mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:30:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Rabimo nasvet
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rabimo nasvet  (Prebrano 10592 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« : ponedeljek, 02.08.2010 : 12:15:25 »

Naš mešanec Oto je star 9 let, vzeli smo ga iz "zavetišča" ge. Milene Močilnik kot 3-4 mesece starega mladiča. Oto je bil nameščen v pesjaki z še pribljižno 15 drugimi mladiči in je bil največji borec za hrano. Od vedno je bil zelo teritorialen in ni maral drugih psov( razen reeeeeeeeeedkih izjem), do zdaj temu nekako nismo posvečali večje pozornosti, smo se pač držali stran od drugih in je bila stvar rešena ampak problem je ostal in se vlekel dolgih 9 let. Naše početje in zatiskanje oči pred problemom je vredno vsake kirtike in tega se več kot zavedam. Včeraj pa je mlajša sestra praznovala rd in je na obisk prišel stric s svojo nekaj mesečno psičko, Oto je dobesedno ponorel če se ga nebi držalo bi jo pomojem zaklal, bilo je resnično grozljivo. Rada bi ga rešila njegove popadljivosti, nezaupanja do drugih psov in ljudi pa se nekako ne znam lotit problema, pozna kdo kakšen način/strokovnjaka ki bi mi znal svetovati/karkoli
LP
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 02.08.2010 : 12:25:32 »

Ne vem kako je z devet let staro vsidranostjo teritorialnosti ampak če veste, da je teritorialen potem je pametno, da psov, ki jih že tako ne mara, ne spoznava doma, na teritoriju, ki ga smatra za absolutno svojega. Še kak drugače "skuliran" pes bi znal ob novem psu na svojem domačem teritoriju odreagirati burno, kaj šele pes, za katerega veste, da ima določene probleme.
 Nove pse, ki naj bi jih na svojem toleriral naj spoznava na nevtralnem teritoriju (takšnem, ki ga ne pozna ne eden ne drugi pes) v začetku brez direktnega stika (skupen sprehod na dovolj veliki distanci morda).

Za prav odpravo ali omilitev problema, bo pa svetoval kdo, ki ve več.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:08:11 »

Moja psica je močno teritorialno bitje in zadevo "rešujem" tako, da na tisto, kar jaz smatram za njen teritorij (hiša, vrt, avto) drugi psi nimajo vstopa pa amen Wink
Kot pravi Houdini - za spoznavanja pride v poštev samo nevtralen teritorij. če se pa motim, me bo že kdo popravil Tongue
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:11:25 »

Vbisvu je bolj problem to da je do vseh psov tak še posebej do večjih tudi na sprehodu
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:18:05 »

Tudi moja do skoraj vseh samic, brez skrbi
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #5 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:19:05 »

Če imaš psa, ki je popadljiv do drugih psov, mu za sprehode natakneš nagobčnik, če imate doma kdaj obiske s psom, pa takrat poskrbiš, da je tvoj pes fizično ločen od njih, če obisk recimo ne more priti brez svojega psa.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:19:21 »

pri nas ni važno samec/samica/mladič-use je treba nabutat pa prešausat pa narenčat :s
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:20:05 »

to že prakticiramo sicer ga ne mara ampak bolje to kot pa kaj drugega
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #8 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:21:51 »

Si pomislila/se pozanimala o kakem individualnem šolanju pri usposobljenem inštruktorju?
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:22:37 »

nisem, nevem kej bi to iskala
ravno zato sem se obrnila na vas
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:22:41 »

Namreč, saj čudežev se ne da narediti, ampak tudi pri starejšem psu se po mojem prepričanju da zadeve izboljšati.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 02.08.2010 : 13:25:53 »

Saj ravno zaradi tega je njegov domač teritorij še toliko bolj pomemben in bo res verjetno "požru" vsakega psa, ki bi si drznil gor, zato neznanih psov, pa četudi so od prijateljev ali družine raje ne spuščajte k sebi domov, če pa res ne gre drugače ju fizično ločite (se pa zna zaprt v drugem prostoru počutiti zapostavljenega in bi znal morda še manj manj marat "obiske").

Kako je pa drugače z njegovo disciplino? Ne sprašujem, da bi preverjala kako ste ga dobro ali slabo naučili ampak zato, ker če ima ostalo pošlihtano in recimo obvlada odpoklic, prepoved ... je drugače kot če sicer mogoče ve, kaj hočete, pa tega pravzaprav skoraj nikoli ne naredi ...

Jaz vama svetujem, da se oglasita v dobri pasji šoli vsaj na posvetu. Iz katerega konca Slo. pa ste?
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 02.08.2010 : 14:19:52 »

sva iz vrhnike, se bom pozanimala kako in kaj je z šolanjem starejših psov.
kar se tiče discipline je z očetom 100% vsi ostali smo pa bol tako, če se mu lih da naredi to kar bi radi od njega
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #13 : ponedeljek, 02.08.2010 : 14:33:51 »

Froša.... mogoče http://www.kd-krim.si/azilasi.htm
Vprašaj Xeno.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 02.08.2010 : 14:35:00 »

Tu ni pravi problem  v psu, ampak v vodniku, ki je to početje dopuščal celih 9 let.  Pa za vprašat se je, kaj vse ste pripravljeni naredit za vzpostavitev avtoritete nad pasjimi dejanji.
Treba bi bilo totalno spremenit odnos do psa. In imeti totalno kontrolo ob srečanju s tujim psom. Da se, ampak za kakšno ceno?

To je mišljeno v stilu, če do zdaj ni bil problem in ste furali... Najlažje bi bilo v času odraščanja, samo to verjetno že veste in zdaj nima več veze...

Že to, da pišete njegov teritorij. To je vaš teritorij! Način razmišljanja je zgrešen.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Rabimo nasvet
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines