mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:48:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Kako doseči, da bodo imeli lastniki pse na povodcih?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako doseči, da bodo imeli lastniki pse na povodcih?  (Prebrano 20052 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #30 : petek, 23.07.2010 : 14:51:07 »

Tista malinovka ti ni hotela nič hudega. Če bi imela kakšen namen, bi  ti potem pristala v bolnici. Malinovci imajo toliko energije, da jo večina lastnikov ne zmore skaditi iz njih, in ko imajo neporabljeno energijo počnejo oslarije. V bistvu se je samo zabavala, ko te je strašila in se objestno zagnala vate (jih poznam, imam v skupini eno čisto tako).
Toliko, da te ne bo preveč strah, opravičilo za lastnico to seveda  ni.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #31 : petek, 23.07.2010 : 14:53:54 »

Lanabela hvala za pojasnilo Smiley
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #32 : petek, 23.07.2010 : 17:23:52 »

Mene je tudi pes v Tivoliju napadel in ne vem več kaj naj pričakujem od spuščenih psov. Ko bom imela psa bom še bolj črnogleda kot sem sedaj  Undecided
Logiran
all
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 14.10.2010 : 14:19:08 »

Mene to tako zjezi, ko vidim spuščene pse! Ravno prejle sem tekla dol pred blok, ker sem videla enega psa povsem samega in bila prepričana da bom spet morala koga klicati zaradi "izgubljenčka", ker sem to že naredila 2x v zadnjih 2 mesecih. No v tistem ko sem prišla dol, sta se pa "prišlepali" 2 starejši ženski, itak čist zagreti za debato, ena od njiju je v roki držala povodec. Zakaj v roki?! In to v naselju kjer je precej psov.
Sem pa opazila, da te starejše gospe, ki imajo večinoma za ljubljenčke male bele kepe v velikosti mačke, nikoli psov ne privežejo. Vsaj tukaj ne in to me res jezi, ker takim sploh dopovedat ne morš zakaj naj ga privežejo. Ta dotična gospa je za psom hodila cca. 30 metrov, če ne še več. In vse kar lahko vedno rečejo je "ne bo nič naredil", samo kako si lahko prepričan v to?
Sedaj pa tista 2 primera ko sem morala klicat naokoli. Prvi se je zgodil okoli 9ih zvečer, ko sem na poti domov srečala malega kužka, zbeganega, a z ovratnico. Preverim cifro, kličem, nakar mi ženska po telefonu pove naj jaz temu Cappyju rečem "pojdi domov" in mu bo ona prišla naproti. Ja, kar pustila ga bom tam sredi ceste. Mu to rečem, da vidim kam bo šel. Grem za njim, pa greva čez semafor in naprej. Končno se privleče tista ženska, se zahvali, pa mi objasne da ga je "mož peljal na sprehod pa mu je ušel". Aha, se pravi brez povodca, zvečer. Da ne omenim tega, da ga nihče ni iskal (!!!) in da je šel pes namesto "domov" v čisto nasprotno smer, kar precej proč od doma.

Druga zgodba precej podobna. Kak teden nazaj grem v mesto in na travi pri bloku vidim zlatega prinašalca. Ok, ker so zraven vrstne hiše si mislim da ga je kaka "lenoba" spustila ven, naj se sprehaja sam. Čez 2 uri se vračam nazaj, vidim psa kako še vedna tava tam po ulici ter neko žensko s svojim psom, ki jo ta očitno moti. Takrat sem bila jezna malo nase, ker nisem že prej preverila psa, pa to itak naredim sedaj. Številka na ovratnici, pokličem. Starejša gospa se javi, vsa hvaležna razlaga da je že dala oglas na radio ter da se pripelje hitro. Pride čez cca. 2 minuti. Iz avta stopi zelo urejena gospa kar nisem pričakovala, glede na to kako je pes smrdel (!!). No, potem se mi zahvali, nato pa začne kregat psa - "Valter, kako ne veš kje si doma,...." in jo gledam, pa reče da je doma malo naprej po ulici, da ga je še iskala s kolesom pa očitno ni šla dovolj daleč --->halo! 10m se ji ni dalo zapeljat :S In tudi ta ji je očitno ušel med sprehodom pa iskal dom v napačni smeri.


Ne vem kdaj bodo ljudje postali odgovorni? Prav tako se sprašujem zakaj imamo zakone in redarje, če noben nič ne kontrolira.
Logiran
ajda21
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 20.03.2011 : 22:51:00 »

Vrvica prinaša napetost, vendar je nujno potrebna, kako boš sicer branil svojega psa. Moj pes Nemški ovčar je bil že parkrat napaden, seveda lastnikov ali ni bilo zraven ali pa se jim ni zdelo pomembno da bi svojega psa privezali ali poklicali k sebi, Angry ko so videli da se je spravil na mojega ubožčka, ki je velika reva in se zmeraj skriva za svojo "mamico". Roll Eyes Tako sem bila v neštetih situacijah, ko sem morala braniti mojega Šejka pred ogromnimi zverinami (Rottweiler, Pitbull, Doberman,...), ki so precej težje od mene... Sad Naj omenim da v teh situacijah ne šparam s silo, pes se mi smili vendar, ko izbiram med življenjem mojega psa in nekaj udarci drugega bom izbrala drugo možnost...Najhuje je to, ko se tisti "frajerski" lastnik sprehodi do mene in me začne nadirat zakaj sem bila groba do njegovega psa-pes je že bil na mojem in ga hotel raztrgati... Angry Bila sem že v situaciji ko sem držala belgijca za ušesa v eni roki in mojega v drugi roki in čakala da se je gospod prisvaljkal do mene...
To pa pravzaprav ni to kar sem hotela napisati, prejšni teden sem bila na Rožniku s kolegico, obe sva imeli psa s sabo, seveda na povodcih. Grin Oba sta mirno ležala ob mizi in čakala da spijeva čaj, čeprav je bilo okoli veliko ljudi in psov... Smiley Bilo je vse lepo in prav, dokler ni prišla do gostilne gospa s svojim prelepim setrom-seveda brez povodca in brez osnovne vzgoje. Undecided Gospa se je vsedla in se pogovarjala po telefonu, pes pa je prosto letal okoli in se zaganjal v pse, ovohaval ljudi ki so jedli,... Sad In gospe se ni zdelo, da bi svojega cucka privezala ali poklicala...Najina psa sta seveda skoraj doživela živčni zlom (kot vsi ostali), moj mi je splezal v naročje, prijateljičina psica pa se je spremenila v hudičevega psa... V glavnm gospa se je spomnila da preneha govoriti po telefonu in ko je zagledala že moj 116 ubijalski pogled čez dvorišče, je zavila z očmi in poklicala psa k sebi in ga pripela... butnglavc
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : ponedeljek, 21.03.2011 : 13:37:44 »

No, tvoj nemški ovčar je tu ubožček in revež, ostali so pa ali ubijalski stroji oz. zverine ali pa cucki.
Ne vem, tole mi je pač malo preveč padlo v oči.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : ponedeljek, 21.03.2011 : 14:17:53 »

Zakaj pa ravno nemški ovčar ne bi smel biti revček v primerjavi z drugimi cucki in zverinami - saj večina ki jamra v temah o odvezanih psih piše povsem enako, samo pasme so različne?
Če je pes resnično dobro socializiran (česar se žal samo z delom na povodcu ne da doseči) potem ga raznorazni "napadi" nesramnih cuckov in zverin ne ganejo - pravzaprav do "napadov" sploh ne prihaja, cucki in zverine se v prisotnosti vljudnega dobro socializiranega psa začuda vedejo povsem vljudno.
A to je bilo napisano že ničkolikokrat in se mi zdi že brezveze ponavljati.
Če gredo vodniku na živce drugi psi (ali pa če se jih boji) valjda da bodo šli na živce tudi njegovemu psu.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #37 : ponedeljek, 21.03.2011 : 16:24:54 »

Saj vem, da sem tečna, ampak ... lepo prosim, če bi pasme pisali z malo začetnico. Saj pri nemških ovčarjih, rotvajlerjih in dobermanih se še razume, da imate v mislih pse. Ko pa začnete govoriti o Maltežanih ali Pekinčanih, pa vsak pismen človek najprej pomisli na prebivalce Malte oziroma Pekinga. Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #38 : ponedeljek, 21.03.2011 : 16:36:54 »

Lanabela, kaj pa v primerih, ko se konflikti pojavljajo samo pri določenem psu? Je to pač "nevšečnost" med dvema posameznikoma? Pri nas v ulici imamo eno labradorko in eno argentinko, mimo katerih s Pego pač morava, ni druge, ker je mimo njiju edini izhod iz ulice. In obe psici se vedno bolestno zaganjata v ograjo proti Pegi, renčita, kažeta zobe, lajata,... Pega je flegma pes, ki druge pse ignorira, tudi te dve itak. V čem jima je torej tema dotičnima dvema fora?

Labradorka se zaganja v večino psov (razen njej ljube in domače) in laja in grozi tudi na sprehodu. Vendar samo, če je na povodcu. Če je spuščena, se prestrašeno skriva za lastniki. Argentinke pa ne sprehajajo, tako da si ne znam predstavljat, kako bi reagirala, če bi se s Pego srečali kje drugje kot le vsaka na eni strani njene ograje. Je to obnašanje "le" čuvanje oz. špilanje šefa na varnem za ograjo al kako? Sem že razmišljala, če je možno, da gre psici na živce Pegin vonj oz. to, da hodi Pega tam mimo. Na začetku se je namreč Pega vedno polulala na tistem metrskem pasu trave ob njeni ograji, ker je to prva trava, ki jo srečamo od našega doma na poti proti reki. Ampak zdaj ji že kar dolgo ne dovolim sploh, da bi po tistem pasu trave hodila, pa se argentinka vseeno zaganja in kaže zobe.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.03.2011 : 18:10:43 »

Treba je razlikovati pse na sprehodih (nevtralno ozemlje) in pse na domačem ozemlju (teritorialni psi si lastijo poleg domačega vrta do ograje vsaj še pločnik in cesto ob njej). Vidve s Pego sta vsiljivki, ki ju vsak dan spravljata ob živce, ker si drzneta tacati po "njunem". Če bi se enkrat argentinka znašla na narobni strani ograje, bi znalo biti hudo. Če bi se srečali na sprehodu pa odvisno. Eni psi si zapomnijo "sovražnike" in se spravijo nanje tudi na nevtralnem ozemlju, drugi pa ne.
Tovrstno obnašanje se razvije, če imajo pse same spuščene na vrtu brez nadzora, kjer se dolgočasijo  nimajo kaj drugega početi kot "pumpati" ob ograji. Ščasoma  se razvije prava obsedenost. Zoprno.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.03.2011 : 18:44:14 »

Aha, štekam. Torej nimam kaj naredit, razen upat, da se ne bo odločila en dan preskočit ograje (je kak dober meter visoka mreža izpred 20 ali 30 let). Je pa ja, vedno sama na dvorišču, sprehajajo je ne, 1x do 2x letno ima povečane seske, po čemer bi sklepala, da ima leglo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : torek, 22.03.2011 : 10:57:42 »

Drugega kot da greš mimo po drugi strani ceste, če je mogoče, res ne moreš narediti.
Takoj na začetku včasih pomaga, če se vselej ustaviš in pustiš, da se psi pozdravijo med seboj (pogosto se zgodi, da se nehajo zaganjati, če na oni strani ograje naletijo na prijazen odziv - a tiste, ki jim je pumpanje že prešlo v obsedenost, tovrstni postanki samo še bolj razkurijo)
Pa ni nujno, da ima povečane seske zaradi mladičev, lahko ima tudi navidezne brejosti.
Logiran
ajda21
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #42 : torek, 22.03.2011 : 11:52:10 »

@
No, tvoj nemški ovčar je tu ubožček in revež, ostali so pa ali ubijalski stroji oz. zverine ali pa cucki.
Ne vem, tole mi je pač malo preveč padlo v oči.
Ja Yo v tem primeru je moj pes revček in tisti psi, ki ga napadajo brez razloga so zverine.
Morala bi malo bolje prebrati kaj sem napisala, navedla sem primerke ne pa posploševala...Zame pes, ki ni vzgojen in vidim zraven lastnika, ki mu dol visi kaj se dogaja ne bo nič drugega kot cucek.
Sicer pes ni nič kriv, vendar mislim da če sem lahko celo življenje bila obkrožena z "zverinami" in noben od njih ni bil agresiven ali nevzgojen imam pač večja pričakovanja od ljudi, ki imajo pse podobne pasme...
Mislim da si me narobe razumela, kot bi verjetno lahko tudi jaz tvoj odgovor narobe razumela, saj si odpisala na tak način kot da si užaljena da sem to napisala, lahko bi celo pomislila da si ena od takih, ki ne pripenja svojega psa in zavija z očmi, ko ga mora... Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #43 : torek, 22.03.2011 : 12:35:26 »

No, se motiš.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Kako doseči, da bodo imeli lastniki pse na povodcih?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines