mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:41:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Piki zuzelk  (Prebrano 22572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #45 : sobota, 08.08.2009 : 21:15:22 »

Hvala, Moksa. Prej sem ga peljala ven na potrebo in je že bil bolje, tudi tačko že skoraj v celoti uporablja.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #46 : sobota, 08.08.2009 : 21:18:54 »

Super!
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #47 : ponedeljek, 27.05.2013 : 15:12:19 »

Zdravo!

Pred dnevi smo se srečali z anafilaktičnim šokom pri psički. V soboto pozno popoldan so nas veterinarji že po telefonu odpravili, da je vrjetno le šok zaradi pika. skratka začelo se je z bruhanjem, psička je izgubljala zavest (ko sem v naročju z njo drvela domov iz sprehoda), kasneje hitro dihanje ter srčni utrip. ko je prišla k sebi čez nekaj časa in je popila malo vode, se je zadeva umirila, pojavile pa so se tipične srbeče pikice. Na srečo je bilo tokrat vse ok, lahko nebi bilo.

Sedaj me pa zanima, če ima kdo kakšno idejo kaj nositi sabo na sprehode in potovanja. ne vemo na kaj je alergična (5min preden se je začelo bruhanje je malce šepala na zadnji tačko, vrjetno od pika, videti in čutiti ni bilo nič), zaradi bruhanja tudi medrol nebi pomagal. Ljudem se v primeru anafilakse vbrizga adrenalin, ki reakcijo ustavi, kako je s tem pri psih? sploh pri psu težkem 3kg, to bi mogla bit res majhna doza. Veterinarji mi po telefonu zatrjujejo, da je medrol to kar rabim, oče, ki je alergolog temu nasprotuje, hkrati pa pa razen adrenalina nima rešitve. dobila sem tudi nasvet za antihistaminike, samo to mislim da tudi nebi pomagalo... skratka se je kdo srečal z podobno težavo? Če se kaj takega zgodi naslednjič hočem biti pripravljena.

lp in hvala za odgovore, zala
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #48 : torek, 28.05.2013 : 08:55:51 »

Ce nimas tezav s tem, da psa picis, potem deksametazon ali solumedrol. Oboje deluje, takoj, sploh, ce apliciras v misico (in ne kot v teoriji, ko naj bi imeli kortikosteroidi zakasnjen ucinek).

Ne vem h kateremu veterinarju hodis, ampak to niso debate za po telefonu.
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #49 : sreda, 29.05.2013 : 22:24:34 »

hvala lepa za informacijo! V primeru da je ogroženo življenje, sploh nimam težav s tem;) doma so si že priskrbeli Dexamethason, upam pa da niti ne bo prilike da sprobamo če deluje.

sicer je pa za mnenje lažje poklicati par veterinarjev in zdravnikov, sploh če rabiš slišat par mnenj in z veterinarji v bližini nimaš najboljših izkušenj. Ampak to je že druga tema...

 lp


Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 29.07.2013 : 13:36:34 »

Kaj pa pik komarja?je to mozno?pa zatekel gocek kot posledica?predvidevam da je biu komar,kaj ce pa druzga bit..po kolikem casu naj bi oteklina splahnela?zjutraj sem opazila,pa pridem iz sluzbe in je sicer malo manjsa,ampak je se vedno..sm tudi bolj panicne sorte..ampak nimam nobene zelje jo pri 40stopinjah v avto dajat pa k veterinarju vozt..
Hvala pa pomoc!!!
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 07.05.2015 : 12:21:25 »

Je ze katerega od vasih kosmatinev picil kaksen insekt v modo? Mi smo bili danes pri vetu in so naredili ultrazvok, odvzem krvi  in odvzeli pris koze. Na zunaj se vidi oteklo modo, ki je rozkaste barve. Niti sanja se jim ne za kaj bi slo. Vsi testi so bili ok. Pomislili smo, da ga je mogoce kaj picilo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #52 : četrtek, 07.05.2015 : 14:34:47 »

Če ga je kaj pičilo, bo v parih dneh ok.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Piki zuzelk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines