mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:05:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Pekinezerju se je vnelo oko in ima znotraj očesa takšno bulico!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezerju se je vnelo oko in ima znotraj očesa takšno bulico!  (Prebrano 7427 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : sobota, 31.07.2010 : 18:05:56 »

Pozdrav!

Imamo pekinezerja starega 6 mesecev. Včeraj se mu je pri očesu začelo nekaj nabirati, in ima prav bulico zraven očesa! takšne kožne barve in to znotraj očesa, in mislim da ga to zelo moti. Sedaj me zanima če veste zaradi česa to nastane? Klical sem namreč veterinarja ( ker je danes zaprto) in mi je povedal da je potreben operativni poseg da mu to odstranijo!
Menim namreč da ima zadelan solzovod kot imajo včasih otroci!

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sobota, 31.07.2010 : 18:12:54 »

V ponedeljek pojdi k oftalmologu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : sobota, 31.07.2010 : 18:15:18 »

Tudi jaz predlagam enako!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 31.07.2010 : 19:17:44 »

Kaj mi lahko povete če vete če je kej v Murski Soboti ali Mariboru oftalmoglog? Sem namreč iz kraja kjer imamo samo veterinarsko postajo! Veterinar je namreč rekel da se to večkrat zgodi zato naj v ponedeljek pride na tešče in bo mu operativno odstranil! Tako da... Sicer ga ne boli ker je zelo nagajiv + igriv ampak vseeno mu želim to odstraniti da nebi prišlo do kakšnih hujših vnetij ali kaj podobnega!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : sobota, 31.07.2010 : 19:31:55 »

Pejte magari do LJ ali ne vem kam, samo ne kar direktno na "rezanje". Čeprav se zna zgoditi, da bo odstranitev bulice res potrebna, sem malce skeptična do veterinarja, ki to oceni kar po telefonu. Ponavadi se psa najprej temeljito pregleda in nato se odloči, kako in kaj naprej.
Logiran
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 31.07.2010 : 19:56:16 »

ja saj, sem jaz povedal da v ponedeljek pridem prvo na temeljit pregled če je to sploh potrebno , nebom ga dal direktno na " rezanje" ampak je rekel da mu je pač znano. In če želim lahok že v ponedeljek mu odstrani, ampak smo se odločili da ga damo temeljito pregledat in če je potrebno bomo mu v torek ali sredo dali odstraniti.

Hvala vam za informacije!
Logiran
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 01.08.2010 : 20:56:35 »

Ugotovili smo da gre za http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:Yg9M6R4btwqG9M:http://www.cvm.uiuc.edu/petcolumns/images/cherry_eye.jpg&t=1 to! Ima namreč enak problem!

Mogoče kdo ve koliko stane ta operacija? ( Negre se mi zato koliko stane pač okvirno me zanima, ali prvo začnem z antibiotiki in nato z operacijo ali mu dam operirati, ker piše da včasih antibiotiki ne pomagajo)... To je tretja očesna veka!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 01.08.2010 : 21:10:21 »

A to si po internetu ugotovil?

No, jaz vsekakor ne bi nic vec tukaj razpravljala, temvec poklicala Zlato Cop na Bled in se zmenila za termin pregleda in ce bo potrebno, tudi za operacijo.
Torej, domaci internetni zdravnik pac ni ravno relevanten vir informacij, dokler nimas diagnoze, ki pa je tak internetni zdravnik ne more postaviti, se manj jo lahko postavljas ti sam, temvec jo lahko samo veterinar v realnem zivljenju. Zato zjutraj telefon v roke in akcija. Na netu najdes vse podatke, ki jih potrebujes za najti pravo ambulanto. Tudi podatek o ceni operacije lahko dobis samo pri veterinarju.
Logiran

renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #8 : torek, 03.08.2010 : 17:56:15 »

moram vam sporočiti, da smo se posvetovali z veterinarjem oz. celo z 2 in sta oba rekla da gre za zamik tretje očesne veke!

In naš pekinezer je bil danes operiran in se počuti odlično! skače kot, da bi se ponovno narodil, so mu odstranili in rekli da to ni nič takega, in da to pride če kdo pesa oring prestraši ali kaj podobnega!

Hvala vam za pomoč! Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #9 : torek, 03.08.2010 : 18:15:17 »

...in da to pride če kdo pesa oring prestraši ali kaj podobnega!

wtf  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : torek, 03.08.2010 : 18:32:22 »

Sicer me veseli, da je kuža v redu.  Afro

Ampak kje pa je tale tvoj veterinar diplomiral, me pa tudi precej zanima! Ker tale teorija o  zamiku tretje veke zaradi tega, ker je psa nekdo "ornk prestrašil", se mi zdi precej za lase privlečena. Seveda pa sem popoln veterinarski laik in je popolnoma možno, da jaz streljam kozle tukaj. Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
renesenekovich
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #11 : torek, 03.08.2010 : 19:56:07 »

ja on je men rekel, da baje to pride če npr. pes gre v grmovje pa da se prestraši! in skoraj zagotovo gre za to! Ker je bil na obisku zadnjič en fantek in je nevem 1 razred in je res se igral z psom ampak to je bla taka igra! cviljenje v obraz, dvigovanje visoko v zrak... bolj si mu govoril slabše je blo.. in vseeno mislim da gre za to... sicer pa mi je vseeno zakaj se pojavi glavno da jo ma odstranjeno!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #12 : torek, 03.08.2010 : 20:01:51 »

ja on je men rekel, da baje to pride če npr. pes gre v grmovje pa da se prestraši! in skoraj zagotovo gre za to! Ker je bil na obisku zadnjič en fantek in je nevem 1 razred in je res se igral z psom ampak to je bla taka igra! cviljenje v obraz, dvigovanje visoko v zrak... bolj si mu govoril slabše je blo.. in vseeno mislim da gre za to... sicer pa mi je vseeno zakaj se pojavi glavno da jo ma odstranjeno!

Vi znate imet pa še fejst probleme...
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #13 : torek, 03.08.2010 : 20:18:30 »

cviljenje v obraz, dvigovanje visoko v zrak... bolj si mu govoril slabše je blo..

ZAKAJ ste mulcu to sploh dovolili?! Pa takemu nimaš kaj GOVORIT, prepreči tako ravnanje fizično pa basta.
Potem se boste pa čudili, ko bo pes "čez noč" nevrotik. butnglavc

K
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #14 : torek, 03.08.2010 : 21:12:50 »

Se strinjam, otrokom se ne sme vsega dovolit - jaz zadnje čase nič ne šparam jezika in kar sama otroka naderem, če vidim, da so starši nesposobni in jim vse dovolijo  Cool 
Angry Zadnjič je v LeClercu ena smrklja ribe šlatala (pa vsi vemo, da je otroška roka enkrat v ustih, enkrat se po riti praska, enkrat vrta po nosu... ) in nisem mogla bit tiho.
Če bi bil pa kdo z mojo Inajo grob, bi mu jih pa tudi napela, da bi si zapomnil  jezen Je meja med lepo igro in grdo igro  Lips Sealed
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Pekinezerju se je vnelo oko in ima znotraj očesa takšno bulico!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines