mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:40:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI  (Prebrano 31804 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #30 : ponedeljek, 09.05.2005 : 08:08:35 »

Borelija in erlihija = 10.200 (pri Zaninovicu). lp

Ja, cena za enega je pa kar razumljiva...Katere teste moraš pa še opraviti? Se strinjam, da je cena kar visoka, ampak ti pri Adriaticu lepo povrnejo Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : ponedeljek, 09.05.2005 : 13:42:07 »

Zdaj sele vidim, da sem napisala neumnost. Moja krivda, da se nisva razumeli. To je pa zato, ker vedno hitim in delam 5 stvari naenkrat! Roll Eyes

Naredili smo test za scitnico (pravkar sem izvedela, da sem imela prav in da je test pozitiven-pomanjkljivo delovanje scitnice), mislili smo pa se za klopne bolezni. Zdaj verjetno ne bomo...bomo videli kaj bodo predlagali v petek!

Sem si pa cisto sama kriva, da vse placujem, ker z zavarovanjem tako dolgo odlasam!  Angry lp
Logiran

flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.05.2005 : 14:46:24 »

Mene nekaj zanima. Ali je možno, da je psički slabo zaradi klopa? Pred kratkim sem odkrila enega. Sedaj pa je že dvakrat bruhala.
Mogoče to tudi ni kriv klop, ampak hrana od muce, ki ji ne odgovarja in včasih, ko nas ni zraven, na skrivaj ukrade. sedaj bom bolj pazljiva in skrila hrano, potem pa bom videla, če je bila res kriva hrana.
Hvala!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.05.2005 : 18:45:51 »

Je mogoče, da erlihija udari tudi na sklepe?
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:56:43 »

MinE: mislim,da je vzrok bruhanja pri vas kar mačja hrana! Wink Ker pri nas se je tudi to dogajalo,pa smo stvar rešli! Cheesy
Mačjo skledico dej nekam na visoko,da pes ne doseže pa je....!

Lp,Sian.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.05.2005 : 20:48:45 »

Andi ja, erlihija lahko udari kamorkoli. Vecini pa na sklepe (izkusnje agilitasev in resevalcev predvsem).
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #36 : torek, 10.05.2005 : 14:42:05 »

Sian; Hvala za odgovor! Mislim, da bo vse v redu, ker je drugače pravi vragec. Hrano pa bom res postavila kam višje, saj muc lahko skoči  Tongue.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : torek, 17.05.2005 : 16:44:15 »

Danes sem zaradi Tayosovih očk govorila z veterinarko, ki se malce bolje spozna na očke (Lesce Wink )
Na ''daleč'' mi je omenila nekaj vnetij/bolezni, ki bi lahko bile vzrok rdeče beločnice. omenila je tudi erlihijo Shocked  (povečani eritrociti...  Undecided Huh )

Zato me zanima, če kdo ve, da bi bil simptom pri erlihiji med drugim tudi rdeča beločnica?? (izlita kri)
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #38 : sreda, 18.05.2005 : 07:47:39 »

Sem že večkrat slišala, da se pri erlihiji pogosto pojavljajo hematomi in krvavitve v notranje organe, tako da ne bi bilo čudno, če bi prišlo do izlitja krvi tudi v beločnico...Pa je beločnica rdeča kot bi bila vneta ali so na njej temni rdeči fleki? Shocked Ti svetujem, da daš pregledati kri na erlihijo ali vsaj preveriti trombocite!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #39 : sreda, 18.05.2005 : 10:11:46 »

Sem že večkrat slišala, da se pri erlihiji pogosto pojavljajo hematomi in krvavitve v notranje organe, tako da ne bi bilo čudno, če bi prišlo do izlitja krvi tudi v beločnico...Pa je beločnica rdeča kot bi bila vneta ali so na njej temni rdeči fleki? Shocked Ti svetujem, da daš pregledati kri na erlihijo ali vsaj preveriti trombocite!
Beločnica nima nobenih flekov, obe sta popolnoma rdeči, brez kakršnih koli lis...
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #40 : sreda, 18.05.2005 : 10:26:02 »

Hmmm.tega pa ne razumem...če je namreč razlita kri je to takoj prepoznavno! Undecided
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #41 : sreda, 18.05.2005 : 11:08:19 »

Hmmm.tega pa ne razumem...če je namreč razlita kri je to takoj prepoznavno! Undecided
Kaj želiš povedati s tem?? Cry
Da bi moral veterinar opaziti razlitje krvi in kako drugače ukrerpati kot pa postaviti diagnovo vnetje oči??!! Angry Huh Huh
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #42 : sreda, 18.05.2005 : 12:12:35 »

Ne ,ne..ampak mislim, da se prepozna če so oči vnete oz. je prišlo do razlitja krvi v beločnico. Pri vnetju je rdeča tudi veznica...razlitje krvi je pa omejeno...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #43 : sreda, 25.05.2005 : 13:36:05 »

Mene zanima kakšne so vaše izkušnje z hitrimi testi za boreliozo in erlihijo (pa še za nekaj je)? Danes je veterinar to naredil Kaji in je bilo negativno sedaj pa ne vem ali je rezultat dober ali se lahko tak test zmoti.
Slišala sem, da so tej hitri testi prirejeni za Ameriške razmere- torej naj tu ne bi pokazali nič. No veterinar zatrjuje da so za naše (Evropske) razmere. "prave" teste delajo samo v Ljubljani, pa je to za psico prevelik napor (slabo prenaša vožnjo), ta naš veterinar pa noče poslat krvi v Lj. Pa še mamo mi je prepričal da to pa res ni pomembno ker so tej hitri testi 95% zanesljivi...

Lp, Mojca
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #44 : sreda, 25.05.2005 : 15:27:23 »

Mene zanima kakšne so vaše izkušnje z hitrimi testi za boreliozo in erlihijo (pa še za nekaj je)? Danes je veterinar to naredil Kaji in je bilo negativno sedaj pa ne vem ali je rezultat dober ali se lahko tak test zmoti.

Geri, test za Erlihijo je lahko negativen, pa je pes vseeno okužen. Drugače povedano - pes lahko dobi okuženega klopa poleti, dejansko pa bo test pokazal okužbo z Erlihijo šele npr. jeseni.

Zato se dostikrat delajo ti testi na 3 mesece.

LP,
Diana
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines