mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 65252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #300 : torek, 03.08.2010 : 16:30:20 »

Glede pogodb..
Kaj pa za muce s posebnimi potrebami? Vse pogodbe bi bilo resnično težko uskladiti, sicer vse verjetno bazirajo na podobnih pogojih pa vseeno, kot primer lahko rečemo za mačkone, ki se oddajajo kot izključno notranje, nekaj malega njih pa se oddaja tudi kot notranje-zunanje muce-pogodbe sigurno v takem primeru ne morejo biti enake
Logiran
tark
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #301 : torek, 03.08.2010 : 16:40:03 »

Moksa, ne želim, da se mi v usta polaga besede, ki niso moje. Iz tega razloga sem želel, da argumentirano podkrepite svojo trditev ali razumevanje. V vseh svojih zapisih nisem nikjer zapisal in še manj trdil " da je začasna namestitev pri prostovoljcih vedno rešitev in vedno možna?" Nikjer nisem omenjal pojmov "začasna namestitev", "prostovoljci" še manj, da je "vedno možna". Pridni je moje začetno pisanje uspelo razumeti in jedrnato ubesediti še svojo razlago (na 2. strani) pod kar sem se, s svojim komentarjem, podpisal. Ne vem koliko razlag še potrebujete?
Naj spomnim zakaj sem se sploh vključil v temo - ker je nekdo (v tem primeru je bill najditelj aktivni "lovilec") po lastni ugotovitvi, podhranjenega in bolanega mačjega mladiča, želel vrniti v okolje. Dovolj žalostno je, da je bilo to sprejemljivo stalno sodelujočim, z veliko zvezdicami pri svojih forumskih nicknamih, saj se ni nihče odzval. Do mojega komentarja... Potem ste pohiteli z opisovanjem svojih problemov in še pozivali naj se ukvarjam z njimi, čeprav jih sploh nisem načel (Ostržek: "Še vedno namreč čakam na odgovor na vprašanje, ki se mu tarek tako elegantno izmika: Kje je meja nameščanja?".
No, pa bo zaključil svoje sodelovanje v tej debati z odgovorom ne le Ostržku temveč še ostalim aktivnim na t.i. mačji sceni. Imate dober in plemenit cilj. Lahko predvidevate, da bo za njegovo uresničitev potrebno veliko časa saj so vaši nasprotniki človeška naivnost, neumnost ter pregovorna neučinkovitost uradnega sistema. Tako močni nasprotniki (saj to že veste) zdrobijo vsakega posameznika ali peščico idealistov. Če želite imeti upanje na končni uspeh upoštevajte vsaj nekatera načela projektnega delovanja:
1. Spoznajte se osebno. V čim večjem številu se združite v, za začetek, neformalno združenje
2. Poenotite svoje cilje
3. Določite način delovanja ter naloge
3. Izdelajte terminski načrt
4. Določite izvajalce itd.
5. Predvsem pa ZAPIŠITE vse zgoraj našteto
Ko so zadeve zapisane so v pomoč, oporo, opomin predvsem pa je VSEM udeležencem jasno zakaj, kako, kdo, kdaj.
Takšen način delovanja vnaprej zazna probleme in pravočasno poišče prave odgovore. Tako se npr. ne sprašuješ o mejah nameščanja, ko si že do vratu v godlji. Pregovor "Priprava je pol dela" ni slabo življensko vodilo.
Tako, toliko z moje strani. Ne vidim več razloga za moje sodelovanje zato se, prosim, ne trudite naslavljati svojih komentarjev name. Na vaši sceni sem le amater vi pa ste aktivni. Morda bi le razmislili o vsebini zapisnih točk. Po svoje je zabavna misel, da bi shirano, oranžno mače Polde bil povod za kaj bolj pozitivnega kot ego "prepucavanje" Kaj, ne?    Wink
Kakšna je videti prihodnost vašega delovanja brez združevanja? Zelo verjetno takšna kot do sedaj.
Kakorkoli se bodo zadeve že razpletle vam in vašim varovancem želim veliko sreče.
Ostanite v cvetju...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #302 : torek, 03.08.2010 : 19:22:22 »

tark, vrnitev v okolje je v primeru, o katerem smo razpravljali, odredilo zavetišče, prostovoljka / najditeljica pa je iskala za mačka rešitev z namestitvijo. (V kolikor se motim, me, prosim, popravite).

V tej temi teče razprava, da so edina pristojna za mačke (in vse ostale zapuščene ali izgubljene hišne živali) - zavetišča.

Enotnost delovanja prostovoljcev tako ni prva in ključna, saj je prvi problem neenostnost delovanja zavetišč oz. njihovo nedelovanje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #303 : torek, 03.08.2010 : 20:11:58 »

Enotnosti delovanja zavetisc pa ne bomo mogli doseci tako, da jih bomo ignorirali. Njih in njihove ter obcinske dolznosti, oz. bomo zahtevali vse samo od enih, od drugih pa ne, oz. bomo resevali zadeve sami, zraven pa tulili, kako nihce drug nic ne dela (prav). Pa smo spet okrog.

Sem ze enkrat v tej temi vprasala, pa bom se enkrat:

Citat
Mimogrede, je kdo prebral Emersicevo pripombo ali celo kaksno relevantnejso zadevo o no-kill zavetiscih?

Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #304 : torek, 03.08.2010 : 20:24:03 »

V usta nisem nikomer polagala nobene besede, zgolj kaj sem jaz razumela iz napisanega. Amen.

Jana, če misliš na Emeršičevo izjavo o no-kill zavetiščih v povezavi z dobrobitjo živali (ki naj bi bila neustrezna zaradi negativnih posledic dolgotrajnega bivanja v zavetiščih) bi se z njegovo izjavo v določenih okoliščinah utegnila celo strinjati.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #305 : torek, 03.08.2010 : 20:35:15 »

Ja, to izjavo mislim. Smiley
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #306 : torek, 03.08.2010 : 20:55:06 »

Meni je sila zanimivo, da je PETA (ki se je jst sicer izogibam v velikih krogih, zaradi njihovih krutih posnetkov) proti (ali vsaj ni popolnoma za) "no-kill" zavetišča. Bom poiskala, ampak sem zasledila neko poročilo ali prispevek na to temo, da postanejo (nekatere) živali depresivne, agresivne,... V glavnem že tako težko posvojljive živali dobijo še dodatne vedenjske težave. Poleg tega seveda - ko je enkrat tako zavetišče polno, je polno. Ostale živali ostanejo na cestah.

Seveda to ni nič novega in presenetljivega.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #307 : torek, 03.08.2010 : 21:01:19 »

Mislim predvsem na povezavo med tem, kaj je dobro za zivali in tem, kaj zelijo ljudje.
Je pa s tem v povezavi tudi financiranje in nadzor. Tudi strokoven, ne samo uraden.
In hitro lahko pridemo do tega, da je animal-unfriendly ali pa ne vec no-kill.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #308 : torek, 03.08.2010 : 21:12:32 »

Jaz izhajam iz lastnih izkušenj, predvsem z mački, ker psov več kot dva hkrati nisem še imela. Ko dosežeš neko mejo (ki je zelo pomična, tako navzdol kot navzgor in odvisna od posameznih "primerkov"), zlahka lahko opaziš pojav določenih nam večinoma nezaželjenih oblik vedenj, ki jih pri manjšemu številu ni bilo, ali pa niso bila tako izrazita - agresivnost, napetost, izguba teka, označevanje teritorija so tiste vidne tudi laikom kot sem jaz, najbrž pa jih je še kopica ostalih. Gre nedvomno za stres, ki se kopiči do te mere, da nekje pač mora "udariti ven". In potem naenkrat gre le še za življenje, nič več za kvalitetno življenje, česar si pa vsi želimo.
Pa mojo zlato (?!) psico imam tudi stalno v mislih, ko pomislim na prenatrpano zavetišče ali na dolgotrajno bivanje v njem in me zmrazi.
 
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #309 : torek, 03.08.2010 : 21:25:18 »

Mislim predvsem na povezavo med tem, kaj je dobro za zivali in tem, kaj zelijo ljudje.

Sej o tem govorim. O tem, da se gre v skrajnosti, ker se ljudje ustavijo pri tem, da ima žival pravico do življenja, ne pridejo pa do vprašanja o pravici do kakšnega življenja. Iz tega izhaja tudi moje prepričanje o začasnem nameščanju (v dogovoru z zavetiščem) živali in vračanje v zavetišče po določenem času.

Hm, ja. Strokoven nadzor... Imam par vprašajčkov nad glavo zdajle.  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #310 : torek, 03.08.2010 : 21:30:20 »

Enotnosti delovanja zavetisc pa ne bomo mogli doseci tako, da jih bomo ignorirali. Njih in njihove ter obcinske dolznosti, oz. bomo zahtevali vse samo od enih, od drugih pa ne, oz. bomo resevali zadeve sami, zraven pa tulili, kako nihce drug nic ne dela (prav). Pa smo spet okrog.

S tem se seveda strinjam.

Moj odgovor se je nanašal na tole (avtor tark):

Naj spomnim zakaj sem se sploh vključil v temo - ker je nekdo (v tem primeru je bill najditelj aktivni "lovilec") po lastni ugotovitvi, podhranjenega in bolanega mačjega mladiča, želel vrniti v okolje.


O tem namreč ni odločal aktivni lovilec /prostovoljec, ampak zavetišče.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #311 : torek, 03.08.2010 : 21:37:27 »

Okej, gre za mačka, prehlajenega. Dobil bi antibiotik, ki drži deset dni. Ne bi bil kastriran takoj, ampak kasneje. Imam zaporo do 15.8. Kakšna pa naj bi bila odločitev? Evtanazija?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #312 : torek, 03.08.2010 : 21:41:13 »

Hm, ja. Strokoven nadzor... Imam par vprašajčkov nad glavo zdajle. Smiley

Tudi jaz Huh
Vendar brez njega ne gre Undecided

Res je, da odloca o vrnitvi v okolje zavetisce. Ce je zavetisce polno (bolj polnih si najbrz ne zelimo? si jih morda zelimo vec? zakaj? kje so meje "vec"?), sta dve varianti: vrnitev v okolje ali smrt. V primeru, da je nekje pri roki nekdo, ki "resi", se odpre tretja varianta.

Pri tem se postavlja kup vprasanj:
- Je dobrobit macka samo zivljenje?
- Kam umestiti osebne zelje ljudi?
- Kaj je bolje za macka?
- Kaj predstavlja zanj odlocitev o "zivljenju in smrti"?
- Kaksno je/bo to zivljenje?
- Gre za kvaliteto ali kvantiteto?
- Kaksna je alternativa?
- Kje so meje?
- ... se ne neha ... z vprasanji.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #313 : torek, 03.08.2010 : 22:01:24 »

Okej, gre za mačka, prehlajenega. Dobil bi antibiotik, ki drži deset dni. Ne bi bil kastriran takoj, ampak kasneje. Imam zaporo do 15.8. Kakšna pa naj bi bila odločitev? Evtanazija?

Da se razumemo - da o vrnitvi v okolje odloča zavetišče pojasnjujem avtorju zapisa (ki tega menda tako ne vere več) zato, ker se v tej temi po vsem napisanem na veliko meša pristojnosti zavetišč in prostovoljcev oz. lovilcev.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #314 : torek, 03.08.2010 : 22:07:21 »

Mene samo zanima, ker imam maačka pod okriljem zavetišča. Po skoraj 30 dneh smo dol z antibiotikov, ja, je v mnogo boljšem stanju, morda že zrel za sedacijo (zaradi RTG in kastracije). Kaj zdaj? Zavetišče je še vedno zaprto za sprejem, maček glede na terapijo ni bil za evtanazijo, da ni in ne bo za vračanje v okolje, je bilo jasno ob sprejemu. Kako se načeloma rešujejo take zadeve?
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines