mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:14:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "uživam življenje"  |  Tema: foto natečaj "uživam življenje" - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: foto natečaj "uživam življenje" - čvek  (Prebrano 14307 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #75 : sobota, 03.07.2010 : 15:03:04 »

Moj favorit je Skot ki sedi v travi..prekrasna slika.
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #76 : sobota, 03.07.2010 : 15:13:07 »

Moji favoriti : maja300001 ( (Speedy)
                      alba03
                      skogkatt03
                      nezzek03
                      sunnyday02

Tako kompozicisko, zgodba fotke, vse je ena a , vsaj meni osebno.
Tudi ostale fotke so super, da ne bo pomote  Wink

... Meni je edino žal, da so bili moji v bolniški in nismo mogli narediti boljših fotk, no ta natečaj je bil za nas uvajanje, naslednjega pa štartamo s polno paro  Tongue Evil
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #77 : sobota, 03.07.2010 : 15:28:51 »

Moj favorit je Skot ki sedi v travi..prekrasna slika.
O, moja lubica (mimogrede, ima videz Škota, je pa sicer brez rodovnika)! Kiss Jaz sem pa še razmišljala, ali bi poslala to slikco ali ne. Meni osebno se druga fotka (tista kjer teče) bolj dopade - jah, vsake oči imajo svojega malarja. Wink

Moji favoriti :
 alba03
 skogkatt03
 nezzek03
 sunnyday02

Tako kompozicisko, zgodba fotke, vse je ena a , vsaj meni osebno.
Tudi zame so tile favoriti. Je pa res še cel kup drugih fotografij odličnih in se bo resnično zelo težko odločit, kako glasovat. Sem že nekajkrat pregledala vse, pa mi več kot zelo okvirnega izbora še ni uspelo naredit. Tole bo še zelo zanimivo! Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #78 : sobota, 03.07.2010 : 18:51:18 »

Prekrasna je tam v travi..pa siv obrazek..srciiiica Kiss
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #79 : sobota, 03.07.2010 : 20:30:58 »

O, moja lubica (mimogrede, ima videz Škota, je pa sicer brez rodovnika)! Kiss Jaz sem pa še razmišljala, ali bi poslala to slikco ali ne. Meni osebno se druga fotka (tista kjer teče) bolj dopade - jah, vsake oči imajo svojega malarja. Wink
Tudi zame so tile favoriti. Je pa res še cel kup drugih fotografij odličnih in se bo resnično zelo težko odločit, kako glasovat. Sem že nekajkrat pregledala vse, pa mi več kot zelo okvirnega izbora še ni uspelo naredit. Tole bo še zelo zanimivo! Smiley

Fotka je kompozicijsko tudi meni všeč, ampak glede na to, da je v zeleni travi polno nekih rumenih ali kakšnih že rožic, je škoda, da so barve medle oziroma da belina ni prav nastavljena. Če beline ne moreš nastaviti ročno (list papirja), potem pri takih fotkah uporabi tisti gumb, ki je namenjen prav slikanju na zelenu podlagi (ne spomnim se na pamet, ali je narisana rožica ali nekaj podobnega). Za drugič. Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #80 : sobota, 03.07.2010 : 21:00:36 »

Fotka je kompozicijsko tudi meni všeč, ampak glede na to, da je v zeleni travi polno nekih rumenih ali kakšnih že rožic, je škoda, da so barve medle oziroma da belina ni prav nastavljena. Če beline ne moreš nastaviti ročno (list papirja), potem pri takih fotkah uporabi tisti gumb, ki je namenjen prav slikanju na zelenu podlagi (ne spomnim se na pamet, ali je narisana rožica ali nekaj podobnega). Za drugič. Smiley
Ja, barve so malenkost 'hecne'. Original fotografija izgleda boljše (slikano je namreč z analognim fotoaparatom in poskenirano). Skenirana je izgledala še malo slabša, tako da sem jo v Photoshopu malenkost popravila (sem samo 1x kliknila na 'auto levels' in 1x na 'auto contrast'), pa je bilo takoj boljše. Kaj več pa tako ali tako ne znam naredit. Sicer pa hvala za nasvet, bo še zelo koristil. Smiley Sem res vesela vsakega kritičnega komentarja, ker se samo tako (in s prakso seveda, ki pa jo je žal veliko premalo) kaj novega naučim.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #81 : sobota, 03.07.2010 : 21:20:16 »

Ja, barve so malenkost 'hecne'. Original fotografija izgleda boljše (slikano je namreč z analognim fotoaparatom in poskenirano). Skenirana je izgledala še malo slabša, tako da sem jo v Photoshopu malenkost popravila (sem samo 1x kliknila na 'auto levels' in 1x na 'auto contrast'), pa je bilo takoj boljše. Kaj več pa tako ali tako ne znam naredit. Sicer pa hvala za nasvet, bo še zelo koristil. Smiley Sem res vesela vsakega kritičnega komentarja, ker se samo tako (in s prakso seveda, ki pa jo je žal veliko premalo) kaj novega naučim.

Če slikaš intenzivne barve (trava, rože), ali če fotki prevladuje ena barva (npr. morje in modro nebo, zelena drevesa, objekt v prostoru, kjer so rdeče stene ali vijolična ali drugačna razsvetljava), je belino najbolje nastaviti ročno. Kako se to naredi, v bistvu ne znam razložiti. Oznaka je WB (white balance), potem bi pa poleg avtomatske nastavitve (ki je v večini primerov ok)  in znakov "sonček" (za jasno vreme), "oblaček" za oblačno, navadna oziroma neonska žarnica (za snemanje v prostorih, osvetljenih s tako svetlobo) morala najti še možnost ročne nastavitve. Ko to najdeš, najdeš navaden bel list papirja, ga približaš toliko, da v objektivu ni nič drugega, in potem pritisneš "set" oziroma podoben gumb.
Photoshopa pa jaz sploh ne obvladam. Po eni strani mi namreč sploh ni blizu ideja, da bi fotografije dodatno obdelovala. Če pač niso dobre, je to šola za drugič. Mogoče bom pa kdaj spremenila mnenje, kaj vem. 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #82 : sobota, 03.07.2010 : 21:24:50 »

Ful je zanimivih "dogodivscin" in uzivancij Cheesy Afro
Moram reci, da v tem mini formatu ful ne pridejo do izraza fotke, na katerih zivali ne zavzamejo vecino prostora na fotki. Bliznji kadri so OK, tudi se takoj na 100 m vidi, ali so oci ostre ali ne, pa vec podrobnosti je opaznih, ce je pa malo vec konteksta, po krivici precej "zvodenijo" sram. Saj vem, da bodo potem v ozjem izboru vecje, ampak bi si zelela, da bi bile ze sedaj Undecided.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 03.07.2010 : 21:46:47 »

SunnyDay, ze sedaj so slike vecje, le kliknit je treba Smiley
Vedno je tako ze takoj pri predizboru in ne sele pri ozjem izboru.

Fotografije so objavljene v maksimalni velikosti 500 px širine ali višine in od 30 do 50% kvalitete, po kliku na fotografijo pa lahko dostopate do fotografij maksimalne širine ali višine 1000 px in 100% kvalitete za web, s katerimi si lahko pomagate pri izboru.

Predlagam, da fotke poklikate in si ogledate vecje in kvalitetnejse verzije, ker bo potem zagotovo izbor lazji.
In pri tem imejte v mislih temo natecaja Wink
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #84 : sobota, 03.07.2010 : 22:02:12 »

Ajaaaa, na izboru so pa res Wink. Eh, to pa sploh se gledala nisem, sem se po temah sprehajala ... butnglavc Hvala, tako bo pa res lazje! Cheesy
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #85 : sobota, 03.07.2010 : 22:05:51 »

jst, hvala. Smiley Tega še nisem počela, tako da bo še zanimivo. Tudi meni obdelava v Photoshopu ni najbolj blizu, ampak ko skeniram sliko, je lahko na ekranu čisto drugačna (glede svetlosti ipd.). Pa za zmanjšat fotografije je fajn (če imaš omejitev v št.pikslov x št. pikslov in v KB) - to sem se pa iz Janinih navodil naučila. Wink
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #86 : sobota, 03.07.2010 : 22:08:54 »

Hvala, tako bo pa res lazje! Cheesy
Oh pa res! Smiley Bo res malo lažje, ampak čisto malo. Smiley Pa dajmo...
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #87 : sobota, 03.07.2010 : 22:15:55 »

SunnyDay, ze sedaj so slike vecje, le kliknit je treba Smiley
Vedno je tako ze takoj pri predizboru in ne sele pri ozjem izboru.

Predlagam, da fotke poklikate in si ogledate vecje in kvalitetnejse verzije, ker bo potem zagotovo izbor lazji.
In pri tem imejte v mislih temo natecaja Wink

Jana, jaz pa ne vem, ali mi je uspelo oddati svoj glas.  Sad
Oziroma ali sploh lahko oddam glas.
Skratka, napisala sem utemeljitev, ne vem pa, ali sem tudi glas oddala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #88 : sobota, 03.07.2010 : 22:18:00 »

Hm, jst, to pa ne vem. Pojdi na temo za glasovanje in ce vidis ob "sifrah" kvadratke, kamor lahko naredis kljukice, potem se nisi glasovala, ce pa jih ne vidis, potem pa si ze Smiley in v tem primeru so upostevani glasove, kjer si naredila kljukice.
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #89 : sobota, 03.07.2010 : 22:21:56 »

Hm, jst, to pa ne vem. Pojdi na temo za glasovanje in ce vidis ob "sifrah" kvadratke, kamor lahko naredis kljukice, potem se nisi glasovala, ce pa jih ne vidis, potem pa si ze Smiley in v tem primeru so upostevani glasove, kjer si naredila kljukice.

Aha, ok, potem mi je očitno uspelo.
Očitno me je zmedlo to, da računalnik nič ne javi, da je moj glas oddan ali da bi kot ob anketah pokazal, kakšno je javno mnenje. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "uživam življenje"  |  Tema: foto natečaj "uživam življenje" - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines