mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:44:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: debata  (Prebrano 86975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #15 : torek, 08.06.2010 : 15:28:28 »

MH v sodelovanju z Meli Trebnje?? Huh  Shocked

Sori punce, tlele ste me pa razočarale na polni črti Sad
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #16 : torek, 08.06.2010 : 15:41:40 »

Posel s hudičem, a ne? hecam se, MH ni v sodelovanju z nikomer, očitno želijo z njimi sodelovati nekatere od naših. Zakaj pa ne, če se bo zaradi tega kaj na boljše sprememilo? Sama sem tudi dolgo časa sodelovala z zonzanijem'pa kaj? Za zivali je sigurno zaradi tega se dosti stvari na bolje spremenilo. Sploh nobeden ne vprasa, zakaj se gre, ampak obsojate vse kar vnaprej. A si ne zelite sprememb na bolje tudi drugod?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #17 : torek, 08.06.2010 : 15:55:08 »

In kako se lahko v dotičnem zavetišču kaj spremeni na boljše s tem, ko pri njih posvajate pse, ki jih potem oddajate naprej?  Huh
Tegale pa res ne razumem (pa nisem blond Roll Eyes)..

Oziroma ali vam je sodelovanje z enim izmed zavetišč v Slo v ponos?

Namesto, da bi se držale tega kar vpijemo v vseh temah, da je treba pripravit zavetišča do tega, da bodo delala dobro, jim vi lepo odnašate od riti s tem, ko rešujete pse od tam.

helena, majas je napisala, da gre za sodelovanje MH z Melijem, ti pa, da ne gre..dejte se naprej sploh zmenit med sabo kako in kaj..
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #18 : torek, 08.06.2010 : 16:18:00 »

Ne, ne gre za reševanje iz zavetišča Meli Trebnje, ampak za sodelovanje z njimi.

Lp, Maja
[/quote

Kje piše, da MH sodeluje z njimi?
Če že bi, bi sama sigurno vedela za to, pa ne vem nič. Vem, da so se dogovarjale določene stvari, ne vem za podrobnosti in se ne mene ne MH tudi ne tičejo. Punce so polnoletne osebe s poslovno sposobnostjo.
Me smo med sabo kar dobro zmenjene in če so se tako odločile, sama nimam vpliva na to, jim zaupam, da so se odločile iz pravih razlogov.
A vpijemo po temah? Sem mislila, da se pogovarjamo.
No, tudi ti si mene en malček razočarala.

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #19 : torek, 08.06.2010 : 16:27:39 »

helena že vem vse..

In vsak, ki prebere tole temo, najprej pomisli, da je MH tudi v tem, kajti psi se oddajajo preko MH (v rubriki pasji varovanci MH) in nikjer ni napisano, da gre za sodelovanje posameznic (in ne MH) z Melijem.

Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #20 : torek, 08.06.2010 : 16:34:54 »

A lahko prosim nekdo odgovori na alexyjina vprašanja?
Če že kdorkoli sodeluje s tem zavetiščem, sodelujte vsaj tako, da bo enkrat zavetišče delalo tako, kot mora, ker s tem, kar se sedaj počne, napredka zagotovo ne bo.

Helena, ti si pa najprej zatrjevala, da ne veš, kako in kaj je z Barby, par postov kasneje pa ustrelila za vse pse, iz kje so.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #21 : torek, 08.06.2010 : 16:38:05 »

Še enkrat, kot že velikokrat:

MH tako pri mačkah, kot tudi pri psih ni ne zavetišče, ne uradni skrbnik, nič od tega.
Delamo s skrbniki, ki jim zaupamo in ki skrbijo za živali v svojem prostem času, torej s prostovoljci. Pomagamo pri oglaševanju, pomagamo s stroški, ki nastajajo pri oskrbi živali, kriterij za naše pokroviteljstvo ni od kod je žival in zakaj ravno ta žival.
Večkrat tudi doniramo hrano hranilkam mačk, ki redno s/k kolonije katere hranijo.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #22 : torek, 08.06.2010 : 16:41:28 »

A lahko prosim nekdo odgovori na alexyjina vprašanja?
Če že kdorkoli sodeluje s tem zavetiščem, sodelujte vsaj tako, da bo enkrat zavetišče delalo tako, kot mora, ker s tem, kar se sedaj počne, napredka zagotovo ne bo.

Helena, ti si pa najprej zatrjevala, da ne veš, kako in kaj je z Barby, par postov kasneje pa ustrelila za vse pse, iz kje so.

Kje sem zatrjevala, da ne vem od kod je Barbi, napisala sem, da ne vem, če gre za reševanje iz zavetišča?
Seveda vem, od kod so psi, katere oglašujemo. Kadarkoli.
Če se bo sodelovalo in bo kakšen napredek, bodo punce zagotovo sporočile tudi tule.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #23 : torek, 08.06.2010 : 16:47:15 »

Če se bo sodelovalo in bo kakšen napredek, bodo punce zagotovo sporočile tudi tule.

A potem se zdaj ne sodeluje? A se lahko zmenite med sabo, kaj sploh počnete? Me res zanima morebiten napredek zavetišča, razen tega, da ima fajn statistiko.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #24 : torek, 08.06.2010 : 16:49:00 »

Se bomo zmenile med sabo frigga, ok?
Prosim, če temo tule pustiš psički, če želiš debatirat je odprta tema "debata".
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #25 : torek, 08.06.2010 : 16:49:56 »

Sem videla prepozno, ker je Jana premaknila, ravno ko sem poslala post.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #26 : torek, 08.06.2010 : 16:53:08 »

Sem napisala, da vem v grobem zakaj se gre, podrobnosti pa ne in nisem bila zraven. Ker ne vedo, če se bodo na drugi strani držali dogovora, je brezveze pisat tule o ne vem kakšnih uspehih in dosežkih. Če pa bo kakšen napredek, bodo punce zagotovo povedale. Če bodo hotele, sama nimam vpliva na to.
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #27 : torek, 08.06.2010 : 17:01:57 »

Se mi zdi, da ni prvič, da je kakšno društvo vzelo psa iz zavetišča, ker mu je grozila evtanazija.
Samo kot primer, pa sigurno ni edini:  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20920.1140.html

In jaz tule kot reakcijo vidim samo poljubčke. Huh
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #28 : torek, 08.06.2010 : 17:20:50 »

In Rea, Didi, Fuxi, Tara, Ela, Princ.... seveda, vsi mali, čupavi in posvojljivi.Undecided
V vse ostalo se ne bom vtikala, k temu citatu pa moram ze zaradi lastne vpletenosti v pomursko zgodbo pripomniti, da so nekateri izmed tule omenjenih iz precej drugacne zgodbe in iz "drugih casov" - vsaj Didi, Fuxi in Princ.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #29 : torek, 08.06.2010 : 17:26:04 »

Jaz pa tega ne razumem. Huh

Če vzamem sosedovega/prijateljevega/od xy lastniškega psa, ki mu nudi npr. samo zakonski minimum (ali pa še tega ne) in mu iščem nov dom, je to ok (oz. se vsaj do sedaj na forumu ni križalo takih).
Če preberem pocukrane solzave opise in letim v sosednjo državo po psa iz zavetišča in mu iščem nov dom, je to še vedno ok (čeprav je že v prvi objavi za pse iz tega zavetišča navedeno, da ne želijo spreminjati ničesar).
Če vzamem iz slovenskega zavetišča psa, ki se mu izteka rok in mu iščem nov dom, pa je to dejanje vredno forumskega linča?

Kdo bo torej vrhovna avtoriteta, ki bo razsodila, kateremu psu se sme pomagati oz. pri oddaji katerega psa bo skrbnik deležen graje in pri katerem hvale?

Ja, se strinjam, treba je reševati gozd in ne gledati dreves. A pa ste/smo vsi prepričani, da vsi pridigarji ne rešujejo posameznega drevesa, ko se pojavi pred njimi? Meni se vedno bolj zdi, da splošno načelo na živalovarstveni sceni temelji na: "Poslušajte, kaj govorim in ne glejte, kaj delam!"

Pa da se razumemo, ne postavljam se na nobeno stran. Sem skeptična (tudi) do tega, kot sem bila še do česa drugega, kar pa ne sodi ravno na pasje področje.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines