mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:03:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)  (Prebrano 35691 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #15 : torek, 21.12.2010 : 07:52:10 »

Močno me spominja na mojega Rokca... izgleda ena taka ljubeča in potrpežljiva duša...  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #16 : torek, 21.12.2010 : 10:39:49 »

Kopije sta tale bratca. Kiss

Ali ima Pici zadaj "hlače" postrižene? Mi imamo namreč taaako dolge, da vse možno poberemo z njimi. Lips Sealed

Pa vidim, da imata učke tudi enake. Trenutno ima Binky sicer čiste *potrka na les*, so se kmalu poboljšale, ampak vseeno mu vsakršen vetrček najprej na učke udari in spet malo teče. Hvala bogu pa ne v takem obsegu kot prej. Mami je bila čisto obsedena s tem in jih je non stop čistila, mogoče je to pomagalo. Cool
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #17 : torek, 21.12.2010 : 11:14:36 »

Faca Picko Kiss.
Je bilo pa smešno v šoli, ko je Xena poklicala 'Pici' in je mene vsakič skoraj katapultiralo naprej v prepričanju, da sem v šoli s svojo mačko Roll Eyes.
Drugače sem pa prav ponosna, da je moja bivša 'šica za bajlo tako pridna in je že tolko malčkov gor spravila Cool Kiss.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #18 : torek, 21.12.2010 : 14:21:03 »

Kopije sta tale bratca. Kiss

Ali ima Pici zadaj "hlače" postrižene? Mi imamo namreč taaako dolge, da vse možno poberemo z njimi. Lips Sealed

Pa vidim, da imata učke tudi enake. Trenutno ima Binky sicer čiste *potrka na les*, so se kmalu poboljšale, ampak vseeno mu vsakršen vetrček najprej na učke udari in spet malo teče. Hvala bogu pa ne v takem obsegu kot prej. Mami je bila čisto obsedena s tem in jih je non stop čistila, mogoče je to pomagalo. Cool

Ja, Picko ima postrižene hlače, to prakticiram pozimi že več let tudi pri starejši dami, ker se manj snega prime na kocine  Wink, le estetski videz je vedno vprašljiv  Tongue
Učki pa so njegova "rak-rana", od poletja do pozne jeseni je bilo OK, zdaj pa mu teče, še posebej iz desnega, skoraj stalno.
Pucamo, dnevno izpiramo s kamilicami in kakšen dan je bolje potem pa spet slabo. So mi na kliniki rekli, da je lahko še
razvojno ali pa bo treba spucat kanale  , se pa bojim, da bo, glede na to kakšen rožnati pujsek je  Azn, to bolj ali
manj njegova doživljenjska težava, ker je izcedek na otip večinoma vodnat. Verjetno bi bilo s kakšnimi antibiotičnimi kapljicami bolje, a najprej moramo ugotoviti kaj je dejanski vzrok  Huh

Kar se potrpežljive duše tiče pa,  vegi
Ljubeč, prijazen, vedno nasmejan in dobrovoljen fantič, a potrpežljiv toliko, kolikor so taki mladeniči in mixi sploh lahko  Roll Eyes Evil
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 12.01.2011 : 20:48:06 »

Šli smo v "ta veliko" kliniko pokazat Pickotove učke.

Prvi komentar je bil: "Ja kaj ste pa do zdaj čakali?"  sram (mimogrede smo ravno zaradi tega problema
že bili na eni drugi kliniki, kjer so nam svetovali naj počakamo, da fant odraste in mogoče preraste težavo)

Gre za očitno vnetje, dobili smo antibiotično mazilo, ugotovili pa so tudi, da mu spodnji kanin nabija
v nebo (mi pa nismo nič opazili Undecided  butnglavc), zato mu bodo v ponedeljek izruli enega od stalnih (malih)
sekalcev in tako naredili prostor za tega, ki očitno zdaj raste v nepravo smer. In ko bo v narkozi se bodo
tudi bolj intenzivno posvetili njegovim očem, ter pregledali, kakšno je stanje žlez tam, ter poštimali to zadevo,
če bo treba.

Še dobro, da imamo tudi takšne vete  Smiley  super
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #20 : sreda, 12.01.2011 : 20:49:58 »

Ajej ajej... še dobro, res.  Kiss Kiss Kiss Picitu.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #21 : sreda, 12.01.2011 : 20:52:41 »

Auch. Pici, drzi se! Kiss
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #22 : četrtek, 13.01.2011 : 11:21:23 »

Ojej! Sad Dobro, da sedaj vem, da s temi stvarmi ni dobro čakati. Sen sicer še ni imel takih hujših težav, ampak je vseeno jasno, da so tudi pri njemu učki zelo na udaru. Zato hvala za poročilo.  Wink

Kako se pa sploh vidi, če zobek narobe raste? Ali samo tako "na uč" ali še kako drugače, ga kaj boli itd.?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 13.01.2011 : 15:37:59 »

Boli Picija najverjetneje nič, ker je dobro pri apetitu  Lips Sealed, vidi pa se tako, da morata, pri zaprti čeljusti,
oba kanina (zgornji in spodnji na isti strani) lepo teči drug mimo drugega in oba morata biti tudi vidna.
Pri njem pa je na levi strani viden samo zgornji, spodnji pa je očitno preveč umaknjen navznoter in tišči
v nebo, čeprav čeljust kljub temu popolnoma zapre.
(So mi g. doktor na dolgo in široko razložili in tudi demonstrirali na modelu  Grin)
Kar se pa kamilic tiče, pa sem ga seveda zelo po kmečko sr***, kar sem tudi že prebrala v reviji MP in mi je
veterinar tudi potrdil, pravi pa, da od kamilic psi lahko dobijo "očala", to je, da jim okoli oči lahko izpade dlaka 

No, še sreča, da se to pri nas (še) ni zgodilo  Roll Eyes

Bom poročala kako je šlo na remontu  Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 13.01.2011 : 18:18:21 »

Kar se pa kamilic tiče, pa sem ga seveda zelo po kmečko sr***, kar sem tudi že prebrala v reviji MP in mi je
veterinar tudi potrdil, pravi pa, da od kamilic psi lahko dobijo "očala", to je, da jim okoli oči lahko izpade dlaka 
Hvala tudi za ta podatek. Moram mami prepovedat kamilice, ker že ob prvi solzici začne težiti z njimi. Cheesy
Držimo pesti, da gre na remontu vse gladko. Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 13.01.2011 : 18:22:31 »

Držimo pesti da bo vse ok. Piciiii Kiss Kiss Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 13.01.2011 : 19:13:26 »

Hvala vsem za dobre želje, menda gre za enostavno zadevo, le v narkozo ga pač morajo dati  Huh

Hvala tudi za ta podatek. Moram mami prepovedat kamilice, ker že ob prvi solzici začne težiti z njimi. Cheesy

  , ja me mame smo pač same gor zrasle ob kamilicah, ki so pomagale skoraj pri vsaki težavi.
Ideja z njimi je tudi zrasla na mojem zeljniku in prisežem, da je zjutraj, če smo mu zvečer sprali učke,
 bilo vedno vsaj malo bolje  Evil 
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 13.01.2011 : 20:08:02 »

, ja me mame smo pač same gor zrasle ob kamilicah, ki so pomagale skoraj pri vsaki težavi.
Ideja z njimi je tudi zrasla na mojem zeljniku in prisežem, da je zjutraj, če smo mu zvečer sprali učke,
 bilo vedno vsaj malo bolje  Evil 

Meni se tudi zdi, da so malenkost pomagale. Tongue Evo, mami že sprašuje s čem naj potem spira učke, s fiziološko tekočino mogoče? Sicer upam, da ne bo več te potrebe.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 13.01.2011 : 20:30:40 »

Fiziološka verjetno res ne more škodit, ampak bom raje pametno  Lips Sealed in svetujem, da gresta
naslednjič, če bo potrebno, raje po strokovni nasvet.
So pa nekatere "pasme" menda res bolj nagnjene k temu in naši čistokrvni pola-albinčki verjetno
sodijo med njih  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #29 : četrtek, 13.01.2011 : 20:55:39 »

Srček je  Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PICI (uradno OLI, rodovniško PIQUET)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines