mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:10:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema  (Prebrano 22878 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sobota, 19.04.2008 : 10:50:44 »

Tam kjer sem prej zivela smo kar pridno locevali, tu kjer sem zdaj pa niti nimam veliko moznosti. Wink Je pa fajn, da otroci na nasi soli locujejo odpadke, pa zbirajo tudi vse zivo, tako, da sem se jim tudi sama pridruzila. Smiley

Grem pa zdaj brat kaj ste vse ze napisale, da si malo osvezim znanje. Smiley lp
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #16 : sobota, 19.04.2008 : 11:57:35 »

enkrat na mesec je kosovno (je posebej doloceno kaj spada pod kosovno in kaj ne),

Resno??? Nisem se videla, da bi bil kosovni veckrat kot dvakrat na leto.

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 19.04.2008 : 12:42:52 »

Jp, vsak prvi vikend v mesecu (ali pa zadnji, ampak mislim da prvi). Moras pa par dni prej oddat eno dopisnico na kateri izpolnis kaj bos dal v kosovno. Tako gredo s kamionom samo do tistih, ki so oddali napotnice in poberejo tisto, kar je gor napisano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #18 : sobota, 19.04.2008 : 13:23:00 »

Mi je loèevanje kar bolj v veselje!!!

Jaz se res strikno držim pri steklu, da gre med steklenice in papirju. Ostalo pa mi ne gre še dobro od rok. Drugaèe sem se pa že velikokrat spraševala, kaj v bistvu naredim s tem, ko drek dam v polvinilasto vreèko.

Tudi meni prej marsikaj ni bilo jasno, striktno sem ločevala le steklo, papir in bio. Ko smo dobili kante za pločevinke sicer tudi to pa recimo če sem kdaj mela kakšne plastične steklenice. Ostalo pa tud jaz nisem vedela, da se reciklira.  sram V bistvu sem mela en tak občutek, da bi lahko več naredila na tem področju, sam je blo vedno nekaj drugega... Ob hitrem ritmu življenja hitro pragmatik postaneš. Ampak res nočem tega. Zato sem se končno odločila, da si razčistim kaj gre kam in bila res presenečena nad tem, kaj se vse že danes reciklira - skoraj vsa embalaža od živil, kozmetike itd., saj smo že ogromno našteli. Alexx, tudi meni je sedaj ločevanje v bistveno večje veselje, saj točno vem, kam gre kakšna stvar in kaj se naprej z njo dogaja (more or less). Fora je samo v spremembi sistema (saj vem, to je nekaterim najtežje), ampak res ni ne vem kakšen kunšt. - Sem prav vprašala tistega gospoda s komunale, kakšen sistem imajo oni doma. In mi je odgovoril, da so včasih imeli pod pultom kanto za bio in navadne smeti, ostalo pa v garaži. Zdaj pa so ugotovili, da jim je bolj praktično met tam bio in plastiko, saj je toliko te embalaže. Saj če je res le 20% navadnih smeti, je to logično  Tongue Smiley

Me zelo veseli, za odziv! Če bo ta tema vsaj enega človeka, ki do sedaj ni ločeval odpadkov, prepričala v nasprotno ali pa mu vsaj ponudila nekaj v razmislek, bom srečna. Za ostale, ki pa to že počnete pa me veseli, da se oglašate, delite svoje znanje in mi dajete vedet, koliko nas je, ki nam ni vseeno za našo Zemljo in Zemljo naših potomcev.  Wink 

Lep vikend vsem skupaj!
Maja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #19 : nedelja, 20.04.2008 : 19:57:21 »

Jaz se vedno nisem sigurna, da se lahko v kontejner Embalaza mece plasticne vrecke ... gor namrec pise ... NE MECITE PLASTICNE FOLIJE!!!

Lp, Ursa
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #20 : nedelja, 20.04.2008 : 22:24:56 »

Zlo možno, da samo niso še spremenili označb. - Tak primer je bil tudi v nekem drugem kraju, kjer je tudi gor pisalo pa je ena gospa klicala na komunalo (al na občino, ne vem) in so ji rekli, da še niso popravili.

V vsakem primeru, dajte plastične vrečke in folije v plastiko oz. embalažo (odvisno od tega, kako mate urejen) metat, saj kot rečeno odpadke itak tam še presortirajo, tako da ne naredite nobene škode. Najbrž pa imajo že povsod urejeno odvoz plastičnih vrečk v reciklažo.

Tule je tudi en link, kjer so še podrobnejši napotki, upam, da ga smem pripopat:

http://www.slopak.si/odpadki.htm
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #21 : torek, 22.04.2008 : 13:47:22 »

Danes je pa dan Zemlje.  Smiley Moj prispevek je bil to, da sem svojim prijateljem postregla s podatki, kako se pravilno ločuje. LP, M
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #22 : petek, 25.04.2008 : 09:49:04 »

V zvezi z dnevom zemlje (čeprav je že mimo) - včeraj sem v naši trgovini zagledala parfum za dojenčke  Shocked!! Omamno nadišavi naše najmlajše - narejeno z ljubeznijo... Japajade! Moram rečt, da me je skoraj kap. Hočem povedat, da bomo najmanj odpadkov sproducirali, če ne bomo kupovali neumnosti, ki pomojem predstavljajo vsaj 1/3 kupljenih zadev - sem štejem npr. tudi Whisk* mleko za odrasle mačke in podobne tržne finte (moja nima nobenih travm, ker ga ne dobi Cheesy) - pa predvsem marsikatero človeško kramo, ki se jo še prehitro naveličamo...

Fino se je tudi vprašat, ali nam bo domov prinešena embalaža služila vsaj, dokler živila ne bomo porabili, ali pa bo romala iz trgovine direktno v smeti. Potem se raje odločiš za nepakirana jabolka namesto tistih na stiroporastem podstavku, ki itak ne služi ničemur, razen temu, da ti dela družbo (gužvo) na poti iz trgovine, potem pa v kanto...

Jaz iz istega razloga kupujem tudi za živali raje večjo količino hrane naenkrat, ne pa pet briketkov ali za en obrok sveže hrane v neki fensi embalaži, ki tehta skoraj toliko kot vsebina. Pa še nekaj cenejša so ponavadi ta večja pakiranja.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #23 : petek, 25.04.2008 : 15:24:33 »

fižolova župca, se 100% strinjam.
Isto je npr. za milo - enkrat kupiš tisto malo posodico za ob lijak, ki ima za stisnit nastavek da milo ven pride (upam da veste o čem govorim Smiley), potem pa kupiješ litrske flaške mila in dolivaš.
Pa res, hrana s čim manj embalaže oz. če že, v taki, ki se jo lahko reciklira.

Drugače imam doma 4 koše za smeti že nekaj let in smo zelo pridni, kar se tega tiče Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : petek, 25.04.2008 : 16:16:20 »

Jaz pa mislim, da bi ogromno naredili tudi s tem, če bi kupovali npr. prehrambene izdelke, ki so kvalitetni in dobri, pa pač ne zapakirani v kičaste škatle itd. Mnogo stvari namreč tiči v več kot 50% prevelikih embalažah, ki so pač tako zelo kičaste, da mnoge premamijo ravno zaradi tega - in ne zaradi vsebine same.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #25 : petek, 25.04.2008 : 16:40:31 »

jipi! tudi v Sloveniji se reciklira - mene je ob vračilu iz Skandinavije skoraj pobralo, ko sem videla kako imamo to pri nas urejeno! živim v centru Lj, če hočem reciklirat maram stat na Prešernovi (na cesti) nasproti Ekonomske in upat, da me ne bo zbil kak avto Angry! ko se pritožiš, ti povejo, da v centru ni dovolj prostora za ločene kontejnerje... kljub vsemu veselo ločujem odpadke in s tem tvegam svoje življenje! (se še ne vdam in danes me je tale tema prav super vzpodbudila, ker sem bila že rahlo naveličana)

V vsakem primeru, dajte plastiène vreèke in folije v plastiko oz. embalažo (odvisno od tega, kako mate urejen) metat, saj kot reèeno odpadke itak tam še presortirajo, tako da ne naredite nobene škode. Najbrž pa imajo že povsod urejeno odvoz plastiènih vreèk v reciklažo.

mene so tudi "kregali" doma, ko sem to počela - pa sem jim rekla da pojma nimajo Cheesy Cheesy in še naprej veselo počela stvari po stari navadi

Pa z Yo se zeloooo strinjam - že več let ne kupujem zadev v t.i. fensi embalaži, me pa na smrt razkuri, ko kupiš drage ekološko/biološko pridelane zadeve - zapakirane so pa tako, da se ti skoraj zmeša - vsak piškot/vsako jabolko zavito v metre plastike Angry Angry

pleten cekr, pa na trg k branjevkam!

lp, maja
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #26 : petek, 25.04.2008 : 17:03:35 »

Mejdun super tema!
Pri nas je z ločevanjem začel mož in jaz pa sem potrebovala kar nekaj časa, da sem se navadila. Najbolj mi je šlo na živce to, ker okoli nas ni kontejnerjev. Vozila sva par km stran. Danes pa že tudi ta mali zna ločevati odpadke in sem prav vesela, da je bil mož tako vstrajen Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #27 : sobota, 26.04.2008 : 07:32:02 »

A se spomnite, kako so včasih s štrikov za perilo visele plastične vrečke, ki so jih naše mame oprale, da smo jih lahko še enkrat uporabili? In v konzervah so stari ati shranjevali žeblje, vijake in matice. Recimo da je imela taka embalaža še smisel, danes ga vsekakor nima več.
Zanimivo pri tem pa je, kakšne dobičke kujejo ravno podjetja, ki proizvajajo plastične ovojčke, vrečke itd., ki nam jih "brezplačno" v roke porivajo trgovci - dobiček iz stvari, ki je ne potrebujemo in je samostojno nihče ne bi kupil, uporabna pa je le pogojno in še to izjemno kratek čas. Smo civilizacija, ki jo je težko razumet...
majas, se zelo strinjam - biološko jabolko zavito v plastiko je vsaj bistroumni nesmisel, če že ne kaj drugega...
Citat
pleten cekr, pa na trg k branjevkam!
Bravo!
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #28 : sobota, 26.04.2008 : 16:28:13 »

Punce, super ste to napisale. Se strinjam, potrošnja itak presega vse meje, s tem pa se je drastično povečala tudi količina odpadkov. Zato je še toliko bolj pomembno ločevanje odpadkov. Še nekaj nasvetov oz napotkov bom skopirala sem (je bil sicer že link, ampak je blo očitno že preveč drugega teksta, da bi še linke odpiral GrinWink :

15 NASVETOV ZA PREPRECEVANJE NASTAJANJA ODPADKOV
Kako preprecujemo nastajanje odpadkov:

1. Pri nakupu se odlocimo za embalažo, ki preprecuje nastanek ali povzroci minimalne
kolicine odpadkov. Namesto enkratne, uporabimo veckrat uporabno embalažo.

2. Odpovemo se veckrat embaliranemu blagu. Prodajalcu ne dovolimo odvecnega in
nepotrebnega embaliranja blaga.

3. Proizvode kupujemo v kar se da koncentrirani obliki. Nakup koncentratov nam privarcuje
embalažo in stroške.

4. Prednost dajemo proizvodom in embalaži iz naravnih surovin in materialov. Takšne lahko
po uporabi vrnemo naravi brez vecjih negativnih posledic.

5. Odpovemo se proizvodom, ki jih bomo po enkratni uporabi odvrgli in s tem povecali
kolicino odpadkov. Že pred nakupom bomo pomislili, kaj bomo naredili z izdelkom, ko
bo postal odpadek.

6. Kupujmo proizvode v kolicini, ki ustreza našemu namenu in potrebam. Pred nakupom
bomo premislili, ali izdelek resnicno potrebujemo in koliko. Ne nasedajmo raznim
trgovskim potezam o super ugodnih akcijskih prodajah, pri cemer pogosto gre za prodajo
manj kvalitetnih izdelkov. Ne nasedajmo lepo zavitim, bogato embaliranim izdelkom, ko
»kupujejo oci« tisto, cesar v resnici sploh ne ali še ne potrebujemo.

7. Informirajmo se o okolju prijaznih alternativnih proizvodih in spoznajmo prednosti drugih
možnosti zadovoljitve potreb.

8. Preprecujmo nastajanje odpadkov, ki so okolju nevarni. Izogibamo se izdelkom, ki po
preteku roka uporabe postanejo ali lahko postanejo nevarni odpadki.

9. Pazimo na kasnejše posledice nakupne odlocitve. Pred nakupom se prepricamo o
nadomestljivosti rezervnih delov, servisu, itd.

10. Kupljeno blago pravilno skladišcimo. Pazimo na zahteve glede vlage, temperature,
svetlobe, itd.. Dragocen izdelek ali blago lahko po nepotrebnem postane odpadek.

11. Pred zacetkom uporabe preberemo navodila o uporabi in vzdrževanju. Napacna uporaba
ali vzdrževanje bo cenjeni izdelek po nepotrebnem spremenila v nadležni odpadek.

12. Aparate in stroje primerno vzdržujemo. Redno in pravilno vzdrževanje aparatov bo
podaljšalo njihovo življenjsko dobo.

13. Upoštevamo predloge doziranja. S tem se bomo izognili pretirani porabi, stroškom in
drugim morebitnim nevšecnostim.

14. Pri odstranjevanju proizvodov ali njihovih delov in ostankov upoštevamo opozorila.
Napacno odstranjevanje lahko povzroci neslutene posledice.

15. Odpadke, primerne za kompostiranje, kompostiramo. S tem zmanjšamo kolicine
odpadkov, nepotrebne neprijetne vonjave in pridobimo odlicno naravno gnojilo.

Vir: http://www.loska-komunala.si/apl/doc/0046BCFF.pdf
Logiran
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #29 : sobota, 26.04.2008 : 17:02:47 »

Aja, pa še nekaj sem se odločila. Saj najbrž sem ful za cajtom, ampak bolje pozno kot nikoli. Si bom dala nalepko na kaslc, da mi ne bojo več reklam noter filal. Mater, kolk dreves gre za te neumnosti... Ko prelistaš tiste reklame, si vsakič prepričan, da pa NUJNO rabiš nekaj, na kar prej niti pomislil nisi... Itak imajo vse te kataloge v elektronski obliki in če bom nekaj zares rabla, si jih bom že odprla in pogledala.

Pmaxi, čestitke tvojemu možu, da je vztrajal in tudi tebi, da si prestopila "na drugo stran"  Wink Vzgoja je pa itak najpomembnejša... tudi kar se tiče varstva okolja.

Majas, tudi tebi čestitke za vztranjost! V takih pogojih se res vprašaš... le kaj se grejo in komu na čast??? Super tudi, da si klicala, včasih je potrebno le malo akcije, pa se stvari resno premaknejo. Ko smo se drugje pogovarjali o tej tematiki, je ena gospa lepo poklicala na komunalo in so bili pripravljeni sprejet njene predloge in se zanimajo za boljši sistem ločevanja!!  Cheesy  Niso pa vsi takoj pripravljeni, to mi je jasno. Jih bo pa treba mal privit  Wink Bom malo naštudirala kakšno direktivo EU s tega področja - mislim, da smo zeloooo zadaj pa ne bi smeli bit! Pogoje imamo, finance ne bi smele biti problem, saj v EU za to namenjajo sredstva. Konec koncev pa se tudi z recikliranjem zasluži - dobijo zastonj surovine. Halo? Kaj jim ni jasno? Mislim, da če bi si res želeli, da bi se že dalo prostorsko in drugače organizirat.

Pa to, k si rekla za cekar in na tržnico... Zadnjič sem izvedela, da imajo v Ameriki en fajn sistem z vrečkami. Rozalija, če to bereš, me prosim popravi, ker nisem prepričana, da je točno tako.  Wink Kolkr se spomnim, naj bi ljudi stimulirali, da nosijo s sabo eno in isto vrečo tako, da se jim vsakič, ko jo uporabijo pri blagajni, nekaj malega odšteje od zneska nakupa. Nekaj v tem smislu skratka. Konec koncev je denar še vedno najučinkovitejša metoda stimulacije za večino ljudi, pa čeprav gre za drobiž. 

Zala_, prakticiram to z milom  Smiley Glede 4 košev - mate to posamezno, al tak "ločevalni koš" s štirimi prekati ? Baje se pri nas še ne dobijo taki koši, k bi imeli več prekatov za ločevanje. Če kdo slučajno ve, kje se jih da dobit, naj prosim pove. Vem pa (to še iz reklam  sram  Grin da bojo jutri v akciji v eni trgovini koši z dvema prekatoma za ločevanje).

Fižolova župca, mene je to začelo blazno motit, od kar sem izvedela, da te ta tenke plastične vrečke, k jih dobiš zastonj niso bio razgradljive. Prej sem živela v zmoti, da so.  Undecided Zdaj pa resno razmišljam, da bi poskusila organizirat EN OGROMEN PROJEKT. Mislim, ne vem, če je izvedljivo, da en posameznik uspe s čim takim, ampak, če ne bom poizkusila, pač ne bom izvedela. Razmišljam torej o tem, kako bi naše trgovce (vsaj s tega vidika je dobro, da imamo le par ogromnih veleblagovnic s franšizami al kako se temu reče) prepričala v to, da bi v svojih trgovinah uvedli bio razgradljive vrečke namesto navadnih oz. vsaj poleg navadnih (po ugodnejši ceni, seveda, sicer ne bi bilo veliko efekta).

Če ima kdo idejo oz. mi je pripravljen pomagati pri tem, ga prosim, naj se mi javi Moj mail je maja505@hotmail.com

Sicer pa sem si zadala za domačo nalogo, da malo preštudiram predpise s tega področja, saj so mogoče celo že kaj dolžni počet, pa tega ne počnejo, kot je žal praksa pri toliko drugih rečeh pri nas.

Spet sem se preveč razpisala...  Tongue

Lp vsem skupaj, še posebej pa tistim, ki vam je ratal prit do konca  Grin!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Čisto resno vprašanje: Kaj storite z iztrebki vaših ljubljenčkov? - "Eko" tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines