mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:28:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247726 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2400 : nedelja, 29.03.2015 : 17:33:45 »

No ja, moje mnenje do brcanja psov se ni spremenilo prav nič - še vedno menim, da je nevarno za obe strani in da obstajajo boljši načini.
Mislim da tukaj prav malokdo pozna najslabšo stran psov bolje od mene in tudi ne vem če je kdo pokasiral tekom let več ugrizov. Sem pač ves čas na cesti. Pa ne pomnim, da bi kdaj psa brcnila (sem kdaj kakšnega nadležnega odrinila z nogo), niti ne nosim s seboj nobenega pripomočka (no ja, sem imela ene parkrat pred leti dolgo tanko šibo za eno prav posebno zoprno psico, ki je šipala v pete).
Trdim, da lastniki veliko bolj pazijo na svoje pse, dvomim sicer da zaradi empatije. Vsekakor nikomur več ni do smeha, če njegov pes koga čopne. Iz drugega zornega kota, torej kot vodnica psov pa moram reči, da sem imela izjemno malo problemov z nelastniki psov (mogoče dva v več kot 30 letih, pa še v teh dveh primerih je šlo za bolnike). Druga stvar  so histerični lastniki psov, ki po mojem mnenju svojega psa ne bi smeli imeti, dokler se ne znebijo strahu pred drugimi psi. Sicer nekih problemov tudi s temi nimam, ker jih ignoriramo in gremo itaq daleč okrog njih, je pa žalostno gledat, kako se iz leta v leto množijo. Kar se tiče poznavanja pasje govorice je bilo v povprečju slabo pred 20 leti in je danes še veliko slabše. S tem, da tisti, ki pa se vsaj malo potrudijo, pasjo govorico berejo bistveno bolje kot nekoč.
Odkar obstajajo tračarski časopisi se ni za bati, da bi spregledali kakšnega hudo oklanega človeka (zame je hudo oklan tisti, ki potrebije kirurško oskrbo, ne tisti, ki ima štiri luknje ali dobi dva šiva). Saj ne spregledajo niti pasjih ravsov.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #2401 : nedelja, 29.03.2015 : 18:19:03 »

Ja človek postane žal zelo nesproščen, ko v parkih na 5min z vsem šusom proti tvojemu psu letijo spuščeni psi raznih oblik in velikosti, lastnik pa vsaj 20 metrov zadaj. Imamo tudi bisere, ki psa spustijo sele, ko te zagledajo, ker njihov pes pa res mora nujno prit vsakemu težit in mu je treba dati prosto pot.

Po drugi strani sem pa zadnje case zelo sproščena na sprehodih, kjer je tudi 10 psov, tudi agresivnih, pa pubertetnikov, ampak je sprehod voden in se ve, da se psov ne pušča skupaj dokler niso vsi ready. Poln kufer mam tega: sej ne bo nič naredu, kje pa piše, da ne bo moja kaj naredila in bo vedno kar pustila, da se ji skače po glavi? Povodec ali pa vprašaj drugega lastnika, če sta oba za da se pse spusti.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2402 : nedelja, 29.03.2015 : 18:27:35 »

A mi lahko poveste, kje so ti parki, kjer vsakih 5 minut prileti spuščen pes? Bom namreč zelo potrebovala kaj takega, ko bom imela mladiča.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2403 : ponedeljek, 30.03.2015 : 07:13:03 »

Ob morju v Kopru. Se je pa zmanjšala frekveca odkar je pasji park odprt.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2404 : ponedeljek, 30.03.2015 : 08:23:59 »

Lanabela, če boš rabila pse za srečanje v namen socializacije povej. Micki sta ful fajn za širit obzorja mladičem. Missy je taka, da jih poštima (mladiče) kot prava mama - torej red in disciplina, kadar so dovolj dolgo skupaj in ji začnejo težit, Lila pa je - ne vem točno, kakor kdaj. Pinčasta je mal, ene odrasle pse ima ful rada, enih videt ne more, pa so lahko čist isti po izgledu. Mladiče pa imata obe radi, vsaka na svoj način, vsaj do sedaj ni bilo težav. Znata nastopit tudi v tropu, kadar se jima zdi. In obe nista vzgojeni čist u nulo  Roll Eyes sram, tako da kar spadata v slovensko povprečje. Pa zelo blizu smo in na Mengeškem polju je dovolj prostora za take igrice.




Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2405 : ponedeljek, 30.03.2015 : 09:19:49 »

Odlično, te bom za jezik potegnila, ko bom imela mladiča - enkrat bo, pa se mi še nič ne mudi. Čeprav, če mi bo uspelo staknt približno tak kaliber kot je Laki, bom najbolj rabila problematične  pse.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2406 : ponedeljek, 30.03.2015 : 10:08:56 »

Brez problema  Smiley
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #2407 : ponedeljek, 30.03.2015 : 16:56:33 »

Če imaš namen pripeljat 5 spuščenih nevzgojenih psov, ti ne povem Tongue Ampak mislim, de ne SmileySmiley Dobrodošla v park Kodeljevo.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #2408 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:24:09 »

Hm, moja sprejme mladiča, ki ga prinesem v naročju domov. Pusti mu vse, še preveč, vzgaja nežno. Zunaj je pa povsem druga zgodba. Se je že zgodilo, da sem jo vzela v naročje, ker sem imela občutek, da bo kakega, ki je bil očitno brez možganov, požrla. Mladičem, malim in velikim, se ognem v velikem loku, ker imajo njihovi lastniki fiksno idejo, da so vsi psi prijazni do mladičev. No, moja res ni, razen, če se ji povsem podredijo - uležejo in pokažejo trebušek, ali vsaj usedejo na rito in pogledajo vstran. Tako je vse dokler spolno ne dozorijo (če jim prej jajc ne odrežejo). Ne vem, kaj bi se zgodilo, če bi bila brez povodca, tega si pač ne upam popustiti, verjetno bi jih grdo povaljala..   
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2409 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:29:39 »

Ne. Prišla bi samo z enim, ki ga še nimam. Drugi so to vzgojo že zdavnaj dali čez in je ne rabijo več. Samo...kadarkoli pridem s kakšnim svojim v Ljubljano, se mi zdi, da so ljubljanski psi zavaljeni in   zamorjeni, celo če so spuščeni ne mrdnejo več kot 10m od lastnika, Ljubljančanom bi se pa moji zdeli grozni.

Vesoljka, viš, točno take bom rabila Tongue Ampak morajo biti spuščeni.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #2410 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:38:06 »

Hja ni isto a pustiš pse da divjajo nekje v naravi v samoti ali pa v parku, kjer je lahko naenkrat tudi 15 psov in jih od tega 12 ne šmirgla lastnika 5%, ni zabavno, res ne Sad Pa na 10 m je tabla naj bo pes na vrvici. Mislim, da bi res rabili kako ogrado več za spuščene pse ala park za pse, da se sam odločiš da greš tja po socializacijo ipd...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2411 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:42:14 »

Ne ograde so povsem neprimerne za socializacijo psov. Ogradice, kakršnih je nekaj po Ljubljani  so za že socializirane pse (in to zelo dobro socializirane) ali pa za zaprte skupine psov, ki se med seboj dobro poznajo. Drugače je to najbolj nevarna možna oblika druženja psov sploh.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2412 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:44:06 »

No, moj princip vzgoje mladičev je zelo podoben Lanabelinemu - mladiče imam čim več spuščene med najrazličnejšimi psi, tudi zato, ker imam manjše pse in mi je zelo pomembno, da se dobro socializirajo med psi različnih velikosti. Se pa prej prepričam (kolikor se da), da niso preveč netolerantni do mladičev (dobro, vesoljka, malo bomo še na distanci, še k Ditki je nisi upala spustiti, pa je bila že odrasla), če jo pa kdo vzgojno oklofuta, ker preveč teži in vleče za dlako ter se obeša za rep, je pa samo plus. Pa odpoklic vadim z mladiči od prvega dneva dalje in niti pri Ditki niti pri Albi nimam s tem nobenih težav. Če sumim, da bi pes lahko bil zoprn, ali pa mi pasemske karakteristike pavšalno nekako niso najbolj simpatične (jack russel Evil), jo odpokličem, dam na štrik in gremo mimo. Sicer pa ja, spuščena, kjerkoli je le dovolj varno.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #2413 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:45:41 »

Pa te nič ne skrbi za malega, se ti nič ne "smili"? Saj znajo zrast v normalne pese tudi brez takih lekcij. Tongue Zakaj je sploh taka?

Mene v takih parkih skrbi za pse, če so ti nekonkurenčni v "boju" z mojo, ne glede na spol, velikost in starost. Ker midve se tam žogava in pri tem rabi mir. Se je že zgodilo, da sem pustila, da je za katerim zletela in ga uščipnila v rit ali ga drugače popadla, ker ja, drugačna lekcija ne zaleže ne njim ne lastnikom.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #2414 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:50:52 »

Ne štekam te Lanabela, kako je torej boljše, da je povsod spuščen kot pa tam kjer je to namen? Se pravii ograde so za socializirane pse, vsi parki ipd pa za nesocializirane in spuščene. Mogoče sem te narobe razumela ampak razumem da zagovarjaš to, da imajo ljudje pse spuščene? Če boš rekla, da to velja samo za vzgojene smo spet na začetku, folku dol visi, da ima nevzgojenega psa (prisotni izvzeti) ali pa tega sploh ne šteka Smiley Če pa hoče nekdo "vadit socializacijo" na moji psici s spuščenim psom pa želim, da me to vpraša oziroma da se vsaj začne na povodcu, pod kontrolo...
Logiran
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines