mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 08:32:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Stroški s psom
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Stroški s psom  (Prebrano 19290 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #15 : torek, 10.08.2010 : 22:45:20 »

V bistvu prideš praktično na isto z malim ali velikim psom, vsaj jaz imam take izkušnje. Za velikega psa kupuješ večje žaklje hrane, ki so cenejši, za malega, ki poje manj, pa manjše, ki so potem lahko še dražji. Cepljenja ipd. pridejo enako, igrače, krtače, priboljški tudi. Tko, zaokroženo, če ni zdravstvenih težav in če odmisliš šolanje, nekje 1000 eur letno, ja.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #16 : torek, 10.08.2010 : 23:05:18 »

Lahko pa obrneš tudi tkole...
Pes, 13 let, 25 kg, zadnjih 6 mesecev njegovega življenja.
2000 eur za veterinarja, preglede, teste, zdravljenja, infuzije.
540 eur za hrano.


Drugače pa, trenutno:
Pes, 30 kg, mesečno:

60 eur hrana
8 eur ampula
4 eur šampon (12 eur pride cel ampak ga ima 3 mesece)
4 eur vrečke za iztrebke
3 eur za tekočino za čiščenje ušes
4 za zobno krtačo in pasto (cel paket okrog 12 eur, ki ga ima okrog 3 mesece)
Torej okrog 80 eur mesečno.

Potem še cepljenje, šola.
Igrače, krtače, postelja, povodci, ovratnice pa po potrebi in kakor znese.  
Logiran
PaAnja
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #17 : torek, 10.08.2010 : 23:13:55 »

No, da bi med prehrano gledala mi pa ni kapnilo. Tenks za link.

Sicer pa, kar vsakega izmed nas najbrž skrbi, so izredni stroški. Za hrano bi tudi s študentskim budgetom že bilo in stvari je precej še doma (šest let starih povodcev, ovratnic, krtač ipd., bi morala enkrat prebrskat). Mja, znajo nanest te težave z zdravjem. Naš je bil operiran tik pred smrtjo, operacija mu je podaljšala življenje za recimo tri mesece, ko se je stvar ponovila, pa ni mogel več vstat, normalno izločat in je bil uspavan. Je pa tako, da boš dal za en dan več s psom zadnjo coto s sebe, če bo treba ...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #18 : torek, 10.08.2010 : 23:16:21 »

Še dobro, da sem švoh v matematiki in kratkega spomina o potroških... Smiley Spomnim se le še to, da sem za tazadnje kupila paket žvak, ki je koštal 5 evrov in da bodo te žvake trajale mogoče dva meseca (pa ne bodo edine žvake v tem času), in dve ovratnici, za kateri pa se ne spomnim več cene. (račune od veterinarja vse shranjujem, ampak jih nikakor ne grem gledat za nazaj, kamoli seštevat Roll Eyes )
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #19 : torek, 10.08.2010 : 23:26:54 »

Vsak cent, ki ga dam za svoje zivali dam brez slabe vesti in z najvecjim veseljem, medtem ko pa dat za avtomobilski kljuc 130 eur, ufff, tezka bo  Tongue 
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #20 : torek, 10.08.2010 : 23:38:42 »

izredni stroški.

Se hitro zgodijo. Moj kuža je redno (6 mesecev v letu zagotovo) dobival antibiotike in, žal, so najbolje prijeli tisti, ki so bili med najdražjimi (5 tablet cca 20 EUR). Pa potem so bila tukaj še zdravila za lažje izkašljevanje, tekočine za izpiranje oči, antibiotična mazila za oči, kapljice za bistrenje roženice (cca 23 EUR, pa niso zdržale cel mesec)... So zdravila mesečno znesla bistveno več kot hrana in priboljški. Potem tudi stanovanje, kjer ti psa dovolijo imeti, ni ravno prvo, na katerega naletiš, in zagotovo ne najcenejše (razen, če seveda živiš doma)... Sem seveda vse to financirala sama - s študentskim budgetom. Je pa res, da je bilo potrebnega ogromno odrekanja. In tudi, da bi raje živela samo na kruhu in vodi, kot pa njemu karkoli "priškrnila".
Jaz sem ob posvojitvi vedela, da bo kuža najverjetneje imel resnejše zdravstvene težave. Pa vendar je treba na izredne stroške računati tudi pri nakupu/posvojitvi zdravega psa. Že npr. "samo" zlom noge te stane min. 500 EUR...
Logiran
bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 11.08.2010 : 07:07:02 »

No, jaz sem pozabila šteti pripomočke za šolanje in pasjo šolo. Tako da je tega še več  Evil
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #22 : sreda, 11.08.2010 : 07:14:49 »

Kar se izrednih stroškov tiče, se mi zdi, da večjih vsot "za vsak slučaj" žal nima prav veliko ljudi doma (ali na banki). Moraš pa biti vnaprej pripravljen oz. imeti možnost si denar nekje sposoditi, če pride nuja. Meni npr. kredita na banki ne dajo, ker imam premajhno plačo (pa moj tudi), imam pa možnost "sposoje" na eni kreditni kartici. Primer: moj muc Toby je zbolel, zdaj traja to že kakšna dva meseca, za zdravljenje sem dala že skoraj 300€. Jih seveda niti slučajno nisem imela, ampak ko pride nuja, pač stisneš, si sposodiš, se zmeniš na veterini za obročno odplačevanje, karkoli. V glavnem, se zapufaš.
Meni se zdi bolj pomembno, da si to pripravljen narest kot to, da imaš denar dejansko doma.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #23 : sreda, 11.08.2010 : 07:40:40 »

Meni se zdi bolj pomembno, da si to pripravljen narest kot to, da imaš denar dejansko doma.
Enako - se potrudit do maksimuma ko je treba, ker sicer bi mora imeti neprestano ˝jurčka˝ na lagerju samo za pasje ˝nedajbože˝. Glede na to, da ga večina nima niti za človeške stiske prebrodit, je pomembno, da si pripravljen maksimalno narest v danem trenutku, ko se stvar zgodi. Pa da si seveda živali ne nabaviš ravno takrat, ko se ti že itak celo življenje na glavo obrača in nimaš niti za svoje osnovne stroške pokrivat.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #24 : sreda, 11.08.2010 : 07:42:25 »

Za 20-kg psico bi rekla, da imam "rednih" letnih stroškov okoli 1.000 €, s tem da med "redne" spadajo tudi stvari, ki jih ona najbrž ne potrebuje, pa jaz presodim, da bi "imela še tooo" Roll Eyes
Čeprav o izrednih (veterinar) nerada razmišljam, imam v te namene poseben fond oziroma znesek na TRR, ki je nedotakljiv in si ga šjora deli skupaj z mojimi mački v stilu "se nikoli ne ve". Plus izredna pisna navodila namenjena moji familiji v primeru nezgode z vsemi možnimi napotki in navodili, komu so namenjeni moji skromni prihranki & stanovanje Wink (neke vrste testament ).
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #25 : sreda, 11.08.2010 : 09:53:36 »

Mi se pa ne bi branili kakega sponzorja za vrečke za iztrebke. predaja Grin

K
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #26 : sreda, 11.08.2010 : 09:55:25 »

Mi se pa ne bi branili kakega sponzorja za vrečke za iztrebke. predaja Grin

K

 Grin si lahko mislim, kako gre to pri vas  Roll Eyes
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #27 : sreda, 11.08.2010 : 09:59:38 »

Grin si lahko mislim, kako gre to pri vas Roll Eyes

Ja, z nadzvočno hitrostjo, bi se lahko reklo, pri tem, da jih Konan običajno pakira še v več manjših pošiljk, nekajkrat na dan, seveda. Grin.

K
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #28 : sreda, 11.08.2010 : 12:02:29 »

Kar se izrednih stroškov tiče, se mi zdi, da večjih vsot "za vsak slučaj" žal nima prav veliko ljudi doma (ali na banki). Moraš pa biti vnaprej pripravljen oz. imeti možnost si denar nekje sposoditi, če pride nuja.

Se strinjam.

Mi se pa ne bi branili kakega sponzorja za vrečke za iztrebke. predaja Grin

Grin No, Nejka ima navado, da se podela 2x ali 3x na razdalji ca 5 metrov. Sem 1x "šparala" z vrečkami in vse kupčke pobirala z eno, pa se mi je zgodilo nekaj neznansko ogabnega bruham bruham bruham (tako ogabnega, da o tem sploh ni za govoriti Tongue). Z vrečkami zagotovo ne bom nikoli več varčevala. Nikoli več!!! Tongue vegi
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #29 : sreda, 11.08.2010 : 12:40:19 »

Prijela si za,..??  Grin Grin Grin Grin

Meni se to dogaja skoraj vsak teden v zavetišču, pa niso krive vreče temveč enormne količine "pridelka"! Grin  predaja bruham
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Stroški s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines