mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:13:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Danska prepovedala rejo in imetje 13 vrst psov
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Danska prepovedala rejo in imetje 13 vrst psov  (Prebrano 17916 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« : sreda, 30.06.2010 : 09:44:05 »

Upam da vsi razumete. Jana ce sem falila temo me prosim popravi.


Od 1. jula 2010. godine u Danskoj je zakonom zabranjeno drzati i uzgajati 13 "opasnih" pasmina pasa izmedju ostalih i Tornjaka i Sarplaninca. Odbor za pse je sastavio listu 13 pasmina bez ikakve prethodne dokumentacije. Zakon je donesen zbog niza incidenata gdje su psi napadali druge ljude i druge zivotinje ali ne kaznjava i neodgovorne vlasnike.

Zakon je pogresan iz razloga jer kaznjava sve pasmine kolektivno, pa i Tornjaka i Sarplaninca koji nemaju istoriju ujeda.

Zabranjene pasmine:

http://www.youtube.com/watch?v=3-LJWvvBVXc

Peticija za ponistavanje zakona

http://www.thepetitionsite.com/1/imod-kollektiv-afstraffelse-af-hunde-i-danmark
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1 : sreda, 30.06.2010 : 10:30:40 »

O šit!! Pa kaj je ljudem, a se nič n naučijo iz izkušenj drugih držav, kjer imajo prepoved določenih pasem? Ne vedo, da to ni rešitev in se je izkazalo, da to ne pomaga? Tako žal mi je za ljubitelje vseh prepovedanih pasem, da ne morem povedat.
Peticijo sem že podpisala, dejte jo prosim še vi, pomagajmo jim! Sam naj se slučajno Slovenija ne zgleduje po njih, ker vedno poveličuje Dansko na veliko področjih. Tukaj naj spregleda budaleštine, ki jih bodo naredili  butnglavc butnglavc butnglavc

Filmček pa ne dela...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : sreda, 30.06.2010 : 10:54:58 »


Filmček pa ne dela...

Meni dela normalno, samo brez zvoka je.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3 : sreda, 30.06.2010 : 13:38:40 »

Na danskem so imeli vzreditelji tezke borbe proti zakonu..pa zdaj tule vidim da jim ocitno ni ratalo Sad
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : sreda, 30.06.2010 : 13:41:33 »

Ko nekdo vzreja 10, 15 let doloceno pasmo..in pol v nekem juniju 2010 izve da je nevarna in je ne more vec imet. Sramota, res. Podpisujte peticijo prosim.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #5 : sreda, 30.06.2010 : 13:45:30 »

Meni dela normalno, samo brez zvoka je.
Meni ga pa ne zarola sploh pa nevem zakaj. Sicer pa nima veze, sej vem kaj prikazuje...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sreda, 30.06.2010 : 14:15:55 »

Zanimiv izbor pasem. Le kakšen kriterij so vzeli. Statistike hudih ugrizov prav gotovo ne...Imam občutek, da so hoteli prepovedati "pitbule", pa so zraven na pamet našteli še nekaj redkih pasem, katerih lastniki in vzreditelji niso dovolj močni da bi se uprli. Le po kakšnem ključu je notri ruska ovčarka in tornjak, ni pa omenjenih drugih, bolj gajstnih ovčarjev in pastirjev. U pa rotvajler manjka. Pa če prepovedo argentinca in brazilsko dogo, bi morali prepovedati še vsaj pol drugih dog. Iiii, pa bulmastifi tud manjkajo.
....
kar samo kaže na to, kako butasti so taki zakoni. Ker ko enkrat začneš, ni nikoli konca. Dokler ne prideš do takih paradoksov: nekje so med prepovedanimi pasmami tudi mopsi (boh vedi kje so jih našli, mogoče zato ker spadajo med molose), nekje je prepovedan špringer španjel, koker pa ne....

svašta. Najbolj zaskrbljujoče je pa to, da so ga začeli sr... še v skandinaviji, kjer so imeli zadeve kar pošlihtane.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : sreda, 30.06.2010 : 19:05:08 »

Sramota za dansko vlado. Res mi je hudo, ker si predstavljam kako bi bilo ce bi jih vzeli meni.

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #8 : četrtek, 01.07.2010 : 07:33:09 »

Turčija se gre nekaj podobnega Sad Vsakemu lastniku, ki ima bull tip psa, se bo zaračunalo več kot 2000 dolarjev kazni. V zavetiščih zanje ni prostora, prepovedano jih je imeti, vsak veterinar bo moral lastnika, ki ima bull tip psa prijaviti, za več kot 10 000 psov v državi to pomeni gotovo smrt.
Podpišite peticijo proti temu, prosim vas!!!

Peticija: http://animals.change.org/petitions/view/tell_turkey_stop_targeting_pit_bulls
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #9 : četrtek, 01.07.2010 : 07:55:02 »

 Cry

Ne morem verjeti tem bedastočam Shocked ...
V naselju imamo tri čudovite pse tipa bul in eno argentinsko dogo, pa ogromno tečnih, nevzgojenih, napadalnih malih belih, rjavih, črnih cufkotov, za katere ponavadi skrbijo otroci, ker so jim jih kupili starši verjetno za kakšen praznik in, da je mir pri hiši... Lips Sealed

Vsi psi tipa bul in argentinska doga so cartljivi, miroljubni, nevsiljivi do ljudi, do otrok nežni, nepopadljivi do drugih psov. Torej kje je problem?
Aja, pa argentinsko dogo je pred dobrima dvema tednoma napadel nemški ovčar, ki pa verjetno v teh državah ni na seznamu prepovedanih pasem. No, kri je tekla samo na povodec privezani argentinski dogi, nemški ovčar, ki jo je napadel pa je bil nepripet in je na polno štartal na njo. Lastnik se na koncu še opravičil ni, ampak je psa popokal in hladnokrvno odšel.

In zdaj, če bi bil nek bedast zakon, bi morali te miroljubne pse, ki so v rokah odgovornih lastnikov dati uspavati, en podivjan nemški ovčar bi pa še naprej živel in cotal druge pse ...

A bi enkrat ne razmislili o tem, da je treba sprejeti zakon o nevarnih ljudeh, ki jim je treba prepovedati posedovati pse in jih ustrezno kaznovati, ... tudi čivave naj nimajo ...

Neumnost politike ne pozna meja ... Roll Eyes

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #10 : četrtek, 01.07.2010 : 08:12:00 »


V naselju imamo tri čudovite pse tipa bul in eno argentinsko dogo, pa ogromno tečnih, nevzgojenih, napadalnih malih belih, rjavih, črnih cufkotov, za katere ponavadi skrbijo otroci, ker so jim jih kupili starši verjetno za kakšen praznik in, da je mir pri hiši... Lips Sealed

Vsi psi tipa bul in argentinska doga so cartljivi, miroljubni, nevsiljivi do ljudi, do otrok nežni, nepopadljivi do drugih psov.


Saj mi je kristalno jasno, kaj si hotela povedat, ampak tudi tole je ene vrste posploševanje. Se sicer strinjam, da malih psov veliko ljudi ne vzgaja, ker so pač majhni in ne morejo fejst ugriznit in jim zato očitno ni treba znat nič.

Je pa dejstvo, da je pes tak, kot ga narediš (govorim o psih, ki jih dobiš od kvalitetnega vzreditelja, seveda - psi s slabimi izkušnjami iz preteklosti so seveda izjema, pa za lastnika v toliko večja odgovornost, da mora biti še bolj pozoren na 100% nadzor). In vsakega pasemskega psa bi se v idealnem svetu moralo dati vzgojiti v "mucka" - ker pač (kolikor vem) noben pasemski standard ne dopušča razploda agresivnih osebkov.

V glavnem - saj (upam) nam je vsem jasno, da pasemski psi (ki bi jih radi prepovedali) v osnovi niso problem, če vzrejne komisije delujejo, kot je treba (in ne tako, da pes, ki je napadel človeka, dobi vzrejno med tem, ko na Gmajnicah čaka na usmrtitev). Mešance predalčkat v tiste, ki so "tipa bull" in tiste, ki niso, je pa itak BS.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #11 : četrtek, 01.07.2010 : 08:21:05 »

če sem prav videla so Danci prepovedali tudi mešance.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #12 : četrtek, 01.07.2010 : 08:23:53 »

Ja, saj, ravno tukaj je najhujši problem za moje pojme.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #13 : četrtek, 01.07.2010 : 08:51:26 »

A kraševca pa ni med temi?
A je kdo našel kakšen relevanten vir (ne youtube) za tole? Pa da ni ravno v danščini ...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #14 : četrtek, 01.07.2010 : 09:47:03 »


A je kdo našel kakšen relevanten vir (ne youtube) za tole? Pa da ni ravno v danščini ...
mal pogooglaš pa vse najdeš :

http://www.animallawcoalition.com/breed-bans/article/1374
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Danska prepovedala rejo in imetje 13 vrst psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines