mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 05:55:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Casper  (Prebrano 20007 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #30 : torek, 14.09.2010 : 14:04:03 »

Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #31 : torek, 14.09.2010 : 20:21:20 »

Fackota sta oba  Wink
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #32 : sreda, 13.10.2010 : 17:54:03 »

 Huh
Potrebujem  nasvet. Moi je pri nas sedaj že dobre tri mesece. Z Miško sta se do pred kratkim čisto v redu tolerirala, resda se nista igrala in crkljala ampak pretepala pa tudi ne. Kar naenkrat pa se je začela Miška dva tedna nazaj agresivno vesti do Moija, od takrat dalje se vsak dan večkrat stepeta. Miška je tudi nehala uporabljati wc, že skoraj dva dni ni šla na stranišče, domnevam da zato ker se Moia  boji. Takoj ko se ta prikaže pred njeno obličje se Miška našopiri, začne tuliti in pihati in ga eventuelno tudi napade. Sad Hrano imata še vedno ločeno (Moi ima posodico še vedno v moji spalnici, tam kjer jo je imel takoj na začetku ko je prišel, kar je tudi zame rahlo neprimerno, saj moram imeti vrata stalno odprta), ker ga Miška ne spusti k skledi, vedno bolj potrt pa je tudi Moi, saj mu manjka prave igrive mačje družbe. Mijavka dan in noč, čeprav se z njim igram po več ur na dan, ga crkljam češem in vse kar gre zraven. Sanja se mi ne, zakaj kar naenkrat tako sovraštvo.
Kaj nam je storiti? Bi bila zelo hvaležna za kakšne nasvete.... sram Cry

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 13.10.2010 : 18:14:54 »

Feromone uporabljate?
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #34 : sreda, 13.10.2010 : 18:59:51 »

ne še. sem jih mislila jutri naročit.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 13.10.2010 : 19:13:13 »

Poskusi najprej te, ampak v vtičnico, ne spray.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #36 : sreda, 10.11.2010 : 09:23:05 »

Skoraj en mesec je že odkar smo v vtičnico vtaknili feromone in razen tega, da miška hodi na wc ni nobene izboljšave   Cry
še vedno se pretepata in to do te mere, da moram ponoči vstati da ju dam narazen. Moi-u je zato tudi precej dolgčas, ne glede na to, da se z njim igram vsaj dve ure na dan(tiste dneve ko sem v službi), čez vikende več.   Undecided
ločiti ju ponovno nemorem, saj Moi neprestano mijavka, ker bi rad rinil v Miško, ta se pa seveda odzove z napadom.
kaj narediti?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : sobota, 13.11.2010 : 17:56:36 »

Žal mi je teh besed, ampak mogoče pa res nista za skupaj. Nekateri mački se ne bodo nikoli razumeli.

(mi je žal, da sem to napisala...)

Še vedno upam na najboljše. Poznam pa primere, ko se mačka nista ujela na noben način.

Vso srečo vam želim. Resno.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #38 : nedelja, 14.11.2010 : 16:26:27 »

Mislimo vztrajat dokler bo šlo Angry  Smo se vsi tako navezali na novega družinskega člana da sploh ni drugih opcij kot da ostane pri nas Wink   upam da se izboljša....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #39 : nedelja, 14.11.2010 : 16:34:20 »

Saj je prav tako  Smiley želim vam, da se nekega dne pa le ujameta.

Mogoče pa se Miška počuti zapostavljeno...(nočem reči, da jo vi zapostavljate, lahko se tako le počuti) Koliko časa pa je bila edina mačka v družini ?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : nedelja, 14.11.2010 : 16:39:11 »

Sem že prebrala, 11 let.
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #41 : ponedeljek, 15.11.2010 : 23:44:08 »

ne ne. Stara je enajst let, vendar je imela kompanjonko, ki pa je žal že pokojna(rak). Praktično je bila sama manj kot pol leta. In me izjemno čudi, da se obnaša tako teritorialno, glede na to, da je bila v prejšnji kombinaciji v podrejenem položaju....  Undecided
no saj se ne tepeta do krvi (tudi upam da se ne bosta). Sem pa tja dlake letijo, pa glasna sta sto na uro.... Odvisno od dneva...odkar smo zasteklili balkon, je ta postal nova prostorska pridobitev tudi za mačkonarja in tam se pa mirno družita- nikogaršnja zemlja pač  Smiley
Logiran
tjassa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #42 : sreda, 22.12.2010 : 01:14:57 »

Sad Sad kljub feromonom se odnos med mojima mačkonarjama ni popravil- celo poslabšal. Zadnjič sta se stepla do krvi in v izogib nadaljnim masakrom sem Moia začasno(za en teden) preselila k babici. Resnično ne vem več kaj storiti, sem poskušala z vsemi prijemi ponovnega združevanja, menjanja prostorov, feromoni, priboljški- pa nič. Grozno mi je, ker oba mačka obožujem in ne vem kako naj ju spravim.... Ali ima morda kdo kakšen nasvet...? Pa resnično si ne želim oddati ne enega ne drugega..  Cry
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #43 : četrtek, 23.12.2010 : 10:24:46 »

tjassa, obstaja kakršnakoli možnost, da ju imaš v svojem stanovanju ločena?
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 23.12.2010 : 10:28:42 »

Živjo.

Tudi sama se ubadam s podobnim problemom, vendar je razlika ta, da je pri nas vojno stanje že od začetka
in da je agresivna nova muca, ne "stara".
Ena izmed izkušenih mačjih skrbnic mi je rekla, da naj se čim bolj skuliram - svojo živčnost in strah, ali se bosta
pretepala, prenašamo tudi na živali. Poleg tega mi je rekla, da moram biti odločna, glasen "NE, TO NE SMEŠ!".
To naj bi jim pomagalo dojeti, da si šef ti, ne onidve.
Kako se bo obneslo pri nas, bomo še videli, ker čakam na sterilizacijo začasnice, saj hormoni tudi naredijo svoje.
Ne vem, če sem ti kaj pomagala, upam da bo šlo  Undecided


Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Casper
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines