mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:29:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 247653 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2445 : torek, 31.03.2015 : 18:50:15 »

Vec kot pisem, bolj ugotavljam, da so moj problem problematicniblastniki in psi. Dokler se vodnik ne vtakne vame oziroma se njegov pes ne vtakne v mojega, sem cisto hepi. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2446 : torek, 31.03.2015 : 19:47:28 »

Uh, tale debata se je pa orenk razživela.
Da ne bom predolgo pisala, se praktično v vsem strinjam z No Jinx.  Če se potrudim in svojega psa vzgojim tako, da je lahko spuščen in ve komu se lahko približa, koga naj ignorira in komu se mora izognit v loku, potem svojega časa in znanja nisem vlagala v psa zato, da ga bom morala vsaki dve minuti poklicati k sebi, ker se bo tako naprdnilo nekomu, ki ne obvlada svojega psa. To je njegov problem, moja naloga je samo, da se moj pes tistemu psu ne približa čez njegovo reakcijsko razdaljo (kar psi ocenijo mnogo bolje od nas).

K sreči so ljudje, ki jih dejansko srečujem na sprehodih normalni, čeprav se ob branju foruma včasih zdi, da je svet do roba poln histerikov. Z nekaj strpnosti je dovolj prostora za vse. V bistvu moram kar orenk pomisliti kdaj mi je nazadnje kdo vpil, naj pokličem/privežem psa. In v bistvu je s tistimi, ki se zares bojijo psov še najmanj problema. Zanimivo je, kako pomirjujoče deluje nanje pes, ki se takoj odzove na povelje. Noben štrik ne tako. Pa še normalno se lahko pozdraviš z njimi in spregovoriš kakšno besedo, če pes ni ob tebi ampak čala nekje na varni razdalji.

In ja, ena in ista pot z enimi in istimi sprehajalci zgleda drugače, če grem s "tapridnimi" (beri tistimi, ki so lahko spuščeni) ali s Silverco, ki mora biti privezana. Kadar sem na sprehodu s "tapridnimi", me ne moti praktično nihče, tudi tisti s podivjanimi psi, ki svoje lastnike prestavljajo s štrikom kamor se jim naprdne ne. Zlasti kadar imam privezanega psa ob kolesu, pa  so psi, ki se zaganjajo v kolo ne samo moteči ampak nevarni. Moram reči, da mi gredo  takrat na živce psi, ki se zaganjajo na povodcih proti mojemu psu, ne glede na to, ali jih lastniki lahko ustavijo 20cm preden se dejansko zaleti v psa ali ne. Na nekaj lepih poti, sicer zelo primernih za kolesarjenje s psi, sploh ne grem več, ker so se sprehajalci z neobvladjivimi psi tako razpasli, da se ne da več normalno voziti. In ravno taki najraje težijo drugim sprehajalcem, čeprav jih nihče niti ne pogleda, kaj šele, da bi jih hotel povohat. In ja, umikamo se mi, ki nismo problematični.

Kar se pa tiče kofetkanja s psi - itak naj bi bili tam vsi privezani, pričakujem pa od lastnikov, da imajo kljub vsemu svoje pse toliko socializirane, da se ne derejo na mimoidoče in druge sprehajalce, da se ne zaganjajo izpod miz v druge pse (ali ljudi). Kdor ni zmožen svojega psa iz takega ali drugačnega razloga vzgojiti toliko, da bi bil v lokalu nemoteč, naj pije kavo doma ali pa naj doma pusti psa.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #2447 : torek, 31.03.2015 : 20:44:04 »

Uh, tale debata se je pa orenk razživela.
Da ne bom predolgo pisala, se praktično v vsem strinjam z No Jinx.  Če se potrudim in svojega psa vzgojim tako, da je lahko spuščen in ve komu se lahko približa, koga naj ignorira in komu se mora izognit v loku, potem svojega časa in znanja nisem vlagala v psa zato, da ga bom morala vsaki dve minuti poklicati k sebi, ker se bo tako naprdnilo nekomu, ki ne obvlada svojega psa. To je njegov problem, moja naloga je samo, da se moj pes tistemu psu ne približa čez njegovo reakcijsko razdaljo (kar psi ocenijo mnogo bolje od nas).

K sreči so ljudje, ki jih dejansko srečujem na sprehodih normalni, čeprav se ob branju foruma včasih zdi, da je svet do roba poln histerikov. Z nekaj strpnosti je dovolj prostora za vse. V bistvu moram kar orenk pomisliti kdaj mi je nazadnje kdo vpil, naj pokličem/privežem psa. In v bistvu je s tistimi, ki se zares bojijo psov še najmanj problema. Zanimivo je, kako pomirjujoče deluje nanje pes, ki se takoj odzove na povelje. Noben štrik ne tako. Pa še normalno se lahko pozdraviš z njimi in spregovoriš kakšno besedo, če pes ni ob tebi ampak čala nekje na varni razdalji.

In ja, ena in ista pot z enimi in istimi sprehajalci zgleda drugače, če grem s "tapridnimi" (beri tistimi, ki so lahko spuščeni) ali s Silverco, ki mora biti privezana. Kadar sem na sprehodu s "tapridnimi", me ne moti praktično nihče, tudi tisti s podivjanimi psi, ki svoje lastnike prestavljajo s štrikom kamor se jim naprdne ne. Zlasti kadar imam privezanega psa ob kolesu, pa  so psi, ki se zaganjajo v kolo ne samo moteči ampak nevarni. Moram reči, da mi gredo  takrat na živce psi, ki se zaganjajo na povodcih proti mojemu psu, ne glede na to, ali jih lastniki lahko ustavijo 20cm preden se dejansko zaleti v psa ali ne. Na nekaj lepih poti, sicer zelo primernih za kolesarjenje s psi, sploh ne grem več, ker so se sprehajalci z neobvladjivimi psi tako razpasli, da se ne da več normalno voziti. In ravno taki najraje težijo drugim sprehajalcem, čeprav jih nihče niti ne pogleda, kaj šele, da bi jih hotel povohat. In ja, umikamo se mi, ki nismo problematični.

Kar se pa tiče kofetkanja s psi - itak naj bi bili tam vsi privezani, pričakujem pa od lastnikov, da imajo kljub vsemu svoje pse toliko socializirane, da se ne derejo na mimoidoče in druge sprehajalce, da se ne zaganjajo izpod miz v druge pse (ali ljudi). Kdor ni zmožen svojega psa iz takega ali drugačnega razloga vzgojiti toliko, da bi bil v lokalu nemoteč, naj pije kavo doma ali pa naj doma pusti psa.
Se strnjam z vsem napisaim, se posebno pa z obcutkom, da je svet do roba poln histerikov, ki ga tudi jaz dobim, vsake toliko ob branju foruma in s tem, kako pomirjujoce deluje ubgljiv pes na ljudi, ki se psov bojijo.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #2448 : torek, 31.03.2015 : 21:07:51 »

Če se potrudim in svojega psa vzgojim tako, da je lahko spuščen in ve komu se lahko približa, koga naj ignorira in komu se mora izognit v loku, potem svojega časa in znanja nisem vlagala v psa zato, da ga bom morala vsaki dve minuti poklicati k sebi, ker se bo tako naprdnilo nekomu, ki ne obvlada svojega psa. To je njegov problem, moja naloga je samo, da se moj pes tistemu psu ne približa čez njegovo reakcijsko razdaljo (kar psi ocenijo mnogo bolje od nas).

K sreči so ljudje, ki jih dejansko srečujem na sprehodih normalni, čeprav se ob branju foruma včasih zdi, da je svet do roba poln histerikov. Z nekaj strpnosti je dovolj prostora za vse. V bistvu moram kar orenk pomisliti kdaj mi je nazadnje kdo vpil, naj pokličem/privežem psa. In v bistvu je s tistimi, ki se zares bojijo psov še najmanj problema. Zanimivo je, kako pomirjujoče deluje nanje pes, ki se takoj odzove na povelje. Noben štrik ne tako. Pa še normalno se lahko pozdraviš z njimi in spregovoriš kakšno besedo, če pes ni ob tebi ampak čala nekje na varni razdalji.

Kar se pa tiče kofetkanja s psi - itak naj bi bili tam vsi privezani, pričakujem pa od lastnikov, da imajo kljub vsemu svoje pse toliko socializirane, da se ne derejo na mimoidoče in druge sprehajalce, da se ne zaganjajo izpod miz v druge pse (ali ljudi). Kdor ni zmožen svojega psa iz takega ali drugačnega razloga vzgojiti toliko, da bi bil v lokalu nemoteč, naj pije kavo doma ali pa naj doma pusti psa.

No, če bi se tegale držali vsi na sprehodih, bi bilo vse prav krasno. Zaključujem, da moji psi niso ne vem kako vzgojeni, so pa "opravilno sposobni" za tisto kar skupaj počnemo Smiley
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2449 : torek, 31.03.2015 : 21:17:59 »

Dvomim, da koga tule motijo spusceni psi, ki nikomur nic nocejo in ne silijo v druge pse, ljudi, kolesarje,... Ali pac? Je pa takih zanemarljivo malo, na zalost.

Ko sem se se vozila po PSTju, so psi kolesarje kar redno preganjali. Lastniki so se tako verjetno lepo natrimckali. Ne vem kako je sicer zdaj, sem bila pa lani veckrat tam (brez psa), in se mi je zdela situacija podobna kot pred 10-15 leti. Torej nic posebno vzgojenega in ubogljivega. Pac eno dolgocasno povprecje z nekaj odstopanji. Histerikov ni bilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2450 : sreda, 01.04.2015 : 06:41:05 »

Mogoče, oz. kar verjetno, je pa tudi to, da se nekateri raje znašajo nad tistimi nad katere mislijo, da se lahko. Sploh na kake mlajše ženske, ki po možnosti izgledajo "neškodljive".  Undecided
Ko pomislim sem imela več čudnih pripomb ko sem bila najstnica. Zdaj verjetno zgledam celi zmaj in mam mir  ha ha  Evil
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2451 : sreda, 01.04.2015 : 09:58:17 »

Pa kam vi hodite na sprehode? Jaz se iz centra mesta ne spomnim nobene slabe izkušnje. Na vasi je bilo pa drugače (nesocializirani psi, ki se sami sprehajajo, in podobno).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2452 : sreda, 01.04.2015 : 10:26:43 »

Citat
Dvomim, da koga tule motijo spusceni psi, ki nikomur nic nocejo in ne silijo v druge pse, ljudi, kolesarje,... Ali pac?

Glede na prebrano bi rekla da "ali pač". A la: spuščeni psi me motijo, ker ne vem kaj bo naredil / ker vsek pes lahko napade / ker imajo vsi psi kosmata ušesa / ker se bojim za svojega psa / ker se  neke imaginarne osebe bojijo spuščenih psov / ker mi gredo na živce /ker gredo na živce mojemu psu / če moram imeti privezanega svojega psa, naj jih inajo vsi......vstavi poljubno. Redkokdaj se piše o tem, da koga motijo VSILJIVI spuščeni psi.

Po mojem mnenju bi se morali tisti, ki se bojijo psov najprej na tak ali drugačen način znebiti strahu pred psi, šele potem naj bi si nabavili svojega psa. Ker bodo sicer svoj strah preneslli na psa in bodo imeli nenehne probleme. Krivi bodo pa seveda vsi ostali, samo oni ne. Tisti, ki jih skrbi, kaj bo naredil prihajajoči pes, naj se nauče osnov pasje telesne govorice. In tisti, ki so zoprni kar tako, naj svoje frustracije zdravijo s kakšno meditacijo ali taj čijem. Tisti, ki imajo reaktivne pse naj se potrudijo s prevzgojo ali pa naj ne hodijo na najbolj obljudena pasja sprehajališča....

Pri kolesarjenju ločim več vrst zoprnih psov. Tisti, ki se na sprehodu poženejo za teboj so od vseh še najmanj nevarni - v najhujšem primeru te uspejo prijet za peto. Tisti, ki ti izleti iz dvorišča pred kolo je že nevarnejši, ker se moraš umikat in bremzat. Ampak najbolj nevarni so tisti, ki so ponavadi na povodcih, ko pripelješ mimo potegnejo in skočijo v kolo od strani. Če imaš ob kolesu še svojega psa, toliko huje. Ker ni tako lahko naučiti psa, da povsem stoično prenese, da se mu v bok nenadoma zakadi pes od strani, in nadaljuje z nespremenjenim tempom in smerjo. Logična reakcija je umik, umakne pa se lahko samo pod kolo. Moram kar potrkat, da zaenkrat me še noben ni uspel zvrnit, sem pa že videla nekaj grdih padcev na ta račun.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2453 : sreda, 01.04.2015 : 11:38:26 »

Nevem zakaj je tak problem privezati psa ko srečaš druge ljudi. Vedno sem imela občutek, da imam najbolj neposlušnega psa samo, ko opazujem druge se ne morejo niti približati njeni poslušnosti pa so še vseeno odvezani in lastniki pametujejo kako je poslušen in prijazen nekateri bi morali v šolo samo zato da se naučijo kaj poslušnost sploh je! Moja zna odpoklic pa jo privežem že samo ko srečava človeka, ker vem da imajo nekateri strah in zakaj nebi spoštoval drugih! pri psih pa sploh ne razmišljam pač jo pokličem h sebi dam na pašček na poleg in ko je mimo jo odvežem. Se zgodi da koga zagledam zadnji moment ampak na počakej počaka in jo takoj privežem zakaj bi izzival? Jaz tudi popenim ko vidim psa ki ni na povodcu čeprav me je lastnik zagledal zakaj? zato ker se na kilometer vidi, da nimajo osnove poslušnosti. Če že morate imeti psa spuščenega ga dajte vsaj na poleg in povodec tako da se vidi pa ljudje nebomo panike delali, če pa nekdo ni sposoben tega naj ga pač da na povodec. Oprostite samo v živlenju sem srečala mogoče 5 spuščenih psov ki so bili dejansko poslušni. Prijazen pes še ne pomeni da je poslušen so pa lahko zelo nadležni. Če čoveka poznam in vem da ima rad pse jo imam spuščeno drugače pa jo vedno pripnem ker vem da imamo ljudje pač strahove in ja zdei nej se gremo rajš strahovov znebit k so nastajal celo živlenje kot pa da vi privežete psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2454 : sreda, 01.04.2015 : 11:45:19 »

Redkokdaj se piše o tem, da koga motijo VSILJIVI spuščeni psi.


Redkokdaj? Jaz ze ves cas pisem o vsiljivih spuscenih/privezanih. In tudi ce pogledam zadnjih nekaj strani te debate, mi je jasno, da pisejo ljudje o tezavah z vsiljivimi spuscenimi/privezanimi psi, ne s tistimi, ki gredo (pa ceprav spusceni) mirno mimo. Tudi ce grem pogledat debate 15 al kolk ze let nazaj, mi je jasno, da smo takrat pisali o vsiljivih spuscenih/privezanih psih.

Menda ni kdo tako izredno butast, da misli, da grem recimo jaz brcnit psa, ki gre mirno mimo in mi nic noce?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2455 : sreda, 01.04.2015 : 11:57:34 »

Licinka, oprosti, strasno tezko te berem, zato odgovarjam samo na zadnji del. Ja, razlicni ljudje imamo razlicne strahove. Fino bi bilo, da delamo na tem, da te strahove zmanjsamo. Ne zaradi drugih, ampak zaradi sebe. Mene ni strah psov, me je pa recimo strah visin. Kljub temu hodim v hribe, ker mi je to pac vsec in ker hocem premagat ta strah. Ce je kdaj prevec prepadno in zmrznem, potem se pac obrnem in grem nazaj dol. Ko se odmrznem. Tongue Jasno, lahko bi ostala doma, pa pac vsak dan probala it po lojtri na podstresje (mi se ni ratalo...). Samo... kaksen dolgcas, ej, in koliko zamujenega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2456 : sreda, 01.04.2015 : 12:13:01 »

Vsak bi moral spostovati osebni prostor drugega, s psom ali brez. Ce ima kdo interes pocakat, da se psi pozdravijo, to nakaze, ce pa ne, pa je prav, da se to spostuje.
Pri nas v bloku imamo dosti penzionistov. Prvi dve leti sva hodila samo mimo, strogo na povodcu, tudi ce smo izmenjali par besed. Po stirih letih se vsi penzionisti ze na dalec derejo Flipi in zdaj je spuscen in jih gre lepo pozdravit, ker si tega zelijo oni In to pokazejo. S psi ali brez, meni se zdi to kljucnega pomena, da ni nic na silo in da obe strani izrazijo zeljo po kontaktu.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2457 : sreda, 01.04.2015 : 12:19:24 »

Mene ni strah psov, me je pa recimo strah visin. Kljub temu hodim v hribe, ker mi je to pac vsec in ker hocem premagat ta strah. Ce je kdaj prevec prepadno in zmrznem, potem se pac obrnem in grem nazaj dol. Ko se odmrznem. Tongue Jasno, lahko bi ostala doma, pa pac vsak dan probala it po lojtri na podstresje (mi se ni ratalo...). Samo... kaksen dolgcas, ej, in koliko zamujenega.

Tole si pa super napisala  Smiley.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2458 : sreda, 01.04.2015 : 12:39:40 »

Nanook Jaz sem vsak dan v družbi psov, čeprav imam strah že od malega, ko me je spuščen pes ugriznil. Poznanih se ne bojim ampak imam enostavno preveč slabih izkušenj. Delam na tem, da se jih ne bojim ne zaradi sebe ampak, da tega ne začuti moj pes. Ostali tega pač ne počnejo saj konec koncev tudi ni njihova dolžnost. Vsak lastnik je pa dolžen imeti svojega psa na povodcu ali pod nadzorom. Mislim, da je danes skoraj povsod tabla pse na povodce ali zaradi ljudi ali divjih živali. Ampak ne lažje je obtožiti ljudi da naj se gredo zdraviti za fobijam, srne da so nesposobne pobegniti in da so zakoni res nesmiselni. Saj pravim tisti, ki da svojega psa na poleg tudi če ni na povodcu vem, da je vsaj poslušen samo koliko pa srečaš takih? Ponavadi srečam ljudi, ki se derejo saj naš je pa čisto prijazen, nato pa je prišlo do pretepa in ja jaz ki bi me tukaj opisali panična  in nestrpna sem stvari uredila in primerno posredovala brez panike tisti neustrašni lastniki pa so v večini cepetali, jokali in se drli prosim dajte jih narazen kljub temu da sem imela takrat jaz 15 let oni pa čez 30. To ni bil osamljen primer zato je mogoče moj strah toliko večji. Ja nekaj najboljšega, je če je kuža lahko spuščen samo ko zagledaš, da se nekdo približuje ga pač priveži cela znanost.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2459 : sreda, 01.04.2015 : 12:46:43 »

Pes je lahko brez povodca tam kjer je divjad, ampak je ne sme preganjat. Pa po visoki travi tudi nima kaj gazit ne s povodcem in ne brez Tongue razen, če ni travnik od lastika
Logiran
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines