mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 09:41:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ranjene prostoživeče živali
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ranjene prostoživeče živali  (Prebrano 17459 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #15 : četrtek, 27.05.2010 : 12:50:30 »

Ce se niste ugotovili, se marsikomu ne ljubi delati/razmisljati vec kot je to nujno potrebno ...
Na 112 se (praviloma, so izjeme) oglasajo zelo komunikacijsko "nadarjeni" ljudje, ki se jim o zivalih obicajno ne ljubi razmisljati. Kot se marsikomu ne. Zato jim je obicajno potrebno povedati kaj je njihova dolznost in koga, ki je dolzan priti, naj poklicejo.

Veterinar lahko = mora oskrbeti vsako poskodovano zival, vendar vecina tega ne pocne zastonj. Torej ... v primeru srne jih vecina ne bo prisla, ker najditelj verjetno ne bo placal evtanazije. Popolnoma enaka zgodba je z najdenimi in povozenimi macki ali psi, kadar klices dezurnega izven rednega delovnega casa. Vecina najprej zeli zagotovilo, da bo najditelj poravnal racun, sele potem so pripravljeni skocit iz postelje. Spet, hvalabogu, so izjeme ...

Azil za divje in prostozivece zivali je namenjen le-tem, nekatere zivali so dolzni sprejeti, drugih (lovnih) pa ne, ker zanje od drzave ne dobijo financnih sredstev (z lovno divjadjo upravljajo lovci in torej lahko oni zastonj - ne vem, mogoce iz tega naslova tudi dobijo del financ od drzave - uredijo problem) ... Tako da je verjetno odvisno na koga naletis na drugi strani telefona (ne vem kaksen je sistem zdaj in kdo je sploh se zaposlen, ko Azil deluje le se na Muti) in verjetno tudi od tega kako siten si.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : četrtek, 27.05.2010 : 13:05:36 »

Kaj pa Kranj? Ker me je ravno danes kontaktirala kolegica zaradi ranjenega ptica. lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : četrtek, 27.05.2010 : 13:07:42 »

Kranjskega torej res ni več? Velika škoda.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : četrtek, 27.05.2010 : 13:08:42 »

Na trboveljskem centru za obvescanjeso "izobrazeni" oz. se jih ob vsaki priliki izobrazuje. Grin Je pa res da je verjetno cisto odvisno od tega na koga naletis. Ampak so odprtih glav. Smiley
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #19 : četrtek, 27.05.2010 : 13:14:08 »

Kranj (oz. Mlaka) je bila samo "izpostava" tega z Mute. Lastnik obojega je Zlatko Golob.

Ne vem kako je s koncesijo Hubertusa (Babno polje).

Enkrat, nekoc, upam, da kmalu se obeta azil se na primorskem koncu. Ampak ne vem kdaj. Upam, da se decko cimprej "ojunaci", zbere potrebno dokumentacijo, prostor in seveda finance.
m.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #20 : četrtek, 27.05.2010 : 17:56:24 »

Hvala maja  Kiss  Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : četrtek, 27.05.2010 : 18:06:05 »

Veterinar lahko = mora oskrbeti vsako poskodovano zival, vendar vecina tega ne pocne zastonj. Torej ... v primeru srne jih vecina ne bo prisla, ker najditelj verjetno ne bo placal evtanazije.

Moram samo še povedat, da sem jst plačala samo (enkrat) evtanazijo povožene mačke, za druge živali še ne. Pa sem bila vedno pripravljena plačat, samo da se trpljenje neha.

Mogoče bi izpostavila še tole, ko tolikokrat poslušam, kaj je azil dolžan in kaj si dovolijo, če so pa dolžni prit iskat... (verjamem, da večina ne bo šla brat uredbe, ki sem jo prilepila, čeprav je fejst relevantna):

6. člen
(sprejem živali v zatočišče)
(1) V zatočišče se sprejmejo:
1. bolne in ranjene živali ter zapuščeni mladiči, ki sami še niso sposobni preživeti v naravi, in so odvzeti iz narave, ker se predvideva, da bodo po veterinarski oskrbi in začasni oskrbi sposobni za življenje v naravi,
2. živali, za katere je carinski organ ali inšpektor odredil zaseg na podlagi zakona, ki ureja ohranjanje narave, zakona, ki ureja zaščito živali in zakona, ki ureja lovstvo, ter na njihovi podlagi izdanih predpisov,
3. živali, ki so bile zaplenjene ali zasežene zaradi izvajanja Konvencije o mednarodni trgovini z ogroženimi prosto živečimi živalskimi in rastlinskimi vrstami (Zakon o ratifikaciji konvencije o mednarodni trgovini z ogroženimi prosto živečimi živalskimi in rastlinskimi vrstami, spremembe konvencije ter dodatkov I, II, III in IV h konvenciji, Uradni list RS, MP št. 31/99).

(2) Če se ob sprejemu živali iz 1. točke prejšnjega odstavka v zatočišče oziroma ob prihodu na mesto najdbe živali zaradi njenega prevoza v zatočišče strokovno ugotovi:
– da je bilo zatočišče pozvano na kraj najdbe oziroma je bila žival prinesena v zatočišče zaradi napačne presoje, se jo v naravi pusti oziroma nemudoma vrne nazaj v naravo na mesto, kjer je bila odvzeta iz narave,
– da je žival tako telesno ali vedenjsko prizadeta, da ni realnih možnosti, da po veterinarski oskrbi in začasni oskrbi pridobi sposobnost za življenje v naravi, se jo takoj oziroma v čim krajšem času usmrti na strokoven način, ki žival usmrti v trenutku oziroma s predhodno ustrezno omamo, ali v skrajnem primeru na način, ki povzroča le neizogibne bolečine (v nadaljnjem besedilu: usmrti na predpisan način).

7. člen

(prevoz)

(1) Prevoz živali
iz 1. točke prvega odstavka prejšnjega člena v zatočišče praviloma zagotovi oseba, ki najde žival,
– iz 2. in 3. točke prvega odstavka prejšnjega člena v zatočišče praviloma zagotovi organ, ki je odredil zaseg ali zaplembo.

(2) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se v okviru izvajanja nalog zatočišča zagotovi prevoz v zatočišče za velike sesalce, velike ptiče in človeku nevarne živali ter v drugih primerih, ko je to potrebno zaradi slabega zdravstvenega stanja živali, ali na podlagi zahteve organa, ki je odredil zaseg ali zaplembo.

(3) V okviru izvajanja nalog zatočišča se zagotovi prevoz živali iz zatočišča.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #22 : petek, 28.05.2010 : 06:21:21 »

Punce, meni je veterinar (dežurni, ki sem ga takoj kot prvega klicala) rekel, da on NE SME priti in predvsem NE SME evtanazirati živali, ker dobi visoko kazen. Mi kdo to lahko razloži? To drži ali sem bila prav kvalitetno nategnjena?  Angry Jaz, iskreno povedano, logike ne vidim v tem. Po mojem mnenju je veterinar dolžan pomagati vsaki živali (call me stupid). A se ne odločijo za študij veterine zato, da bi pomagali živali, porka duš tut?!  Angry Sad
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #23 : petek, 28.05.2010 : 08:08:49 »

Ja. Uradni veterinar = veterinarski inšpektor, kar ni enako veterinarju v praksi. Uradni veterinar oziroma vet. inšpektor ne sme opravljati dejavnosti, ki jo nadzoruje. Oziroma posplošeno - inšpektorji (katerikoli) ne smejo opravljati dejavnosti, ki jo nadzorujejo. O tem govori Zakon o inšpekcijskem nadzoru.

Pa ful lepo te prosim, da za poudarjanje uporabljaš boldanje, podčrtavanje, rdečo barvo ipd., ne pa velikih črk. Razen, če resno misliš z "dvigovanjem glasu".
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #24 : petek, 28.05.2010 : 08:14:31 »

Sem še enkrat prebrala tvoj post in v bistvu nisem več ziher, da govoriva o isti stvari. Dežurni veterinar kot veterinar ene od veterinarskih klinik? Če bila zadeva taka, potem te je nategnil, ja. A mogoče veš, kdo je bil to? S katere klinike? Kliči tja, zahtevaj šefa in vprašaj, po katerem zakonu se ravnajo. Nam bo vsem v poduk.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #25 : petek, 28.05.2010 : 11:25:50 »

Zadnja "novica": po kodeksu veterinarske etike bi veterinar, ki sem ga klicala moral pomagati ranjeni srni.
Vendar, ker imajo pač lovci koncesijo, bi potem nastal problem, ker bi ga obdolžili, da jim je pokvaril meso (v primeru, da bi jo evtanaziral).
Toliko o naši banana republiki...  bruham
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #26 : petek, 17.02.2012 : 11:56:46 »

Spremenjen zakon o lovni divjadi ne dopušča, da bolno ali poškodovano lovno žival odpeljemo k veterinarju ali v azil za prosto živeče živali. Ta privilegij imajo sedaj samo še zaščitene prostoživeče živali.

Ve kdo kaj več o tem? Undecided
Sicer pa bo na to temo jutri Reakcija na Valu 202 ob 10h.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #27 : petek, 17.02.2012 : 13:15:16 »

Spremenjen zakon o lovni divjadi ne dopušča, da bolno ali poškodovano lovno žival odpeljemo k veterinarju ali v azil za prosto živeče živali. Ta privilegij imajo sedaj samo še zaščitene prostoživeče živali.

Kaj potem ostane; lovec in puška?  Sad
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #28 : petek, 17.02.2012 : 13:17:01 »

Tako jaz to razumem. Roll Eyes
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #29 : sobota, 18.02.2012 : 19:36:20 »

Tukaj je posnetek oddaje Reakcija:
http://tvslo.si/predvajaj/v-zivo-radio-slovenija-drugi-program-val202/ra.val202/#ava2.129268929;;
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ranjene prostoživeče živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines