mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 11:04:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 65296 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« : sreda, 28.07.2010 : 08:11:24 »

WildAngel ne poznam te niti tvojega delovanja na "mačjem" področju vendar ob tvoji ugotovitvi, da je mladenič "vseeno zelo sestradan. Kastriran/steriliziran najbrž ne bo, ker ima vnetje noska, pa kar suhcan je." mi ni jasno od kot ti ideja o njegovi takojšnji vrnitvi v okolje. Kakšno usoda pa je namenjena zelo sestradanemu in bolanemu mačjemu mladiču v "naravnem" okolju? Če že nič drugega je pred vrnitvijo vsaj potrebno poskrbeti, da ne bo več "zelo sestradan". Medtem se pa še uredi vnetje in odpravi zajedalce. LP
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1 : sreda, 28.07.2010 : 08:41:29 »

Horjul žal trenutno ne sprejema novih mačk.
Maček je pri veterinarju, dobil bo antibiotike, potem pa, če ne bo druge, gre zvečer nazaj...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : sreda, 28.07.2010 : 08:42:35 »

WildAngel ne poznam te niti tvojega delovanja na "mačjem" področju vendar ob tvoji ugotovitvi, da je mladenič "vseeno zelo sestradan. Kastriran/steriliziran najbrž ne bo, ker ima vnetje noska, pa kar suhcan je." mi ni jasno od kot ti ideja o njegovi takojšnji vrnitvi v okolje. Kakšno usoda pa je namenjena zelo sestradanemu in bolanemu mačjemu mladiču v "naravnem" okolju? Če že nič drugega je pred vrnitvijo vsaj potrebno poskrbeti, da ne bo več "zelo sestradan". Medtem se pa še uredi vnetje in odpravi zajedalce. LP

Ali se torej javiš za začasno namestitev?
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #3 : sreda, 28.07.2010 : 08:51:33 »

tark, ja v teoriji je to tako, v praksi pa pod ljubim bogom nimamo več kam z njim. Zato je objavljena tudi ta prošnja za namestitev, ker nam je težko mladička v takšnem stanju spustit nazaj.
lp ostržka
Logiran
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #4 : sreda, 28.07.2010 : 11:35:01 »

Vem kako je v teoriji in vem tudi kako je v praksi. Zavedam se, da živim v deželi slovenceljev. Seznanjen sem tudi s prenapolnjenosti skrbniških zmogljivosti pa časa dopustov in celim kupom razlogom in drugih izgovorov. Pri nas doma imamo trenutno 8 mačonov. Hvala bogu zanje! 4-je od njih so nam (na našo srečo) prekrižali pot na takšen ali drugačen način. Pri nobenem od njih se nismo spraševali kam z njim. Jasno je bilo, da ostane. Na enak način bomo ravnali tudi v prihodnje. Naši preostali mačoni so prišli iz zavetišč.
Ob, bolj kot ne, rednem prebiranju tega foruma, smo doma večkrat pomislili še na kakšno posvojitev. Od tega nas je odvrnil komentar mislim, da Maje, ki nam je dal misliti. Tema je bila nekako podobna tej z oranžnim mladeničem. Komentar je bil v stilu "kdor najde, je odgovoren." Drži!!! Od tu dalje vsak rešuje po svoji vesti. Moje prepričanje je, da je najvišja vrednota, ki jo človek premore SOČUTJE. Slednje je tudi osnova za pomoč živalim v stiski.
Z željo razumevanja kako zadevo vidim naj primer poenostavim .
Ob sprehodu naletite na žival. Droben muc. Že na pogled zelo sestradan. Pa še vnetje ima. Zelo je prijazen! Pobožate ga ter pogledate naokoli ali je kdo, ki bi ga vzel. Na žalost ni nikogar. Vaše "kapacitete" so zasedene. Še zadnjič pobožate prijaznega, sestradanega muca in greste dalje.    
Ja? No, kar se mene tiče - enostavno nemogoče! Zato bomo pri nas vedno ali imeli še kakšno prosto »kapacitetko« ali pa bomo ustrezno poskrbeli za najdenčka. Pa, če ga nosim s seboj v službo ali pa ponujam od vrat do vrat.  
WildAngel ponovno poudarjam, da moj komentar ni oseben in niti slučajno ni namenjen zbujanju slabe vesti momurkoli. Prepričan sem, da si in boš naredila ogromno koristnega na žalostni sceni slovenskega živalovarstva. Namen mojega pisanje je nestrinjanje s pristopom, da se podhranjen, bolan najdenček vrne v »naravno« okolje. Nemogoče je najti en sam tehten razlog, ki bi govoril temu v prid. Če, slučajno, kdo misli, da ga je našel, naj se spusti v višino desetih centimetrov nad tlemi in skozi oči majcenega, prestradanega, bolanega mačona gleda odhajajočega človeka, ki ga je še malo prej tako prijazno božal. Kakšen »tehten« razlog ste že imeli v mislih?
Logiran
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #5 : sreda, 28.07.2010 : 11:38:05 »

...in prezadovoljen sem, da se je v času pisanja mojega odgovora, našla "kapaciteta" Smiley
LP
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6 : sreda, 28.07.2010 : 11:50:51 »

vidka super hvala  Kiss

tark vse lepo in prav ampak a mi lahko poveš kje je meja prostih kapacitet?

lp ostržka
Logiran
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #7 : sreda, 28.07.2010 : 12:34:00 »

Ostržek, seveda lahko. Je zapisano že v mojem tekstu. "Od tu dalje vsak rešuje po svoji vesti." ter "Pa, če ga nosim s seboj v službo ali pa ponujam od vrat do vrat."
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #8 : sreda, 28.07.2010 : 13:48:24 »

Se pravi tudi ko delaš škodo svojim živalim, "svojim najdenčkom" in v končni fazi tudi sebi? A lahko malo bolj konkretno o tej meji?
lp ostržka

p.s. pa ne mi zamerit tale od vrat do vrat me kar zaboli ko pomislim na to, čeprav verjamem da ni bilo mišljeno tako dobesedno...
Logiran
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #9 : sreda, 28.07.2010 : 14:40:27 »

Ostržek, nekje vmes si izgubila nit. Kot sem zapisal, če sam ne bi imel več prostora in tudi pri sorodnikih, prijateljih ne bi bilo možnosti bi iskal PRAVO družino za malega pa četudi bi hodil od vrat do vrat. To bi počel tako dolgo, da bi jo našel. V tem času pa bi bil mali z menoj. Druge možnosti sploh ne vidim! Zadnji stavek je tudi prvi del odgovor na tvoje vprašanje o meji, ki ti jo postavi vest.
Za lažje razumevanje - primer: zamenjaj nesrečnega mačona ob cesti z dojenčkom. Le na prvi pogled absurdno. Vendar bistvo ostaje - boš lahko živel s svojo vestjo, če ne pomagaš pa bi lahko? V primeru otroka  so razlogi kot "zasedene kapacitete", "dopusti", "jaz res ne morem" skoraj smešni, kaj? In v čem je razlika med pomočjo nemočnemu bitju s štirimi ali z dvema nogama? Vidiš, v tem vprašanju pa se skriva drugi del odgovora o meji lastne vesti.
In prav nič zamere ne gojim ne do tebe ne do koga drugega na tem forumu. Načeloma smo vsi na isti strani. Smo pa različnih let, življenjskih pogledov ter izkušenj.  LP
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10 : sreda, 28.07.2010 : 15:02:23 »

Ostržek, nekje vmes si izgubila nit. Kot sem zapisal, če sam ne bi imel več prostora in tudi pri sorodnikih, prijateljih ne bi bilo možnosti bi iskal PRAVO družino za malega pa četudi bi hodil od vrat do vrat. To bi počel tako dolgo, da bi jo našel. V tem času pa bi bil mali z menoj. Druge možnosti sploh ne vidim! Zadnji stavek je tudi prvi del odgovor na tvoje vprašanje o meji, ki ti jo postavi vest.
Za lažje razumevanje - primer: zamenjaj nesrečnega mačona ob cesti z dojenčkom. Le na prvi pogled absurdno. Vendar bistvo ostaje - boš lahko živel s svojo vestjo, če ne pomagaš pa bi lahko? V primeru otroka  so razlogi kot "zasedene kapacitete", "dopusti", "jaz res ne morem" skoraj smešni, kaj? In v čem je razlika med pomočjo nemočnemu bitju s štirimi ali z dvema nogama? Vidiš, v tem vprašanju pa se skriva drugi del odgovora o meji lastne vesti.
In prav nič zamere ne gojim ne do tebe ne do koga drugega na tem forumu. Načeloma smo vsi na isti strani. Smo pa različnih let, življenjskih pogledov ter izkušenj.  LP

Saj v teoriji se vsi strinjamo. Najdeni ali poškodovani živali je potrebno nuditi pomoč in namestitev. Prva pristojna za to so zavetišča, a kaj, ko zavetišča pokajo po šivih in večina mačk trenutno ne sprejema. V redu, v dogovoru z zavetiščem namestiš najdenega mačka pri sebi in mu iščeš dom.

Ampak kaj potem, ko imaš doma zakonsko dovoljeno število svojih in še 10 začasnih, od katerih osmim iščeš domove že vsaj nekaj mesecev, ker so bolni / nimajo repa / so odrasli ali zaradi česa drugega spadajo v kategorijo "težje posvojljivih"?

Koliko časa lahko potem "nalagaš" mačke enega na drugega in iščeš domove zanje?

Mačke se  ne počutijo dobro, če jih je preveč na kupu, hitro prideš do finančnih ovir, ker kvalitetna oskrba ogromno stane, da o potencialnem širjenju bolezni ne govorimo.

S tem se sooča večina začasnih namestiteljev, ki delujejo že več let in so presegli "mejo" imam svoje in še eno prosto mesto za začasnika.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : sreda, 28.07.2010 : 15:37:43 »

Admin, - pa ne muc iz neke druge teme - daj prosim popravi v naslovu dom v "stalen", da ne bo več "stelen".
LP, Zoprna Lektorska Čarovnica Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #12 : sreda, 28.07.2010 : 16:35:45 »

Skuiki presrečen bi bil, ko bi lahko našel rešitve. Najbolj grozno je, ker so razlogi  za takšno stanje tako očitni. Pa še vsi jih poznamo. Prvi je nedvomno miselnost naših sodržavljanov, vendar največji krivec je sistem, ki ima v rokah škarje in platno.  Dolžnosti in pravice tako posameznikov kot institucij so (večinoma) zapisane vendar, kot na večini področji, se zadeve ne izvajajo in ne sankcionirajo. V takšnih razmerah je logično, da je stanje kaotično in konfliktno. Moram priznati, da do pred dvema letoma pri nas doma nismo vedeli za vlogo azilov za živali. Hecno, kaj? Zato smo vedno poskrbeli za najdene živali, če je bilo potrebno. Še sedaj imamo isto prakso. Ker smo celjani smo, dve leti nazaj, slučajno, naleteli na Helenin oglas v celjskem Intersparu in se "prijavili" za prvo posvojitev. Istočasno smo naleteli še na forum Moj pes ter pričeli spoznavati "posebnosti" živalovarstvene scene dežele na sončni strani Alp. Zato tvoj zapis zares razumem. Zadnjič sva imela z ženo pogovor o tem, da npr. veterinarski inšpektor pride k nam kot v zavetišče in odredi evtanazijo za četrtino naših mačonov. Nepredstavljivo, noro in absurdno! Vurs ne deluje kot bi moral, izvajajo pa se sankcije nad humanimi zavetišči in osebni napadi na njihove vodje. Ampak takšna je naša trenutna živalovarstvena scena. Vsi, ki noro intenzivno delujete ste, upravičeno, izmozgani. Zato sem že v prejšnjih zapisih razločno napisal, da niti pod razno ne delim nasvete niti na moraliziram komurkoli.
Brez dvoma, da je v morju težav mogoče izpred oči izgubiti osnovni cilj - pomoč živalim. Zapis na forumu, ki je namenjen pomoči živalim, o sestradanem, bolanem mačjem mladiču, ki bo vrnjen v okolje ne sledi temu cilju (ne glede na trenutno situacijo). To me je zbodlo in namen mojega pisanja je bil izključno le opozoriti na bistvo delovanja t.j. pomoč živalim.
Vendar s tem, žal, nisem kaj veliko pomagal akterjem te zgodbe, kaj?
Kljub vsemu pa se je izkazalo, da je WildAngel potegnila pravo potezo ter upravičila drugi del svojega nickname-a. Kapo dol in veliko sreče oranžnemu lucky-u. Pa vsem ostalim tudi!
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #13 : četrtek, 29.07.2010 : 06:48:31 »

tark razumem tvoje razmišljanje ampak z realnostjo nima povsem nobene veze. 
Realno stanje je, da smo imeli pri tem revčku tri opcije:
1. Prosimo za začasno namestitev in zgodi se čudež v obliki vidke, Skuiki ali še marsikatere od punc, ki so že priskočile na pomoč v najtežjih situacijah.
2. Mucku se da 14 dnevni antibiotik, se ga vrne v okolje in se ga ima pod nadzorom (kolikor je to sploh mogoče) in moli, da bo antibiotik prijel.
3. Mogoče najboljša rešitev - evtanazija?

Da bom nekoliko bolj konkretna: kje je meja, ko enkrat enostavno ne gre več? Ko srečaš 50-tega reveža to sezono? Če hodiš po svetu z odprtimi očmi, boš na sezono našel krepko več kot enega! Ko tvoji mački začnejo lulati po posteljah, ker so v stresu zaradi preveč začasnikov? Ko se začnejo pretepati med sabo, ker jih je enostavno preveč? Ko nimaš več dovolj časa za svoje živali? Ko preneseš mikrosporijo nase, na svoje živali in jih posledično vse zastrupljaš z zdravili? Ko je v kopalnici 5 mačkov, v spalnici trije, v dnevni pa 8 tvojih? Ali bosta potem ti in tvoj novi najdenček spala v avtu, ko praviš da ga boš imel zraven sebe? Ali naj 20 najdenčkov prinesem v službo?... pa da ne bom preveč patetična: Počasi bo treba nehat obsojat takšne rešitve, ki preprečujo, da gremo čez mejo možnega in predvsem koristnega za vse živali, za katere smo odgovorni...

Strinjan pa se glede vrnitve bolanega in shiranega mucka. V primeru, da ne bi bilo vidke (vodka stokrat hvala  Kiss) bi bila mogoče evtanazija res bolj humana rešitev!
lp realna ostržka
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #14 : četrtek, 29.07.2010 : 06:51:54 »

Joj vidka malo sem te prekrstila v vodko  sram Grin Se opravičujem!
Upam da je ste v redu in povej prosim ko boš kaj potrebovala zanj!
lp ostržka
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines