v zadnjih 20. letih ni spremenilo cisto nic. Samo malce vec se govori o tem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2367 : sreda, 18.03.2015 : 12:47:07 »

ličinka, lepo prosim, uporabljaj ločila, ker tvojih sporočil ni mogoče brat.
Hvala.

Jaz prispevek dojemam enako kot Nannook. Kako se posameznik obnaša v parku, mi je pravzaprav osebno vseeno, četudi je pes brez štrika in pač lastnik vsem razlaga o njegovi pridnosti. Da pa na TV-ju kažejo same spuščene pse kot prispevek o tem, kako prijazni so vsi in kako bi lastniki vsakega med njimi branili ..., če bi se pa vseeno pojavil kakšen, ki bi ... Vmes pa niti besede o tem, da v parkih pač niso vsi vzgojeni in prijazni, tudi med temi, ki se takole dnevno šetkajo okrog. O tem, da se tudi po parkih šetajo spuščeni napadalni psi (ne pridirkajo samo z ograjenih dvorišč), pa da se nekateri ljudje bojijo psov, velikih in malih, da ljudje ne želijo, da se njihovim psom drugi psi sploh približajo (privezani ali neprivezani, imajo pa popolnoma enako pravico se šetat po parkih) ... in podobno, pa nič. Sporoča se, kako so fajn buli, pa cane corsi (celo brez ovratnice ob biciklu), pa zavetiščarji, pa ... in da so vsi lahko spuščeni in pridejo ob klicu nazaj in nič ne naredijo ... No, ulična resnica pač ni tako idealna, kot so pokazali v prispevku. In ne vem, zakaj potem redarji kasirajo, če pes ni na štriku, pa zakaj je avtomatsko kriv lastnik psa, ki je vpleten v napad, če pes ni na štriku ... Mi je jasno, da potrebujejo psi bit brez štrika. Povsem jasno. Tudi to, da se lahko bolj uspešno branijo ali uidejo, če so brez štrika. Ampak, lepo prosim, tole je bilo na TV v top terminu. In tako, kot je prikazano, je hudo idealizirano. Vsi prijazni, vsi naši, vsi lubčki srčki. Japajade.

Opazam, da se v zadnjih 20. letih ni spremenilo cisto nic. Samo malce vec se govori o tem.

Nanook, se je spremenilo. Grin Včasih so naju vlačili po zobeh ob omembi bulerjev in brc, zdaj je to postalo obrambni Top1. Tongue
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2368 : sreda, 18.03.2015 : 14:16:12 »

Otroka je ugriznil (nesocializiran) pes, ki je bil na povodcu (in nihče ni nikomur rekel, da ne bo nič naredil),

Kolikor se spomnim, sem nekje prebrala (mislim, da komentar A.K.), da ima ta pes že od prej oznako nevaren, vendar lastniki pač odločbe o obveznem nošenju nagobčnika, ne upoštevajo  jezen . Mogoče je bil ravno to tudi razlog, da je lastnica podala napačne osebne podatke.
In res ne razumem staršev/dedka, da takega psa ne prijavijo, ker se dogodek lahko ponovi.
Torej očitno še vedno precenjujemo svoje pse in podcenjujemo situacije v katerih se psi znajdejo oz., mi z njimi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2369 : sreda, 18.03.2015 : 14:26:10 »

Spremenilo se je ogromno. obdobje lahko razdelimo na čas pred bulmastifi in po njih. Prej je bilo ogromno spuščenih psov, zlasti po vaseh, brez vsakega nadzora. In to ne samo unih tamalih, rahlo zoprnih ampak tudi velikih in zares žleht. In se noben ni ravno preveč sekiral, če je njegov pes koga ugriznil. Letno sem (na kolesu ali motorju, brez svojih psov) pokasirala 5 - 6 manjših ugrizov in vsaj  enega omembe vrednega. Izkjučno od psov, ki so izletavali iz dvorišč. Psi pa so se medseboj bistveno bolje razumeli kot se danes. Tudi histeriranja zaradi psov ni bilo. Da bi prišlo do pretepa med spuščenimi psi na sprehodu se ne spomnim sploh. Večina psov sicer ni imela ravno zglednega odpoklica, a so se znali primerno vesti.
Zdaj najdeš sem in tja še kakega zelo benignega vaškega potepuha, večjih psov brez nadzora pa na našem koncu  ni več. Vse zuprnije, ki sem jih imela s psi v zadnjih letih so bile, ker so psi ušli med avtomatskim zapiranjem vrat. Razen enega norega zavetiškega goldna, ki je (privezan sicer) napadel iz zasede.
So pa sprehodi s psi postali precej bolj zoprni zaradi nesocializiranih psov, ki so sicer na povodcih, a se zaganjajo v vsakega ki pride mimo. Če se strgajo s povodca ali izmuznejo  lastniku iz rok ali pa uspejo povleči lastnika za seboj, ti  pa imaš svojega psa na povodcu, tako da se ne more umakniti,  bo skoraj zagotovo prišlo do ugriza.
Tako da bi rekla, da je hoja po naselju veliko bolj varna kot nekoč, sprehodi v naravi pa znajo biti precej bolj zoprni.
Pa niti slučajno se ne zgodi več, da bi me recimo NO čopnil v roko, tako zmerno, dve luknji brez raztrganin, pa bi lastnik samo odmahnil z roko češ ve babe ste pa res mehke, jamrate za vsako malenkost.

Če redarji res kasirajo in če je pes avtomatsko kriv, če je spuščen, je kriva nedorečena zakonodaja, saj se lahko predpise tolmači kakor komu ljubo. Neprecizna zakonodaja je pri nas na sploh eden izmed največjih problemov, kar jih imamo.

Meni je bila oddaja všeč, ker je bila pomirjujoča in ker se je poudarjalo, kako pomembna je vzgoja psa. Namreč: napade je mogoče preprečiti samo z dosledno vzgojo in socializacijo psov (in njihovih lastnikov). Povodci in nagobčniki sicer lahko pomagajo pri obvladovanju psov, vendar se na pripomočke ne bi smeli pretirano zanašati. Dajejo namreč lažni občutek varnosti. Ker do nesreč prihaja tudi pri privezanih psih, ker pes tudi z nagobčnikom lahko naredi občutno škodo in ker oprema lahko odpove. Pa zato, ker se velikanska večina nesreč zgodi doma, kjer celo psom s statusom ni treba imeti nagobčnikov in povodcev.
Pa da ne bo pomote: z oddajo nisem imela čisto nič, samo pri enem delčku snemanja sem od daleč firbcala.


Čarka, mislim, da ta pes ni bil v registru, je pa oskrbnik na Primožu lastnico že večkrat opomnil, da ga ne obvlada.
Logiran
Strani: 1 ... 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines