mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:11:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 248277 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #2415 : ponedeljek, 30.03.2015 : 17:58:56 »

Ja ful sem previdna, priznam. Ne toliko zaradi nje oz. psa, ampak zaradi ljudi. Ditka je bila malo preveč "fedrasta", da bi šlo brez kakih lekcij, saj skupaj smo že stali brez problema, ampak tovrstnih veseljačkov in živcev, enako kot presranih in kastratov, tudi ne mara. Tongue Joj kok mam dela..  Roll Eyes
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2416 : ponedeljek, 30.03.2015 : 18:08:46 »

Ja, se strinjam, jaz  vedno prej vprašam lastnika, kako je s psom, če vidim, da bi lahko bile težave, tudi slučajno ne pustim mladiča zravem, odpoklic, na štrik in gremo dalje. S tistimi, s katerimi se druži, doslej še ni bilo nobene praske. Alba je še precej bolj fedrasta kot Ditka, bo pa stabilen, prijazen, vesel in odprt pes, ko odraste, sem prepričana. Če vidi, da je šla predaleč in jo odrasli čopne, se takoj podredi. Obnaša se pa točno tako kot se je v leglu z drugimi mladiči, pač zdrav, razigran, na trenutke malo podivjan mladič s preobilico veseljaške  energije.
Se mi pa prosti stiki s čim več različnimi psi v tem odbobju (3 meseci) zdijo izjemno pomembni, jih najdemo tudi v številnih priročnikih za pasjo vzgojo. Nikoli se ne da samo na štriku narediti toliko. 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2417 : ponedeljek, 30.03.2015 : 18:38:07 »

Jaz se tukaj v veliki večini strinjam z Lanabelo. Ljubljanski psi so nesocializirani zato, ker folk dela paniko in tudi na varnih krajih, torej ne ob cesti, ne spuščajo psov in jim s tem ne omogočijo socializacije kakršna se psom pritiče že od rane mladosti. Najdejo se tudi perle, ki ubogega kuŠka dvignejo v naročje, ker jih je tako strah (lastnike, ne pse, seveda). Jasno, da je potem tudi pes, ko odraste nesocializiran.

Sama takrat, ko imam oba psa, od katerih je eden neprimerno socializiran (jah, ni moj in nisem imela čez socializacije), pač hodim na sprehode na samotne kraje, kjer je možnost, da srečam druge pse, minimalna. Pa ne zaradi sebe, zaradi drugih hodim tja. Ker ta pes, tudi ko je na vrvici, na začetku ni najprijaznejši in ker drugim ljudem, katerih spuščeni psi niso napadalni in so dobro socializirani, nočem biti v napoto med njihovim sproščenim sprehodom s spuščenim psom.

In posledično bi si srčno želela, da bi enako počeli tudi drugi lastniki psov, katerih psi so problematični/nesocializirani. S tem bi bili omogočeni sproščeni sprehodi tako enim kot drugim. K sreči je na mojem koncu centra Ljubljane večina folka tudi takega mnenja in nimam hudih problemov, žal pa ni povsod tako. Škoda.

P.S.: Kar se tiče ograjenih igrišč za pse ima Lanabela več kot prav. Najmanj primerna za socializacijo so in prav tam imam najslabše izkušnje z ostalimi psi in lastniki. Slednji po večini mislijo, da je to primeren kraj za socializacijo nesocializiranih psov in hkrati nimajo pojma o pojmu in ne vejo ničesar o
teritorialnosti in pasji govorici ...
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2418 : ponedeljek, 30.03.2015 : 18:45:34 »

In posledično bi si srčno želela, da bi enako počeli tudi drugi lastniki psov, katerih psi so problematični/nesocializirani. S tem bi bili omogočeni sproščeni sprehodi tako enim kot drugim.
Tole je mišljeno tako za tiste, ki imajo problematične/agresivne/nesocializirane/plašne pse spuščene ali na vrvici. In hkrati njihov cilj ni socializacija mladiča/psa in vzgoja v neproblematičnega psa, ampak so samo živčni in nesproščeni (kar bi bila tudi jaz, če bi bila v takem okolju s problematičnim psom, zato pa nisem), ker okoli njihovega psa tekajo socializirani psi.

Ja, saj vem, utopija.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2419 : ponedeljek, 30.03.2015 : 18:47:12 »

Jaz se tukaj v veliki večini strinjam z Lanabelo. Ljubljanski psi so nesocializirani zato, ker folk dela paniko in tudi na varnih krajih, torej ne ob cesti, ne spuščajo psov in jim s tem ne omogočijo socializacije kakršna se psom pritiče že od rane mladosti. Najdejo se tudi perle, ki ubogega kuŠka dvignejo v naročje, ker jih je tako strah (lastnike, ne pse, seveda). Jasno, da je potem tudi pes, ko odraste nesocializiran.

Sama takrat, ko imam oba psa, od katerih je eden neprimerno socializiran (jah, ni moj in nisem imela čez socializacije), pač hodim na sprehode na samotne kraje, kjer je možnost, da srečam druge pse, minimalna. Pa ne zaradi sebe, zaradi drugih hodim tja. Ker ta pes, tudi ko je na vrvici, na začetku ni najprijaznejši in ker drugim ljudem, katerih spuščeni psi niso napadalni in so dobro socializirani, nočem biti v napoto med njihovim sproščenim sprehodom s spuščenim psom.

Ja, pod tole  se izrecno podpišem tudi sama. Ker nimam težav z napadalnimi lastnimi psi (ok, Sančo ne mara mladičev, da skačejo vanj in je zato privezan, ko srečamo kakšnega tujega, to pa je tudi vse, čeprav je samo tečen, ne napadalen), bi spet  poudarila predvsem prvi odstavek - največ agresivnosti in tečnobe pri (malih) psih naredi pretirana zaščita lastnikov. Mi res ni po volji, da bi imela kakšnega odraslega presranca, raje reskiram kakšno vzgojno klofuto pri malem. Ki ni nič drugega kot samo postavljanje mej med psi. Saj jih seveda tudi sama, samo v interakciji z drugimi psi je odrasli pes običajno učinkovitejši od mene.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2420 : ponedeljek, 30.03.2015 : 18:48:43 »

Ah, šit no, moj pripis je šel v  citat, pa saj je jasno, No Jinx.  Wink
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2421 : ponedeljek, 30.03.2015 : 19:08:16 »

Ja, pod tole  se izrecno podpišem tudi sama. Ker nimam težav z napadalnimi lastnimi psi (ok, Sančo ne mara mladičev, da skačejo vanj in je zato privezan, ko srečamo kakšnega tujega, to pa je tudi vse, čeprav je samo tečen, ne napadalen), bi spet  poudarila predvsem prvi odstavek - največ agresivnosti in tečnobe pri (malih) psih naredi pretirana zaščita lastnikov. Mi res ni po volji, da bi imela kakšnega odraslega presranca, raje reskiram kakšno vzgojno klofuto pri malem. Ki ni nič drugega kot samo postavljanje mej med psi. Saj jih seveda tudi sama, samo v interakciji z drugimi psi je odrasli pes običajno učinkovitejši od mene.
[/b]
Se strinjam!  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2422 : ponedeljek, 30.03.2015 : 19:40:48 »

Sarataste: je sicer že No Jinx povedala večino namesto mene. Pa vseeno:
Ne, ni dobro, da letajo okrog nesocializirani, plašni, agresivni, neubogljivi  psi. Ampak. Če hočeš, da boš imel psa, ki se zna obnašat tudi v nenavadnih in kriznih situacijah, moraš začeti z mladičem in mladič mora biti spuščen (kar ne pomeni brez nadzora) kjerkoli je to le mogoče in mora pridobiti čim več izkušenj, ki niso vse samo in vedno pozitivne. Tega ne more nadomestiti nobena šola in nobene igralne urice - oboje ima svoje mesto, oboje zna biti koristno, a ne zadostuje. Kadar po sili razmer začneš delat z odraslim psom, ga ne moreš kar spustiti, ampak imaš pred sabo zelo dolgotrajno delo z dolgim povodcem, vrvico, ki jo vleče za sabo....končni rezultat pa lahko da je tak, kot si želiš, lahko pa kljub trudu ne dobiš psa, ki bi bil zanesljiv in mora ostati privezan.

Pasje ograjice, ki jim nekateri optimističnio rečejo kar parki  so zelo nevarne iz več razlogov. Prvi je ta, da si ta mali prostorček psi, ki so redno tam začno lastiti in se v njem vedejo kot bi bili doma - torej teritorialno (saj vemo da se ugrizi redko dogajajo na nevtralnem ozemlju, ne grizejo spuščeni psi na sprehodih, grizejo psi, ki izletajo iz dvorišč, avtomobilov...) Drugi je ta, da psi, ki se tam redno srečujejo delujejo kot skupina in se zelo lahko zgodi, da bodo "padli" na prišleka (včasih padejo celo na psa, ki ga poznajo, če so v ograjici pred njim) In tretji ja ta, da se pes, ki padejo nanj nima kam umakniti in zato lahko reagira z ugrizom, sploh če je nesiguren (grizejo itak skoraj vedno nesigurni, plašni psi in ne "dominantni"). Lahko pride do najhujšega možnega primera, ko se vsi psi iz skupine zares spravijo na najšibkejšega. Ker pasja skupina tako pač deluje.
Ne vem, glede na to, kar sem prebrala ob tem zadnem napadu dveh psov, sem prepričana, da prisotni tega ne bi znali ustaviti. Dokler se psi sami od sebe ne bi naveličali - do takrat bi bil taspodnji verjetno že raztrgan.

*pod "padejo nanj" ne mislim napada v smislu, da bi ga grizli, ampak bolj v smislu groženj, nadlegovanja, bolj ali manj nasilnega podrejanja. Psi z veliko izkušnjami in stabilnim karakterjem znajo tak "mobing" obrniti v igro.  Nestabilni psi bi  zbežali, a zaradi ograje ne morejo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2423 : ponedeljek, 30.03.2015 : 20:38:49 »

No ja, moje mnenje do brcanja psov se ni spremenilo prav nič - še vedno menim, da je nevarno za obe strani in da obstajajo boljši načini.
Mislim da tukaj prav malokdo pozna najslabšo stran psov bolje od mene in tudi ne vem če je kdo pokasiral tekom let več ugrizov. Sem pač ves čas na cesti. Pa ne pomnim, da bi kdaj psa brcnila (sem kdaj kakšnega nadležnega odrinila z nogo), niti ne nosim s seboj nobenega pripomočka (no ja, sem imela ene parkrat pred leti dolgo tanko šibo za eno prav posebno zoprno psico, ki je šipala v pete).
Trdim, da lastniki veliko bolj pazijo na svoje pse, dvomim sicer da zaradi empatije. Vsekakor nikomur več ni do smeha, če njegov pes koga čopne. Iz drugega zornega kota, torej kot vodnica psov pa moram reči, da sem imela izjemno malo problemov z nelastniki psov (mogoče dva v več kot 30 letih, pa še v teh dveh primerih je šlo za bolnike). Druga stvar  so histerični lastniki psov, ki po mojem mnenju svojega psa ne bi smeli imeti, dokler se ne znebijo strahu pred drugimi psi. Sicer nekih problemov tudi s temi nimam, ker jih ignoriramo in gremo itaq daleč okrog njih, je pa žalostno gledat, kako se iz leta v leto množijo. Kar se tiče poznavanja pasje govorice je bilo v povprečju slabo pred 20 leti in je danes še veliko slabše. S tem, da tisti, ki pa se vsaj malo potrudijo, pasjo govorico berejo bistveno bolje kot nekoč.
Odkar obstajajo tračarski časopisi se ni za bati, da bi spregledali kakšnega hudo oklanega človeka (zame je hudo oklan tisti, ki potrebije kirurško oskrbo, ne tisti, ki ima štiri luknje ali dobi dva šiva). Saj ne spregledajo niti pasjih ravsov.

Zgornji zapis je seveda izkljucno tvoje mnenje, ki si si ga izoblikovala na podlagi svojih izkusenj. Drugi imajo morda drugacne izkusnje in posledicno tudi nekoliko drugacno mnenje. In ravno o tem pisem; da smo si razlicni, kar pomeni tudi to, da imamo razlicne izkusnje in posledicno razlicna mnenja. A je to res tako tezko razumeti in se tezje upostevati? Meni res ni jasno, zakaj je tako silno tezko na prosnjo nekoga, ki se psov boji, svojega psa dati pod povelje ali na strik (ce povelj pac ne uposteva), in pac preprosto iti mimo. Edina stvar, ki je pri tem ranjena, je ego lastnika psa.

Seveda se da 99% vseh napadov ali pa "napadov" resiti, prepreciti, se jim izogniti itd. brez kakrsnekoli fizicne sile, spricanja, sib in podobnega. Tudi o tem je bilo ze ogromno govora oziroma pisanja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2424 : ponedeljek, 30.03.2015 : 20:58:06 »

Saj ne vem, ce sem ze napisala ali ne, bo pa dvakrat, ce sem ze. Ja, zavedati se je treba, da nismo sami na svetu. Pred kratkim sva se s prijateljico sprehajali na gradu in kar naenkrat sem ene 70 metrov pred nama na potki , ki je ene 30 metrov vzporedno tekl z najno zagledala eno gospo hodeco prti nama, ki je ob pogledu na najin psa kar okamenela. Nic ni rekla, niti besedice. Pa tudi treba ji ni bilo, saj sva obe v hipu, ko sva ugotovili, da se boji psov (ja, tudi clovesko govoric telesa je fajn poznati), svoja psa odpoklicali in ju prijeli. Gospa je bila cisto presenecena, da sva takoj tako odreagirali in smo si na daljvo izmenjali neaj vkjudnostnih fraz. Ona se je zahvalila, da sva psa prijeli in rekla, da saj ve, da ne bosta nic naredila ampak, da se vseeno boji, midve pa sva ji odgovorili, da itak, razumeva in ni panike. In potem je gospa sla mimo, midve pa naprej. In je bil volk si in koza cela. Meni to pac ni tezko, razumem, da se nekdo, ki nima psa, bojii psov.

Imam pa kljub temu pikice na zgoraj opisane lastnike in vodnike psov. ker zame tovrstno obnasanje ni isto strahu pred psi. Pac po sebi sklepam, ce se jaz lahko umaknem s psom neprimernim za stike s psi na osamljen sprehod, se mi zdi, da se tudi ostali lahko.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2425 : ponedeljek, 30.03.2015 : 21:00:30 »

Hm, moja sprejme mladiča, ki ga prinesem v naročju domov. Pusti mu vse, še preveč, vzgaja nežno. Zunaj je pa povsem druga zgodba. Se je že zgodilo, da sem jo vzela v naročje, ker sem imela občutek, da bo kakega, ki je bil očitno brez možganov, požrla. Mladičem, malim in velikim, se ognem v velikem loku, ker imajo njihovi lastniki fiksno idejo, da so vsi psi prijazni do mladičev. No, moja res ni, razen, če se ji povsem podredijo - uležejo in pokažejo trebušek, ali vsaj usedejo na rito in pogledajo vstran. Tako je vse dokler spolno ne dozorijo (če jim prej jajc ne odrežejo). Ne vem, kaj bi se zgodilo, če bi bila brez povodca, tega si pač ne upam popustiti, verjetno bi jih grdo povaljala..   

To je super za mladica. Sem srecala nekaj podobnih in, z dovoljenjem lastnikov, pustila, da so mulca disciplinirali. Nikakor ni res, da so vsi psi prijazni do mladicev, niti to ni prevec dobro. So tolerantni, do neke mere, recimo ne bodo ga (nalasc) pohabili, ubili, ce so kolikor toliko normalni (plenski napadi izvzeti). Ga pa bodo oklofutali, povaljali, skratka "disciplinirali", ce se ne bo primerno obnasal. Zal sem spoznala kar nekaj mladicev, ki bi take pasje batine krvavo potrebovali, pa so bili lastniki zaverovani v svoj prav in zdaj imajo kar pac imajo, zal.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2426 : ponedeljek, 30.03.2015 : 21:11:13 »

To je super za mladica. Sem srecala nekaj podobnih in, z dovoljenjem lastnikov, pustila, da so mulca disciplinirali. Nikakor ni res, da so vsi psi prijazni do mladicev, niti to ni prevec dobro. So tolerantni, do neke mere, recimo ne bodo ga (nalasc) pohabili, ubili, ce so kolikor toliko normalni (plenski napadi izvzeti). Ga pa bodo oklofutali, povaljali, skratka "disciplinirali", ce se ne bo primerno obnasal. Zal sem spoznala kar nekaj mladicev, ki bi take pasje batine krvavo potrebovali, pa so bili lastniki zaverovani v svoj prav in zdaj imajo kar pac imajo, zal.
Podpis pod tole! Moj pokjoni g. Pes je bil super za vzgajanje mladicev. Nekaj casa jim je pustil, da so delali mladickaste traparije, potem jih je nezno opozoril, da je pocasi dovolj in jim na koncu jasno povedal, da zdaj je pa absolutno dovolj! Regrat zna bit, da bo tudi tak. Ko sem imelana cuvanju mladicki, je bi sicer se "velik brat", ampak cez kak leto dve, bi pa znal ratat tak kot g. Pes. Je pa le se mlad smrkavec zaenkrat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2427 : ponedeljek, 30.03.2015 : 21:16:29 »

Imam pa kljub temu pikice na zgoraj opisane lastnike in vodnike psov. ker zame tovrstno obnasanje ni isto strahu pred psi. Pac po sebi sklepam, ce se jaz lahko umaknem s psom neprimernim za stike s psi na osamljen sprehod, se mi zdi, da se tudi ostali lahko.

Veliko lastnikov se dejansko niti ne zaveda, da njihovi psi niso primerni za stike z drugimi psi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2428 : ponedeljek, 30.03.2015 : 21:29:57 »

Ja, hkrati so pa najbolj glasni, kar se drugih lastnikov in psov tiče in jih vsak pes, ki se njihovemu približa, moti. Saj je ćisto enostavno:

- če so za nekoga sprehodi med psi stresna stvar in jih je strah vsakega spuščenega psa, ker lahko pride do njihovega, potem zna biti, da nimajo primernega psa za med pse.

Pa tudi:

- če ljudje, ki jih srečujejo, ob pogledu na njih in njihovega psa, svoje pse takoj odpokličejo in naredijo velik ovinek, zna bit, nimajo primernega psa za med pse.

Meni se zdi čisto enostravno, samo malo samokritičnosti in neegoizma je potrebnega, pa gre.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2429 : ponedeljek, 30.03.2015 : 21:39:03 »

Kateri zdaj, tisti, ki naredijo ovinek ali tisti, zaradi katerih naredijo ovinek?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines