mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:59:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124519 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #120 : sobota, 24.07.2010 : 02:36:36 »


Ker ce jim ni, so namrec prav tako "zivalska policija" kot smo v drugih drustvih. Torej z nicnimi pristojnostmi.

Se strinjam s teboj Gargamel.
Takoimenovana živalska policija se bo ustanovila (vprašanje kdaj)...
Meni je povsem nelogično in nedopustno, da bi en prostovolec in ljubitelj živali na lastno pest hodil po vasi/mestu in kradel/pobiral pse iz tujega zemljišča Shocked  Lips Sealed vsi pa bi pogledali stran  Huh Pa ne samo oni, ampak tudi vsi ostali državljani, ki se jim zazdi, da pa sosed neprimerno ravna s svojim psom/mačko ipd. Mogoče res nisem dovolj dobro spremljala vsega dogajanja ampak.. me zanima kaj o vsem tem ima za povedat lastnik tega psa, ki ga je pustil na milost in nemilost bolham?  Angry
Meni beseda policist pomeni - uradno osebo s pooblastili, z določenim časom izobraževanja in usposabljanja (ala znanjem) in temu sledi zaposlitev ter plačilo za delo.
Mešanje društva, zavetišča, živalske policije, je zame isto, kot če bi nekdo rekel, da je čist vseeno, če te zaradi prehitre vožnje ustavi policist, varnostnik ali mestni redar.  Tudi med slednjimi je preklet velika razlika Roll Eyes

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #121 : sobota, 24.07.2010 : 07:12:34 »

Gargamel, tule zagoto ne mislim pojasnjevati ničesar. Kako je s sodelovanjem med društvi verjetno tudi ni treba posebej poudarjati. Kljub temu pa, če si želiš koristnih informacij, se lahko najaviš na sestanek, pa ti bodo nejasnosti morda pojasnene. Do informacij javnega značaja pa bo treba po drugi poti. Tule zagotovo ni mesto za odgovarjanje na tovrstna vprašanja. Prav tako ne za polaganje računov o delovanju Obalnega društva. Vsak, ki ve za kršitev, ima pravico/dolžnost le to prijaviti pristojnim službam.
Bi pa bilo res fino, če bi poenotili pravila igre. Pravzaprav če bi se tega držale kar same.  Imaste bližje kakšen mnogo bolj sporen primer kot je postopanje v primeru psa iz Boršta. V tej državi imamo namreč nekaj ustavno varovanih pravic, pa bi bilo lepo, če bi se z enako intenzivnostjo postavile v bran tudi tem, če je že govora o tem kaj in kako bi bilo na drugih koncih Slovenije.
Naj vsak pomete pred lastnim pragom, pa bo cel svet čist, je rekel že von Goethe.

Pa lep dan! Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #122 : sobota, 24.07.2010 : 07:15:05 »

Od kje ti pa ta podatek? Se ne mislim spuščat v nikakršne debate, da ne bo pomote, bi prosila samo da se ne navaja podatkov, ki so daleč od resnice, točnosti kaj šele korektnosti. Obalno društvo proti mučenju živali je društvo, ki ga sestavljamo prostovoljci, kot je to praksa v vseh ostalih društvih. Obalno društvo NI zavetišče. Lastnik obalnega zavetišča so so tri obalne občine, na javnem razpisu za upravljalca zavetišča je bilo izbrano obalno društvo. Lastnik zavetišča zaposluje oskrbnike, v društvu pa ni nihče plačan za opravljanje svojega dela, povsem enako kot v večini drugih društev.

O ozadjih pa nima smisla zgubljat besed...
Res je, obalno društvo ni lastnik zavetišča v Svetem Antonu, je imetnik le-tega.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #123 : sobota, 24.07.2010 : 07:17:31 »

Lahko prosim nehaš širit laži?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #124 : sobota, 24.07.2010 : 07:23:04 »

Ne širim laži - to sem prebrala na spletni strani Mestne občine Koper in sicer v razpisni dokumentaciji -
Javni razpis za izbiro izvajalca javne službe na področju zaščite živali na območju Občine Izola, Mestne občine Koper in Občine Piran
Link: http://www.koper.si/index.php?search=zaveti%C5%A1%C4%8De&x=0&y=0&page=supersearch&item=2001620

Če je informacija napačna, se pač opravičujem vendar vir informacij nisem jaz.

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #125 : sobota, 24.07.2010 : 07:35:24 »

IV.  merila za  izbiro izvajalca javne službe – imetnika zavetišča.

Naj povem še enkrat, upam, da zadnjič. 
Z odlokom o zagotavljanju javne službe na področju zaščite živali je zagotovljeno izvajanje te javne službe na območju  obalnih občin:

S tem odlokom se opredeli dejavnost, ki je predmet javne službe, območje izvajanja javne službe, pogoje za podelitev statusa imetnika zavetišča in za izvajanje javne službe, postopek javnega razpisa in izbire imetnika zavetišča, začetek in čas trajanja razmerja med občinami in imetnikom zavetišča (v nadaljevanju pogodbeno razmerje), vire financiranja javne službe, način plačila imetnika zavetišča, nadzor nad izvajanjem javne službe, prenehanje pogodbenega razmerja in druge sestavine, potrebne za določitev izvajanja javne službe.

Mimogrede status bo trajal naslednjih 5 let, potem pa se lahko prijavi še katerakoli od vas, ki meni, da bi znala z zavetiščem upravljati bolje.


Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #126 : sobota, 24.07.2010 : 07:38:28 »

Kaj sem pa jaz napisala Shocked?
IV.  merila za  izbiro izvajalca javne službe – imetnika zavetišča.

Naj povem še enkrat, upam, da zadnjič. 
Z odlokom o zagotavljanju javne službe na področju zaščite živali je zagotovljeno izvajanje te javne službe na območju  obalnih občin:

S tem odlokom se opredeli dejavnost, ki je predmet javne službe, območje izvajanja javne službe, pogoje za podelitev statusa imetnika zavetišča in za izvajanje javne službe, postopek javnega razpisa in izbire imetnika zavetišča, začetek in čas trajanja razmerja med občinami in imetnikom zavetišča (v nadaljevanju pogodbeno razmerje), vire financiranja javne službe, način plačila imetnika zavetišča, nadzor nad izvajanjem javne službe, prenehanje pogodbenega razmerja in druge sestavine, potrebne za določitev izvajanja javne službe.

Mimogrede status bo trajal naslednjih 5 let, potem pa se lahko prijavi še katerakoli od vas, ki meni, da bi znala z zavetiščem upravljati bolje.


Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #127 : sobota, 24.07.2010 : 07:47:01 »

Če prav razumem potem imamo ali pa bomo imeli društva določene pristojnosti, če so požegnane s strani višjih nivojev v naši državi in si bomo lahko privoščili vse, ostali pa ... Cheesy Roll Eyes
In to bo očitno kar malo po domače urejeno.
Vsekakor bi v živalski policiji morali biti zaposleni ljudje s primerno izobrazbo ali vsaj ustrezno naknadno izobraženi, skrbno izbrani, opravljenih bi morali imeti tudi nekaj strokovnih izpitov s področja zakonodaje ter vodenjev uradnih postopkov, predvsem pa imeti pristojnosti ukrepanja tam in takoj, ki pa vsekakor ne smejo biti na lastno pest in v smislu, da se lahko te ljudi potem kazensko preganja, predvsem pa tej t.i. živalski policiji ne bi smeli biti ljudje pobrani dobesedno s ceste, ki se jim zdi fajn, da bodo pa zdaj hodili po vaseh in na svojo roko reševali pse.

Se sprašiujem kam tonemo na področju zaščite živali. Namesto, da bi šli naprej, rinemo nazaj.

Zakonodaja je tista, ki jo je v prvi vrsti potrebno spremeniti in doreči, da ne bo prihajalo do takšnih nedvoumnosti, katerim priča smo zdaj in v več primerih. Ker mislim, da smo siti, da se enkrat dela tako, drugič drugače, pač tako kot v tistem trenutku VURS-u najbolj odgovarja, pa se enkrat zgovarjajo na pomanjkljivo zakonodajo, drugič na pomanjkljive pravilnike in navodila.
Živalska policija pa se naj dobro in premišljeno organizira, vsekakor pa ne takole po domače.

Upam, da bodo tista društva in posamezniki, ki se jim ta osnutek zdi tako dober in, ki so tako ponosni, da so zametki te živalske policije, malo zamislili kaj to dolgoročno pomeni tako za VURS, za skrbnike psov, za posameznike v teh društvih, vsekakor pa za vse mučene živali po vaseh.
In, če so to tisti zametki in ljudje, ki so sneli z verige psa iz Boršta in vsaj z objavami in pomoči pri zbiranuu denarja za transport pomagali organizirati tisto neuspešno akcijo reševanja psov iz Pule, ki se je izkazala za povsem mimo in brez željenega cilja, ker sploh niso vedeli kaj delajo in kje so psi končali, potem je to zelo žalostno.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #128 : sobota, 24.07.2010 : 08:02:16 »

Upam, da bodo tista društva in posamezniki, ki se jim ta osnutek zdi tako dober in, ki so tako ponosni, da so zametki te živalske policije, malo zamislili kaj to dolgoročno pomeni tako za VURS, za skrbnike psov, za posameznike v teh društvih, vsekakor pa za vse mučene živali po vaseh.
In, če so to tisti zametki in ljudje, ki so sneli z verige psa iz Boršta in vsaj z objavami in pomoči pri zbiranuu denarja za transport pomagali organizirati tisto neuspešno akcijo reševanja psov iz Pule, ki se je izkazala za povsem mimo in brez željenega cilja, ker sploh niso vedeli kaj delajo in kje so psi končali, potem je to zelo žalostno.


Lahko tole nekoliko bolj razložiš?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #129 : sobota, 24.07.2010 : 08:13:33 »

Obalno in mariborsko drustvo izpostavlja VURS, zato se sploh ukvarjamo z njima in gruntamo, kaj je v nacrtu. Ker nista samo ti dve drustvi, temvec jih je se nekaj vec v Sloveniji. Ce bodo ti "zametki" kdaj meso postali, pa jih bo najbrz se mnogo vec, posebej s takimi clani, ki ze sedaj zelijo stvari prevzemati v svoje roke. Saj najbrz ne misli kdo resno, da bo podan z "vrha" kaksen odgovor v smislu informacij javnega znacaja o tem, kako so ti zametki zamisljeni? Osebno me ne zanima, kako je potekal postopek s psom v Borstu, temvec komentiram to, kar je najti v medijih in kar lahko najde kdorkoli drug, tudi ta ali kateri drug lastnik, ce se mu zazdi, da bi bilo treba varovat njegove ustavne pravice.
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #130 : sobota, 24.07.2010 : 09:09:39 »

Lahko tole nekoliko bolj razložiš?

Ni na nikogar konkretno letelo. Ampak na PMP je bilo zaslediti, da so na veliko pomagali pri akciji zbiranja denarja in iskanja posameznikov (ki so se na koncu tam seveda našli) za rešitev psov iz Pule, kjer so na veliko sledili ljudje željni pomoči živalim, pa se je na koncu izkazalo, da so šli čisto nepripravljeni v to in so na koncu, ko ni šlo vse po načrtu spraševali druge kako to rešiti. Tudi na PMP ni bilo več zaslediti nič kaj konkretnega o tej akciji (pa pudarjam so bili vpleteni v to akcijo in kot se je izkazalo prav tako nepripravljeni - očitno), ki se je izkazala za popolnoma nespametno, predvsem pa je tam prišlo tudi nepoznavanje predpisov in primerne prakse pri pomoči pri posvojitvi in iskanje domov psom.
Pa se sprašujem, če so morda tudi ti ljudje (glede na to, da se vsekozi opozarja, da PMP sodeluje z obalnim društvom) celo zametki ali potencialni kandidati (morda prostovoljci, ki bodo pomagali tem in drugim društvom, ki se bodo šla živalsko policijo), ki se bodo željno javljala za to funkcijo in to samo z željo pomagati, pa če bodo zato v prekršku ali ne,, če poznajo zakonodajo in princip oddajanja živali ali ne.

Pametno in predvsem pripravljeno, organizirano in z ustreznim kadrom, ki bo imelo malo več pristojnosti kot so predstavljeni s tem osnutkom živalske policije, se je treba lotiti tega projekta, samo to sem želela povedati. Predvsem pa v prvi vrsti spremeniti obstoječo zakonodajo, ki je NEUČINKOVITA.

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #131 : sobota, 24.07.2010 : 09:11:44 »

In kot pravi Jana, v Sloveniji je veliko društev in še več jih bo, če bo stvar šla naprej tako kot jo predstavljajo v javnosti.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #132 : sobota, 24.07.2010 : 15:33:27 »

Obalno in mariborsko drustvo izpostavlja VURS, zato se sploh ukvarjamo z njima in gruntamo, kaj je v nacrtu.
Vsaj s prvim od omenjenih se ni potrebno ukvarjati, za razjasnitev načrtov pa bo potrebno verjetno povprašati VURS. Do informacij, ki jih ima vsakdo pravico poznati, se običajno da priti, v napsrotnem pa se jih da zahtevati. Do informacij, ki jih ni potrebno obelodanjati, pa se običajno res ne da priti.

Ni na nikogar konkretno letelo. Ampak na PMP je bilo zaslediti, da so na veliko pomagali pri akciji zbiranja denarja in iskanja posameznikov (ki so se na koncu tam seveda našli) za rešitev psov iz Pule, kjer so na veliko sledili ljudje željni pomoči živalim, pa se je na koncu izkazalo, da so šli čisto nepripravljeni v to in so na koncu, ko ni šlo vse po načrtu spraševali druge kako to rešiti. Tudi na PMP ni bilo več zaslediti nič kaj konkretnega o tej akciji (pa pudarjam so bili vpleteni v to akcijo in kot se je izkazalo prav tako nepripravljeni - očitno), ki se je izkazala za popolnoma nespametno, predvsem pa je tam prišlo tudi nepoznavanje predpisov in primerne prakse pri pomoči pri posvojitvi in iskanje domov psom.
Pa se sprašujem, če so morda tudi ti ljudje (glede na to, da se vsekozi opozarja, da PMP sodeluje z obalnim društvom) celo zametki ali potencialni kandidati (morda prostovoljci, ki bodo pomagali tem in drugim društvom, ki se bodo šla živalsko policijo), ki se bodo željno javljala za to funkcijo in to samo z željo pomagati, pa če bodo zato v prekršku ali ne,, če poznajo zakonodajo in princip oddajanja živali ali ne.
Včasih sposobnost razumevanja zataji tudi meni. Kaj pravzaprav hočeš povedat in kakšen je namen tega tvojega "samospraševanja" tukaj?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #133 : sobota, 24.07.2010 : 16:10:02 »

Hm ..., koliko se kdo ukvarja s prvim ali drugim ali s katerimkoli, je najbrz stvar tistega, ki se sploh s cim ukvarja. Se pa sama ukvarjam zato (ponavljam), ker ga VURS izpostavlja kot "zametek zivalske policije" in podobni (samo) zametki ali zrealizirani zametki (ce bo do tega kdaj prislo, pa srcno upam, da nikoli) bodo zadevali tudi mene in tebe in vsakega prebivalca te dezele. Zato ne razumem povsem, da se s tem ni treba ukvarjat. A samo zato, ker gre za Obalno drustvo? Ali zato, ker moram polno zaupat v drzavo, zametke in njihove pilotne projekte?

Razjasnitev nacrtov se da trenutno dobiti tocno toliko, kolikor je v medijih - torej "zametek", "pilotni projekt"  in podobno, in ja, obelodani jih lahko VURS, kar pa ne pomeni prepoved komentiranja, ugotavljanja, projeciranja ... kateregakoli prebivalca Slovenije. Kot, recimo, je lahko vesoljna Slovenija navdusena nad zivalsko policijo in nad kamenjanjem na terenu, je lahko nekdo nenavdusen nad tem, pa tudi nad raznimi zametki in pilotnimi projekti. In svoje nenavdusenje lahko tudi zapise, lahko zbira podpise, lahko se jajca po netu, lahko ... Tisti "zametek" namrec ni nekaj skritega med stirimi stenami.

Do informacij, do katerih zelim priti, pridem po redni poti, brez skrbi. Niso pa to vse informacije, do katerih imam pravico, bi rekla. Tudi s tem se ne strinjam, da ni treba obelodaniti informacij, ki se nanasajo na to, kako bomo v bodoce ziveli s svojimi psi in kako se bo lahko v naprej resevala problematika zascite zivali v celotni drzavi. Oz. kako nam v ozadju z raznimi "zametki" kreirajo prihodnost posamezniki.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #134 : sobota, 24.07.2010 : 17:07:15 »

Jaz se bom vsak moment izgubila nekje med vrsticami...
Res je, obalno društvo ni lastnik zavetišča v Svetem Antonu, je imetnik le-tega.
Lahko prosim nehaš širit laži?
IV.  merila za  izbiro izvajalca javne službe – imetnika zavetišča.

Naj povem še enkrat, upam, da zadnjič. 
Z odlokom o zagotavljanju javne službe na področju zaščite živali je zagotovljeno izvajanje te javne službe na območju  obalnih občin:

S tem odlokom se opredeli dejavnost, ki je predmet javne službe, območje izvajanja javne službe, pogoje za podelitev statusa imetnika zavetišča in za izvajanje javne službe, postopek javnega razpisa in izbire imetnika zavetišča, začetek in čas trajanja razmerja med občinami in imetnikom zavetišča (v nadaljevanju pogodbeno razmerje), vire financiranja javne službe, način plačila imetnika zavetišča, nadzor nad izvajanjem javne službe, prenehanje pogodbenega razmerja in druge sestavine, potrebne za določitev izvajanja javne službe.

Mimogrede status bo trajal naslednjih 5 let, potem pa se lahko prijavi še katerakoli od vas, ki meni, da bi znala z zavetiščem upravljati bolje.

Torej - obalno društvo je ali ni imetnik zavetišča? Če sem še sposobna komunikacije v slovenščini, razumem, da je. In kot imetnik zavetišča je upravičeno do financiranja, ker pač opravlja naloge javne službe.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines